نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: علل استفاده از FoxPro

کاربر دائمی آواتار SamIran
    محل زندگی
    شیراز

علل استفاده از FoxPro

سلام دوستان!
    من اصلا فکر هم نمی کردم کسی هنوز با این زبان کار کنه، اما حتما از بی اطلاعی من بوده! به نظر من foxPro یه زبان منسوخ هست و هیچ علتی برای استفاده از آن نمی بینم. میشه بفرمایید مزیت های این زبان چیه که شما هنوز از اون استفاده می کنید؟
    باز هم ممنون دوستان، موفق و پیروز باشید!

کاربر دائمی آواتار Esikhoob
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: علل استفاده از FoxPro

مزایایی داره :
    1- نصب خیلی سریعتر ، بدون نیاز به ` ،.NET framework .
    2-برای محیط های غیر شبکه ای آنچه برای برنامه نویسی بانک اطلاعاتی لازم است را در اختیار میگزارد.

ولی در مورد من بیشتر مربوط به این میشه که برنامه ای که از قبل با این زبان نوشته شده احتیاج به پشتیبانی داره.

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

کد نویسی ساده و آسان مهمترین عامله استفاده از این زبانه.
    مهمتر از همه که خودش بانک اطلاعاتی خوبی داره.
    حال اگه از برنامه انتظار بیشتری داشته باشیم از ترکیب فاکس و اسکیوال سرور می شه گفت هیچ کم و کسری نسبت به برنامه های دیگه نداره

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

هر فردي ميتونه بنا به اطلاعاتي که داره ،نظر و دلايلي براي خودش داشته باشه.وقتي اطلاعاتي نداره پس چطور ميتونه بازم نظر بده!
    دلايل ما و سايردوستان بسياره اما شما که نظر دادي و رفتي فرقي نميکنه.
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط binyaz2003 مشاهده تاپیک
    هر فردي ميتونه بنا به اطلاعاتي که داره ،نظر و دلايلي براي خودش داشته باشه.وقتي اطلاعاتي نداره پس چطور ميتونه بازم نظر بده!
    دلايل ما و سايردوستان بسياره اما شما که نظر دادي و رفتي فرقي نميکنه.
    چرا ناراحت میشید! من قصد توحین نداشتم، اگر نظری هم دادم به این علت بود که از Visual Studio 6 تا به حال مایکروسافت این زبان را به طور کلی حذف کرده و هیچ نسخه جدید یا مطلب جدیدی ارائه نکرده است! (اگر اشتباه می کنم بفرمایید!)
    به نظر من یک مهندس نرم افزار باید بروز باشد و با تکنولوژی های جدید آشنا باشد و همواره به روز برنامه بنویسد مگر اینکه مورد خواصی وجود داشته باشد که مایکروسافت برای تمامی این موارد راه حلی را در نظر گرفته است! اگر اصرار بر عدم نصب FrameWork نداشته باشید میتوان از زبان هایی نظیر C#‎‎‎‎ , VB استفاده کرد و اگر به دلایلی مثل سرعت Native مورد نظر باشد به نظر من C++‎‎‎‎, یا Delphi گزینه های خوبی هستند!
    اما چرا FoxPro نمی تواند مناسب باشد!!!
    - عدم پشتیبانی شرکت سازنده
    - تعداد برنامه نویسان کم
    - عدم وجود منابع کافی
    و در نهایت تمامی این عوامل دست به دست هم داده و این زبان را منسوخ و برنامه نویسان این زبان را منزوی کند! یک سایت بزرگ برنامه نویسی را نام ببرید که بخش foxpro داشته باشد! یا حتی تاپیکی در این مورد داشته باشد! یا مثلhttp://www.planet-source-code.com جواب زیر را می دهد یا ابزار های کانورت اطلاعات را نشان می دهد!
    http://www.planet-source-code.com/vb...t=Alphabetical
    تنها بعضی سایت ها و فروم ها مثل برنامه نویس تعداد کمی برنامه نویس در این زمینه دارند! من هنوز هم منتظرم که یک نفر دلیل قانع کننده ای برای استفاده از این زبان بیاورد!
    موفق و پیروز باشید!

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان

نقل قول نوشته شده توسط SamIran مشاهده تاپیک
    چرا ناراحت میشید! من قصد توحین نداشتم، اگر نظری هم دادم به این علت بود که از Visual Studio 6 تا به حال مایکروسافت این زبان را به طور کلی حذف کرده و هیچ نسخه جدید یا مطلب جدیدی ارائه نکرده است! (اگر اشتباه می کنم بفرمایید!)
    فکر کنم از زمان تاسيس اين سايت و قرار گرفتن بخش فاکس پرو در آن اين بحث هميشه مطرح شده است.
    وقتي ميگم اطلاع کافي نداريد همينه.بعد از ويژوال فاکس پرو 6 سه نسخه يعني 7 و 8 و 9 منتشر شده و تا سال 2013 هم توسط مايکروسافت پشتيباني ميشه.
    در مورد فريم ورک هم که منظور شما رو متوجه نميشم تا اونجايي که ميدانم براي کار با C#‎‎ يا VB.net بايد فريم ورک دات نت را نصب کرد.
    در مورد وبسايت مرتبط هم کافيه foxpro رو در گوگل،بينگ،ياهو و ... جستجو کنيد.
    در مورد ساير مطالبي که گفتيد دلايلي دارم که لازم به ذکر نميبينم زيرا به کررات در اين قسمت بحث شده است و در کنفرانس ويژوال فاکس پرو در ايران نيز بحث شد.
    در ضمن کي گفته عقب بمانيد يک برنامه نويس بايد ديد بازي داشته باشه و توانايي کار با چندين برنامه را داشته باشه و بنا به نيازش از اونها استفاده کنه مثلا همين ويژوال فاکس پرو فقط بدرد کار با بانک اطلاعاتي ميخوره در ساير موارد بايد بسراغ ديگر نرم افزار ها رفت.
    در آخر هم کسي ، کسي رو مجبور به استفاده از نرم افزاري نکرده اينجا هم محلي هست براي کساني که در اين باره مشکل دارند بپرسند تا مشکلات رفع شود نه اينکه بدنبال دليل باشند
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

محل زندگی
    شیراز

حق با شماست دوست عزیز!
    این اشتباهی هست که اکثر دوستان می کنند. چرا که با جدا شدن این زبان از VS این توهم ایجاد شده که این زبان منسوخ شده است! این زبان همچنان .................
    من همین جا از تمامی دوستان به خاطر پیش داوری خودم عذز خواهی می کنم!
    از پاسخ های کوبنده مدیر انجمن هم ممنون، استعداد عجیبی در حمله دارند! ایشان توانایی زیر سئوال بردن وزیر جنگ یک کشور را دارند. اما من در مورد مزیت های این زبان کاملا روشن شدم! بسیار عالی..... خیلی خوبه......... حرف نداره........... اون پستی را هم که می گفتید خواندم. دقیقا مثل میدان جنگ بود
    این شما.............. این هم Foxpro .............. یا علی

کاربر دائمی آواتار mehran_337
    محل زندگی
    رشت

خدا رو شکر به خیری گذشت .
    اگر نظری هم دادم به این علت بود که از Visual Studio 6 تا به حال مایکروسافت این زبان را به طور کلی حذف کرده و هیچ نسخه جدید یا مطلب جدیدی ارائه نکرده است! (اگر اشتباه می کنم بفرمایید!)
    البته دلایل حذف از ویژوال استودیو اون چیزی نبود که شما فرمودید بلکه در بحث تاریخچه فاکس توضیح داده شده است.
    من پیشنهاد می کنم مدیران محترم مبحث تاریخچه را در راستای تاپیک تازه ها جز مطالب ثابت قرار دهند تا دوستان جدیدالورود به این بخش ، آن را مطالعه نمایند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •