نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: map کردن درایو از طریق active directory

کاربر تازه وارد

map کردن درایو از طریق active directory

سلام
    چه جوری می شه یک درایو را از طریق map ,active directory کرد؟ من این کار را واسه هر user رو سیستم خودش انجام دادم اما وقتی اون user با یک کامپیوتر دیگه login می کنه دیگه نمی تونه درایو map شدشو ببینه.باید چی کار کنم تا بتونه بدون وابستگی به کامپیوتر با هر سیستمی که login کرد بتونه درایو map شدشو ببینه؟
    این مشکل و واسه printer هم دارم.موقعی که می خوام پرینتر share شده را واسه هر کاربر add کنم.(این کار را از control panel->printer & fax->Add printer انجام میدم اما یک کاربر دیگه که با همون سیستم login می کنه باز پرینتر رو نمی بینه و مجبورم هر بار اینکارو انجام بدم.)
    ممنون می شم راهنمایی ام کنید.

کاربر دائمی آواتار naserrezaee
    محل زندگی
    اراك

نقل قول: map کردن درایو از طریق active directory

دوست من شما ميتونيد قطعه كد زير رو در يك فايل vbs (ويژوال بيسيك اسكريپت) ذخيره كنيد سپس اون رو توي پوشه SYSVOL\domain\scripts روي اكتيو دايكتوري كپي كنيد.
    بعد در تب پروفايل هر يوزر در اكتيودايكتوري در فيلد Logon script نام فايل vbs اي كه توليد كرديد رو بنويسيد
    از اين پس هر بار كه كاربر وارد يوزر خود در اكتيو دايكتوري بشه اين تنظيمات به صورت خودكار انجام خواهد شد.
    Option Explicit
    On Error Resume Next
    Dim net,sh,key
    Set net = CreateObject("WScript.Network")
    net.AddWindowsPrinterConnection "\\servername\printersharename"
    net.SetDefaultPrinter "\\servername\printersharename"
    Net.MapNetworkDrive "z:", "\\servername\SYSVOL\User" +Net.UserName,"true"

البته قسمتهايي كه به رنگ قرمز هستند رو بايد مشخصات سرور و پرينتر خودتون رو قرار بديد.
    موفق باشيد
    آخرین ویرایش به وسیله naserrezaee : یک شنبه 13 دی 1388 در 13:32 عصر

کاربر تازه وارد

وقت بخیر
    ممنونم از پاسختون.فقط ممکنه لطف کنید بفرمایید این پوشه Sysvol کجای Active Directory هست؟
    و اینکه میشه برای تعریف پرینتر برای user ها به جای اسم سرور اسم یکی از pc ها را داد؟

کاربر دائمی آواتار naserrezaee
    محل زندگی
    اراك

دوست من معمولا زمان فعال سازي اكتيودايكتوري آدرس پوشه Sysvol از شما پرسيده ميشه پيش فرض اون هم ريشه درايو c هست ، شما اگر اونرو پيدا نكرديد از جستجو خود ويندوز استفاده كنيد.
    در ضمن يه اشتباه در پست قبل رو هم بايد اصلاح كنم: شما بايد فايل اسكريپت رو در ادرس SYSVOL\domain\scripts كپي كنيد.
    و اینکه میشه برای تعریف پرینتر برای user ها به جای اسم سرور اسم یکی از pc ها را داد؟
    بله شما ميتونيد ادرس سيستم هاي ديگر رو بديد . البته اگر در شبكه بزرگي كار ميكنيد بهتره كه از پرينترهاي تحت شبكه استفاده كنيد (اين پرنترها مستقيما به سوييچ متصل شده و داراي ip مختص به خود هستند) و به راحتي درايور اون رو روي سرور نصب كنيد و از اون استفاده كنيد فواييد اين كار اينه كه شما ميتونيد با يه نرم افزار كنترل پرينتر براحتي استفاده از پرينترها توسط كاربران را مديريت كنيد.
    موفق باشيد
    آخرین ویرایش به وسیله naserrezaee : دوشنبه 14 دی 1388 در 10:57 صبح

کاربر تازه وارد

سلام
    ممنونم از راهنماییتون.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •