نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: جلوگیری اتوماتیک دیتا بیس از ورد دیتای نادرست

Question جلوگیری اتوماتیک دیتا بیس از ورد دیتای نادرست

مقدمه بعد از 4ماه غیبت

باسلام به همه بخصوص اقای قربانی،
    من تقریبا نزدیک 7 ماه هستش که عضوم ولی هیچ وقت عضو فعالی نبودم خوب بیشتر هم به خاطر اینه که همه دوستانی رو که میبینم بیشتر از من با دیتابیس اشنایی دارند و خوب با این وضع من حرفی برای گفتن ندارم که کسی بخواد از من چیزی یاد بگیره برای همین از همه بخصوص مدیران محترم سایت عذر خواهی میکنم از اینکه یه روزی با یه سوال پیدام میشه بعد میرم تا یه سوال دیگه پیدا بشه بدون اینکه هیچ تاپیک مفیدی برای دوستان در عوض کمکهای که به میشه داشته باشم

و اما سوال امروز
    من یه دیتابیس درست کردم که مربوط امورات خرید و فروش یه مغازه است 2 تا جدول خرید و فروش گذاشتم و از طریق یه کیوری میتونم مقدار جنس موجود در انبار رو که باقی مونده مطلع بشم حالا مشکل من اینه که چطوری یه رابطه منطقی درست بشه که اگر یه کالائی تمام شده و کاربر بخواد از طریق فرم فروش او کالارو باز بفروشه یه پیغام از طریق Msgbox بده که این جنس تو انبار نمونده و عملیات فروش او کالا متوقف بشه باتشکر از راهنمائیتون

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: جلوگیری اتوماتیک دیتا بیس از ورد دیتای نادرست

باسلام به همه بخصوص اقای قربانی،
    من تقریبا نزدیک 7 ماه هستش که عضوم ولی هیچ وقت عضو فعالی نبودم خوب بیشتر هم به خاطر اینه که همه دوستانی رو که میبینم بیشتر از من با دیتابیس اشنایی دارند و خوب با این وضع من حرفی برای گفتن ندارم که کسی بخواد از من چیزی یاد بگیره برای همین از همه بخصوص مدیران محترم سایت عذر خواهی میکنم از اینکه یه روزی با یه سوال پیدام میشه بعد میرم تا یه سوال دیگه پیدا بشه بدون اینکه هیچ تاپیک مفیدی برای دوستان در عوض کمکهای که به میشه داشته باشم
    سلام
    انشاء الله که منبعد جزو کاربران فعال سایت باشید .

و اما سوال امروز
    من یه دیتابیس درست کردم که مربوط امورات خرید و فروش یه مغازه است 2 تا جدول خرید و فروش گذاشتم و از طریق یه کیوری میتونم مقدار جنس موجود در انبار رو که باقی مونده مطلع بشم حالا مشکل من اینه که چطوری یه رابطه منطقی درست بشه که اگر یه کالائی تمام شده و کاربر بخواد از طریق فرم فروش او کالارو باز بفروشه یه پیغام از طریق Msgbox بده که این جنس تو انبار نمونده و عملیات فروش او کالا متوقف بشه باتشکر از راهنمائیتون
    سلام
    کارهای مختلفی میشه انجام داد مثلاً در فرم ثبت فروش در رخداد After Update کامبو کد کالا با تایع Dlookup بررسی بشه در صورت محدودیت یا صفر بودن موجودی ضمن اعلام اخطار اجازه ثبت فاکتور رو نده ، البته اگر نمونه باشه بهتر میشه راهکار ارائه داد

با سلام خدمت شما
    اگه میشه شما یه نمونه ساده بگذارید که یه بانک اطلاعات که 2 تا جدول خرید و فروش داره یا ثبت کالای انبار و فروش داشته باشه

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    منظورم گذاشتن نمونه اي كه خودتون در پست اول اشاره كرديد بود تا روي اون راه حل ارائه بشه .

اه
    دیتابیسی که گذاشتم فقط 2 تا جدول داره که کارش اینطوریه که در قسمت خرید هرچی بخری اضافه میشه و در قسمت فروش هرچی بفروشی کم میشه
    خرید و فروش.zip

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •