نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: راهنمایی برای مرجع یادگیری برنامه نویسی در شبکه تحت دلفی

کاربر دائمی آواتار amirtofighi
    محل زندگی
    ساری

Unhappy راهنمایی برای مرجع یادگیری برنامه نویسی در شبکه تحت دلفی

سلام دوستان
    میتونید به من چند تا مرجع(کتاب یا ای-بوک) برای یادگیری برنامه نویسی در شبکه با برنامه دلفی معرفی کنید
    فقط خواهشا نگید تو سایت هست برو بگرد!
    آخرین ویرایش به وسیله amirtofighi : دوشنبه 28 دی 1388 در 21:27 عصر

نقل قول: راهنمایی برای مرجع یادگیری برنامه نویسی در شبکه تحت دلفی

برنامه نویسی تحت شبکه با دلفی برای چه منظوری؟ مثل این هست که یکی بگه مرجعی برای برنامه نویسی کامپیوتر به من معرفی کنید!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    ساری

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    برنامه نویسی تحت شبکه با دلفی برای چه منظوری؟ مثل این هست که یکی بگه مرجعی برای برنامه نویسی کامپیوتر به من معرفی کنید!
    منظورم اینه که مثلا بخوام برنامه ای بنویسم که بتونم از تمام کامپیوترهای یه ساختمون اطلاعات بگیرم و اطلاعات بدم و یه کامپیوتر هم نقش سرور رو بازی کنه
    مثال خیلی ساده اون اتصال کامپیوترهای یک بانک به هم و اتصال کامپیوتر های هر شعبه به بانک مرکزیه
    چه کتابی باید بخونم که کدنویسی های مورد نیازم رو توش بتونم پیدا کنم

چه کتابی باید بخونم که کدنویسی های مورد نیازم رو توش بتونم پیدا کنم
    کدنویسی اش خیلی مهم نیست، بلکه باید با مفاهیم مربوطه آشنا باشید؛ فرضا اگر قرار هست این اطلاعات در داخل شبکه در بستر HTTP و با رمزنگاری SSL منتقل بشند، شما اول باید با خودِ HTTP و SSL و مکانیزم کار آنها آشنا باشید، بعدش می تونید ببینید که چه ابزارهایی برای کار با این پروتکل ها در محیط برنامه نویسی شما وجود داره. گاهی لازم هست که برنامه با کدهای سطح پایین نوشته بشند و برنامه نویس مستقیما با توابع مربوطه در سطح سیستم عامل کار کنه، گاهی اوقات لازم هست از فریم ورک های خاصی استفاده بشه، تا برنامه نویس درگیر جزئیات پروتکل های شبکه نشه، و بتونه منطق برنامه را به درستی پیاده سازی کنه. مثلا اگر قرار هست برای ارتباط بین این کامپیوترها از یک WebService پیچیده استفاده بشه، منطقی نیست که برنامه نویس مستقیما با استفاده از توابع WinSock ویندوز کار کنه، و همه جزئیات مربوط به SOAP را خودش انجام بده، برای همچین کاری، زبان های برنامه نویسی مثل دلفی ابزارهای خاصی برای تولید کد براساس مشخصات اون WebService فراهم می کنند، تا بدون آنکه برنامه نویس درگیر HTTP یا SOAP بشه، بتونه از اون WebService استفاده کنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

محل زندگی
    ساری

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    کدنویسی اش خیلی مهم نیست، بلکه باید با مفاهیم مربوطه آشنا باشید .
    دست شما درد نکنه آقای کشاورز
    خیلی مفید بود
    فقط نکته ای که هست اینه که من تا حالا همه برنامه هام تک کاربره بوده و همونطور که گفتید با مفاهیم شبکه آشنایی زیادی ندارم
    اگه لطف کنید کتابی که بتونم برای شروع از اون استفاده کنم رو معرفی کنید خیلی ممنون میشم

Post شبکه و بک آپ گیری

سلام . من میخواستم طریقه ارتباط بر قرار کردن نرم افزار تحت الشبکه را با استفاده از یک بانک رودر دلفی برام بگین . کدنویسی شو میخوام و نحوه ذخیره بانک و بازیابی آن در دلفی .

سلام . من میخواستم طریقه ارتباط بر قرار کردن نرم افزار تحت الشبکه را با استفاده از یک بانک رودر دلفی برام بگین . کدنویسی شو میخوام و نحوه ذخیره بانک و بازیابی آن در دلفی .
    اگر شما از یک DataBase Server استفاده می کنید، این کار بسیار ساده خواهد بود و به ابزار اضافه ای نیاز ندارید. ولی در مواقعی ممکن است که شما بخواهید برنامه را به صورت Multi-tier بسازید که برای این کار توصیه می کنم از DataSnap استفاده کنید.
    در این رابطه یک فیلم آموزشی در آدرس زیر قرار دارد:
    http://www.bobswart.nl/DataSnap2010

باز هم اگر سوالی بود ما در خدمتیم...
    آخرین ویرایش به وسیله BORHAN TEC : پنج شنبه 21 بهمن 1389 در 19:10 عصر دلیل: اصلاح پاسخ

من هم دنبال مرجعی برای آموزش برنامه نویسی تحت شبکه هستم و البته آشنایی ابتدایی با مسائل سوکت پروگرامین در دلفی دارم آیا از همین سوکت ها استفاده کنم می تونم برنامه سازمانی حسابداری پیشرفته رو بنویسم

فکر نکنید که این کار خیلی دشوار است. شما زیاد لازم نیست که برای چنین کاری به صورت حرفه ای با سوکت ها کار کنید. پیشنهاد می کنم که با DataSnap کار کنید که بیشتر کارهای آن را با ویزارد می توانید انجام دهید و نحوه استفاده از آن هم بسیار آسان است و منابع آموزشی آن هم بسیار زیاد است (البته اگه با روشهای غیر معمول به edn.embarcadero.com دسترسی پیدا کنید.)
    به هر حال اگر می خواهید که به صورت حرفه ای با سوکت ها کار کنید من کتاب Indy In Depth رو پیشنهاد می کنم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •