نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: انتخاب چند گزینه برای ارسال به sql server توسط list box

انتخاب چند گزینه برای ارسال به sql server توسط list box

با سلام

میخواستم ببینم چطر میتونم وقتی چند انتخاب با list box انجام میدم به پایگاه داده sql server منتقل کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    یعنی چی ؟

منظورم این بود که چطوری میتونم یک ارتباط یک به چند را با combo یا listbox پیاده سازی کنم ( یعنی مثلا کاربر بتواند چند گزینه را انتخاب کند )
    :sorry:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    خوب برای درست کردن ارتباط از یک رابط دیتا بیس مثل ADO استفاده کن
    و DataList و DataCombo.
    منظورت همین بود؟

اینو که خودم میدونم . ببین فرض کن در یک آموزشگاه یک مراجعه کننده بخواد در چند دوره ثبت نام کنه . من چطور میتونم این چند انتخاب رو در پایگاه داده sql server ذخیره کنم (یعنی یک فیلد چند مقداری )
    ببخشیدا
    :sorry:

سلام
    حقیقتش بنده هم خیلی نگرفتم چی شد ولی شاید منظورتان با این مطالب ربطی داشته باشد:
    1- یک فیلد بانک های اطلاعاتی RDBMS (مثل همین یارو SQL Server) به خودی خود، به قول شما چند مقداری اند مگر اینکه خودتان نوع آن را Unique (یا به قول شما، تک مقداری) تعیین کرده باشید.
    2- حالا اگه منظورتون اینه که چه جوری بفهمم شماره دوره هایی که در فیلد مربوطه ذخیره شده اند، برای کیه، باید در جدولی که این فیلد قرار دارد، یک فیلد .F.K بذاری و آن را به یه فیلد .P.K از جدول مشخصات افراد وابسته کنی.
    3- اگه منظورت تو همین مایه ها بود، اگه از این خرت و پرت ها چیزی سر در آوردی که هیچ. اگه اصلا در مورد اینجور چیزا چیزی نمی دونی که باید بری و خیلی چیزا رو یاد بگیریی. اگه می دونی ولی یه کم دیگه سوال داری بپرس. وبالاخره اگه اصلا منظورت اینا نبود، که یا بیشتر توضیح بده یا اگه فرد دیگه ای گرفته شما چی میگید، لطفا جواب بده.

ممنون از راهنماییت .
    درمورد احتمالاتی که بررسی کردی باید بگم اینقدرام از موضوع پرت نیستم
    مشکل عمده من پیاده سازی یک ارتباط یک به چند توی vb است . در sql server هم میخوام بدونم وقتی یک ارتباط یک به چند برقرار میشه باید مقدار ها رو خودم تو جدول واسط insert کنم یک خود به خود باید پر بشه
    در هر صورت ممنونم که به موضوع فکر کردی
    :wise2:

سلام
    ممنون از راهنماییت
    قابلی نداشت
    درمورد احتمالاتی که بررسی کردی باید بگم اینقدرام از موضوع پرت نیستم
    ما که جرات همچین جسارتی به کسی را نداریم. فقط آنچه از حرف های شما دستگیرم شد، پاسخی جز اینا نداشت
    مشکل عمده من پیاده سازی یک ارتباط یک به چند توی vb است
    بازم خیلی نگرفتم. اگه منظورتون تو Interface است، این در درجه اول مربوط به ابتکار خودتونه و در درجه دوم استفاده از کامپوننت هایی به همراه ابتکار (مثلا استفاده از VsFlexGrid). اگه هم منظورتون هنگام Select کردن است باید در Queryها از Joinها استفاده کنی و اگه هیچ یک منظورت نیست، دیگه ما که
    در sql server هم میخوام بدونم وقتی یک ارتباط یک به چند برقرار میشه باید مقدار ها رو خودم تو جدول واسط insert کنم یک خود به خود باید پر بشه
    اینجور چیزها خود به خود انجام نمی گیره و یا باید با Commandهای ارسالی و یا از طریق StoredProcedureها این کارا را انجام دهید. تنها چیزی که نصفه و نیمه SQLServer ساپورت می کنه CascadeUpdate و CascadeDelete است که در تنظیمات DataBase میتونید اونا رو تیک بزنید.
    در هر صورت ممنونم که به موضوع فکر کردی
    بازم قابلی نداشت. خیلی به موضوع فکر نکردم. بیشتر سعی می کردم بگیرم که شما چی گفته اید :wise2:

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 20 مهر 1386, 13:23 عصر
  2. List Box
    نوشته شده توسط smderfan در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 20 مهر 1386, 12:09 عصر
  3. inbound access list & out bound access list
    نوشته شده توسط soroosh_i58 در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 10:55 صبح
  4. انتقال mailing list از یک server به server دیگر