صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 72 از 72

نام تاپیک: میشه تحت شبکه با Access کار کرد ؟

منظورشون رو متوجه نمی شم متاسفانه
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

مهمترین قسمت سوالم همین شماره 2 بود که آیا access امکانات یک بانک تحت شبکه رو داره؟ درمورد access project این کارو sqlserver میکنه.
    2. بانک اکسس این قدرتو داره که اگه همزمان یک کاربر مشغول ویرایش بشه و یک کاربر رکورد حذف کنه - جلوی اینکارو بگیره و کنترل (با تشخیص خودش یا برنامه نویسی) به یکی از این دو بده و مانع کرش سیستم بشه.
    سوال بعدی درمورد قفل شدن بانک بود.
    من یک بانک access رو با C#‎.net بازمیکنم و یک جدول میخونم. همین لحظه میتونم بانک با خود اکسس بازکنم و رکوردهارو تغییر بدم! خوب این اصلا درست نیست. درواقع به محظی که یک جدول توسط برنامه باز شد(ایجاد کانکشن و ریدر) باید قفل بشه تا برنامه دیگری نتونه اینو باز کنه.
    چجوری این کارو انجام بدیم؟
    ممنون

Smile

با سلام

اول اینکه به خودم تبریک میگم همچین سایت خوب و پر باری تو زمینه برنامه نویسی با زبان فارسی پیدا کردم

دوم یه سول فنی:
    من یه مجموعه برنامه(سیستم فروشگاه) که شامل انبار حسابداری و فروش و .. هست رو یه جا نصب کردم الان 2 ساله داره کار میکنه که برای هر سال من دادهای اضافی رو مثل فاکتور هایی که تسویه شده و... رو پاک میکنم ولی احساس میکنم برنامه یکم کنده و بعضی اوقات و بندرت خطای عدم دسترسی میده (تحت شبکه هست) ولی مشکلی نداره از جهت کارکرد و کارشو داره میکنه میخواستم بدونم آیا برنامه رو تو SQLببرم بهتره یا اگه راهنمایی خاصی دارین بفرمایین
    ضمنا از جهت انتقال از اکسس به sql مشکلی تو برنامه ندارم کافی conection string رو در ستینگ برنامه تغییر بدم
    میخواستم بدونم آیا برنامه که با اکسس داره کار میکنه با sqlسرور هم باید کار کنه دیگه و نباید مشکلی داشته باشه اگه تجربه ای در این ضمینه دارین ممنون میشم بگین

متشکرم

سلام و خوش آمد
    فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد .
    سرعت و امنیت کار هم خیلی بالاتر می ره .
    بعلاوه اینکه چون مشکل حجم نخواهید داشت می تونید دیگه سالی یک بار هم برای پاک کردن داده های اضافی به اونجا سر نزنید .
    (البته اگه تاپیک جدید می زدید بهتر بود )

دوست عزیز شما باید بانکتون رو به sql انتقال بدین و یه سری مشکلات رو حل کنین به همین سادگی ها هم نیست
    منی که نام شراب از کتاب می شستم
    زمانه کاتب دکان می فروشم کرد.

ما یه برنامه داریم که بیش از 20 کاربر همزمان از طریق share یک فایل اکسس و map کردن اون روی همه کامپیوترها دارن کار می کنن و مشکلی هم نیست.

باید admin برای کام÷یوتر ها تعریف کرد و انها رو یعنی برنامه را روی ان ریخت فکر کنم حدود 80000 تومان خرج داره

نقل قول نوشته شده توسط شاپرک
    چند نفر همزمان می توانند با یک برنامه کار کنند ؟
    روی سرور یک دیتا بیس درست کن با (sql server) و از روی کامپیوتر خودت یک پروژه از نوع exiting dataدرست کن ان را به سرور و دیتابیس وصل کن از این به بعد مانند پروژه معمولی با کمی تفاوت برنامه ای بنویس حال جداول شما روی سرور است همین کار را روی کامپیوتر دیگری انجام بده با همان دیتابیس و جدول و همان برنامه

کاربر دائمی آواتار شاپرک
    محل زندگی
    ناکجاآباد
    خسته نباشید

کاربر دائمی آواتار mohammadgij
    محل زندگی
    ایران-اهواز-شهرک نفت
    عزیزان. میشه این کار رو کرد
    اول یوزر تعریف کنید در قسمت Security و سپس یه WorkGroup بسازید از این می تونید استفاده کنید. در ضمن شما میتونید جداول رو روی server بذارید و هر نسخه از InterFace رو رو »مهثدف ها نصب کنید و جداول رو از محل سرور که Share شدن Link کنید
    ,ولی بهتر اینه که ببریش روی Sql
    آخرین ویرایش به وسیله mohammadgij : سه شنبه 05 اردیبهشت 1385 در 14:03 عصر

سلام
    به نظر من بهتره که یک table اصلی داششته باشند که همه به اون اضافه add کنن ( appended query) یا اصلاح edit کنن ( update query ) به این ترتیب همه تو شبکه می تونن add - edit کنن و وقتی table اصلی له روز شد با فرمان copy object جدول(table ) رو انتقال بدن به بانک server تا همه از اطلاعات کامل ( آخرین اطلاعات ) استفاده کنن
    الان این روش رو داریم استفاده می کنیم security بالایی هم داره نسبت به link table و امنیت خوبی هم داره

منم امتحان کردم نشد .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج
    بهترین راه اینکه شما یک فایل اکسس که حاوی داده های شما است در سرور قرار دهید و سپس فایل دیگر اکسس که حاوی برنامه و فرمهای شما است در ایستگاههای کاری قرار دهید و جداول بانک سرور را به فایل اکسس در ایستگاه لینک کنید . من این کار را انجام داده ام و هیچ مشکلی نداشته.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هر کجا هستم باشم آسمان مال من است پنجره -فکر- هوا- عشق- زمین مال من است.
    فارغ از این بحث که اس کیو ال سرور نسبت به اکسس خیلی بالاتر و سرتر ء،اما توانائی خود اکسس تو شبکه چقدره ؟ برمن این سوال پیش اومده که اکسس از فاکس پرو تحت داس کمتر ءکه تو بانک ملی با چندین کاربر وحجم زیاد اطلاعات کار می کنه ؟
    اینکه گفته میشه با سیصد هزار رکورد قاط میزنه ، کند میشه و........ ناشی از عدم اطلاعات مکفی و فنی ما نسبت به تنظیم اونه یا واقعا همینطوره و خود ماکروسافت هم بر اون اذعان داره ؟

بهترین راه در شبکه lan استفاده از شورت کات فایل اکسس است سپس فایل رو در پوشه شر بگذار فایل اصلی را باید یکی باز کند و فایل شر را دیگری کمی ور بری میشه انجام دادم الان درست تو ذهنم نیست .

با سلام . به نظر من بهتره که برنامه را split کرد و دیتا را داخل سرور گذاشت و فرمها و برنامه های اجرائی را در دسترس کاربران قرار داد. اینطوری سرعت بیشتر میشه و امکان بروز مشکل کمتر میشه . مانند این توضیح: بهترین راه اینکه شما یک فایل اکسس که حاوی داده های شما است در سرور قرار دهید و سپس فایل دیگر اکسس که حاوی برنامه و فرمهای شما است در ایستگاههای کاری قرار دهید و جداول بانک سرور را به فایل اکسس در ایستگاه لینک کنید
    www.geocities.com/karajjavad

دوست عزیز میشه همزمان روی یک فرم کار کرد ولی روی یک رکورد نه (البته میشه گفت اولین کسی که دکمه ذخیره را بزنه اون اطلاعات ذخیره میشه یعنی اگه دو نفر روی یک رکورد در حال ویرایش باشند کسی که زودتر ذخیره کنه به نفر بعدی پیغام می فرسته )
    در قسمت propertiesفرم زبانه Data بخش record locks سه حالت وجود داره حالت خوش بینانه (no locks) بد بینانه (All Records) و محتاطانه (Edited Record)

اکسس پروجکت این کار را براحتی انجام میدهد
    1 باید مدیر it مجوز ایجاد db بروی سایت را به شما بدهد
    2 از روی کامپیوتر خودتان که روی شبکه است یک adp روی شبکه درست کنید اگر مدیر برای ورود شما را به عنوان مدیر معرفیکند با همان یوزر و پسورد که بالا آمدید دسترسی به دیتا بیس دارید
    که باید زمان ایجاد db کلید رادیویی use windows....را انتخاب کنی در غیر این صورت مدیر باید برای شما یوزر و پسورد بدهد

متاسفانه نمونه نمیشو فرستاد چون جداول و کواریها را باید از طریق sql سرور بک آپ گرفت و همراه برنامه فرستاد تازه بعد شما باید ان را restore کنید

استفاده از access تحت شبکه

شما می بایست :
    1-دو عدد فایل تهیه کنید که در یکی از فایلها کلیه tabale ها را قرار دهید و در دیگری کلیه فرمها ریپورت ها و کوئری و ...

2- هر دو فایل را به mde تبدیل کنید
    3- هر دو فایل را در سرور قرار دهید
    4- حالا با استفاده از linke table‌میتوانی فایل دوم را به اولی لینک نمایید فقط آدرس لینک را می بایست از سمت سرور بدهی نه داخل کامپیوتر

5-حالا چندین کاربر به طور همزمان می توانند روی جداول و حتی یک فرم کارکنند

دوست عزیز اگه چند نفر بخوان روی یک فرم کار کنند میشه ولی اگه بخوان روی یک رکورد کارکنند نمیشه . البته بستگی به این داره که در قسمت properties زبانه data ردیف record locks کدامیک از آنها را استفاده کنیم. قفل کردن فرم با بدبینی All records خوش بینی no locks و میانه Edited Record می باشد.
    در حالت اول نمیشه بیش از یه نفر روی فرم کارکرد در حالت دوم میشه چند نفری کارکرد ولی پیغامی مبنی بر کارکردن دیگر کاربران را نشون نمی دهد و خطرناکه ولی حالت سوم از همه بهتره چون میشه چند نفری کار کرد و پیغام میده
    دوست عزیز امتحان کن

اکسس پروجکت برای این کار است
    زمانی که ان را میسازید مسیر sql را می خواهد که سرور 1 یا 2 یا .... را معرفی می کنی
    البته مسئول it با ید برای ورود شما مجوز داده باشد
    دوستانی که در ادارات کار می کنند در قسمت it حتما چندین سرور دارند
    از مسئول it بخواهید با همان یوزر و پسوردی که با شبکه وصل میشوید مجوز استفاده از اس کیو ال موجود روی سرور نیز استفاده کنید
    دیگر تعداد افراد اصلا مهم نیست در آن واحد 100نفر با هم رکورد وارد کنند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً #C
    بله دوستان امکان دارد در شرکت ما برنامه هایی می باشند که دیتابیس آنها اکسس می باشد و تحت شبکه کار می کنند اما تیبلها را به sql تبدیل کرده اند و روی سرور قرار داده اند که راه آن را من نمی دانم و دوستان اهل فن باید توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه نمایند .

سلام
    فرض کنید من یک table بیشتر نداشته باشم و قصد داشته باشم کاربران شبکه بر روی Query که من از آن ساخته ام اطلاعات را Update کنند(مستقیما با database کار کنند)؛ و هیچ Sql Server هم در شبکه نداشته باشم. و بخواهم Share را بر روی یک Client انجام دهم. آیا راهی برای آن وجود دارد؟ (هیچ فرمی وجود ندارد یک database خام است که قرار است 1 یا چند بار Update بشود)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً #C
    سلام دوستان عزیز کار کردن با اکسس تحت شبکه بسیار آسان است فقط باید تیبلها به بانک sql انتقال دهید و بانک sql را روی سرور قرار دهید.بعدا داخل اکسس تیبلهای خود را به بانک sql لینک نمایئد و به راحتی کارهای خود را انجام دهید . به همین سادگی.هر چند تا کاربر هم همزمان می توانند کار کنند. موفق باشید

نقل قول: میشه تحت شبکه با Access کار کرد ؟

سلام
    من تازه به سایت شما اومدم
    خیلی فنی نیستم اما شاید بیش از 15 بار تحت شبکه با حدود 8 نفر از همکارام روی یک فایل اکسس کارکردیم. اشکالی که گفتید کاملاً صحیح است چون بعد از اینکه نفر اول فایل رو باز می کنه اکسس اون رو قفل می کنه ولی من برای حل این مشکل یک راه حل ساده استفاده کردم. از منوی فایل در برنامه باز شده اکسس آدرس فایل رو توی شبکه پیدا کردم و اون رو اوپن کردم. اینطوری دیگه قفل رو نمی بینه، خیلی هم راحت تا زیر 10 نفر می تونن کار کنن.

با تشکر
    از سایت خوب شما خیلی چیزا یاد گرفتم.

لطفا راهنمايي كنيد كه براي افزايش سرعت در اكسس تحت شبكه بايد چي كار كرد
    بعد از انتقال به sql server كار خاصي بايد كرد؟

نقل قول نوشته شده توسط saeed razaee مشاهده تاپیک
    سلام دوستان عزیز کار کردن با اکسس تحت شبکه بسیار آسان است فقط باید تیبلها به بانک sql انتقال دهید و بانک sql را روی سرور قرار دهید.بعدا داخل اکسس تیبلهای خود را به بانک sql لینک نمایئد و به راحتی کارهای خود را انجام دهید . به همین سادگی.هر چند تا کاربر هم همزمان می توانند کار کنند. موفق باشید
    با سلام
    دوست گرامي امكان دارد در خصوص انتقال تيبلها به sqlلينك بااكسس بيشتر توضيح دهيد و بحث را بازتر نماييد (عدم آشنايي بنده با sql)

با تشكر

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

نقل قول نوشته شده توسط mosaArabi مشاهده تاپیک
    با سلام
    دوست گرامي امكان دارد در خصوص انتقال تيبلها به sqlلينك بااكسس بيشتر توضيح دهيد و بحث را بازتر نماييد (عدم آشنايي بنده با sql)

با تشكر
    از اين لينك كمك بگيريد:
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=148910
    .......................
    موفق باشيد

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

کاربر دائمی آواتار michkadol
    محل زندگی
    خراسان شمالی-بجنورد

این تاپیک رو هم ببینید
    https://barnamenevis.org/showthread.p...-شبكه-LAN

بانک اکسس دارم. کسی میتونی رمز شو برا بشکنه ؟

http://uupload.ir/view/432b_aklc.rar/

کاربر دائمی آواتار mohammadsaleh
    محل زندگی
    تهران

در اکسس 2016 خبری از
    access project نیست
    یکی از برنامه های من در یک سازمان با 180 کاربر هم زمان بدون مشکل کار می کنه
    فقط لازمه که افزودن و ویرایش اطلاعات و سایر عملیات با sql انجام بشه
    مطمئنم با 500 کاربر هم به مشکل بر نخواهد خورد

من ساده ترین راهی که پیدا کردم این بود:
    1. جداول رو لینک کردم
    2.فایل جدول ها رو توی سرور گذاشتم
    3. فایل شامل فرم ها و گزارش ها رو توی سرور گذاشتم و برای هر کلاینت یه shortcut گذاشتم.
    4. خصوصیت ادیت شبکه هم روی فقط رکورد گذاشتم.
    5. چون شبکه من محلی بود و هر یوزر با یوزر ویندوز خودش باید از سیستم ها استفاده میکرد برای سطح دسترسی این کارو کردم : یوزر هر کس رو از ویندوز گرفتم و بدون یوزر پسورد جدا برای هر کدوم سطح دسترسی تعیین کردم یه این ترتیب بدون نیاز به پسورد اضافی هر کسی که با کامپیوتر خودش به سرور متصل میشد فقط یوزر و دسترسی های خاص خودشو داشت.
    آخرین ویرایش به وسیله peyman1055 : دوشنبه 31 شهریور 1399 در 14:05 عصر دلیل: پر از غلط املایی :))))

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. معرفی کتب آموزشی MS Access
    نوشته شده توسط koli در بخش Access
    پاسخ: 20
    آخرین پست: شنبه 31 فروردین 1392, 19:58 عصر
  2. کدنویسی در access
    نوشته شده توسط noosha_t در بخش Access
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 04 اسفند 1386, 17:27 عصر
  3. inbound access list & out bound access list
    نوشته شده توسط soroosh_i58 در بخش شبکه و Networking‌