نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: تشخیص صحت املای کلمات

کاربر دائمی آواتار reza_Nazem
    محل زندگی
    تهران

تشخیص صحت املای کلمات

به چه روش های می توان تشخیص داد املای یک کلمه به انگلیسی صحیح است یا خیر ( منظور کلمه که توسط کاربر در برنامه وارد شده است )

نقل قول: تشخیص صحت املای کلمات

سلام
    شاید بشه کلمات صحیح رو در داخل یک دیتا بیس یا هر چیزی شبیه به این نگه داشت و بعد از تایپ کردن کلمه فاصله، کلمه ای که به اتمام رسیده است را با کلمه های موجود(صحیح) مقایسه کنیم و بعد در صورتی که وجود نداشت برنامه اعلام خطا کند

کاربر دائمی آواتار CYCLOPS
    محل زندگی
    یه ایران / یه تهران / یه شهرک اکباتان

نقل قول نوشته شده توسط ali.rezaei7 مشاهده تاپیک
    سلام
    شاید بشه کلمات صحیح رو در داخل یک دیتا بیس یا هر چیزی شبیه به این نگه داشت و بعد از تایپ کردن کلمه فاصله، کلمه ای که به اتمام رسیده است را با کلمه های موجود(صحیح) مقایسه کنیم و بعد در صورتی که وجود نداشت برنامه اعلام خطا کند
    دوست عزیز مگه تعداد کلمه های یک زبان محدود هست که برزیم تو دیتا بیس ؟
    حالا گیریم که ریختیم تو یه دیتا بیس برای هر کلمه اگر قرار باشه به بانک با اون حجم رجوع کنیم برای یه جمله معمولی برنامه منفجر میشه

فکر نمیکنم شدنی باشه با این حال اگر راه حلی داشته باشه باید در حوزه هوش مصنوعی دنبالش بگردید با برنامه نویسی عادی این کار شدنی نیست . . .

موفف باشید

کاربر دائمی آواتار Saeed.Masoumi
    محل زندگی
    نامعلوم

سلام
    دوست عزیز مگه تعداد کلمه های یک زبان محدود هست که برزیم تو دیتا بیس
    بله دوست عزیز محدود هستند.چون ما دنبال تعدادی (هر چند زیاد) کلمه معنادار می گردیم دوست عزیز من فکر نمی کنم حجم بالایی رو طلب کنه می دونی مثل چیه؟مثل دتابیسی است که برای برنامه های دیکشنری استفاده می کنند - یک دتا بیس تقریبا کامل دارم البته با اکسس حجمش 10 مگابایته می بینید که آنچنان هم زیاد نیست- پس می شه از روش همون دوستمون استفاده کنیم و برای دتا بیس هم از دتابیس دیکشنری های (انگلیسی به زبان دیگر) که تو اینترنت پره استفاده کنید.البته این یک روشه همیشه راه بهتری هم هست.ببین همین قسمتی که ما داریم ازش تو همین سایت استفاده می کنیم(بخش ایجاد تاپیک - پاسخ - پ خ و...) نیز دارای این تکنولوژی هستند می تونید امتحان کنید یک کلمه انگلیسی بنویسید اگر اشتباه نوشته باشید زیرش یک خط قرمز می کشه (مثل مایکروسافت آفیس)
    موفق باشید

کاربر تازه وارد آواتار refigh3
    محل زندگی
    تهراد پلاك35

agha in omran ba barname nevisi nashe

محل زندگی
    تهران

بهترین روش (تا این لحظه و بر اساس اطلاعاتم ) همون طور که دوستان گفتن استفاده از یک پایگاه داده است
    دوستان کسی می دونه همچین دیتا بیسی رو از کجا میشود گیر آورد

کاربر دائمی آواتار CYCLOPS
    محل زندگی
    یه ایران / یه تهران / یه شهرک اکباتان

Wink نقل قول: تشخیص صحت املای کلمات

نقل قول نوشته شده توسط سعید معصومی مشاهده تاپیک
    سلام
    بله دوست عزیز محدود هستند.چون ما دنبال تعدادی (هر چند زیاد) کلمه معنادار می گردیم دوست عزیز من فکر نمی کنم حجم بالایی رو طلب کنه می دونی مثل چیه؟مثل دتابیسی است که برای برنامه های دیکشنری استفاده می کنند - یک دتا بیس تقریبا کامل دارم البته با اکسس حجمش 10 مگابایته می بینید که آنچنان هم زیاد نیست- پس می شه از روش همون دوستمون استفاده کنیم و برای دتا بیس هم از دتابیس دیکشنری های (انگلیسی به زبان دیگر) که تو اینترنت پره استفاده کنید.البته این یک روشه همیشه راه بهتری هم هست.ببین همین قسمتی که ما داریم ازش تو همین سایت استفاده می کنیم(بخش ایجاد تاپیک - پاسخ - پ خ و...) نیز دارای این تکنولوژی هستند می تونید امتحان کنید یک کلمه انگلیسی بنویسید اگر اشتباه نوشته باشید زیرش یک خط قرمز می کشه (مثل مایکروسافت آفیس)
    موفق باشید
    دوست عزیز یه دیتابیس برای تشخیص املای کلمه رو نباید با دیتابیس دیکشنری مقایسه کرد یک تفاوت بزرگ اینه که معمولا اسامی تو دیتا بیس دیکشنری نیستن پس مثلا وقتی طرف بنویسه John یا این لغت تو دیتابیس نیست یا مجبورید تمام اسامی خاص رو هم برزید تو دیتا بیس (تازه اگر چیزی رو از قلم نندازید)
    تفاوت مهم دیگه اینکه مثلا هر فعل تو زبان انگلیسی چندین حالت داره یه جای ed میگیریه یه جا ing میگیره حالت های خاص زیادی هست آیا تمام این حالت ها باید در املا لحاظ بشه یا نه ؟؟
    مسلما باید لحاظ بشه کافیه همین دو مورد (اسامی خاص و حالت های مخالف افعال و سایر کلمات) رو به دیتا بیستون اضافه کنید تا ببینید نه تعداد کلمات یک زبان محدوده و نه حجم دیتا بیستون نزدیک 10 مگ خواهد بود شاید بشه در مورد دیکشنری محدود و خلاصش کرد ولی املا کاملا بحثش متفاوته .

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار Yasersadegh
    محل زندگی
    اروميه

سلام به همه دوستان گرامی
    نقل قول نوشته شده توسط CYCLOPS مشاهده تاپیک
    دوست عزیز یه دیتابیس برای تشخیص املای کلمه رو نباید با دیتابیس دیکشنری مقایسه کرد یک تفاوت بزرگ اینه که معمولا اسامی تو دیتا بیس دیکشنری نیستن پس مثلا وقتی طرف بنویسه John یا این لغت تو دیتابیس نیست یا مجبورید تمام اسامی خاص رو هم برزید تو دیتا بیس (تازه اگر چیزی رو از قلم نندازید)
    تفاوت مهم دیگه اینکه مثلا هر فعل تو زبان انگلیسی چندین حالت داره یه جای ed میگیریه یه جا ing میگیره حالت های خاص زیادی هست آیا تمام این حالت ها باید در املا لحاظ بشه یا نه ؟؟
    مسلما باید لحاظ بشه کافیه همین دو مورد (اسامی خاص و حالت های مخالف افعال و سایر کلمات) رو به دیتا بیستون اضافه کنید تا ببینید نه تعداد کلمات یک زبان محدوده و نه حجم دیتا بیستون نزدیک 10 مگ خواهد بود شاید بشه در مورد دیکشنری محدود و خلاصش کرد ولی املا کاملا بحثش متفاوته .

موفق باشید
    دوست عزیز من هم کاملا با نظر آقای سعید معصومی موافقم!! برایه اینکار همون طور که خودتون گفتید که زبان محدود نیست بنابراین استفاده از روشهای هوش مصنوعی تقریبا غیر ممکنه!! (مگر اینکه به برنامه مغز آدم وصل کنید که باز بعضی از کلمات رو خود آدمها هم نشنیدن و کلمات جدیدی هستند!)
    پس بنابراین چاره ای نیست و بهترین راه استفاده از یه دیتابیس است که در این مورد کار دوستمون آقا رضا رو راه میندازه!! ولی چطوری میتونه اینکارو کنه!!؟ مثل برنامه های آفیس بیاد یه دیتابیس بذاره و اگه کاربر کلمه ای معنادار رو وارد کرد و در این بانک نبود می تونه یه امکان بزاره که خود کاربر کلمات معنادار جدید رو به بانک اضافه کنه!!(بازم مثل آفیس)

نقل قول نوشته شده توسط reza_Nazem مشاهده تاپیک
    بهترین روش (تا این لحظه و بر اساس اطلاعاتم ) همون طور که دوستان گفتن استفاده از یک پایگاه داده است
    دوستان کسی می دونه همچین دیتا بیسی رو از کجا میشود گیر آورد
    خوب دوست عزیز همون طور که آقای سعید معصومي فرمودند می تونید این بانکها رو با یه سرچ از تو اینترنت به راحتی پیدا کنید!!
    به نظر من اگه می خواهید که یه بانک خوب و قوی داشته باشید حتما از Sql استفاده کنید و فیلد مربوط به کلمات رو حتما کلید کنید تا سرعت جستجوتون زیاد بشه!!

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار M.GhanaatPisheh
    محل زندگی
    ----------

دوست عزیز
    می تونید از Componentهای بسیار خوب موجو استفاده کنید. مثل http://www.telerik.com/products/aspnet-ajax/spell.aspx

کاربر دائمی آواتار Saeed.Masoumi
    محل زندگی
    نامعلوم

سلام
    آره من به این نکات توجه نکرده بودم الان تو خود پاسخ به سوالات تست کردم دیدم حرف شما کاملا درسته والا نمی دونم چجوری این کارو میشه بدون کامپوننت انجام دهیم.
    شاید با یک دتا بیس در حد دتا بیس آفیس
    موفق باشین
    به نظر من استفاده از regular expersion بهترین راه هست
    دوست عزیز میشه بگی چطوری این راه به ذهنتون رسید؟؟؟؟یک مثلا بگین فک کنم خودتون متوجه شین مشکل کارتون چیه.

محل زندگی
    تهران

به عبارت های منظم نمیشه
    را جع به اون هم فکر کردن اول اینکه کارش تولید رشته های یک زبانه نه اینکه تشخیص بده یک رشته متعلق به یک زبان هست یا نه
    واسه این کار باید یک پارسر یا آتاماتا طراحی شه که فکر نکنم عملی شه چون نمیشه برای ساخت تمام کلمات انگلیسی یک گرامر منظم تعریف کرد

دوم هم همون جور که کفتم محاله بشه برای این مورد یک گرامر تعریف کرد

باز هم خیلی خیلی ممنون از نظری که دادین دوست من و من رو کمک کردین

محل زندگی
    تهران

من تونستم یه راه برای این صورت مسئله پیدا کنم Source براتون اینجا upload میکنم امیدوارم براتون مفید باشه
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •