نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: نمایش اعداد به صورت فارسی در کریستال

کاربر دائمی آواتار neda_dela
    محل زندگی
    زمین خدا

Question نمایش اعداد به صورت فارسی در کریستال

سلام
    آیا راهی هست که اعداد در کریستال به صورت فارسی نشون داده بشن مثلا برای تاریخ تولد لاتین نباشه؟ یا نه حتما لازمه که روی سیستم فارسی ساز نصب باشه؟

نقل قول: نمایش اعداد به صورت فارسی در کریستال

دوست عزیز با سلام
    فونت را به b nazanen تغییر بده

محل زندگی
    زمین خدا

Question نقل قول: نمایش اعداد به صورت فارسی در کریستال

نقل قول نوشته شده توسط behroz1387 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز با سلام
    فونت را به b nazanen تغییر بده
    سلام دوست عزیز مرسی از این که جواب سوالم رو دادی من یه چیزی رو یادم رفت که بگم اونم اینکه من می خام فیلد تاریخ تولد رو که از نوع text گرفتم توی کریستال به صورت فارسی نشون داده بشه.
    فرقی که نمی کنه یعنی منظورم اینه که راهکار شما که برای فیلد های خاصی که نیست؟
    مرسی

سلام دوست عزیز
    هیچ فرقی نمی کنه فقط یادت نره که رو سیستمی که می خوای ببری اون فونت نصب باشه

محل زندگی
    زمین خدا

نقل قول نوشته شده توسط سیروان مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز
    هیچ فرقی نمی کنه فقط یادت نره که رو سیستمی که می خوای ببری اون فونت نصب باشه
    مرسی دوست عزیز
    فونت روی سیستم مقصد نصب هست و من البته پرینت هم گرفتم ولی یه مشکلی که بود مثلا مقدار فیلد تاریخ رو برعکس چاپ می کرد مثلا : 10/07/1363 رو این طوری چاپ می کنه: 01/70/3631 توی خود برنامه درست نشون میده موقع پرینت مشکل داره
    و البته فیلدهای کاراکتری رو هم با فاصله بین حروف چاپ می کنه مثلا : ف اطمه
    بین حروف فاصله می ذاره اینو چی کار کنم؟

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

Smile نقل قول: نمایش اعداد به صورت فارسی در کریستال

نقل قول نوشته شده توسط neda_dela مشاهده تاپیک
    مرسی دوست عزیز
    فونت روی سیستم مقصد نصب هست و من البته پرینت هم گرفتم ولی یه مشکلی که بود مثلا مقدار فیلد تاریخ رو برعکس چاپ می کرد مثلا : 10/07/1363 رو این طوری چاپ می کنه: 01/70/3631 توی خود برنامه درست نشون میده موقع پرینت مشکل داره
    و البته فیلدهای کاراکتری رو هم با فاصله بین حروف چاپ می کنه مثلا : ف اطمه
    بین حروف فاصله می ذاره اینو چی کار کنم؟
    1-تو استفاده از فونت های فارسی برای فیلد های عددی حالت راست چین رو تنظیم کن.
    2-مشکل جدا شدن حروف معمولا از اینجا ناشی میشه که تون ها رو با یه کد پیج دیگه وارد کردین و وقتی می خواین با فونت فارسی نشون بدین درست نشون داده نمی شن برای حل مشکل می تونید:
    1- اطلاعات رو با همون فونت فارسی وارد کنید که توصیه نمی کنم (اگه درست یادم باشه اکثرا یونی کد نیستن)
    2- فقط فیلد های عددی رو با فونت فارسی نشون بدین و راست چین کنین
    ------------------
    3- اگه از قسمت Regional and... تو کنترل پانل و توی تب اول دکمه Customize رو انتخاب و در صفحه باز شد در باکس یکی به آخر مانده گزینه سوم رو انتخاب کنید و در باکس آخر Context رو به National تغییر بدین تو اکثر موارد نیازی به فونت فارسی ندارین
    موفق باشید.

محل زندگی
    زمین خدا

نقل قول نوشته شده توسط Alireza_1363 مشاهده تاپیک
    1-تو استفاده از فونت های فارسی برای فیلد های عددی حالت راست چین رو تنظیم کن.
    2-مشکل جدا شدن حروف معمولا از اینجا ناشی میشه که تون ها رو با یه کد پیج دیگه وارد کردین و وقتی می خواین با فونت فارسی نشون بدین درست نشون داده نمی شن برای حل مشکل می تونید:
    1- اطلاعات رو با همون فونت فارسی وارد کنید که توصیه نمی کنم (اگه درست یادم باشه اکثرا یونی کد نیستن)
    2- فقط فیلد های عددی رو با فونت فارسی نشون بدین و راست چین کنین
    ------------------
    3- اگه از قسمت Regional and... تو کنترل پانل و توی تب اول دکمه Customize رو انتخاب و در صفحه باز شد در باکس یکی به آخر مانده گزینه سوم رو انتخاب کنید و در باکس آخر Context رو به National تغییر بدین تو اکثر موارد نیازی به فونت فارسی ندارین
    موفق باشید.
    مرسی البته من نوع فیلد تاریخ رو از نوع text گرفتم. شماره شناسنامه رو هم همین طور چون نمی خاستم با این فیلد ها حساب و کتاب کنم بنابراین اونا از نوع تکست یا کاراکتری در نظر گرفتم.
    برای فیلد های عددی حالت راست چین رو تنظیم کن.
    منظور از این حالت راست چین تو دیزاین فرم و تکست باکس هست یا نه توی کریستال ریپورت؟
    اگه برا حروف نوع فونت رو توی کریستال Arial انتخاب کنم خوبه درست میشه ؟
    برا فیلد تاریخ و شماره شناسنامه چطور چون اونها رو هم تکست و کاراکتری در نظر گرفتم می پرسم؟
    مرسی

کاربر دائمی آواتار علیرضا حسن زاده
    محل زندگی
    تــــــــــــــــــــــــــبریز

شرمنده یادم رفت بگم حالت راست چین رو واسه همه فیلدها انخاب کن چون اگه یه موقع خواستی به صورت PDF اکسپورت کنی در صورت راست چین نشدن داده ها برعکس نمایش داده می شوند. و راست چین رو توی دیزاین کریستال انجام بدین حالت فرم تا جایی که دانش من قد بده ربطی به کریستال نداره و مستقل از هم هستن.
    منظورم از فیلد های عددی فیلدهایی هستن که توی اونها عدد نمایش داده میشه چون هدف ما نمایش اعداد به صورت فارسی است حالا چه به حالت متنی و یا عددی چون در حالت کلی فونت مشخص کننده حالت نمایش کاراکترهاست نه نوع فیلد
    موفق باشید

محل زندگی
    زمین خدا

نقل قول نوشته شده توسط Alireza_1363 مشاهده تاپیک
    شرمنده یادم رفت بگم حالت راست چین رو واسه همه فیلدها انخاب کن چون اگه یه موقع خواستی به صورت PDF اکسپورت کنی در صورت راست چین نشدن داده ها برعکس نمایش داده می شوند. و راست چین رو توی دیزاین کریستال انجام بدین حالت فرم تا جایی که دانش من قد بده ربطی به کریستال نداره و مستقل از هم هستن.
    منظورم از فیلد های عددی فیلدهایی هستن که توی اونها عدد نمایش داده میشه چون هدف ما نمایش اعداد به صورت فارسی است حالا چه به حالت متنی و یا عددی چون در حالت کلی فونت مشخص کننده حالت نمایش کاراکترهاست نه نوع فیلد
    موفق باشید
    از حوصله ای که به خرج میدید خیلی ممنونم دوست عزیز.
    من همه فیلدهام رو توی کریستال راست چین تنظیم کردم و فونتش هم b nazanin هست فونت حروف رو هم tahoma تنظیم می کنم امیدوارم مشکل حروف حل بشه ولی مشکل اعداد فکر نمی کنم . چون آخرین باری که پرینت گرفتم فونت اعداد همون b nazanin بود و البته راست چین هم بود ولی 1363 رو 3631 نشون میداد
    درحال حاضر پرینتر دم دستم نیست که امتحان کنم و نتیجه رو بگم مجددا مزاحم میشم مرسی

توی قسمت properties ، گزینه ای برای راست چین کردن فیلدها در کریستال ریپورت پیدا نکردم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •