نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: دسترسی به لیست آدرسهای درج شده در Favorites نرم افزارهای IE و FireFox

Cool دسترسی به لیست آدرسهای درج شده در Favorites نرم افزارهای IE و FireFox

با سلام به همگی دوستان.
    همونطور که احتمالا شما هم دیدید هنگامی که یک مرورگر مثل IE یا Opera یا FireFox رو نصب میکنید ، بعد از نصب این امکان رو به شما میدهند که سایتهای مورد علاقه ثبت شده در سایر مرورگرها رو وارد مروگر جدید هم بکنید.
    حالا میخوام بدونم این کار چطوری انجام میشه؟
    به عبارتی میخوام لیست سایتهای ثبت شده در علاقه مندی های مرورگرها رو بدست بیارم و در بانک اطلاعاتی ذخیره کنم.

ممنون از همه دوستان

یا حق

نقل قول: دسترسی به لیست آدرسهای درج شده در Favorites نرم افزارهای IE و FireFox

برای IE، این اطلاعات به صورت Shortcut در یک پوشه نگهداری میشند، و شما می تونید با خواندن لیست فایل های پوشه Favorites کاربر به آنها دسترسی پیدا کنید. البته در مجموعه رایگان EmbeddedWeb برای این منظور کامپوننت هایی وجود دارند که هم می تونند لیست Favorites کاربر را به طور خودکار دریافت کنند، و هم آن را به صورت ListView یا TreeView نمایش بدند.

برای فایرفاکس پیچیده تر هست، چون این اطلاعات به صورت فایل مستقل در دسترس نیستند، بلکه فایرفاکس این داده ها را در یک بانک Sqlite نگهداری میکنه، و شما یا باید اون بانک اطلاعاتی را مستقیما بخوانید، یا با استفاده از APIهای ارائه شده توسط فایرفاکس این اطلاعات را از طریق فایرفاکس به دست بیارید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

با تشکر میشه بفرمایید اولا ا اینکه اون مجموعه کامپوننت رو از کجا باید گیر آورد و دوما اگه میشه یک کمی در مورد خواندن بانک اطلاعاتی SQlLite بیشتر توضیح بدید و اینکه چطور باید به داده های اون دسترسی داشت؟
    یا حق

میشه بفرمایید اولا ا اینکه اون مجموعه کامپوننت رو از کجا باید گیر آورد
    شما اسمش را در اینترنت جستجو کنید، سایت سازنده اش معلوم هست، دانلودش هم رایگان هست.

دوما اگه میشه یک کمی در مورد خواندن بانک اطلاعاتی SQlLite بیشتر توضیح بدید و اینکه چطور باید به داده های اون دسترسی داشت؟
    من با این بانک کار نکردم. تحقیق کنید چه درایورهایی برای ارتباط داره، و با توجه به نوع درایورهایی که ارائه میکنه، میتونید از ابزار مناسب برای خواندن داده هایش استفاده کنید.
    البته بهتره قبلش درباره اینکه فایرفاکس چطور داده هایش را در این بانک ذخیره میکنه تحقیق کنید، چون اگر شما با ساختار جداول و داده ها آشنایی نداشته باشید، خواندن رکوردهای موجود در بانک کمک خاصی به شما نمیکنه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

من با این بانک کار نکردم. تحقیق کنید چه درایورهایی برای ارتباط داره، و با توجه به نوع درایورهایی که ارائه میکنه، میتونید از ابزار مناسب برای خواندن داده هایش استفاده کنید.
    البته بهتره قبلش درباره اینکه فایرفاکس چطور داده هایش را در این بانک ذخیره میکنه تحقیق کنید، چون اگر شما با ساختار جداول و داده ها آشنایی نداشته باشید، خواندن رکوردهای موجود در بانک کمک خاصی به شما نمیکنه.
    جناب مهندس نفرمودید این بانک اطلاعاتی در کدوم مسیر قرار داده؟
    وآیا دلفی درایورش رو برای اتصال به این بانک داره؟

اطلاع ندارم، باید در سایت موزیلا درباره اش بپرسید. البته در مسیر پوشه پروفایل کاربر هست، ولی نمیدونم اسمش چی هست.

آیا دلفی درایورش رو برای اتصال به این بانک داره؟
    شما ببینید برای اون بانک چه درایورهایی ارائه شده، اگر درایور ODBC یا OLE DB داره، توی دلفی راحت میشه بهش وصل شد. ممکن هست حتی کامپوننت اختصاصی هم براش وجود داشته باشه.

کاربر دائمی آواتار سعید صابری
    محل زندگی
    برازجان

نقل قول نوشته شده توسط hadisalahi2 مشاهده تاپیک
    وآیا دلفی درایورش رو برای اتصال به این بانک داره؟
    مسيرش

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\e0c9sje9.default

با تشکر
    میشه آدرس رو درست بنویسید؟

محل زندگی
    برازجان

نقل قول نوشته شده توسط hadisalahi2 مشاهده تاپیک
    با تشکر
    میشه آدرس رو درست بنویسید؟
    من درست نوشتم ادیتور خرابش کرده \ را حذف کرده
    کد HTML:
    C:\Documents and Settings\[User]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\e0c9sje9.default

e0c9sje9.default
    اون مقدار آخر مسیر عبارت ثابتی نیست، و یک عبارت تصادفی محسوب میشه، پس آن را به عنوان عبارت ثابت در نظر نگیرید.

پس اگه ثابت نیست چطور بتونیم این مسیر رو تشخیص بدیم؟
    در ضمن نام فایل بانک اطلاعاتی موجود دراین پوشه چیه ؟

محل زندگی
    برازجان

خيلي ساده است تا اينجاش ثابته

C:\Documents and Settings\[User]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles

بقيه اش همه با يك findfirst بدست بيار

کاربر جدید
    محل زندگی
    سمنان

procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
    var
    pidl:PItemIDList;
    favpath:array[0..MAX_PATH] of char;
    begin
    if Succeeded(SHGetSpecialFolderLocation(Handle,CSIDL_ FAVORITES,pidl)) then
    begin
    if SHGetPathFromIDList(pidl,favpath)then
    ListBox1.Items:=getiefavourites(strpas(favpath));
    freepidl(pidl);
    end;
    end;
    این کد برای بارگذاری لیست علاقه مندی های اینترنت اکسپلورر در یک لیست باکسه که با کمی تغییر میشه تو دیتابیس ذخیره کرد
    البته واسه فایرفاکس خودم هم دنبالش بودم و نتونستم کدی بنویسم
    امیدوارم به کارت بیاد

محل زندگی
    برازجان

من بانكش باز كردم(bookmark mozila) اسم فايلش Places در همون ادرس كه پست قبلي گفتم بود. توي بانكش 8 تا تيبل بود. كه هر قسمت از اطلاعاتش در يكي از اين تيبل ها ذخيره ميشه. مثلا آدرسش در يك بانك اسمي كه به اون اختصاص داده ايم در يك بانك ديگه شماره مكانش جاي ديگه... در كل فكر كنم سر هم كردنش يا من بد متوجه شدم يا كار حضرت فيله!

میشه بفرمایید با چه روشی باز کردید؟

محل زندگی
    برازجان

خيلي راحت باز ميشه با درايور sqlite. من از كامپوننت devart استفاده كردم. كامپوننت زياد است براي ارتباط با بانك sqlite آدرس و نام فايل بانك هم كه مشخصه.

با تشکر
    این کامپوننت رو از کجا آوردید؟
    میشه آدرسش رو هم به ما بدید؟

محل زندگی
    برازجان

www.devart.com

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •