صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 101

نام تاپیک: هوش مصنوعی انسان

کاربر دائمی آواتار lordarma
    محل زندگی
    رشت

Arrow هوش مصنوعی انسان

با سلام خدمت دوستان گرامی،
    نظری دارم و مایلم شما هم در این بحث شرکت کنید و این تایپیک را ارتقاع بخشید،
    همان طور که می دانید شرکت های بزرگ کامپیوتری در سرتاسر جهان سعی بر این دارند تا بتوانند برنامه ای (یا کامپیوتری) بسازند که بتواند دقیقا شبیه به مغز انسان عمل کند.
    ما ایرانیان همیشه سعی کرده ایم تا کسی یک کاری را انجام دهد و سپس به سمت آن کشانده شویم،
    همان طور که اطلاع دارید شرکت های مذکور بسیار بسیار از ما در این موضوع جلوتر هستند و حتی به تازگی شنیده ام توانسته اند مغز گربه را باز سازی کنند،
    حال از شما تقاضا می کنم که دست به دست هم بدهیم و با هم در این راه تلاش کنیم...
    خب من برای شروع بحث این موضوع را مطرح می کنم:

به نظر من انسان در زندگی شراط های گوناگونی را در هر لحظه در پیش رو دارد و با توجه به حواس 5 گانه و همچنین خاطرات گذشته یکی از این میلیون ها شرط را در لحظه انتخاب می کند، حال اگر ما بتوانیم 5 دستگاه ورودی به کامپیوتر به عنوان جایگزین حواس پنج گانه بدهیم شاید بتوانیم با دادن این شرط ها، هوش انسان را باز سازی کنیم،
    البته این را قبول دارم که همچین کاری با سیستم های خانگی امکان پذیر نیست ولی باز مایل هستم تا نظراتتان را در مورد این موضوع بیان کنید...

ببخشید که خیلی مبتدیانه و در حد خودم نظرم را بیان کردم،
    منتظر شرکت شما در این بحث هستم...
    با تشکر

پی نوشت:
    این عکس را در اینجا قرار می دهم تا با روحیه بیشتری در این بحث شرکت کنید!

پیشنهاد می کنم کسانی که این انیمیشن زیبا را ندیده اند حتما آن را تماشا کنند.....
    آخرین ویرایش به وسیله lordarma : جمعه 30 بهمن 1388 در 19:42 عصر دلیل: درج عکس

کاربر دائمی آواتار dousti_design
    محل زندگی
    زنجان - تهران

نقل قول: هوش مصنوعی انسان

حال از شما تقاضا می کنم که دست به دست هم بدهیم و با هم در این راه تلاش کنیم...
    اینو کاملا قبول دارم.
    ولی... برای حواس پنجگانه... این ایده شما خیلی کلی هست.
    بینایی: image proccesing که حتا خارجی ها هم کاملا بهش مسلط نشدن(در حد انسان)
    شنوایی: شنوایی هم مثل موقعیتش بینایی هست.
    اکثر این حس هایی که شما گفتید اینطورین.
    این ایده شما خوبه ولی باید وارد جزئیات بشید و روی مثلا پردازش تصویر و... کار کنید. و بعد از اون همچین ایده هایی رو مطرح کنید.
    تاپیک بینایی ماشین هم راه اندازی شد!
    موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله dousti_design : جمعه 07 اسفند 1388 در 21:55 عصر

محل زندگی
    رشت

Arrow نقل قول: هوش مصنوعی انسان

نقل قول نوشته شده توسط dousti_design مشاهده تاپیک
    اینو کاملا قبول دارم.
    ولی... برای حواس پنجگانه... این ایده شما خیلی کلی هست.
    بینایی: image proccesing که حتا خارجی ها هم کاملا بهش مسلط نشدن(در حد انسان)
    شنوایی: شنوایی هم مثل موقعیتش بینایی هست.
    اکثر این حس هایی که شما گفتید اینطورین.
    این ایده شما خوبه ولی باید وارد جزئیات بشید و روی مثلا پردازش تصویر و... کار کنید. و بعد از اون همچین ایده هایی رو مطرح کنید.
    موفق باشید

بله من کاملا با شما موافق هستم،
    هدف من هم از بحث بالا یک شروع کلی بود،
    شاید عده ای باشند که مثلا با بحث حواس 5 گانه مخالف باشند،
    به نظر من بهتر است زمانی که بحث منسجم شد وارد جزییات بشویم...
    در ضمن باید به یک نکته دیگر هم توجه کرد،
    آیا ما می خواهیم هوشی مانند انسان بسازیم یا فراتر از آن؟

محل زندگی
    رشت

خب کس دیگری مایل نیست در این بحث شرکت کند؟
    باز هم برای شروع چند سوال را مطرح می کنم،
    خواهشا نظر خود را بیان کنید...
    1.ما به دنبال هوش انسانی هستیم یا فراتر از آن؟ - آیا ربات های ما باید احساس داشته باشند؟
    2.چه امکانات سخت افزاری برای این کار لازم است؟
    3.علم در این مورد تا کنون تا کجا پیشرفت کرده است؟
    4.آیا ممکن است روزی برسد که نسل بشر از بین برود و ربات ها روی زمین حکومت کنند؟ ، از کجا معلوم که ما خودمان ساخته موجودات قبلی نباشیم؟
    5.انسان ها مجموعا چند احساس دارند؟ (مانند عشق، درد، ترس و...)
    فکر می کنم این سوالات برای شروع بحث مفید باشند،
    لطفا شما هم همکاری کنید...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    شهرمون

سلام
    تاپيك و موضوع خوبيه اميدوارم ادامه پيدا كنه
    اما در مورد حواس پنجگانه كه گفتيد
    من يك نظر كوچيك دارم
    وقتي بحث راجع به يك حس براي مثال مانند بينايي ميشه به يك نكته بايد توجه كرد(اين راجع به حس هاي ديگر هم قابله بحثه)
    و اون اينه كه مغز انسان مدام در حال الگو سازي است و بخشي از كار ما رو توابعي تشكيل ميدند كه كه در حال الگو سازي باشه كه اين الگو ميتونه تابعي بر حسب زمان باشه
    اين مثاليه كه يكي از اساتيد من زد
    براي مثال من در حال راه رفتن توي يك اتاقم و يك مسير رو در حال طي كردن
    شما داريد به من نگاه ميكنيد براي يك لحظه چشماتونو ميبنديد وقتي باز ميكنيد به كجا نگاه ميكنيد؟
    ذهن شما در هر لحظه در حال الگو سازيه و بر اساس اون الگو يك مسيري رو پيشبيني ميكنه
    و حدس ميزنه ميزان درست بودن حدس ضريب خطا و ارور حاصل رو ايجاد ميكنه و اين الگوي ايجاد شده يك تابع بازگشتيه كه تعداد متغير هاي اون بسته به عوامل متعددي از جمله سرعت حركت شخص
    ميزان خطا و ميزان اعتمادي كه به سنسور دريافت كننده داريم و... بستگي داره
    اميدوارم منظورم رو تونسته باشم بيان كنم و مفيد بوده باشه

با سلام .

اولا ، بهتره این بحث رو همین جا تمومش کنی. این بحث خیلی عمیق و گستردست و تو یه تاپیک نمیگنجه . شاید بتونی خودت یه فرام در این زمینه بسازی .

دوما ،
    یک نرم افزار درپیچیده ترین شکلش هم فقط یک فکراست ، ولی هیچوقت یک آگاهی نیست . پس نه میتواند احساس ( نه حس ) داشته باشد و نه میتواند انسان باشد . نهایتا یک ابزار است .

محل زندگی
    رشت

بله من هم می دونم این بحث گسترده است اما بالاخره باید از یک جایی شروع شود،
    شما از کجا می دانید که ما هم (انسان ها) یک نرم افزار پیچیده نیستیم؟
    ماشینی که ساخته شود می تواند از دیدگاه خود فکر و احساس داشته باشد،
    از نظر شما چه فرقی بین یک فرد احساساتی و فردی که به خوبی ادای احساساتی بودن را در می یاورد وجود دارد؟
    باز هم از بقیه دوستان خواهش می کنم در این بحث شرکت کنند...

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط بانوی ایران مشاهده تاپیک
    سلام
    تاپيك و موضوع خوبيه اميدوارم ادامه پيدا كنه
    اما در مورد حواس پنجگانه كه گفتيد
    من يك نظر كوچيك دارم
    وقتي بحث راجع به يك حس براي مثال مانند بينايي ميشه به يك نكته بايد توجه كرد(اين راجع به حس هاي ديگر هم قابله بحثه)
    و اون اينه كه مغز انسان مدام در حال الگو سازي است و بخشي از كار ما رو توابعي تشكيل ميدند كه كه در حال الگو سازي باشه كه اين الگو ميتونه تابعي بر حسب زمان باشه
    اين مثاليه كه يكي از اساتيد من زد
    براي مثال من در حال راه رفتن توي يك اتاقم و يك مسير رو در حال طي كردن
    شما داريد به من نگاه ميكنيد براي يك لحظه چشماتونو ميبنديد وقتي باز ميكنيد به كجا نگاه ميكنيد؟
    ذهن شما در هر لحظه در حال الگو سازيه و بر اساس اون الگو يك مسيري رو پيشبيني ميكنه
    و حدس ميزنه ميزان درست بودن حدس ضريب خطا و ارور حاصل رو ايجاد ميكنه و اين الگوي ايجاد شده يك تابع بازگشتيه كه تعداد متغير هاي اون بسته به عوامل متعددي از جمله سرعت حركت شخص
    ميزان خطا و ميزان اعتمادي كه به سنسور دريافت كننده داريم و... بستگي داره
    اميدوارم منظورم رو تونسته باشم بيان كنم و مفيد بوده باشه
    به نظر شما امکان این الگوسازی ها توسط ماشین وجود دارد؟
    چه پیش نیاز هایی برای این کار لازم است؟
    آیا هوش مصنوعی که توسط ما ساخته می شود باید خطا هم داشته باشد؟

پیشنهاد می کنم بقیه اساتید محترم هم در این بحث شرکت نمایند و ترجربیات ارزشمند خویش را در اختیار ما قرار دهند،
    هر کس اگر لطف کند و به سوالات مطرح شده پاسخ دهد بسیار بسیار سپاسگزار می شوم...

سیستمی می تواند شبیه به انسان باشد که بتواند عاقلانه تصمیم بگیرد
    برای اینکه یک سیستم بتواند عاقلانه تصمیم بگیرد به چند عامل بیرونی و درونی احتیاج دارد که یکی از
    این عاملها عامل حواس هست عامهای دیگر مثل محیط ، دانش های گذشته ، احساس و....

محل زندگی
    زنجان - تهران

دوستمون "بانوی ایرانی" مثال جالبی رو مطرح کردند.
    شما وقتی به یک شخصی که در حال حرکته نگاه میکنید و چشماتون رو میبندید، هیچ وقت استدلال نمیکنید که بله من که چشمامو بستم ولی اون شخص هنوز داره حرکت میکنه، پس وقتی چشامو باز کردم باید یکم جلوتر رو نگاه کنم. شما به صورت غریزی این کار رو میکنید.
    حالا از خودتون شروع کنید و این غریزه رو کنار بذارید و ببینید میتونید خودتون محاسبه کنید و ببینید درصد خطاش چقدره؟
    توی روبات هم اگر سرعت اون شخصی که در حال حرکت هست رو به دست بیارید، و مدت زمانی که چشم روبات بسته مونده، تقریبا میتونید به جواب نزدیک بشید. پس کار غیر ممکنی نیست.
    ----------
    پیشنهاد من برای این تاپیک اینه که چندتا تاپیک جداگانه هم بزنید، برای بینایی و... تا اینجا فقط درباره مسائل کلی صحبت بشه.

محل زندگی
    رشت

دوستمون "بانوی ایرانی" مثال جالبی رو مطرح کردند.
    شما وقتی به یک شخصی که در حال حرکته نگاه میکنید و چشماتون رو میبندید، هیچ وقت استدلال نمیکنید که بله من که چشمامو بستم ولی اون شخص هنوز داره حرکت میکنه، پس وقتی چشامو باز کردم باید یکم جلوتر رو نگاه کنم. شما به صورت غریزی این کار رو میکنید.
    حالا از خودتون شروع کنید و این غریزه رو کنار بذارید و ببینید میتونید خودتون محاسبه کنید و ببینید درصد خطاش چقدره؟
    توی روبات هم اگر سرعت اون شخصی که در حال حرکت هست رو به دست بیارید، و مدت زمانی که چشم روبات بسته مونده، تقریبا میتونید به جواب نزدیک بشید. پس کار غیر ممکنی نیست.
    ----------
    پیشنهاد من برای این تاپیک اینه که چندتا تاپیک جداگانه هم بزنید، برای بینایی و... تا اینجا فقط درباره مسائل کلی صحبت بشه.

به نظر من این حس در انسان هم با محاسبان انجام می گیرد اما چون سرعت آن بسیار بسیار بالا است و همچنین با توجه به ترجربیات قبلی ما آن را یک غریزه می پنداریم،
    به نظر من برای تاسیس تایپیک های جداگانه مدیران ابتدا می بایست این تایپیک را به عنوان تایپیک مادر قرار دهند تا سپس بتوان در مورد زیر مجموعه های آن تصمیم گیری کرد،
    باز هم از بقیه دوستان خواهش می کنم در مورد سوالاتی که در این تایپیک مطرح شد نظر بدهند...
    ممنون از توجه همگی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    شهرمون

نقل قول نوشته شده توسط lordarma مشاهده تاپیک

پیشنهاد می کنم بقیه اساتید محترم هم در این بحث شرکت نمایند و ترجربیات ارزشمند خویش را در اختیار ما قرار دهند،
    هر کس اگر لطف کند و به سوالات مطرح شده پاسخ دهد بسیار بسیار سپاسگزار می شوم...
    اين الگو سازي ها (به نظر من) از طريق ماشين امكان پذيره مساله توابعي هست كه براي ماشين طراحي ميشن
    (اين يك نظر كاملا شخصيه) هوش مصنوعي ايجاد شده مسلما داراي خطاست به اين دليل كه ذهن انسان هم داراي خطاست وقتي فرد چشمش رو ميبنده مقياس و اندازه گيري رو از دست ميده و با حدس و پيشفرض نسبي الگو رو ادامه ميده

دوستان لازم به ذكر ميدونم كه من در اين زمينه اطلاعات خيلي محدودي دارم و مطالبي كه ميگم نظرات شخصيه من با توجه به توضيحاتي كه يكي از اساتيد براي من داد است
    ولي علاقمندم به اين بحث

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام

شايد 100 سال ديگه بشه چنين كاري كرد

ولي هيچ ماشيني قادر نيست مثل انسان تصميم بگيره

حد اكثر ميشه يك حيوون خونگي رو بصورت روبات توليد كرد

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com

لطفاً قبل از ادامه این بحث یکمی مطالعه بخرج بدیدهیچ کدام از پستهایی که فرستاده شدند ربطی به هوش مصنوعی ندارند،
    برایه شروع به تست تورینگ یک نگاه بندازید.

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    سلام

شايد 100 سال ديگه بشه چنين كاري كرد

ولي هيچ ماشيني قادر نيست مثل انسان تصميم بگيره

حد اكثر ميشه يك حيوون خونگي رو بصورت روبات توليد كرد

من از شما خواستم تا در این تایپیک بیایید و سعی کنید یک راه عملی برای این کار پیدا کنید نه اینکه بخواهید دیگران را دلسرد نمایید،
    از کجا با این اطمینان صحبت می کنید؟
    خواهش می کنم بحث را جدی بگیرید و نظریات عملی و مستند بیان کنید...

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط اَرژنگ مشاهده تاپیک
    لطفاً قبل از ادامه این بحث یکمی مطالعه بخرج بدیدهیچ کدام از پستهایی که فرستاده شدند ربطی به هوش مصنوعی ندارند،
    برایه شروع به تست تورینگ یک نگاه بندازید.

ممنون از راهنمایی شما،
    بله، در حقیقت ما هم قصد برنامه نویسی هوش مصنوعی را نداریم، بلکه قصد ما بررسی جزییات و پیش نیاز های آن است،
    به فرض مثال اگر ما ندانیم که انسان ها چند احساس و در چند دسته مختلف دارند چگونه می توانیم آن ها را باز سازی کنیم؟
    اگر لطف کنید و مقالات مربوطه را در همین تایپیک قرار بدهید ممنون می شویم...
    با تشکر

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com

بله من هم می دونم این بحث گسترده است اما بالاخره باید از یک جایی شروع شود،
    شما از کجا می دانید که ما هم (انسان ها) یک نرم افزار پیچیده نیستیم؟
    ماشینی که ساخته شود می تواند از دیدگاه خود فکر و احساس داشته باشد،
    از نظر شما چه فرقی بین یک فرد احساساتی و فردی که به خوبی ادای احساساتی بودن را در می یاورد وجود دارد؟
    باز هم از بقیه دوستان خواهش می کنم در این بحث شرکت کنند...
    داشتن احساس و یا نه را فراموش کنید، تنها چیزی که لازم است این است که یک نفر نتواند فرقی بین مساجهایی که از یک انسان ویا ماشین دریافت میکند قائل بشه.

اینکه انسان نرم‌افزاری است یا نه مهم نیست، اینکه نمیشه بین یک نرم افزار به اندازه کافی پیچیده و یک انسان نشه فرقی پیدا کرد نشان دهنده این است که حتی اگر انسان نرم افزاری نباشد بازهم میشه با یک نرم افزار بازسازیش کرد.

در این مورد داستانهایه علمی تخیلی به اندازه کافی وجود دارند که از لحاظ فکری قانع کننده باشند که کارهایی را که یک انسان، یا هر موجود زنده دیگری انجام میده را میشه با نرم افزار بازسازی کرد.

اینکه همه چی در کائنات نرم افزاری ممکن است باشد را تحت تئوری Holographic Universe در مد نظر گرفتند.

برایه پیشرفت در این گونه مسائل به چندین نوع فلسفه‌هایه مختلف باید نگاه بندازید:
    Digital Philosophy, Quantum Phylosophy, Infomration Theory

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط اَرژنگ مشاهده تاپیک
    داشتن احساس و یا نه را فراموش کنید، تنها چیزی که لازم است این است که یک نفر نتواند فرقی بین مساجهایی که از یک انسان ویا ماشین دریافت میکند قائل بشه.

اینکه انسان نرم‌افزاری است یا نه مهم نیست، اینکه نمیشه بین یک نرم افزار به اندازه کافی پیچیده و یک انسان نشه فرقی پیدا کرد نشان دهنده این است که حتی اگر انسان نرم افزاری نباشد بازهم میشه با یک نرم افزار بازسازیش کرد.

در این مورد داستانهایه علمی تخیلی به اندازه کافی وجود دارند که از لحاظ فکری قانع کننده باشند که کارهایی را که یک انسان، یا هر موجود زنده دیگری انجام میده را میشه با نرم افزار بازسازی کرد.

اینکه همه چی در کائنات نرم افزاری ممکن است باشد را تحت تئوری Holographic Universe در مد نظر گرفتند.

برایه پیشرفت در این گونه مسائل به چندین نوع فلسفه‌هایه مختلف باید نگاه بندازید:
    Digital Philosophy, Quantum Phylosophy, Infomration Theory

ممنون از پاسخ مفیدتان،
    آیا می توانید اطلاعاتی در مورد آن 3 تا فلسفه به ما بدهید؟
    باز هم از دیگران خواهش می کنم در این بحث شرکت نمایند...

محل زندگی
    arjang8000@gmail.com

ممنون از پاسخ مفیدتان،
    آیا می توانید اطلاعاتی در مورد آن 3 تا فلسفه به ما بدهید؟
    باز هم از دیگران خواهش می کنم در این بحث شرکت نمایند...
    به قول Obi-Wan Kenobi :
    " !Use the source Luke"

از هر اطلاعاتی که من میتونم در اختیار شما بزارم بهتر اینکه چطوری خودتان این اطلاعات را کسب کنید، برایه شروع به این لینکها یک نگاه بندازید:

http://www.youtube.com/results?searc...rch_type=&aq=f

http://www.amazon.com/Quantum-Realit.../dp/0385235690

http://en.wikipedia.org/wiki/Holographic_principle

اگر کسی در این زمینه‌ها علاقه داشته باشد بعد از مطالعه پایه برایه تبادل نظر در سطح عمیقتر باهام تماس بگیره.

کاربر دائمی آواتار morrning
    محل زندگی
    کرمانشاه

با سلام خدمت شما دوستان من یه سری الگوریتم دارم که معمولا در بازی های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیره که یه سری متغییر رو تعریف میکنه و در صورت نیاز به صورت راندوم یکی رو انتخاب میکنه و کلا رشته های بعدی اون متغییر رو دنبال میکنه !
    لازم میدونم یه سری مسائل روانشناسی و بعضی از نظریات رو بازگو کنم که ....

1- انسان ها در حوزه تفکر دو رشته دارند که موازی هم حرکت میکنند یکی تفکرات بلند مدته مثلا من میخوام در آینده معلم بشم و این به تفکرات بعدی بنده جهت میده ولی یه سری مسائل هست که عمیق نیست هر چند که در سمت و سوی هدف اصلی است مثلا من علاوه بر اینکه می خوام در آینده معلم بشم گاهی اوقات فوتبال هم بازی میکنم ! توی بازی های کامپیوتری جدید از این نظریه استفاده شده !

یه بازی جدیدا اومده که توی نمایشگاه ای 3 هم معرفی شد که نقش اول بازی یه کاراگاه بود و هدف هم حل مسئله هست. اما این وسط پلیر مختاره که توی محیط بازی از کی سوال کنه و با کی بجنگه و....
    توی این بازی هدف اصلی حل مسئله هست ولی این وسط دو نفرو بیگناه بکشید هم چیزی عوض نمیشه و داستان روال خودش رو داره .

شماره دو رو میزارم واسه بعد که دوستان هم همراهی کردن

محل زندگی
    کرمانشاه

انگار کسی نبود...
    خوب شماره دو

اگر ما بیام و فکر کنیم یه الگوریتم میتونیم بنویسیم و یه سری هدف تعریف کنیم که مثلا به سورت راندوم یکی از هدف ها رو انتخاب کنه. (البته هنوز معلوم نشده که در تفکرات انسان ها هدف ها چطور شکل میگیرن مثلا انیشتین چطور هدفش رو انتخاب کرد یا هیتلر شاید آدم ها هم به صورت راندوم اهدافشون رو انتخاب میکنند ؟؟؟) بعد در طول برنامه یه سری زیر برنامه تعریف کنیم و به اهداف نسبتشون بدیم که در صورت لزوم دوباره راندوم انتخاب کنه.... ولی میشه یه سری مسائل رو دخیل داد که انتخاب ها ی شانصی رو محدود کنه و مقدار انتخاب ها رو به حد اقل برسونه . ذهن انسان ها هم همین طور کار میکنه شرایط انتخاب ها رو برای انسان کم میکنه تا اینکه انسان در بین انتخاب های محدود شده به شرایط یکی رو انتخاب میکنه . از کجا معلوم در بین این انتخاب ها ما هم تفکرمان به صورت راندوم انتخاب نکنه !!!!!!!!

محل زندگی
    کرمانشاه

3- یک سری مسائل هم ست که به هدف انتخابی ربطی نداره ولی انجام دادن اون هدف سودمنده ! (البته برای ماشین سودمند ترین راه کوتاهترینه و سرگرمی اصلا مهم نیست چیزی که صد در صد خلاف مزاج انسان ها ست)
    حالا ما توی الگریتممون میام یه سری از زیر برنامه های اهداف دیگه رو هم قرار میدیم البته چون این زیر برنامه ها با هدف یا شاخه اصلی متناسب نیست زیاد فراخوانی کردن اون باعث مختل شدن برنامه یا همون تفکر میشه !

یه مثال میزنم امیدوارم این بخش رو متوجه بشین!

همون هدف معلم شدن رو در نظر میگیریم ! که فرض میکنیم من به صورت راندوم اون رو انتخاب کردم حالا با یه سری زیر برنامه مثلا مطالعه . رفتن به کتابخونه . کلاس تقویتی و.... مواجه هستم . که منظم یا نا منظم این کارها رو انجام میدم .

البته من میخوام فوتبال بازی کم هر چند که میخوام معلم بشم این کارها رو هم انجام میدم ولی مقدارش به حد اقل خودش میرسه چون من نمیخوام ! توجه کنید ! نمی خوام فوتبالیست بشم!!!!

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

صد البته؛ نگاهی به عملکرد شبکه های عصبی (Nueral Networks) بیاندازید. برای همین موضوع تخمین زدن موقعیت، بحث Estimation و Approximation در شبکه های عصبی مطرح هست که هدف نهایی یک NN است. اصلاً شبکه های عصبی بر اساس الگوریتم های تشخیص الگو و یادگیری و آموزش به وجود امدند.

ایجاد یک شبکه عصبی مصنوعی و شروع به آموزش آن.

بستگی به الگوریتم های بکار رفته در سیستم دارد. پیش از ایجاد سیستم، کارایی سیستم با شبیه سازی کردن آن سنجیده میشه تا میزان خطا بدست بیاد.

سؤال:
    منظور شما از عنوان تاپیک چیست؟ "هوش مصنوعی انسان" !!!
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

محل زندگی
    رشت

منظورم اینه که سعی نماییم روش ها و ایده هایی برای باز سازی هوش انسان پیدا کنیم،
    همان طوری که قبلا گفتم در حال حاضر دانشمندان با کمک ابر کامپیوتر توانسته اند هوش گربه را باز سازی کنند،
    شما اگر فکر می کنید عنوان دیگری بهتر است آن را بگذارید،
    من قلبا از
    morrning
    و xxxxx_xxxxx
    و سایردوستانی که در این بحث شرکت کرده اند تشکر می کنم،
    امیدوارم باز هم در این بحث شرکت کنید و این علم را توسعه دهید...

محل زندگی
    کرمانشاه

بله دوست خوبمون xxxxx_xxxxx درست میگن ولی توجه داشته باشید که اگه فقط روی سیستم تفکر انسان ها برای شبیه سازی اون تمرکز کنیم میبینیم که با چه ساختمان بسیار بزرگی با حجم انبوهی از اطلاعات مواجه هستیم !

البته من قبلا برای روبات های صنعتی برای صرفه جویی در فضا برای ثبت اطلاعات یه فکری که الان بهش میگن نظریه اندیشیدم ! که البته با مشکلاتی هم مواجه بود!

فرض بر اینه که نمونه یا همون روبات ساخته شده و الان به جمع آوری اطلاعات به وسیله سنسور هایی که داره می پردازه ! خوب اگه ما فقط یه نمونه داشته باشیم کارمون راحته ولی اگه با 1000 تا نمونه سروکار داشته باشیم کمی قضیه فرق میکنه! اولا باید هر نمونه فضای زیادی رو برای جمع آوری اطلاعات داشته باشه که در انسان ها خاطرات از این جا شکل میگیره (البته انسان ها به دلیل حافظه n ترا بایتی که خداوند در اختیارشون گذاشته مشکلی ندارن) ولی بیاین سیستم تفکر رو از حافظه جدا کنیم !

یعنی همه ی نونه ها اطلاعاتی رو که جمع آوری میکنن به یه بانک اطلاعاتی بفرستن و ما میتونیم حافظه این جامعه رو متمرکز کنیم ! و هر نمونه اطلاعاتی رو که لازم داره از بانک اطلاعاتی بگیره!
    البته این مشکل وجود داره که علم همهی نونه های جامعه یکسان میشه و این چیزیه که در بین انسان ها وجود نداره ولی برای شبیه سازی حیوانات خانگی و روبات های صنعتی میشه ازش استفاده کرد!

من خودم همراه با 5 نفر از همکلاسیام توی دانشگاه دو نمونه روبات امدادگر رو با این نظریه ساختیم البته کار خیلی سختی بود.
    اگه مفیده بگین تا ادامه بدم و اگه نه که قطع بشه!
    آخرین ویرایش به وسیله morrning : جمعه 07 اسفند 1388 در 14:52 عصر

محل زندگی
    کرمانشاه

به نظر من ابتدا از چیزای کوچیک شروع کنیم مثلا یه گربه خونگی ! و بخش های متعدد برای یررسی جزئیات ایجاد بشه و در نهایت یه تیم همراه با دوستان الکترونیک کار و مکانیک کار

یه چیز دیگه هست و اینه که اکثر مقالات شبیه سازی تفکرات به زبان آسیای شرقی هستن و که کره ای ها در جهان حرف اول رو میزنن

محل زندگی
    زنجان - تهران

اگه مفیده بگین تا ادامه بدم و اگه نه که قطع بشه!
    حتما ادامه بدید. داریم استفاده میکنیم.
    در نهایت یه تیم همراه با دوستان الکترونیک کار و مکانیک کار
    من که خیلی وقته دنبال تشکیل یه تیم پژوهشی در رابطه با بینایی ماشین هستم. اگر تیم تشکیل دادید و اگر من رو هم قابل دونستید. هستم تا آخرش.
    من یک سوال هم از اساتید محترم دارم:
    چرا برای هوشمند سازی ماشین هدف انسان هست؟ درحالی که ماشین خصوصیاتی داره که بهتر از انسانه(مثلا دقت)
    نمونش هم تست تورینگ هست که در تعریفش اومده که ماشین باید مثلا برای ضرب و تقسیم اعداد بزرگ گاهی اوقات اشتباه هم بکنه؟ مگه اشتباه چیز خوبیه که میخوان بیارنش توی ماشین. خب اگر هدف از هوشمندسازی انسان نباشه بهتر نیست؟؟؟

محل زندگی
    کرمانشاه

من که خیلی وقته دنبال تشکیل یه تیم پژوهشی در رابطه با بینایی ماشین هستم. اگر تیم تشکیل دادید و اگر من رو هم قابل دونستید. هستم تا آخرش.
    چرا برای هوشمند سازی ماشین هدف انسان هست؟ درحالی که ماشین خصوصیاتی داره که بهتر از انسانه(مثلا دقت)
    نمونش هم تست تورینگ هست که در تعریفش اومده که ماشین باید مثلا برای ضرب و تقسیم اعداد بزرگ گاهی اوقات اشتباه هم بکنه؟ مگه اشتباه چیز خوبیه که میخوان بیارنش توی ماشین. خب اگر هدف از هوشمندسازی انسان نباشه بهتر نیست؟؟؟
    خوب در جواب سوالتون باید بگم توی سیستم تفکر انسان ها خطا باعث یه چیزی شبیه الگو میشه مثلا یه بچه که توی سرازیری با توپ بازی میکنه داره یه عمل خطا رو انجام میده در حالی که نسبت به عواقبش بی اطلاعه ولی وقتی زمین خورد و جایی از بدنش آسیب دید یه الگو تشکیل میشه که توی ماشین ها و برنامه ها بهش میگن تابع !
    از وقتی که الگو توی ذهن شکل گرفت دیگه پسر بچهی قصه ی ما هر وقت سرازیری میبینه اون الگو و عواقبش توی ذهنش فراخوانی میشه و طبق چیزایی که توی بخشای قبلی گفتم شرایط انتخاب ها رو براش محدود میکنه و سرانجام باعث میشه خطای قبلی تکرار نشه !

البته به این دلیل همواره طرز تفکر انسان ها جذاب بوده که اگه انسان ها خطا نمیکردن همه به نهایت کمال میرسیدن و همهی مردم جهان میشدن انیشتین

اگه لازم میدونید و تیمتون تکمیل شد بگین یه یه انجمن اختصاصی در این باره بزنیم !

محل زندگی
    رشت

بله من هم موافق هستم،
    به نظر من ما نباید از روی عمد به ماشین ضریب خطا بدهیم (هرچند به نظرم دادن ضریب خطا در مراحل پایانی صورت می گیرد)
    چطوره روی الگوریتمی کار شود که خود به خود به کمال برسد؟
    چند وقت پیش شنیده بودم ویروسی ساخته شده که می تواند خودش را کامل کند،
    اگر بتوانیم از این روش استفاده کنیم،
    خیلی از کارها راحت تر و سریع تر پیشرفت خواهد کرد...
    مثلا شما اینطور در نظر بگیرید که ما داریم یک موتور هوش سازی طراحی می کنیم!
    نمی دونم متوجه منظورم شدید یا نه،
    ولی اگر این موتور در خود ماشینی که قرار است طراحی شود قرار گیرد خود ماشین می تواند خودش را کامل و یا حتی تعمیر کند...

محل زندگی
    کرمانشاه

اول باید مشخص کرد که میخوایم چی بسازیم یا چیو شبیه سازی کنیم!

نظر من اینه ما اول بیایم یه نگهبان محله بسازیم!

یه نگه بان که تصاویر ویدئویی تهیه کنه و توی کوچه ها حرکت کنه از تصاویر افراد که از ساعتی مثلا 12 به بعد روبه رو میشه عکس بگیره و با صدا ها و رنگ های خاصی حساسیت نشان دهد . مثلا اگه از جایی صدای داد و فریادی اومد به صورت هوشمند به سمت مرکز صدا حرکت کنه و با اختیار خودش از افراد عکس بگیره!
    و در صورت لزوم به پلیس تلفن بزنه !

محل زندگی
    زنجان - تهران

اگه لازم میدونید و تیمتون تکمیل شد بگین یه یه انجمن اختصاصی در این باره بزنیم !
    فکر من اینه که یه گروه تشکیل بدیم و فکرامونو بذاریم روی هم تا بتونیم به کمک همدیگه مسائل و الگوریتم هایی حل یا حتی تولید کنیم(الگوریتم). به قول معروف یه دست صدا نداره. من همیشه توی کشورمون میبینم که هیچ کس کار گروهی نمیکنه و به خاطر همین توی تولید علم به هیچ جا نمیرسیم.
    نظر من اینه که تیمی تشکیل بدیم، بعد مقاله بنویسیم و منتشر کنیم. مثلا من الان دارم یه مقاله 600 صفحه ای در رابطه با بینایی ماشین ترجمه میکنم. خب مثلا میگم اگه چند نفر باشیم ببینید چقدر خوب میشه

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط morrning مشاهده تاپیک
    اول باید مشخص کرد که میخوایم چی بسازیم یا چیو شبیه سازی کنیم
    هدف شبیه سازی هوش انسان و یا بالاتر به صورت تئوری هست،
    فکر نمی کنم کسی انتظار داشته باشد که بخواهیم در انتهای این بحث یک عضو جدید به سایت اضافه کنیم!!!

محل زندگی
    رشت

فکر من اینه که یه گروه تشکیل بدیم و فکرامونو بذاریم روی هم تا بتونیم به کمک همدیگه مسائل و الگوریتم هایی حل یا حتی تولید کنیم(الگوریتم). به قول معروف یه دست صدا نداره. من همیشه توی کشورمون میبینم که هیچ کس کار گروهی نمیکنه و به خاطر همین توی تولید علم به هیچ جا نمیرسیم.
    نظر من اینه که تیمی تشکیل بدیم، بعد مقاله بنویسیم و منتشر کنیم. مثلا من الان دارم یه مقاله 600 صفحه ای در رابطه با بینایی ماشین ترجمه میکنم. خب مثلا میگم اگه چند نفر باشیم ببینید چقدر خوب میشه
    در کُل ایده خوبی است به شرط اینکه عملی شود،
    همچنین من فکر نمی کنم سطح سخت افزاری پایین ما این اجازه را بهمان بدهد که بتوانیم در پایان کار به نتیجه مطلوب برسیم،
    همان طور که در پست های قبلی هم عرض کردم،
    شرکت های بزرگ با کمک ابر کامپیوتر توانستند مغز گربه را باز سازی کنند،
    پس ما فعلا می توانیم مقاله بنویسیم و بحث کنیم تا شاید بالاخره یک راهی پیدا کردیم...

محل زندگی
    زنجان - تهران

فکر نمی کنم کسی انتظار داشته باشد که بخواهیم در انتهای این بحث یک عضو جدید به سایت اضافه کنیم!!!
    ؟؟؟
    هدف شبیه سازی هوش انسان و یا بالاتر به صورت تئوری هست
    به نظر من کلمه هوش بهتره!

محل زندگی
    رشت

Talking نقل قول: هوش مصنوعی انسان

؟؟؟

به نظر من کلمه هوش بهتره!

منظورم از کاربر جدید این بود که در نهایت رباتی که ما ساختیم یکی از کاربر های سایت شود!!!!

بله من هم کلمه هوش را مناسب می بینم

محل زندگی
    کرمانشاه

به به چه بحث فعالی !
    هوش انسان چیزی نیست که بخوایم با دو تا پست و چند تا الگوریتم سرو تهشو هم بیاریم. نظر من اینه از یه چیز کوچیک تر شروع کنید که به هدف اصلی که همون هموش واقعا مصنوعیه تعمیم داده بشه!

چیزی که در مورد انسان ها مهمه قدرت یادگیریه و ساخت تابع های جدید به صورت ذاتی البته حیوان ها هم از دایره بیرون نیستن ولی حیوان ها قدرت حافظه کمتری دارند مثلا به غیر از دلفین بقیه ماهی ها حافظه بلند مدت زیر 20 دقیقه دارند یهنی اموری که 20 دقیقه پیش انجام داده اند را به خاطر نمی آورند!

محل زندگی
    زنجان - تهران

هوش انسان چیزی نیست که بخوایم با دو تا پست و چند تا الگوریتم سرو تهشو هم بیاریم. نظر من اینه از یه چیز کوچیک تر شروع کنید که به هدف اصلی که همون هموش واقعا مصنوعیه تعمیم داده بشه!
    من دنبال بینایی ماشین هستم. هرکسی میخواد همکاری کنه تا یه گروه پژوهشی تشکیل بدیم به یاهوی من پی ام بده:(اینجا مطرح نشه. چون تاپیک از بحث اصلی خارج میشه)
    dousti_design

محل زندگی
    رشت

نقل قول نوشته شده توسط morrning مشاهده تاپیک
    به به چه بحث فعالی !
    یعنی شما می فرمایید بحث رو عملی کنیم؟
    خب پیشنهاد خوبی است به شرط اینکه یک برنامه نویس حرفه داوطلب شود و نظریات را به کد تبدیل کند،
    از چه مبحث کوچکی شروع کنیم؟،
    مثلا هدف ما بازسازی چه چیزی باشد؟
    کسی توانایی و وقت همکاری در این موضوع را دارد؟

محل زندگی
    رشت

من دنبال بینایی ماشین هستم. هرکسی میخواد همکاری کنه تا یه گروه پژوهشی تشکیل بدیم به یاهوی من پی ام بده:
    dousti_design
    می شه بحث رو خصوصی نکنید؟
    اگر قرار باشد این طرح به صورت خصوصی دنبال شود ارزش خود را از دست می دهد،
    سعی کنیم مسیری را طی کنیم که اگر هم موفق نشدیم،
    افرادی که بعد از ما تصمیم همچین کاری را دارند بتوانند از تجربیات این تایپیک استفاده کنند.
    (این جملاتی که در بالا گفتم همون کار On Error Resume Next ویژوال بیسیک را انجام می دهد!!!)

محل زندگی
    زنجان - تهران

می شه بحث رو خصوصی نکنید؟
    اگر قرار باشد این طرح به صورت خصوصی دنبال شود ارزش خود را از دست می دهد،
    سعی کنیم مسیری را طی کنیم که اگر هم موفق نشدیم،
    افرادی که بعد از ما تصمیم همچین کاری را دارند بتوانند از تجربیات این تایپیک استفاده کنند.
    (این جملاتی که در بالا گفتم همون کار On Error Resume Next ویژوال بیسیک را انجام می دهد!!!)
    اتفاقا من بیشتر دوست دارم اینجا بحث بشه و خصوصی نشه ولی این تاپیک که برای بینایی ماشین نست درسته؟ این تاپیک کلی داره بحث میکنه. اگر میخواهید خصوصی نشه باید یه تاپیک دیگه ایجاد کنیم تا شروع کنیم به بحث مفصل راجع به بینایی ماشین

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •