نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

Lightbulb لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

سلام دوستان عزيز
    من طي چند وقت اخير روي ساخت يك آدرس بوك (دفتر تلفن)‌آنلاين كار كردم.
    از PHP5, MySQL, Javascript, JQuery استفاده كردم و سيستم رو به دو زبان پياده سازي كردم.
    حالا اين سيستم رو آپلود كردم و نياز به نظرات شما عزيزان دارم تا اگر مشكلي داره (كه حتما داره. همونطور كه تمام وب سايت ها و وب اپليكيشن هاي دنيا دارن...!) لطفا به من اطلاع بديد، و اگر هر نظر يا پيشنهادي هم در جهت بهبود اين وب سايت داريد بفرماييد.
    لينك:
    فارسي: http://MyContacts.pad.ir
    انگليسي: http://MyContacts.xpadx.com
    (اگر عضو شديد توجه كنيد كه ايميل فعالسازي به ايميل هاي ياهو گاهي به مشكل برمي خوره)
    پيشاپيش بابت وقتي كه مي ذاريد بي نهايت سپاسگزارم.

در ضمن اين رو هم بگم، اولين چيزي كه من رو به ساخت اين سيستم ترغيب كرد نياز خودم بود. خيلي از سيستم هاي آنلاين آدرس بوك ديگه رو هم (از معروف ها مثل ياهو و گوگل گرفته تا بقيه) خودم امتحان كردم. اما با هيچكدوم خيلي راحت نبودم.
    البته يك قابليت كه بزودي به MyContacts اضافه خواهم كرد Import و Export به فرمت بك آپ گوشي هاي نوكيا، فايل هاي VCard نرم افزار Outlook و فايل هاي نرم افزار اكسل خواهد بود. كه اين قابليت رو در هيچكدوم از سيستم هاي مشابه ديگه نديدم.

نقل قول: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

نقل قول نوشته شده توسط ardalan.naghshineh مشاهده تاپیک
    (اگر عضو شديد توجه كنيد كه ايميل فعالسازي به ايميل هاي ياهو گاهي به مشكل برمي خوره)
    سلام
    جالب شده ممنون.
    فقط لطفا وقتی که Focus روی فرم ورود و ثبت نام و ... هست اون منوها پنهان نشن. یعنی نیاز نباشه حتما موس روی اونها باشه.
    من با ایمیل یاهو عضو شدم ولی ایمیلی برام نیومد. منتظر باشم یا دوباره عضو بشم (با ایمیل غیر یاهو)
    در ضمن یک موقع شماره تلفن ها رو سرک نکشید
    آخرین ویرایش به وسیله Rejnev : یک شنبه 02 اسفند 1388 در 01:57 صبح

Lightbulb نقل قول: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_bagherani مشاهده تاپیک
    سلام
    جالب شده ممنون.
    فقط لطفا وقتی که Focus روی فرم ورود و ثبت نام و ... هست اون منوها پنهان نشن. یعنی نیاز نباشه حتما موس روی اونها باشه.
    من با ایمیل یاهو عضو شدم ولی ایمیلی برام نیومد. منتظر باشم یا دوباره عضو بشم (با ایمیل غیر یاهو)
    در ضمن یک موقع شماره تلفن ها رو سرک نکشید
    حتما روي اين موردي كه فرمودين كار مي كنم.
    بله ياهو كلا خيلي مشكل پيدا كرده. بطوري كه الان خيلي سايت ها ديگه ايميل ياهو اصلا قبول نمي كنن.
    فكر مي كنم بايد دوباره عضو شين!
    بيشتر وقت من روي قسمت هايي گذشت كه بعد از لاگين مشاهده مي كنيد. پس هنوز چيز زيادي نديدين...!

پيرامون مورد آخري كه فرمودين، من حتي در قسمت ادمين هم قابليت مشاهده Contactها رو نذاشتم. و براي اينكه حتي دسترسي به ديتابيس هم نتونه اطلاعات شخصي كسي رو فاش كنه تمام اطلاعات رو اول با متدي كه خودم نوشتم Encode مي كنم و بعد در ديتابيس Save مي كنم.
    مطمئن باشيد هرگز از اعتماد كاربران سواستفاده نمي كنيم.

این رو میخواستم توی پست اول بنویسم ولی گفتم شاید برای سرعت بالا این کار رو کردید.
    وقتی هنگام ثبت نام رمز عبور نشون داده میشه اگه بعدا مراجعه کنید میبینید که مرورگر فرم رو نگه میداره.
    یعنی رمز عبور صاف و ساده و راحت در اختیار ثبت نام کننده بعدی قرار میگیره. ولی اگه نوع inputBox پسورد باشه مرورگر ازش محافظت میکنه.
    در ضمن با جی میل هم امتحان کردم ایمیل نفرستاد.(هر چند جی میل هم دیگه تعطیله!) فقط میمونه live.com
    با تشکر

آقا با live شد، وارد هم شدم. جالبه و خیلی هم ساده و راحت.
    فقط یک چیزی... ما میتونیم با سرویسهای ایمیلی که داریم هم این کارا رو انجام بدیم اینطوری ضمن ثبت تماس میتونیم ایمیلها رو هم چک کنیم(هم فال و هم تماشا). سایت شما چه مزیتی داره و برای آیندش چه چیزهایی میخواید اضافه کنید که کاربرا به سمتش بیان؟

Lightbulb نقل قول: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_bagherani مشاهده تاپیک
    این رو میخواستم توی پست اول بنویسم ولی گفتم شاید برای سرعت بالا این کار رو کردید.
    وقتی هنگام ثبت نام رمز عبور نشون داده میشه اگه بعدا مراجعه کنید میبینید که مرورگر فرم رو نگه میداره.
    یعنی رمز عبور صاف و ساده و راحت در اختیار ثبت نام کننده بعدی قرار میگیره. ولی اگه نوع inputBox پسورد باشه مرورگر ازش محافظت میکنه.
    در ضمن با جی میل هم امتحان کردم ایمیل نفرستاد.(هر چند جی میل هم دیگه تعطیله!) فقط میمونه live.com
    با تشکر
    با جي ميل تا اونجايي كه من مي دونم مشكلي نداره. البته شايد چند دقيقه طول بكشه.
    حالا در مورد اون هم بيشتر تحقيق مي كنم.
    بله اون براي راحتي كاربر و سرعت بالا بود (همونطور كه در تمام بخش ها حتما اين خواسته مارو حس كردين)
    وقتي كه شما ثبت نام مي كنين پسورد از فيلد پاك ميشه، فرمي هم Submit نشده كه مرورگر مقدار فيلد رو Save كنه.
    با اين حال شايد بعضي مرورگرها اين كار رو كنن، بنابراين فيلد تايپ رو تغيير دادم به Password.

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_bagherani
    آقا با live شد، وارد هم شدم. جالبه و خیلی هم ساده و راحت.
    فقط یک چیزی... ما میتونیم با سرویسهای ایمیلی که داریم هم این کارا رو انجام بدیم اینطوری ضمن ثبت تماس میتونیم ایمیلها رو هم چک کنیم(هم فال و هم تماشا). سایت شما چه مزیتی داره و برای آیندش چه چیزهایی میخواید اضافه کنید که کاربرا به سمتش بیان؟
    قابليت Import و Export كه پيش از اين توضيح دادم جزو قابليت هايي هست كه در آينده بهش اضافه مي كنيم، و آدرس بوك هاي ديگه فرمت هايي كه گفتم رو ساپورت نمي كنن‌(بجز VCard)
    در كنار اين ايده هاي ديگري هم داريم كه هنوز قطعي نيستند...

بله ياهو و گوگل (با Live كار نمي كنم) هم در سرويس ميل شون آدرس بوك دارن. اما مثلا در ياهو، تمام كساني كه من در چند سال اخير باهاشون چت كردم بطور اتوماتيك در اين آدرس بوك اد شدن. هزاران نفر! در حاليكه از اين Contactها شايد مجموعا 10 نفر برام اهميت داشته باشن.
    كساني كه ما باهاشون تماس داريم (لااقل براي اكثريت مردم) همه ايميل ندارن. در جايي مثل ايران كه شايد كمتر از يك پنجم Contact هاي شما ايميل داشته باشن! ( يا آدرس ايميلشون براي شما مهم باشه) پس چنين پيوند نزديكي بين ايميل و آدرس بوك مي تونه باعث نامرتب شدن و شلوغي بي دليل آدرس بوك تون بشه.
    ما فكر مي كنيم كه در خيلي موارد يك آدرس بوك تخصصي مي تونه مفيدتر از يك سيستم باشه كه در كنار بسياري از خدمات آدرس بوك هم داره ...

باز هم از پيگيريتون سپاسگزارم محمدجان

با عرض سلام
    برنامه دفترچه تلفن شما در قست دسته بندی نمی توان نام فارسی را انتخاب کرد.
    امیدوارم که رفع کنید.

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz

Cool نقل قول: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

کار جالب و خوبی شده. من چند دقیقه باهاش کار کردم مشکل خاصی توش ندیدم که بخوام بگم. استفاده از jQuery و Ajax بهینه و خوبه. آفرین

اون Import/Export که گفتین هم چیز جالبیه و بله فکر نکنم تاحالا همچین کاری دیده باشیم جایی. منتظر آپدیت های بعدی هستیم /m\

کاربر دائمی آواتار man4toman
    محل زندگی
    BetWEEn HeAVen & HeLL

حرکت جدید و ایده قشنگی بود.
    خیلی قوت بود نوآوری بین عزیزان وب ایرانی ندیده بودم.
    خسته نباشید.

کاربر دائمی آواتار CodeMasterX
    محل زندگی
    Iran, Shiraz

Cool نقل قول: لطفا در مورد اين وب سايت نظر دهيد (MyContacts.pad.ir)

نقل قول نوشته شده توسط man4toman مشاهده تاپیک
    خسته نباشید.
    کارای ایرانی خفن تو ایران و بیرون ایران زیاد داریم، کم لطفی میشه اینجوری که شما میگی

نقل قول نوشته شده توسط Hosein.Zarei مشاهده تاپیک
    با عرض سلام
    برنامه دفترچه تلفن شما در قست دسته بندی نمی توان نام فارسی را انتخاب کرد.
    امیدوارم که رفع کنید.
    لطفا بفرمایید چه نامی برای دسته وارد کردید که به مشکل برخوردید.
    من مشکلی مشاهده نمی کنم.

...............................................

نقل قول نوشته شده توسط CodeMasterX مشاهده تاپیک
    کار جالب و خوبی شده. من چند دقیقه باهاش کار کردم مشکل خاصی توش ندیدم که بخوام بگم. استفاده از jQuery و Ajax بهینه و خوبه. آفرین

اون Import/Export که گفتین هم چیز جالبیه و بله فکر نکنم تاحالا همچین کاری دیده باشیم جایی. منتظر آپدیت های بعدی هستیم /m\
    بله، حتی Classای که برای Encode,Decode فرمت بک آپ گوشی های نوکیا لازمه تقریبا آماده است، اما متاسفانه فعلا تاحدودی درگیر پروژه های دیگر هستیم و هنوز به اتمام نرسیده.
    بسیار ممنون از اینکه وقت گذاشتید.

نقل قول نوشته شده توسط man4toman مشاهده تاپیک
    خسته نباشید.
    سپاسگزارم. سلامت باشید!

نقل قول نوشته شده توسط CodeMasterX مشاهده تاپیک
    کارای ایرانی خفن تو ایران و بیرون ایران زیاد داریم، کم لطفی میشه اینجوری که شما میگی
    بله درست می فرمایید.
    اما متاسفانه موارد زیادی می بینیم که بین امکانات وب سایت، و طراحی و رابط کاربری تعادل برقرار نیست. به این معنی که یکی از دیگری بسیار توسعه یافته تر است.
    ما سعی کردیم که این تعادل رو برقرار کنیم و سیستمی با کیفیت در همه ابعاد طراحی کنیم.
    البته هنوز هم MyContacts جای کار بسیار داره و انشالله اگه فرصت بشه حتما امکانات و اینترفیس وب سایت رو ارتقا می دیم.

موفق باشید دوستان

کاربر دائمی آواتار amirjalili
    محل زندگی
    هر جایی که کنجکاویم و نیاز به دانستنم رو تحریک کنه

به نظر من کمی روی فونت ها و شکل ظاهرش بیشتر کار کن. اما کار خوبی بود

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •