نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: steganography

منتظر تایید آدرس ایمیل

steganography

با سلام
    ایا کسی در باره steganography و algorithm های این کار در عکس های BMP میدونه؟
    با تشکر

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

نقل قول: steganography

LSB یا Least significant bit

از انجایی که تصاویر BMP از نوع Bitmap بوده و ساختمان رنگی آن بر اساس RGB هست می تونیم روی بایت های هر پیکسل عملیات لازم رو انجام بدیم. هر پیکسل سه بایت هست. هر بایت 8 بیت. بیت کم ارزش از هربایت رو می تونیم برای پنهان نگاری استفاده کنیم. فرض کنید حرف A رو میخوایم مخفی کنیم. یعنی هشت بیت. با این روش حرف A رو در هشت بایت ذخیره می کنیم. هر بیت آن را در بیت کم ارزش هر بایت قرار می دهیم. تقریباً حدود 3 پیکسل برای این کار صرف میشه.

ساده ترین و معمول ترین الگوریتم Steganography در تصاویر نقش بیتی همین LSB هست. البته بعضی ها میگن که این الگوریتم باید روی تصاویری پیاده بشه که دارای رنگ های زیادی هست و به نحوی شلوغ هستند. این حرف زمانی درست هست که ما بجای اینکه بیت رو تغییر بدیم بیایم روی بایت های یک پیکسل کار کنیم. یعنی بجای اینکه حرف A رو در بایت های مختلفی ذخیره کنیم بیایم اونو به طور کامل روی یکی از بایتهای یک پیکسل به طور کامل overwrite کنیم. اینطوری یکی از سه رنگ هر پیکسل ممکن هست به کلی تغییر کنه برای همین هست که میگن تو تصاویری باید انجام شه یا تو قسمتی از تصویر باید انجام شه که رنگ های متنوعی در اون وجود دارد. که کمتر جلب توجه کنه. اما وقتی فقط بیت کم ارزش از هر بایت رو هدف قرار بدیم اونوفت تغییر چندانی در رنگ های تصویر ایجاد نمیشه که انسان قادر به تشخیصش باشه.
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

سُلام و، من نوشتمش .
    اگه خوشت اومد بگو کدشو به ایمیلت بفرستم .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط mahmodifard مشاهده تاپیک
    سُلام و، من نوشتمش .
    اگه خوشت اومد بگو کدشو به ایمیلت بفرستم .
    سلام . این کد LSB هست ؟

الگریتم خام LSB رو از کجا پیدا کنم ؟

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •