نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: عدم رعایت قوانین در تالار امنیت - گفتگو در مورد اصل تالار

کاربر دائمی آواتار Saeed.Masoumi
    محل زندگی
    نامعلوم

عدم رعایت قوانین در تالار امنیت - گفتگو در مورد اصل تالار

سلام بر شما مدیران زحمت کش این سایت و دوستان فعال
    همانطور که می دانیم در تاپیکی که آقای کشاورز زدن (قوانین ارسال تاپیک های Crack Me) چند تا نکته در مورد قوانین این تالار گوشزد شده که موارد 1 و 2 جزو قوانین تخصصی این تالار است اما من بشخصه چه در پست های اخیر چه در پست های قدیم هیچ برخوردی با آموزش و نحوه کارکرد چه از طرف کرکر چه از طرف طراح قفل ندیدم(هیچ, مطلق نیست نماد کثرت است) جناب MIDOSE هم متاسفانه نمی توانند به عنوان مدیر تاپیک هایی که از دو قانون ذکر شده (1و 2) سرپیچی کردن را منحل کند چون در آن صورت دیگر چیزی از تالار نمی ماند.
    البته می دانم که کرکر وظیفه ندارد چیزی که سالیان سال برای یاد گرفتن آن تلاش کرده و حتی در بسیاری از موارد هزینه هنگفتی را صرف آن کرده است را یک شبه آموزش دهد ولی به صرف اینکه یک قفل گزاشته شود و یک کرکر آن را کرک کند و یک نمره بین 1 تا 10 بدهد هیچ کمکی به جامعه برنامه نویسان فارسی زبان نخواهد کرد.اگر توجه کنید اکثر تاپیک ها به همین مورد آخر ختم می شود.
    دوستانی که مایل به تست قفل خود هستند هم هیچگونه آموزشی در مورد قفل طراحی شده حتی پس از کرک شدن هم نمی دهند و تنها کارشان اینست که قفل را در ورژنی دیگر ایجاد کنند.در مواردی دیده شده که کرکر به نقطه ضعف موجود اشاره کوچکی کرده ولی از آنجایی که اصل قفل ناشناخته است این هم هیچ کمکی به جامعه برنامه نویس نمی کند.
    اگر توجه کنید تمام پروسه بالا را می توان در اتاقهای چت - انجمن های هک و کرک و... دنبال کرد.
    نکته دیگری که شاید مطرح کنید آنست که بحث مربوط به Warez اتفاق می افتد یا آموزش روش کرکینگ جرم محسوب می شود در جواب این دوستان عرض کنم بنده نمی خوام تمام پروسه کرک گفته شود در حد اینکه بدانیم از چه ابزاری (نام هم نمی خواهد تنها نوع مثلا دیباگر - دیکامپایلر و....) استفاده شده است.
    دوستانی همانند آقا نیما و آقای بردیا و ... خیلی از دوستان لطفا از دست من ناراحت نشین چون بنده با توجه به توانایی های شما احترام زیادی برای شما قائل هستم و به شخصه بیشتر پستهای شما را مطالعه کردم ولی با توجه با ماهیت تاپیک امنیت و قوانین آن این مبحث را در اینجا مطرح کردم.
    از دوستان دیگر که این مسئله باعث مشکل برای آنها شده و مدیران گرامی مخصوصا جناب کشاورز تقاضا دارم در این بحث شرکت کنند.و یک فکر اساسی برای تالار امنیت بکنیم.
    پ ن : لطفا از بحث های حاشیه ای که شاید در اصل به موضوع ربط داشته باشد اما باعث انحراف بحث می شود خودداری کنید.
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله Saeed.Masoumi : جمعه 14 اسفند 1388 در 11:26 صبح دلیل: a

نقل قول: عدم رعایت قوانین در تالار امنیت - گفتگو در مورد اصل تالار

سلام؛

در اینگونه موارد باید کاربران فعال بخش خودشان همکاری کنند. من میتونم الان بیام، کل تاپیک های کرک می اون تالار را حذف کنم، و با عنوان اینکه این تاپیک ها هیچ جنبه فنی برای سایت ندارند، ایجاد آنها را ممنوع کنم، اما اون وقت به قول شما "چیزی از تالار باقی نمی ماند".

یکی از مشکلات اون تالار این هست که کاربران آن، چه فعال، چه غیر فعال، برخوردشان با تالار منفعلانه هست؛ یعنی حتی اونهایی که بهشون میگیم کاربر فعال تالار، فعالیتشان اکثرا در این حد هست که یکی بپرسه، و اینها جواب بدند. ما در اون تالار کاربری که حالت انفعالی نداشته باشه، نداریم، یا حداقل من ندیدم، شاید محدود کاربرانی باشند.
    زمانی که Inprise اون تالار را تاسیس کرد، عمده فعالیت در اون تالار بر عهده خودش بود. بنده خدا هم سوال جواب می داد، هم به مناسبت های مختلف مقالاتی در زمینه امنیت نرم افزار منتشر می کرد، هم کتاب های خوب در این زمینه را بعد از مطالعه، در این تالار معرفی می کرد.

الان شما در اون تالار چندتا از این کاربران دارید؟ چند نفر توی اون تالار مقاله می نویسند؟ چند نفر منبع و کتاب معرفی می کنند؟ تقریبا هیچی.

تالار بیشتر جنبه سرگرمی پیدا کرده؛ از کار روزانه خسته شدیم، بیایم یه سری بزنیم، ببینیم کسی Crack Me نذاشته که ما محض سرگرمی دخل فایلش را در بیاریم؟!
    کاربران ارسال کننده Crack Me هم اکثرا فقط دنبال این هستند که میزان امنیت تکنیک استفاده شده را بسنجند. بحث فنی معمولا اهمیت چندانی براشون نداره.

نکته دیگه اینکه نگاه نسبت به امنیت نرم افزار در اون تالار فوق العاده محدود هست؛ اکثرا امنیت نرم افزار را مساوی قابلیت کرک نشدن نرم افزار گرفتند. مثلا من در این تالار مطلبی ندیدم که کسی بیاد بحث کنه که چیکار کنیم که نرم افزار ما Exploitهای امنیتی نداشته باشه، و مورد سوء استفاده هکرها قرار نگیره. همه اش بحث قفل و Trial و کرک هست.

پس به نظر من، مشکلات آن تالار بیش از مسائل مدیریتی هست که شما ذکر کردید. بخش عمده ایی از این مشکلات هم به خودِ کاربران آن تالار مربوط میشه. ما می تونیم نسبت به تاپیک های Crack Me سختگیرانه تر برخورد کنیم، و مثلا به کاربرانی که یک بار Crack Me ارسال کردند، و بدون بحث فنی تاپیک را رها کردند، اجازه ارسال Crack Meهای بعدی را ندیم. انشاء الله با همکاری مدیران بخش، این کار را هم خواهیم کرد، ولی مشکلات اون تالار با این کار چندان برطرف نخواهد شد.

موفق باشید

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •