صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 48

نام تاپیک: پنجره‌ها بسته شد! مایکروسافت دیگر ویندوز نمی‌سازد

پنجره‌ها بسته شد! مایکروسافت دیگر ویندوز نمی‌سازد

خوب این خبر یک کم قدیمیه ولی واسه من جالب بود . (لطفا اگه تکراری بود یا صحت نداشت بگید تا حذفش کنم )
    اصل خبر :
    دانش > فناوری اطلاعات - مدیران مایکروسافت فهمیده‌اند که وقت تلف کردن روی ویندوز مساوی با برد قطعی اپل مکینتاش خواهد بود و آنها به هر قیمتی که شده، باید سیستم‌عامل خود را تغییر دهند تا از پس رقبا برآیند.

علیرضا خراسانی: هنوز چند روز از آغاز عرضه جدیدترین نسخه سیستم‌عامل ویندوز (نسخه 7) نگذشته که بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری دنیا تصمیم گرفته است دیگر سیستم‌عامل خود را بر پایه ویندوز توسعه ندهد.
    هرچند مایکروسافت برای ویندوز7 تبلیغات فراوانی به‌راه انداخته؛ اما با جدی شدن مشکلات ساختاری سیستم‌عامل ویندوز و عدم توانایی برنامه‌نویسان در رفع کندی و آسیب‌پذیری آن، مدیران غول دنیای نرم‌افزار تصمیم گرفته‌اند محور برنامه‌های آینده خود از ویندوز به آن‌چه میدوری (Midori) نامیده می‌شود؛ تغییر دهند.
    پس از شکست مایکروسافت در عرضه ویندوز ویستا، این شرکت سعی کرد با عرضه ویندوز7 جبران مافات کند؛ اما ویندوز جدید هنوز نیامده دچار باگ‌های فراوان شده و حتی کارشناسان اذعان کرده‌اند که بر خلاف تبلیغات مایکروسافت، آخرین نسخه ویندوز سریع‌تر از ویستا نیست و دچار همان مشکلات ساختاری است که ویستا به آن دچار بوده است. تنها گرافیک آن اندکی کاربر پسندتر شده، ولی بازهم به پای لئوپارد اپل نمی‌رسد.
    جفری هاموند، محقق در مرکز تحقیقات فورستر می‌گوید: «نسبت به 18 سال قبل، توسعه‌دهندگان بیشتری جذب مکینتاش شده‌اند و حالا در دستان آن‌ها فقط مک وجود دارد».
    از سوی دیگر، پلت‌فرم ویندوز برای مایکروسافت بسیار گران تمام می‌شود، زیرا ده‌هاهزار برنامه‌نویس و کارشناس روی آن کار می‌کنند که باعث بالا رفتن هزینه ساخت نرم‌افزار شده‌اند. مجموعه این دلایل، مدیران استراتژیک مایکروسافت را به این نتیجه رسانده که وقت تلف کردن روی ویندوز مساوی با برد قطعی اپل مکینتاش خواهد بود و آنها به هر قیمتی که شده، باید سیستم‌عامل خود را تغییر دهند تا از پس رقبا برآیند.
    میدوری چیست؟
    همه چیز از ابزار آزمایش نرم‌افزار پاورپوینت (CHEES) به نام میدوری شروع شد که به‌عنوان مدیریت بر کدهای سیستم‌عامل معروف گردید. میدوری می‌تواند سیستم‌عامل مستقلی باشد که در آن کرنل‌ها، درایورها و اپلیکیشن‌ها در کدهای مدیریت‌شده نوشته می‌شوند. این پروژه از سال 2003 / 1382 آغاز شد و از همان ابتدا هم قرار نبود به عنوان سیستم‌عاملی مستقل آماده شود؛ اما حالا مدیران مایکروسافت مصمم شده‌اند با ادامه پروژه، آن‌را به‌عنوان جانشین ویندوز مطرح کنند.
    در ساخت میدوری از مدل برنامه‌نویسی موسوم به Oslo composite application initiative استفاده شده است. جاناتان شاپیرو، مغز متفکر برنامه‌نویسی‌های BitC و سیستم‌عامل Coyotos، به مایکروسافت دعوت شده تا کار خود را به‌طور جدی توسعه دهد.

میدوری در دوسطح برنامه‌نویسی و کاربر نوشته خواهد شد و با هر نوع پلت‌فرم سخت‌افزاری (x86,x64,ARM,Hyperv) کار خواهد کرد. سه پیشنهاد مایکروسافت برای کار کردن اپلیکیشن‌های ویندوز و میدوری در کنار هم بدین ترتیب خواهد بود:
    • شبیه‌سازی برنامه‌های مورد نظر با استفاده از پروژه Accelerator که قبلا مرکز تحقیقات مایکروسافت روی آن کار کرده است. در مدل مذکور اپلیکیشن‌ها با ویندوز و یا با جی.پی.یو از طریق درایور دایرکت‌ایکس اجرا خواهند شد. با این روش اساس کار روی ویندوز خواهد ماند و میدوری زیر سیستمی برای ویندوز خواهد شد.

• پیشنهاد دوم ساخت پارالل میدوری به موازات پلت‌فرم ویندوز است تا اپلیکیشن‌ها بدین طریق اجرا شوند. ویژگی منفی آن دو امضا شدن فایل‌ها برای اجراست که باید تحت هر دو پلت‌فرم صورت گیرد. هم‌چنین یک فراماشین باید درست شود تا همه چیز از پایه نوشته شود.

• پیشنهاد سوم، درگیر کردن سیستم پورتینگ روی کدهای ویندوز است. نوشتن کدهایی که بتواند با باینری‌های غیر ویندوز یعنی مکینتاش هم خوانایی داشته باشد، مشمول این پیشنهاد است. اما گفته می‌شود امنیت کاملی به همراه نخواهد داشت. نوشتن کدهایی که توسط سایر سیستم‌عامل‌ها خوانده شود، خوب اما کمی تهاجمی به نظر می‌رسد.
    به هر حال ویندوز مجبور است جای خود را به میدوری دهد و پرطرفدارترین سیستم‌عامل حال حاضر دنیا باید کاربرانش را به سمت سیستم‌عامل جدید سوق دهد؛ کاری طاقت‌فرسا که اگر درست کار نکند، کاربران بیشتری به سوی مکینتاش خواهند رفت.

پانوشت : می خواستم بدونم این خبر تا چه حد صحت داره ؟ چون تو خبرگذاری های بزرگ مطلبی در موردش ننوشته و فقط تو چند خبرگذاری کوچک من در موردش خوندم. اگر راست باشه فکر کنم ماکروسافت خیلی از مشتری هاش رو از دست بده.

منبع : http://www.khabaronline.ir/news-22163.aspx

کاربر دائمی آواتار dousti_design
    محل زندگی
    زنجان - تهران

نقل قول: پنجره‌ها بسته شد! مایکروسافت دیگر ویندوز نمی‌سازد

معلوم بود مایکروسافت بالاخره یه فکر اساسی میکنه!
    روز به روز سیستم عاملش داره بازار رو از دست میده

پانوشت : می خواستم بدونم این خبر تا چه حد صحت داره ؟ چون تو خبرگذاری های بزرگ مطلبی در موردش ننوشته و فقط تو چند خبرگذاری کوچک من در موردش خوندم. اگر راست باشه فکر کنم ماکروسافت خیلی از مشتری هاش رو از دست بده.
    صحت نداره ، چون تازه مایکروسافت تصمیم به عرضه نسخه 128 بیت گرفته .

معلوم بود مایکروسافت بالاخره یه فکر اساسی میکنه!
    روز به روز سیستم عاملش داره بازار رو از دست میده
    منبع این خبر کجاست ؟ آیا درصد استفاده از سیستم عامل ها رو دیدید ؟

مایکروسافت با سیاست هائی که داره هیچ وقت جلو سیستم عامل هایی مثل مک و لینوکس کم نمیاره ، اگر بخواد عرضه ویندوز رو متوقف کنه عملا جلو لینوکس و مک سر خم کرده و این از محالات هست .

با عرضه ویندوز7 جبران مافات کند؛ اما ویندوز جدید هنوز نیامده دچار باگ‌های فراوان شده و حتی کارشناسان اذعان کرده‌اند که بر خلاف تبلیغات مایکروسافت، آخرین نسخه ویندوز سریع‌تر از ویستا نیست و دچار همان مشکلات ساختاری است که ویستا به آن دچار بوده است. تنها گرافیک آن اندکی کاربر پسندتر شده، ولی بازهم به پای لئوپارد اپل نمی‌رسد.
    این کارشناسان چه کسانی بودند؟! بعد از مدت ها ماکروسافت با 7 خودی نشان داد.
    آخرین ویرایش به وسیله Peyman.Gh : یک شنبه 23 اسفند 1388 در 16:36 عصر

با عرضه ویندوز7 جبران مافات کند؛ اما ویندوز جدید هنوز نیامده دچار باگ‌های فراوان شده و حتی کارشناسان اذعان کرده‌اند که بر خلاف تبلیغات مایکروسافت، آخرین نسخه ویندوز سریع‌تر از ویستا نیست و دچار همان مشکلات ساختاری است که ویستا به آن دچار بوده است. تنها گرافیک آن اندکی کاربر پسندتر شده، ولی بازهم به پای لئوپارد اپل نمی‌رسد.
    من پست رو کامل نحوندم الان این رو دیدیم ، با توجه به این نظرها کاملا معلوم هست که غیر فنی و غیر تخصصی هست ، مایکروسافت با عرضه 7 خودش رو از باتلاقی که ویستا براش ساخت به کلی بیرون کشید و الان تمام کاربراش ازش فوق العاده راضی هستن ، بهتره امتیازهائی که به این ویندوز داده شده رو در اینترنت یه نگاهی بندازید .

خیلی واسه یک پروژه تحقیقاتی زوده که بخواد تجاری بشه...

تا زمانی که روش مهاجرت ساده و بی دردسری برای رفتن از ویندوز به میدوری پیدا نکنند مطمئن باشید مایکروسافت چنین اشتباهی نخواهد کرد.

کدوم آدم عاقلی میاد یه دفعه بزنه همه چیزو نابود کنه ، هیچ شرکتی زیر بار چنین تغییر گسترده ای نمیره.

بعدش هم هر چی تو هر سایت درپیت ایرانی بود خواهشن اینجا نذارید....
    ویندوز رو با مک مقایسه کرده! البته تحت تاثیر تبلیغات اپل بوده (I'm a Mac...)

آقا چرا بحث میکنید؟؟؟
    مایکروسافت جلوی لینوکس و مک زانو زد!! مگه نمیبینید؟؟؟ کارشناس های ما گفتند!!!
    تازه مایکروسافت گفته که کلا محصولاتم رو باید عوض کنم!! از برنامه نویسی گرفته تا پایگاه داده!
    میدونید چرا؟؟؟ به خاطر اینکه That is a mac. و Linux Is open sourece.

نقل قول نوشته شده توسط flamingo مشاهده تاپیک
    آقا چرا بحث میکنید؟؟؟
    مایکروسافت جلوی لینوکس و مک زانو زد!! مگه نمیبینید؟؟؟ کارشناس های ما گفتند!!!
    تازه مایکروسافت گفته که کلا محصولاتم رو باید عوض کنم!! از برنامه نویسی گرفته تا پایگاه داده!
    میدونید چرا؟؟؟ به خاطر اینکه That is a mac. و Linux Is open sourece.

چه نظریه جالبی
    7 واقعاً جای صحبتی باقی نگذاشت.
    آخرین ویرایش به وسیله Peyman.Gh : یک شنبه 23 اسفند 1388 در 21:06 عصر

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک
    صحت نداره ، چون تازه مایکروسافت تصمیم به عرضه نسخه 128 بیت گرفته .
    منم از همین تعجب کردم چون ویندوز 8 تو راهه .
    ایده یک سیستم عامل با کد مدیریت شده قبلا توسط ماکروسافت مطرح شد و ما هم تو این انجمن در موردش یک بحثهایی داشتیم. ولی من فکر نمی کردم که پروژه میدوری اینقدر جدی بشه . لینک توضیحات این پروژه در ویکیپدیا :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Midori_(operating_system)
    بحثهای زیادی در مورد تغییر سیستم عامل از ویندوز به میدوری در اینترنت مطرح شده ولی ماکروسافت هنوز این موضوع رو تائید نکرده . البته همون طور که گفتم این بحث یک کم قدیمیه و ممکنه که ماکروسافت تغییر استراتژی داده باشه . نمونه این خبرها در زیر آمده است :
    http://www.engadget.com/2008/07/30/m...thout-windows/
    http://www.pcworld.com/businesscente...f_windows.html

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک
    من پست رو کامل نحوندم الان این رو دیدیم ، با توجه به این نظرها کاملا معلوم هست که غیر فنی و غیر تخصصی هست ، مایکروسافت با عرضه 7 خودش رو از باتلاقی که ویستا براش ساخت به کلی بیرون کشید و الان تمام کاربراش ازش فوق العاده راضی هستن ، بهتره امتیازهائی که به این ویندوز داده شده رو در اینترنت یه نگاهی بندازید .
    خوب هنوز خیلی زوده که در مورد این سیستم عامل نظر بدیم. تجربه نشون داده که کاربران در چند ماه اول عرضه گول تبلیغات ماکروسافت رو می خورن و فکر می کنن که این محصول بی نظیره . یادمه اون اوایل که ویستا اومده بود همه ازش راضی بودن و توی این سایت هم هر کی میگفت مشکل داره همه باهاش مخالفت می کردن . خوب اون نظر سنجی که شما میگید چه کسایی توش شرکت کردن ؟ کاربران عادی بودن ؟ برنامه نویس بودن یا ...
    من نمی خوام در مورد 7 بحث کنم ولی با حرف نویسنده این مقاله تا حدودی موافقم performance سیستم عامل نسبت به ویستا تغییر چندانی نکرده و هنوز در استفاده از منابع مشکل داره . البته این نظر شخصی بنده هست و باید منتظر نتایج باشیم (همون طور که گفتم اینا همش تبلیغاته).

در پایان اگر این خبر صحت نداشته و یا به قول دوستمون از سایتهای درپیت آورده شده بنده رو عفو بفرمائید.

نقل قول نوشته شده توسط tarhebartar مشاهده تاپیک
    اگر محصولات Adobe برای Linux هم باشه به هیچ وجه طراحان و برنامه نویسان وب سایت دنبال محصولات در پیت ویندوز نمیرند.

آخه من نمی دونم این ویندوز 7 که آدم با محیط آتاری دستی اشتباهش میگیره چه چیز شاخ ماکروسافته که هنوز ما هم ازش سر در نیاوردیم ؟؟!!؟!؟!
    سلام
    ببخشید من از نقل قول کردن قصد دعوا ندارم!!!
    ولی مثلا مایا نسخه لینوکس هم داره ولی باز اکثرن ویندوز رو استفاده میکنن!!!
    در مورد ویندوز7 هم نظر شخصی شماست! من هم لینوکس را فقط برای یک ساعت رو سیستمم تحمل کردم!!(جدی میگم).
    من هم میگم این لینوکس هم که محیطش آدم رو یاد بازی منچ! میندازه مگه چی داره که
    ما ازش بی خبریم؟؟
    در ضمن طراحی وب تا اونجا که من اطلاع دارم بیشتر مردم با مرورگرها مشکل دارن نه
    سیستم عامل ها!!

اگر محصولات Adobe برای Linux هم باشه به هیچ وجه طراحان و برنامه نویسان وب سایت دنبال محصولات در پیت ویندوز نمیرند.

آخه من نمی دونم این ویندوز 7 که آدم با محیط آتاری دستی اشتباهش میگیره چه چیز شاخ ماکروسافته که هنوز ما هم ازش سر در نیاوردیم ؟؟!!؟!؟!
    اگر ما طراحی وب انجام میدیم حرف شما را قبول نداریم. ASP.NET محصول ماکروسافت بنظرت در پیتِ ؟!
    از لحاظ سرعت و کار با فایل ها حرف نداره (اینو من نمیگم اهل فن میگن)

در هر صورت بستگی به خواسته ای که از سیستم عامل دارید نظرات متفاوت است.

موفق باشید.

بله واقعا شما درست میگید. این قضیه سلیقه ای هستش.

نکته: بعدا معلوم میشه که 90% کل هسته ویندوز از لینوکس کش رفته شده
    90 درصد ویندوز از لینوکس کش رفته شده؟؟؟ پس لینوکس و ویندوز فقط 10 درصد اختلاف
    دارن؟؟؟
    راستی در مورد Adobe هم ای کاش یک مثال بهتر میزدی! Adobe که خودش اگر از مایکروسافت بیشتر گند نزده باشه کمتر نزده!! ماشالله که پر از سوراخه!! اگر ویندوز پنجره هست, محصولات ادوبی آبکش است!!
    من نمیدونم چرا زمین و زمان دارن از نردبان مایکروسافت میرن بالا و وقتی که رسیدن بالا
    میگن نردبانش خرابه!!!

محل زندگی
    زنجان - تهران

خب سیستم عاملهای موجود دارن قوی تر میشن و (به نظر من و خیلی ها) ویندوز کاراییش داره میاد پایین.
    خیلی ها دارن از ویندوز میرن به سمت سیستم عامل های دیگه. میتونید سرچ کنید آمار رو ببینید
    درسته که الان کاربران ویندوز در مقایسه با کاربران سیستم عامل های دیگه بیشترن ولی شرایط داره تغییر میکنه و برعکس میشه.
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Op...sage_share.svg

نقل قول نوشته شده توسط dousti_design مشاهده تاپیک
    خب سیستم عاملهای موجود دارن قوی تر میشن و (به نظر من و خیلی ها) ویندوز کاراییش داره میاد پایین.
    خیلی ها دارن از ویندوز میرن به سمت سیستم عامل های دیگه. میتونید سرچ کنید آمار رو ببینید
    درسته که الان کاربران ویندوز در مقایسه با کاربران سیستم عامل های دیگه بیشترن ولی شرایط داره تغییر میکنه و برعکس میشه.
    خوب تو ویکی پدیا کیا میان مطلب میذارن؟؟؟ انسان های از سوی خدا نازل شده؟؟؟
    بعد چند سال دیگه باید صبر کنیم که اااای کاربران ویندوز منقرض بشن؟؟؟
    در ضمن سیستم های دیگه پیشرفت میکنن ولی ویندوز غاز میچرونه؟؟؟
    شما سیستم عامل رو نگاه نکن! ابزارهای وابسته به سیستم عامل رو نگاه کن!
    همچنین کسی نامه فدایت شوم نزده که بیا ویندوز 2500 تومنی استفاده کن!! خوب اگر ناراحتی برو سمت لینوکس
    و بعد از چند مدت که ویندوز رفت کنار به ما بخند!!

بابا دوستان خواهش میکنم بحث تخصصی بکنید ، این حرف هایی که میزنید دلیل و مدرکش کجاست ؟
    خوب هنوز خیلی زوده که در مورد این سیستم عامل نظر بدیم. تجربه نشون داده که کاربران در چند ماه اول عرضه گول تبلیغات ماکروسافت رو می خورن و فکر می کنن که این محصول بی نظیره . یادمه اون اوایل که ویستا اومده بود همه ازش راضی بودن و توی این سایت هم هر کی میگفت مشکل داره همه باهاش مخالفت می کردن . خوب اون نظر سنجی که شما میگید چه کسایی توش شرکت کردن ؟ کاربران عادی بودن ؟ برنامه نویس بودن یا ...
    من نمی خوام در مورد 7 بحث کنم ولی با حرف نویسنده این مقاله تا حدودی موافقم performance سیستم عامل نسبت به ویستا تغییر چندانی نکرده و هنوز در استفاده از منابع مشکل داره . البته این نظر شخصی بنده هست و باید منتظر نتایج باشیم (همون طور که گفتم اینا همش تبلیغاته).
    7 از چند ماه گزشته و برای رفع شکایات کاربران چندین نسخه قبل از عرضه بیرون داد و در مورد استفاده از منابع سخت افزاری که حرفش رو نزنید ، فقط اینقدر بگم که فوق العاده هست !

بله واقعا شما درست میگید. این قضیه سلیقه ای هستش.

نکته: بعدا معلوم میشه که 90% کل هسته ویندوز از لینوکس کش رفته شده
    به رابط کاربری بستگی داره ، شما برای خوردن یک غذای ایرانی میای از چوب ها چینی ( اسمش یادم نیست ) استفاده میکنی ؟ ویندوز و لینوکس هم دقیقا همین هست ، ویندوز کارش یه چیزه و لینوکس چیز دیگه ...

در ضمن منبع این که 90% سورس ویندوز از لینوکس کش رفته کجا هست ؟ بابا تو رو جان هر کی دوست دارید این حرف ها رو نزنید ، دارید در مورد قول نرم افزاری دنیا صحبت میکنید ، شرکتی که افرادی توش کار میکنن که ... ، شرکتی که نیمی از تکنولوژی ها حال حاضر رو عرضه کرده ...

چندین ساله همین حرف ها رو میشنویم ولی هیچ تغیری رخ نداداه ، برادر من شما فکر کردی فقط شرکت ها دیگه نشستن و رشد میکنن و مشتری جمع میکنن و مایکروسافت واساده نگاه میکنه ؟ هنوز سیاستها مایکروسافت رو نشناختید ؟

دوست عزیز flamingo و سایر دوستان عرض کردم سلیقه ای هست و هرکسی بسته به نوعه تخصص و اهدافی که دارد از یک سیستم عامل استفاده میکند مثلاً من نوعی هیچ وقت به سمت لینوکس نمیرم چون حرفه ای را که دنبال میکنم به ویندوز احتیاج دارم.سایر دوستان هم بسته به نیازشون سیستم عامل مورد نظرشون را انتخاب میکنند.به هر حال هیچ چیزی به عیب و نقص نیست.

در مورد ويندوز و لينوكس يك نكته بگم و اون اينكه من با Ubuntu و KNopix كار كردم ولي با اطمينان كامل مي تونم بگم كه جدا از مسائل فني سيستم عامل لينوكس اصلا User Friendly ويندوز رو نداره و راحتي اي كه براي كاربر فراهم مي كنه در حد ويندوز نيست ( البته اگه باگهاي ويندوز و هنگ كردنهاش رو به حساب نياريم كه البته نبايد به حساب بيان ! )
    نمي خوام در بحث ويندوز و لينوكس شركت كنم ! ، ولي به نظرم مايكروسافت در آينده سرمايه گذاري خودش رو در سيستم عامل ويندوز كم مي كنه و به سمت تكنولوژي هاي جديد تري مي ره ،‌ همونطور كه در حال حاظر روي پروژه اي مثل Azure كار ميكنه ، البته شايد نشه اون رو با ويندوز مقايسه كرد ! ولي به نظرم در آينده نه چندان دور بحث در مورد نسل جديدي از سيستم عاملها به ميان مياد ... !

ولي در حال حاضر بعيده كه با موفقيتي كه مايكروسافت با ويندوز 7 داشت به اين زودي ها پروژه ي ويندوز رو كنار بزاره ...

...
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmood_M : دوشنبه 24 اسفند 1388 در 01:22 صبح

کاربر دائمی آواتار SAASTN
    محل زندگی
    تهران

من سیاست های مایکروسافت رو قبول ندارم، نمونش رای سال گذشته دادگاه اروپایی در مورد مقابله با تولید سیستم عامل در اروپا.
    اما در این که شماره یکه عرصه نرم افزار هست هم هیچ شکی ندارم.
    سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس هم که کار خاصی نمی کنن. هر کدوم تجاری می شن یه حبابی باد می کنن و سریع می ترکند.
    این آمار هایی هم که می بینید که نشون میدن استفاده از لینوکس بالا می ره بخاطر اینه که هیچ جای دنیا مثل اینجا بی صاحب نیست که Win7 Ultimate مثل آشغال کف خیابون ریخته باشه. جاهای دیگه هم اگر دستشون باز بود و انتخاب داشتن همه از 7 استفاده می کردن. (نظر من)

نقل قول نوشته شده توسط Peyman.Gh مشاهده تاپیک
    دوست عزیز flamingo و سایر دوستان عرض کردم سلیقه ای هست و هرکسی بسته به نوعه تخصص و اهدافی که دارد از یک سیستم عامل استفاده میکند مثلاً من نوعی هیچ وقت به سمت لینوکس نمیرم چون حرفه ای را که دنبال میکنم به ویندوز احتیاج دارم.سایر دوستان هم بسته به نیازشون سیستم عامل مورد نظرشون را انتخاب میکنند.به هر حال هیچ چیزی به عیب و نقص نیست.
    خوب من هم اینو قبول دارم. ولی این که بیایم بگیم آره تو درست میگی و کمرنگ اون زیر
    یه چیز دیگه بنویسیم توهین هست!

همان طور که دوستمون Mahmood_N گفتند
    راحتي اي ك براي كاربر فراهم مي كنه در حد ويندوز نيست
    کاملاً صدق میکنه.زیرا همه که متخصص کامپیوتر نیستند پس گزینه ای را انتخاب میکنند که با آن راحت باشند.

به هر حال باید قبول کنیم که ماکروسافت حرف اول رو میزنه!

ببخشيد دوستان . يك سوال تقريبا بي ربط :

من تا به حال از Windows 7 استفاده نكردم . براي برنامه نويسي دات نت مشكلي بر نخوردين ؟ يعني شماهايي كه دات نت كار هستيد آيا از سون استفاده كردين ؟ و آيا ازش راضي هستين ؟

در مورد نرم افزار هاي گرافيكي مثل محصولات ادوب چطور ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Mostafa_Dindar : دوشنبه 24 اسفند 1388 در 08:10 صبح

مشکل خاصی نبود.
    یکی از خصوصیات جالبی که ویندوز 7 دارد پیدا کردن درایور های سخت افزار ها به صورت آن لاین و نصب آن ها که دیگه نیازی نیست خودتان به دنبال درایور بگردید ویندوز 7 اگر اشتباه نکنم در آپ دیت های خودش جستجو میکنه و درایور مورد نیاز وسیله ی جانبی که به سیستم متصل شده است را نصب میکند.

نقل قول نوشته شده توسط Lastphoenix مشاهده تاپیک
    ببخشيد دوستان . يك سوال تقريبا بي ربط :

من تا به حال از Windows 7 استفاده نكردم . براي برنامه نويسي دات نت مشكلي بر نخوردين ؟ يعني شماهايي كه دات نت كار هستيد آيا از سون استفاده كردين ؟ و آيا ازش راضي هستين ؟

در مورد نرم افزار هاي گرافيكي مثل محصولات ادوب چطور ؟
    سلام
    فقط بگم که نصف عمرت بر فناست که ازش استفاده نکردی!!
    اگر استفاده کنی دیگه سمت ایکس پی نمیری! ماشالله که اصلا نمیخواد درایور نصب کنی
    سرعت هم که هلو!! دات نت هم که فتیر!! خیلی باحاله حتما نصب کن
    آهان راستی, گرافیک هم خدا !!

سلام
    فقط یک چیزی...
    با رم کمتر از 2 گیگ و سی پی یو کمتر از دو هسته ای سراغش نرو که حال نمیده
    بعضی امکانات جالب هم توش هست که هنوز بلد نیستم چطوری براش برنامه مینویسن مثلا process bar که توی تسک بار میاد یا تعیین اندازه کپشن فرم به اندازه دلخواه(پنجره های شیشه ای رو چطوری میشه ساخت)

عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

ولي با اطمينان كامل مي تونم بگم كه جدا از مسائل فني سيستم عامل لينوكس اصلا User Friendly ويندوز رو نداره و راحتي اي كه براي كاربر فراهم مي كنه در حد ويندوز نيست
    نمی دونم User Freindly را دقیقن چی معنی می کنید ولی با وجود گنوم یا KDE تفاوت فاحشی برای کار کردن در این سیستم عامل ها وجود نداره؛البته اگه منظور ظاهر ویندوز و پنجره های شیشه ای مانند و ... باشه باید بگم که این امکان توسط Window Manager ها قبلن فراهم شده.(یک نمونه ساده با استفاده از Fluxbox +‌ شما می تونید محیط مورد نظر خودتون را طراحی یا حتی از تم های دیگران استفاده کنید.)

من منبع لینک اول را دیدم؛متاسفانه نتونستم منبع خبری این سایت را مشاهده کنم(یا این که اصلن لینکی در کار نیست؟).

نقل قول نوشته شده توسط MIDOSE مشاهده تاپیک
    نمی دونم User Freindly را دقیقن چی معنی می کنید ولی با وجود گنوم یا KDE تفاوت فاحشی برای کار کردن در این سیستم عامل ها وجود نداره؛البته اگه منظور ظاهر ویندوز و پنجره های شیشه ای مانند و ... باشه باید بگم که این امکان توسط Window Manager ها قبلن فراهم شده.(یک نمونه ساده با استفاده از Fluxbox +‌ شما می تونید محیط مورد نظر خودتون را طراحی یا حتی از تم های دیگران استفاده کنید.)
    شما user friendly رو چی معنی مکنید؟؟ اونی که شما میگی GUI هستش
    نه User friendly!!!

کاربر دائمی آواتار SAASTN
    محل زندگی
    تهران

سلام
    فقط بگم که نصف عمرت بر فناست که ازش استفاده نکردی!!
    اگر استفاده کنی دیگه سمت ایکس پی نمیری! ماشالله که اصلا نمیخواد درایور نصب کنی
    سرعت هم که هلو!! دات نت هم که فتیر!! خیلی باحاله حتما نصب کن
    آهان راستی, گرافیک هم خدا !!
    جو رو اونقدر هم غنی نکنید!
    درایور که بعضا می خواد. من تو نصب PCI Busم باهاش مشکل داشتم.
    سرعت در مقایسه با چی؟ XP؟ با منابع یکسان؟
    با حال که با حاله، گرافیکم که محشره.
    ولی بعضی وقتا دلم برای فروتنی و ساده زیستی XP تنگ میشه.
    XP همیشه در قلب ما باقی خواهد ماند.

نقل قول نوشته شده توسط MIDOSE مشاهده تاپیک
    تفاوت فاحشی برای کار کردن در این سیستم عامل ها وجود نداره
    در نگاه اول شاید ولی بعد از مدتی کمبودها خودشون رو نشون میدن.
    من هم چند بار توزیع هایی مثل Ubuntu و KNopix و ...رو نصب کردم و برام جالب بود که با وجود قدیمی بودن توزیع مثلا درایور ها رو میشناخت(بر خلاف xp) ولی نمیدونم چی میشد که بیش تر از یکی دو ساعت دووم نمیاوردم و پاکش میکردم.
    افرادی مثل ما کاری با لینوکس نمیتونیم بکنیم. چون هر چی بخوایم ویندوز راحت و پاکیزه در اختیار گذاشته. تعداد ویندوزی ها هم زیاده و به حول قوه الهی به مشکل نمیخوریم.
    خصوصیات محصولات مایکروسافتی کاربردی، کامل و کاربر پسند بودنشونه و از این راه پولی هم که در میارن نوش جونشون باشه.
    ------------------------------------
    بحثی که مطرح میشه اینه که پلت فرمی که سیستم عامل آینده میتونه داشته باشه چطوریه و برنامه نویسی با اون بر چه اساسی هست؟

User Friendly در اصل مفهومی است که اشاره به راحتی در کارکردن کاربر داره؛
    اونی که شما میگی GUI هستش
    متن رو دقیق بخونید
    ...البته اگه منظور ظاهر ویندوز...

در مورد KDE موافقم ولي User Friendly اينجا مفهوم كاربردي تري داره ، اگر User Friendly رو به قول دوستمون جناب Flamingo به GUI ربط نديم ، منظور بيشتر نحوه ي دسترسي به امكانات سيستم عامل هست ...
    البته يك نكته مهم رو بايد در نظر گرفت كه نبايد به ديد ويندوزي به لينوكس نگاه كرد ! ، لينوكس ، لينوكس هست و ويندوز هم ويندوز ! ، مثلا اگر در توزيعي از لينوكس دكمه ي Start در پايين صفحه پيدا نشد ! يا چيزي مثل Control Panel به راحتي پيدا نشد ! نبايد ايراد گرفت ، چون انتظاري نيست كه لينوكس مانند ويندوز باشه ، همون طور كه كاربري ، ويندوز رو ياد ميگيره تا بتونه راحت ازش استفاده كنه بايد لينوكس رو هم ياد بگيره تا براش راحت بشه ، اما به طور كلي چيزي كه من در لينوكس ديدم نبودن راحتي كار بود ( مخصوصا در شروع كار ) ، شايد براي كسي كه به نوعي متخصص كامپيوتر هست سختي اونطور محسوس نباشه ولي براي كاربران عادي انصافا سخته تا با لينوكس عادت كنن ...
    به هر حال ، بنده طبق تجربه هايي كه داشتم ويندوز رو كاملا به لينوكس ترجيح مي دم ( البته يكي از دلايلش هم شايد اين باشه كه با ويندوز با كامپيوتر آشنا شدم و باهاش عادت كردم ) ...

موفق باشيد ...

من که خودم از xp به 7 مهاجرت کردم , الآن حدود یک هفته ای میشه اصلا xp رو باز نکردم ( برخلاف موقعی که ویستا رو نصب کرده بودم )
    در کل هر کسی که میگه 7 هم ویستای دیگریست , مطمئن باشید اصلا با 7 کار نکرده.
    تنها بدی که از 7 دیدم , عدم پشتیبانی RTL در برنامه های کامپایل شده ی vb6 هست ( که البته چنین مشکلی در 2003 سرور هم بود )

در کل من خیلی راضی هستم.

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

User Friendly یعنی «کاربرپسند» :!: ویندوز برای «کاربران مبتدی یا کسانی که تازه‌وارد هستند» مورد پسند است ولی گنو/لینوکس برای «کاربران متوسط یا کسانی که با نحوه‌ی انجام کار آشنا هستند» مورد پسند است. پس کاربرپسند بودن را نباید معادل «سادگی در کارکردن برای همه‌ی افراد» در نظر گرفت. به نظر من که گنو/لینوکس بسیار کاربرپسند است شاید هم به آن (سیستم‌عامل دبیان) عادت کرده‌ام. اگر نحوه‌ی کار با ابزارها را در گنو/لینوکس فرا بگیرید، سرعت انجام کارها بسیار سریعتر خواهد بود.

در مورد آمارها، حدود ۸۷ درصد ابررایانه‌ها و رایانه‌های بزرگ از هسته‌ی لینوکس استفاده می‌کنند. در شبکه هم استفاده از گنو/لینوکس یا FreeBSD بسیار متداول‌تر از ویندوز است (و نیاز به توضیح نیست). گنو/لینوکس معماری‌های بسیار بیشتری را نسبت به ویندوز (فقط x86 و amd64 و تاحدودی ia64) پشتیبانی می‌کند، پس گنو/لینوکس را بر روی سخت‌افزارهای دیگری (غیر از PC) خواهید دید و به همین خاطر است که برنامه‌های ۶۴بیتی گنو/لینوکس کامل است (تقریبا به تعداد (99درصد) همان برنامه‌های ۳۲بیتی‌اش).

ویندوز یک برگ برنده در مقابل گنو/لینوکس دارد و آن پشتیبانی از طرف سایر شرکت‌های تجاری است.

معمولا کسی برای گنو/لینوکس یک بازی تجاری را نمی‌نویسد، معمولا کسی برای گنو/لینوکس ابزارهای تخصصی تجاری را نمی‌نویسد، معمولا کسی دوست ندارد نرم‌افزارهای تجاری‌اش را برای کاربران گنو/لینوکس فراهم کند چون گنو/لینوکس یک سیستم‌عامل آزاد است و کاربران گنو/لینوکس معمولا به طرف ابزارهای تجاری نمی‌روند چون اکثرا استفاده از ابزارهای آزاد و رایگان را به ابزارهای تجاری ترجیح می‌دهند. ولی همه اینطور نیستند و تعداد معدودی از شرکت‌های تجاری برای گنو/لینوکس هم نرم‌افزار داده‌اند (همچون maya و matlab و doom 3 و ...). البته این شرایط هم در حال تغییر است و شرکت‌های تجاری به آرامی در حال پشتیبانی گنو/لینوکس برآمده‌اند، چون کاربران گنو/لینوکس در حال افزایش است.

پنجره‌ها بسته شد! مایکروسافت دیگر ویندوز نمی‌سازد
    ویندوز هم به این زودی‌ها نخواهد رفت و مایکروسافت احتمالا برای ویندوز ۹ هم نقشه کشیده و طرح خود را در سر دارد.

به هر حال ، بنده طبق تجربه هايي كه داشتم ويندوز رو كاملا به لينوكس ترجيح مي دم ( البته يكي از دلايلش هم شايد اين باشه كه با ويندوز با كامپيوتر آشنا شدم و باهاش عادت كردم ) ...
    دقیقا همین طور است، چون من هم که بعد از مدتی کار با دبیان به ویندوز ۷ آمده بودم (از روی اجبار تاحدودی) کارکردن در آن برایم سخت بود. در اوایل در ویندوز ۷ به دنبال دکمه‌ای می‌گشتم و بعد از چند لحظه متوجه می‌شدم که این ویندوز است و فلان چیز را باید به طریق دیگری انجام دهم و ... کار کردن در ویندوز ۷ برایم سخت‌تر از کار کردن با دبیان بود. اما بعد از مدتی بازهم به ویندوز ۷ عادت کردم و این بار وقت آن رسیده بود که به دبیان باز گردم و جالب این بود که این بار به ویندوز ۷ عادت کرده بودم و جالب بود که باز هم کمی طول کشید تا به عادت استفاده از دبیان باز گردم. این سختی‌ها و آسانی‌ها برای کاربرانی که می‌دانند چه می‌کنند، در حد یک عادت است نه بیشتر. من می‌دانم که اگر باز هم به ویندوز ۷ برگردم، طول خواهد کشید تا به آن عادت کنم.

ویندوز برای «کاربران مبتدی یا کسانی که تازه‌وارد هستند» مورد پسند است
    آره واقعاً ما مبتدی ها دوسش داریم

ویندوز برای «کاربران مبتدی یا کسانی که تازه‌وارد هستند» مورد پسند است
    عجب ! یادم باشه اگر بیل گیتس یا آندرس هلزبرگ رو دیدم بهشون بگم مبتدی !

در مورد آمارها، حدود ۸۷ درصد ابررایانه‌ها و رایانه‌های بزرگ از هسته‌ی لینوکس استفاده می‌کنند.
    اگر شما هم قرار بود برای Windows Server 2008 چندین هزار دلار پول بدید و با پشتیبانی و ... به میلیون دلار برسه همین لینوکس رو انتخاب میکردید ، در صورتی که به نظر من پنل مدیریتی لینوکس در مقابل ابزارهائی که Windows Server در اختیار کاربر میزاره حرفی برای گفتن نداره .

پس گنو/لینوکس را بر روی سخت‌افزارهای دیگری (غیر از PC) خواهید دید
    نگران این هم نباشید Windows CE داره یواش یواش در این قبیل کارها هم قد علم میکنه !

خوب کاربران عزیز این تاپیک کم کم داره به انحراف کشیده میشه و از موضوع اصلی خارج شده . قبلا در مورد تفاوتهای لینوکس و ویندوز زیاد صحبت شده و اگر کسی هم با لینوکس مشکل داره به خودش مربوطه .سوال چیز دیگری بود که تا حدودی جواب گرفتیم و فهمیدیم تا مدتها ویندوز تغییر نمی کنه و این خبر صحت نداره.
    من از جناب کشاورز تقاضا دارم این تاپیک رو قفل کنن.

یک نظر دیگه هم دارم : یک تاپیک زیر نظر مدیر بخش بزنیم و توش نظرهای کارشناسی در مورد ویندوز و لینوکس رو بنویسیم شاید مشکل کاربران حل بشه . و این دعواها تموم بشه.

یک نظر دیگه هم دارم : یک تاپیک زیر نظر مدیر بخش بزنیم و توش نظرهای کارشناسی در مورد ویندوز و لینوکس رو بنویسیم شاید مشکل کاربران حل بشه . و این دعواها تموم بشه.
    با ایجاد همچین تاپیکی یه جنگ جدید تو سایت به راه میافته ، مثل تاپیک ها مقایسه زبان ها برنامه نویسی ...

واسه همین گفتم زیر نظر مدیر و با نظرهای کارشناسی شده . اونوقت دیگه دعوا نمیشه و توی چند تا تاپیک هم به جواب میرسه.

دعوا نیست ! بحث میکنیم.

ولی در کل بازهم میگم بسته به سلیقه و نیازها کاربر سیستم عامل را انتخاب میکند مقایسه ویندوز و لینوکس و .. مثل مقایسه Benz و BMW است حالا بگید کدوم بهتره ؟!!

محل زندگی
    زنجان - تهران

ولی در کل بازهم میگم بسته به سلیقه و نیازها کاربر سیستم عامل را انتخاب میکند مقایسه ویندوز و لینوکس و .. مثل مقایسه Benz و BMW است حالا بگید کدوم بهتره ؟!!
    موافقم!
    لینوکس برای کارای شبکه(حرفه ای) هست. مک مثلا برای کارای حرفه ای گرافیک. ولی دوستان توی پست های قبلی درست گفتند ویندوز محیطش user friendly بالاست ولی ایرادات زیادی هم داره!

چه دعوايي !؟ داره بحث پيش ميره . براي من يكي كه آموزنده بوده .

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •