نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: جستجو در دیتابیس و نمایش آن به صورت حروف الفبا ...

جستجو در دیتابیس و نمایش آن به صورت حروف الفبا ...

با سلام .
    دوستان عزیز من یک کد جستجو میخوام که تو دیتابیس جستجو بکنه و تمام رکوردها و فیلدها رو بگرده و وقطی پیدا کرد اونها رو به شکل و ترتیب منظم حروف الفبا در فایل ASP نمایش بده . میخواستم به من کمک کنید . ( الفبای فارسی )

سلام
    از دستور زیر استفاده کنید:
    Conn.Execute("Select * from نام جدول ORDER BY نام فیلد Desc")

روز خوش :)

سلام آقا مسعود :
    table من بیش از 100 تا رکورد داره و هر رکورد هم 11 تا فیلد داره من چطور این کدی رو که شما به من دادید رو در تمامی این موارد جایگزین کنم . در ضمن اینکه من یک فایل جستجو در کل دیتابیس را هم میخواهم که اگر شما بتوانید به من کمک کنید .
    یک نکته دیگر اینکه میخواستم بدونم این کد چه جوری نوشته ها را به شکل حروف الفبای فارسی مرتب می کنه و آیا این کار را انجام میده یا نه ؟؟؟ با تشکر از شما : روز خوش .

سلام
    نیازی نیست شما برای همه فیلها چنین کدی بنویسید. مقدار فیلد در این عبارت همان فیلدی هست که باید بر اساس آن سورت انجام شود. برای کثال کد کانکت کلی میتونه یه چیزی شبیه به این باشه :
    (البته برای سورت کردن به ترتیب حروف از َASC استفاده کنید و برای عکس این عمل از DESC)

<%
    set conn = server.CreateObject("ADODB.Connection")
    conn.Open = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & server.MapPath("آدرس بانک")
    Set rs = conn.Execute("Select * from نام جدول ORDER BY نام فیلد ASC")
    %>

برای نمونه :

<%
    set conn = server.CreateObject("ADODB.Connection")
    conn.Open = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & server.MapPath("DB.mdb")
    Set rs = conn.Execute("Select * from tblorders ORDER BY ID ASC")
    %>

ضمنا این کد کار سورت بر اساس حروف الفبای فارسی را هم انجام می دهد..
    نمونه برنامه ای در ( http://www.barnamenevis.org/vi...=133567#133567 ) قرار دادم که این مورد رو هم در بر میگیره. :)
    روز خوش :wise1:

با سلام خدمت دوست عزیز .
    آقا مخلصتم یه گونی . دستت درد نکنه تو کمک بزرگی به من کردی . خیلی ممنون .
    :embr:

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •