نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: مخفی شدن دیتابیس بعد از نصب SQL 2000 نسخه ی Desktop Engin (چگونه ؟)

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

Question مخفی شدن دیتابیس بعد از نصب SQL 2000 نسخه ی Desktop Engin (چگونه ؟)

سلام و وقتتان بخیر
    به تازگی در یک برنامه ی تجاری موقع نصب اون به یک نکته ی جالبی پی بردم . این مجموعه با زبان دلفی و دیتابیس قدرتمند Sql server نسخه ی 2000 نوشته شده است .(طبق اطلاعات کاتالوگ)
    موقع نصب نسخه ی Desktop Engin از نسخه های Sql server 2000 را نصب می کند . بعد از نصب اون بدون استفاده از Service Manager شروع به کار می کند یعنی هیچ اثری از نصب sql server حتی Service Manager نیست . فقط تنها چیز هایی که وجود دارد در محل نصب برنامه یک پوشه ی مربوط به اطلاعات برنامه از جمله فایل exe و گزارش ها و فایل های Mdf و Ldf که بصورت مخفی و فایل سیستمی در اومدند . و یک پوشه ی دیگر با نام msSQL در کنار پوشه اصلی وجود دارد که در اون حاوی برخی پوشه های خود sql server است از جمله (Binn,Data,Install و LOG)
    من بعد از نصب اون برنامه خودم نسخه ی کامل sql server 2000 را نصب کردم . هیچ دیتابیسی در Enterprise Manager برای اون برنامه وجود نداشت و در Service Manager برنامه هم هیچ سرویسی را نشون نمی ده به غیر از همون سرویسی که در موقع نصب بوجود آوردم .
    از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند می خواهم که اگر اطلاعتی راجع به این طور نصب کردن دیتابیس دارند از ما دریغ نکنند و ما راهنمایی کنند .
    موفق باشید .

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: مخفی شدن دیتابیس بعد از نصب SQL 2000 نسخه ی Desktop Engin (چگونه ؟)

سلام
    در سرویس های ویندوز یک سرویس بنام MSSQL$InstanceName (با نام مورد نظر نرم افزار) توسط MSDE2000 نصب شده و از منوی Start ویندوز برنامه Service Manager نیز حذف شده است Service Manager هیچ ربطی به سرویس ارائه SQLServer ندارد.

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط ASKaffash مشاهده تاپیک
    سلام
    در سرویس های ویندوز یک سرویس بنام MSSQL$InstanceName (با نام مورد نظر نرم افزار) توسط MSDE2000 نصب شده و از منوی Start ویندوز برنامه Service Manager نیز حذف شده است Service Manager هیچ ربطی به سرویس ارائه SQLServer ندارد.
    سلام
    میشه بگید به چه نحوی میشه این کار را کرد . یا اگر لینک مرجعی یا نمونه سورسی یا توضیحاتی بدهید . اتفاقا اسم همون فولدری که در کنار فولدر اصلی قرار داره و حاوی پوشه های sql است با همین نام (MSSQL$InstanceName) است البته با InstanceName نام نرم افزار است .

محل زندگی
    تهران

سلام
    کدام را مشکل دارید :
    حذف Service Manager یا نصب یک Instance توسط MSDE را ؟

محل زندگی
    اصفهان

سلام
    توی این قسمت
    در سرویس های ویندوز یک سرویس بنام MSSQL$InstanceName (با نام مورد نظر نرم افزار) توسط MSDE2000 نصب شده
    چطوری میشه این را پیدا سازی کرد . که از sql پس از نصب خبری نباشه و فایل های دیتابیس (mdf و ldf ) را مخفی کرد .
    اون قسمت حذف Service Manager را میشه یه کاری کرد .
    ممنون .

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hamid-nic مشاهده تاپیک
    سلام
    توی این قسمت
    چطوری میشه این را پیدا سازی کرد . که از sql پس از نصب خبری نباشه و فایل های دیتابیس (mdf و ldf ) را مخفی کرد .
    اون قسمت حذف Service Manager را میشه یه کاری کرد .
    ممنون .
    سلام
    با دو روش ذیل در نصب MSDE2000 :

1) Setup.ExE /settings Setup.ini
    2) Setup.ExE TARGETDIR="YourPath\MSSQL$YourInstanceName\Binn" DATADIR="YourPath\MSSQL$YourInstanceName\Data" INSTANCENAME=YourInstanceName SECURITYMODE=SQL

محل زندگی
    اصفهان

سلام
    ببخشید آقای کفاش به چه شکلی باید این مراحل نصب را انجام داد ؟ یعنی من چطوری این روش هایی را که گفتید به کار ببرم .

محل زندگی
    تهران

سلام
    آیا شما برنامه MSDE2000 را دارید ؟

محل زندگی
    اصفهان

سلام
    آیا شما برنامه MSDE2000 را دارید ؟
    در مجموعه نصب کل sql server یک پوشه ای با نام msde وجود داره .

محل زندگی
    تهران

سلام
    فکر نکنم این فولدر ربطی داشته باشد : (SQL2000.MSDE-KB884525-SP4-x86-ENU.EXE)
    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

محل زندگی
    اصفهان

سلام
    فکر نکنم این فولدر ربطی داشته باشد : (SQL2000.MSDE-KB884525-SP4-x86-ENU.EXE)
    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en
    سلام
    آقای کفاش من فایل مورد نظر را دانلود کردم . حالا چطوری این روش ها را پیاده کنم .
    آیا از طریق برنامه های نصب ساز مثل Inno Setup 5 میشه این کار مستقل انجام داد تا کاربر نهایی فقط فایل نصبی که ساخته ام را اجرا کند ؟

محل زندگی
    تهران

سلام
    من از درون زبان برنامه نویسی این خط فرمان را اجرا می کنم البته قبلش وجود SQLServer را تشخیص میدهم

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hamid-nic مشاهده تاپیک
    سلام
    آقای کفاش من فایل مورد نظر را دانلود کردم . حالا چطوری این روش ها را پیاده کنم .
    آیا از طریق برنامه های نصب ساز مثل Inno Setup 5 میشه این کار مستقل انجام داد تا کاربر نهایی فقط فایل نصبی که ساخته ام را اجرا کند ؟
    سلام
    میدانم که Install Shield خودش MSDE2000 را می تواند برایتان نصب کند

محل زندگی
    اصفهان

البته فکر کنم با OSQL داس هم بشه این کار را کرد .

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •