نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: بهترین توزیع لینوکس کدام است؟

بهترین توزیع لینوکس کدام است؟

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    بنده میخواهم بر روی لپ تاپ خودم که asus f83se هست لینوکس نصب کنم و از ان برای وب گردی استفاده کنم.مدل دستگاه را نوشتم تا بزرگواران توزیعی را معرفی کنند که توانایی شناسایی همه درایور ها یا لا اقل درایور های ضروری را داشته باشد. بنده قبلا اوبونتو 8.04 را به وسیله vm نصب کرده ام و با محیط زیبای آن راحت بودم.اما حالا نه بوسیله vm بلکه میخواهم به عنوان یک سیستم عامل کاربردی آن را در کنار win 7 خود داشته باشم.بنده با لینوکس اشنایی ندارم و سوال های بسیاری از قبیل چگونگی نصب نرم افزار ؛ چگونگی استفاده اینترنت بی سیم در شبکه خانگی ؛ برنامه های مورد تیاز و مناسب برای آن و ... دارم که پس از معرفی توزیع مناسب اگر از بزرگواران کسی بنده را راهنمایی کند ممنون میشوم اگر هم کسی افتخار نداد باز هم ممنون هستم. در حال حاضر مهمترین مسئله توزیع مناسب و قدرتمندی است که بتواند جوابگوی نباز های یک تازه کار باشد .بسیار ممنون هستم.

کاربر تازه وارد آواتار a.gh.n

نقل قول: بهترین توزیع لینوکس کدام است؟

اگر بخواید out of the box یک سیستم با کلی برنامه داشته باشید Sabayon رو امتحان کنید. احتمالا این توزیع باعث می شه ببینید نیازی مبرمی به ویندوز ندارید.
    DVD هاش رو هم می تونید از فروشگاه های آنلاین که مخصوص گنو/لینوکس هست پیدا کنید. یه سرچ کنید.

شاید اگر این سوال را در یک تالار بی ربط میپرسیدم جواب های بیشتر و بهتری نصیبم میشد. با این که این جا مکان مسائل لینوکسی است اما انگار در اینجا انطور که باید و شاید مسائل این سیستم عامل که طرفداران گاها بسیار متعصب و قاطعی دارد ؛ زیاد مهم شمرده نمی شود. این به واقع ناراحت کننده است. معلوم نیست آن طرفداران متعصب که از سیستم عامل مورد استفاده شان به شدت جانب داری میکنند و البته که با دلایل صحیح خود در این مورد کاربرانی همانند بنده را به استفاده از آن سوق میدهند ؛ اکنون که نه تنها هیچ جدلی در میان نیست بلکه یک نفر برای استفاده از آن نیاز به کمک ایشان دارد ؛ کجا تشریف دارند تا این تازه کار را راهنمایی فرمایند؟ آیا لینوکس فقط ابزاری جهت کل کل کردن های بی دلیل با کاربران ویندوز است.........؟ باز هم منتظر شما هستم.....

متشکرم

معمولاً بهترين توزيع از ديدگاه هر كس همانيست كه استفاده مي كند، كه البته بديهي نيز است.
    از نظر بنده نيز بهترين توزيع دبيان است!
    اگر نياز به يك توزيع خوش دست براي مبتدي ها هستيد توزيع هايي مانند OpenSuse و KNopix و Mandriva پيشنهادات خوبي هستند.

نقل قول نوشته شده توسط x.xoma مشاهده تاپیک
    شاید اگر این سوال را در یک تالار بی ربط میپرسیدم جواب های بیشتر و بهتری نصیبم میشد. با این که این جا مکان مسائل لینوکسی است اما انگار در اینجا انطور که باید و شاید مسائل این سیستم عامل که طرفداران گاها بسیار متعصب و قاطعی دارد ؛ زیاد مهم شمرده نمی شود. این به واقع ناراحت کننده است. معلوم نیست آن طرفداران متعصب که از سیستم عامل مورد استفاده شان به شدت جانب داری میکنند و البته که با دلایل صحیح خود در این مورد کاربرانی همانند بنده را به استفاده از آن سوق میدهند ؛ اکنون که نه تنها هیچ جدلی در میان نیست بلکه یک نفر برای استفاده از آن نیاز به کمک ایشان دارد ؛ کجا تشریف دارند تا این تازه کار را راهنمایی فرمایند؟ آیا لینوکس فقط ابزاری جهت کل کل کردن های بی دلیل با کاربران ویندوز است.........؟ باز هم منتظر شما هستم.....

متشکرم
    سلام

شیوه ی برانگیختن احساسات هم زیاد جالب نیست؛

چون از لپتاب استفاده میکنید، از توزیع هایی استفاده کنید که یا برای لپتاب بهینه شدن و دی وی دی پک هستن. و چون چیز خاصی از لینوکس نمیدونید، از توزیع های راحت استفاده کنید. اوبونتو رو میدونم نسخه ی دسکتاپ داره و دوستان ازش راضی هستن.

مرحله ی بعدی هم میمونه راحت بودن با سیستم عامل و دستوراتش و اینکه چه قابلیت هایی ازش انتظار دارید.

از نظر پایداری و کاربردهای مختلف توزیع های مختلف باهم یک تفاوت هایی دارن که با تحقیق میتونید به نتیجه برسید.

توزیع pardus که یک توزیع ترکیه ای هست هم برای تازه کارها امکاناتی در حد تنظیمات آپاچی و کل سیستم رو با محیط گرافیکی فراهم کرده.

و همینطور open suse

اگر کارت گرافیکتون هرچیزی به غیر از ata باشه مشکل خاصی با گرافیک ندارید. بقیه ی ابزارهای شبکه رو هم مشکلی نیست.

یکم در اینترنت یا بخش لینوکس همین سایت اگر جستجو کنید، هم تفاوت های توزیع ها بحث شده هم مشکلات و ...

اگرم مشکلی داشتید کانال های چت تخصصی لینوکس در irc در کنار شما هستن برای سوالات بیشتر.

برای شما mint 8
    گفتم برای شما .نمی گم این بهترین توزیعه.

سلام
    من این کامنت رو دارم از لینوکس اوبونتو میزنم
    اول سعی کردم که ویندوز رو هم داشته باشم همراهم برای روز مبادا
    چون شنیده بودم که لینوکس به اندازه ویندوز راحت نیست
    ولی وقتی رفتم اوپن سوزه رو نصب کنم تنظیمات لود ویندوز رو تعطیل کرد و بعدش اوبونتو نصب کردم
    الان هم نیازی به ویندوز ندارم

نکته ای که من باید به عنوان تازه کار بگم اینه که boot loader لینوکست باید ویندوز رو هم بشناسه ونگه داری کنه که اوپن سوزه نتونست ولی ابونتو خوبه

من ابونتو رو پیشنهاد میکنم ولی با موسیقی یه خورده مشکل خواهی داشت البته نه از نظر کدک بلکه از نظر اختصاص تایم cpu در ابونتو که ناجور است

سلام
    آقا من هم از لینوکس اوبونتو استفاده می کنم سیستم عامل خوبیه
    ولی اگه اینترنت پرسرعت نداشته باشی یکم استفاده ازش دردسر داره

کاربر دائمی آواتار rezaricky
    محل زندگی
    Tabriz

پیشنهادمن لینوکس open suse

بنظر بنده، همون اوبونتو را نصب کنید اما نسخه‌ی ۱۰.۰۴.
    زیباییش که دوچندان شده، از آن بهتر دِبیان بیس هست و شما به منابع زیادی دسترسی دارید.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    root

شرمنده تاپیک قدیمی میارم بالا
    Just Fedora 12, Ubuntu 10.04

پیشنهادمن لینوکس open suse
    بنده هم به اکثرا همین پیشنهاد رو میدم.مخصوصا اگر آخرین ورژن رو به صورت یک DVD دانلود کنی بسیار عالیست

کاربر دائمی آواتار kernel
    محل زندگی
    تهران

Ubuntu 10.4

کاربر دائمی آواتار morrning
    محل زندگی
    کرمانشاه

بهترین توزیع برای کار در کنار ویندوز به نظرم اوبونتو هست چون به صورت ویزارد برنامه ای طراحی کردن که خیلی راحت میشه اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کرد و از اون مهمتر خوش دست بودن این توزیع هست . از طرفی سویچ کردن به سیستم عامل دیگه بعد از ریستارت خیلی راحته چون لودر اوبونتو به خوبی با ویندوز سازگاری داره .

کاربر دائمی آواتار spinelruby
    محل زندگی
    تهران

برای دسکت تاپ : Fedora 15
    برای سرور : Centos

Xubuntu

جدید ترین و خوش دست ترین .......

http://xubuntu.org

نظرهای دوستان شخصی هست هیچکدام دلیل قابل ارائه ای نداشتن ولی در کل به دوستان پیشنهاد میدم این مقاله رو بخونن
    http://www.techradar.com/news/softwa...or-2011-704584

سلام به دوستانی که قصد دارند دنیای لینوکس رو تجربه کنند.
    من چندسالی هست که در کنار سرو کله زدن با زبانهای برنامه نویسی مختلف٬ اخبار لینوکس رو هم پیگیری میکنم.
    حدود 2 ساله که بیش از 80 درصد کارهام رو در لینوکس انجام میدم. حتی اگه بخوام با سی شارپ برنامه نویسی کنم توی لینوکس ویژوال باکس نصب میکنم و بعد یه ایکس پی و ...
    البته روی لبتاپم ویندوز هم نصب کردم (فقط برای بازی nfs)
    توصیه من به تمام کسانی که میخوان لینوکس رو شروع کنن اینه که به سراغ توزیعی بروند که از زبان فارسی به خوبی پشتیبانی کنه و سایتها و فروم فعال فارسی هم داشته باشه.
    با این اوصاف اوبونتو برنده میشه و واقعا هم برای شروع بهترینه.
    البته نباید انتظار داشته باشید با همان اطلاعات ویندوزی تمام کارها انجام بشه بلکه کمی مطالعه هم نیاز است.
    سری به فروم فارسی اوبونتو بزنید و سرچ کنید. سپس دیسک اوبونتو رو دانلود کنید و نصب کنید و مطمئن باشید که برای رسیدن به بعضی از چیزها راهی متفاوت با ویندوز در پیش رو دارید.
    ببخشد چون خیلی خسته ام به همینها اکتفا میکنم.
    موفق باشید.

به نظر من بهترین توزیع برای یک تازه وارد توزیع مینت و ابونتو هست

کاربر تازه وارد آواتار HDDSoft2001
    محل زندگی
    یه جای خوب

با سلام
    دوست عزیزم منم تازه شروع کردم به یادگیری و استفاده از این سیستم عامل!!
    طی گفتگو ها و تحقیقی که کردم با اساتید لینوکس و با تجربه ها و همچنین اندک تجربه استفاده خودم بهترین گزینه دبیان هست چون
    یک پکیچ کامل هست (چون لینوکس که خریداری میکنی یه سیستم عامل خام خامه!! حتی واسه پخش موزیک نرم افزار نداری!!!! واسه همین باید کلی دانلود کنی, ولی تو این پکیچ دبیان همه ی چیزهایی که احتیاج داری رو با خود دی وی دی هاش عرضه میکنه)
    همچنین این مطلب رو از افراد زیادی که چند سالی تو این زمینه هستن جویا شدم که همه این نسخه رو تائید کردند.

موفق باشی

نقل قول نوشته شده توسط x.xoma مشاهده تاپیک

متشکرم
    به نظر من توی دنیای لینوکس چیزی به عنوان بهترین نداریم همه خوبن منتها باید دید هدف شما از نصب لینوکس چیه با این که همه ابونتو را برای تازه کارا پیشنهاد میکنن من برای شروع اصلا با ابنتو راحت نبودم و حتی الان بعد یک سال حدود 5 نوع توزیع را امتحان کردم و در نهایت با فدورا اشنا شدم که تمام نیازهاما جواب میده(تازه از ابونتو متنفر هم هستم) و باهاش راحتم بهتره برای شروع یکی از توزیع های معروف را دانلود و شروع کنید به کار با لینوکس مطمینا متوجه میشید که چیزی به نام بهترین وجود نداره شاید اون توزیعی که برای شما بهترینه برای من اصلا قابل استفاده نباشه ..

2-از نظر درایو هم اصلا نگران نباشید لینوکس اکثر درایوهای جدید را پشتیبانی میکنه
    من هم تازه کارم مثل خودت و این تجارب خودمه این سولات نتیجه ای نداره فقط یک توزیع را دانلود و استفاده کنید

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •