نمایش نتایج 1 تا 40 از 44

نام تاپیک: نمودار ER َشرکت پخش مواد غذایی؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار sara.f
    محل زندگی
    آنجا که دروغ نباشد!

نقل قول: نمودار ER َشرکت پخش مواد غذایی؟

سلام
    شما اگر به راهنماییهایی که بهتون کرده بودم، توجه کرده بودید، خوب می شد!
    نقل قول نوشته شده توسط majidmir مشاهده تاپیک
    1-رابطه بین بازریاب و مشتری باید برقرار باشه
    http://www.barnamenevis.org/sh...2&postcount=19

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-کد کالا و مشتری و بازریاب در رابطه های فروش ، خرید حذف گردد
    پست 6#
    نقل قول نوشته شده توسط sara.f مشاهده تاپیک
    1. اینکه توی خود نمودار ER تنها Attribute ها ی مربوط به هر موچودیت را ذکر کنید، یعنی مثلا در شکلی که کشیدید، الان لازم نیست که کد مشتری را برای رابطه فروش رسم کنید. یعنی تمام مواردی که بالا گفتم هم در مرجله تبدیل رابطه ها باید رعایت کنید، یعنی شما از نموداز ER تمام موارد بالا را استخراج می کنید.
    پست 8#
    2. نیازی نیست که کد بازاریاب را در اربطه خرید ذکر کنید.
    3. نیازی نیست که کد خرید را در اربطه تولید ذکر کنید.
    پست 10#
    نقل قول نوشته شده توسط sara.f
    یعنی کد بازاریاب و کد خرید لازم هستن، ولی نیازی نیست که اینها را توی نمودار ER رسم کنید.
    بعدا در مرحله ای که نامش تبدیل رابطه ها هست، این موارد را ذکر می کنیم، یعنی مثلا خصوصیت کد مشتری را جزء خصوصیات کالا در نظر می گیریم، حالا فعلا به این مرحله کاری نداریم، شما فعلا نمودار ER را کامل کنید.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    3-بدهکاری و بستانکاری نمی توانند جز صفت های مشتری باشد ( چون مشتق هستند )‌ که من هم اینو نفهمیدم منظورش چیه و باید چکارش کرد
    در این مورد هم اگر از دوستان توضیحی ندادند، یه مطالعه ای می کنم، جوابتون را میدم.

محل زندگی
    آنجا که دروغ نباشد!

در هر حال با این تفاسیر این نموداره پایینی رو کشیدم حالا نظرتون در مورد این یکی چیه ؟ همچنین رابطه بین بازریاب و مشتری ( رابطه تحویل) چه صفاتی باید داشته باشه ؟‌و سوال دیگم در مورد این موجودیت جدید حساب هست که ضعیف گفتم ایا این درسته یا نه ؟
    به نظر من به جای این نمودار همون نمودار پست 19# را بررسی کنیم، چون هر چی فکر می کنم میبینم که نمیشه از بین دو موجودیت "شرکت توزیع" و "بازاریاب" فقط یکی را انتخاب کرد.

موجودیت حساب را برای چی در نظر گرفتید؟

کاربر دائمی آواتار majidmir

به نظر من به جای این نمودار همون نمودار پست 19# را بررسی کنیم، چون هر چی فکر می کنم میبینم که نمیشه از بین دو موجودیت "شرکت توزیع" و "بازاریاب" فقط یکی را انتخاب کرد.

موجودیت حساب را برای چی در نظر گرفتید؟
    موجوديت حساب رو براي مشتري در نظر گرفتم !
    به نظرم من نمودار پست 19 يه كم پيچيده هست !
    چون هر چی فکر می کنم میبینم که نمیشه از بین دو موجودیت "شرکت توزیع" و "بازاریاب" فقط یکی را انتخاب کرد.
    منظورتون از اين جمله چيه ؟

محل زندگی
    آنجا که دروغ نباشد!

نقل قول نوشته شده توسط majidmir مشاهده تاپیک
    موجوديت حساب رو براي مشتري در نظر گرفتم !
    خب اینو که میدونم، منظورم اینه که چرا موجودیت حساب را در نظر گرفتید؟ این موجودیت چیکار می کنه؟

به نظرم من نمودار پست 19 يه كم پيچيده هست !
    چه پیچیدگی داره؟

منظورتون از اين جمله چيه ؟
    منظورم اینه که:
    اگر موجودیت شرکت توزیع را در نظر نگیریم، اون زمانیکه بازاریاب در تحویل اجناس هیچ نقشی نداشته باشه، اون وقت توی نمودار ER چطوری میخواید "مراجعه مستقیم مشتری به شرکت توزیع و تحویل کالا توسط شرکت " را طراحی کنید؟

اگر هم موجودیت بازاریاب را در نظر نگیریم و فقط "شرکت توزیع" را ذکر کنیم؛ اون زمانیکه بازاریاب ، مشتری را معرفی می کنه و لیست اجناس را از مشتری می گیره، چطوری میخواید در نمودار ER نشون بدید؟

پس نتیجه می گیریم همون نمودار پست 19# خوبه.

البته می تونیم یک کار دیگه هم انجام بدیم ( که مطمئن نیستم درسته یا نه!)
    می تونیم فقط " شرکت توزیع " را در نظر بگیریم و یک رابطه طراحی کنیم به نام " فروش" و واسه این "فروش" ، یک سری خصوصیات در نظر بگیریم؛ مثلا: "نوع فروش" که می تونه مستقیم یا غیر مستقیم باشه.
    1) اگر مستقیم باشه یعنی؛ مشتری خودش مستقیما به شرکت توزیع مراجعه می کنه و کالا را تحویل می گیره.
    2) اگر غیر مستقیم باشه یعنی؛ بازاریاب، مشتری را معرفی می کنه و کالاها برای مشتری ارسال میشن .

حالا من بازم روش فکر می کنم.

کاربر دائمی آواتار majidmir

نقل قول: َشرکت پخش مواد غذایی؟

خب اینو که میدونم، منظورم اینه که چرا موجودیت حساب را در نظر گرفتید؟ این موجودیت چیکار می کنه؟
    سلام
    اين موجوديت واسه هر مشتري يه حساب ايجاد ميكنه و در هر بار خريد يه پردازش انجام ميده و بدهكاري ها و بستانكاري هاي مشتري رو اعلام ميكنه ( تنها دليل اين كارم هم استاده كه گفته بايد يه راه بهتر بايد پيدا كني واسه بدهكاري و بستانكاري )‌

اگر موجودیت شرکت توزیع را در نظر نگیریم، اون زمانیکه بازاریاب در تحویل اجناس هیچ نقشی نداشته باشه، اون وقت توی نمودار ER چطوری میخواید "مراجعه مستقیم مشتری به شرکت توزیع و تحویل کالا توسط شرکت " را طراحی کنید؟
    اصلا نيازي به موجوديت شركت توزيع نيست ( براي مثال ما توي سيستم دانشگاه يا بيمارستان يا هر محيط عملياتي ديگه اي كه بخواهيم نمودار رو طراحي كنيم خود محيط رو به عنوان موجوديت در نظر نميگيرم ( دقيقا ميشه همون گيري كه توي نمودار كلوپ بهم داد)‌)
    توي نموداري كه كشيدم كاملا واضح هست كه مشتري به صورت مستقيم خريد ميكنه يا غير مستقيم
    می تونیم فقط " شرکت توزیع " را در نظر بگیریم و یک رابطه طراحی کنیم به نام " فروش" و واسه این "فروش" ، یک سری خصوصیات در نظر بگیریم؛ مثلا: "نوع فروش" که می تونه مستقیم یا غیر مستقیم باشه.
    نميشه استاد گير ميده به احتمال زياد ( دليل شركت توزيع خودش نميتونه موجوديت باشه !)‌

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •