نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: نمایش فارسی در دلفی

نمایش فارسی در دلفی

سلام

من میخواهم توی فرمی که توی دلفی دارم فارسی نمایش بدم. مثلا خیلی ساده یه Label داشته باشم که یه جمله فارسی توش باشه. توی ویندوز انگلیسی که مد فارسی اون فعال شده باشه، فونت اون کنترل رو Tahoma و Charset اون رو ARABIC_CHARSET قرار میدم و خیلی راحت فارسی مینویسم و نمایش میدم. فقط وقتی برنامه توی ویندوزهای فارسی میره تمام کاراکترها یه چیز دیگه نشون داده میشن. ممکنه بگین که چطوری میتونم برنامه ای بنویسم که تقریبا توی تمام کامپیوترها فارسی نشون بده؟

خیلی ممنون

سلام

میشه بیشتر توضیح بدی

TNT

mahdi By :D

نمیدونم دیگه چطور میتونم بیشتر توضیح بدم. ما یه لیبل داریم روی یه فرم که محتویات اون کلمات فارسی هستش.
    Label1.Caption := 'جمله فارسی';

حالا برای اون فونت Tahoma رو انتخاب میکنیم و CharSet فونت رو ARABIC قرار میدیم. این توی ویندوزی که انگلیسی هستش قشنگ کار میکنه. برین توی Control Panlel و Regional Options رو انتخاب کنید. حالا روی تب Advanced فارسی رو انتخاب کنید و کامپیوتر رو ریستارت کنید. بعد که برنامه رو اجرا کنید دیگه تکست رو درست نشون نمیده. حالا سوال اینه که شما چه فونتی یا چه ستینگی رو استفاده میکنید که متنهای فارسی رو درست نشون میده

سلام

خودم بالاخره راهش رو پیدا کردم که چطور میشه یه برنامه نوشت که توی تمام ویندوزهای فارسی و انگلیسی و غیره فارسی دید و نوشت

میشه لطفاً توضیح بدین که چه راه حلی پیدا کردین؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •