صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 164

نام تاپیک: SQL server + Microsoft Access

کاربر دائمی آواتار smderfan
    محل زندگی
    OFFICE11\MSACCESS

SQL server + Microsoft Access

سلام خدمت اساتید محترم

برنامه نويسان با استفاده از بانك SQL server ، ضعف هاي احتمالي بانك اكسس را پوشش داده و مشكلات احتمالي برنامه را در شبكه به طور كامل حل كرده و با استفاده از ساخت فرم و گزارشات توسط اكسس سرعت ساخت برنامه را بسيار بالا برده و هزينه ساخت، پشتيباني و توسعه برنامه را به شدت كاهش مي دهند.

لذا در این زمینه (SQL server + Microsoft access) انجمن اکسس کمترین فعالیت را داشته و پیشنهاد می شود اساتیدی که در زمینه SQL server و شبکه اطلاعاتی دارند برای ما ارائه نمایند تا این مشکل نیز در بین کاربران اکسس برطرف شود.

مشکلاتی که در این زمینه بیشتر کاربران با آن مواجه هستند عبارت است از :

-نحوه نصب SQL Server و نحوه استفاده از آن

- نحوه لینک بانک SQL با اکسس

ـ نحوه بروز رسانی لینک ها در اکسس

-نحوه قرار دادن روی شبکه

-نحوه تنظیمات کاربری شبکه

- و ...

* دوستان لطف کنند اگر نمونه برنامه ساخته شده در این مد سراغ دارند برای بچه های انجمن لینک بدند تا به عنوان الگو ببینند.

جهت نمونه می توانید نمونه آزمایشی برنامه های کاکتوس رو در لینک زیر ببینید :

http://cactus.ir/tabid/103/Default.aspx

جهت آشنایی با :

- راهنمای نصب نرم افزار SQL Server

- راهنمای اتصال بانک اطلاعاتی کاکتوس به برنامه SQL Server

- راهنمای تهیه نسخه پشتیبان از برنامه های تحت SQL Server

- راهنمای بازیابی نسخه پشتیبان در برنامه های تحت SQL Server

از لینگ زیر استفاده کنید :

http://cactus.ir/tabid/126/Default.aspx

همچنین می تونید فلیم آموزشی نرم افزار SQL Server رو از لینکهای زیر دانلود کنید :

- نرم افزار آموزش SQLServer 2008 (حجم 86MB)

- نرم افزار آموزش SQLServer 2005 (حجم 98MB)

- دانلود نرم افزار آموزش SQLServer 2000 (حجم 62.9MB)

http://www.learninweb.com/offline.php

http://unicomp.ir/cat-21.aspx

فایل های پیوست، آموزش تصویری ارتباط اکسس با SQL است انشاء ا.. مفید واقع شده و زمینه کسب اطلاعات بیشتر را در این تاپیک داشته باشیم.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله smderfan : شنبه 01 خرداد 1389 در 16:20 عصر

کاربر دائمی آواتار sajjad_kochekian
    محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول: SQL server + Microsoft Access

چند روز پیش داخل یک برنامه که فرم هاش با اکسس بود و دیتای اون روی SQL وقتی می خواستیم یک عدد خیلی بزرگ را وارد کنیم دیدیم که چه فاجعه ای اون عدد رو ساپورت نمی کنه.
    پس جلسه قرار شد فرم ها رو کم کم با دات نت بنویسیم.
    البته من هنوز از اکسس خوشم میاد چون به درد برنامه های کوچیک و سریع می خوره

کاربر دائمی آواتار مهدی قربانی
    محل زندگی
    تهران

سلام
    ضمن تشكر از دوست گرامي جناب آقاي دستگردي (smderfan) ، دوستان لطف كنند فقط حول محور موضوع تاپيك ( آموزش مباني بهره برداري از بانك SQL در MS Access ) اقدام به درج پست كنند (ارائه لينك يا فايل مطالب آموزشي ، معرفي منابع آموزشي ( كتب يا نشريات ) و مواردي از اين دست ) و از ايجاد پستها و مطالب غير مرتبط خودداري كنند ، كليه پستها و مطالب غير مرتبط و زائد توسط مديران بخش حذف خواهد شد . باتشكر

با توجه به این موضوع که اکثر کاربران این انجمن بیشتر با اکسس کار کردن واکثر دوستان با این دید به قضایا نگاه میکنند ، برای اینکه بتونیم درک درستی نسبت به نرم افزار sql پیدا کنیم (بعد از قرار دادن یک sample) این موضوع رو در زمینه طراحی نرم افزار بیان میکنم:
    زمانیکه که یک برنامه نویس یک برنامه را می نویسد با بستن شیفت برنامه این هدف را دنبال میکند که دیگر کاربران به محیط طراحی نرم افزار دسترسی نداشته باشن و با کدنویسی سعی میکنه با قرار دادن option هایی در اینترفیس برنامه بسیاری از تنظیماتی رو که کاربر در حین کار با نرم افزار نیاز داره (نیاز به دسترسی به محیط طراحی نرم افزار) رو از داخل محیط نرم افزار مرتفع کنه.
    زمانیکه اینترفیس نرم افزار با خود بانک ارتباط خارجی دارد (لینک) این سئوال برای ما پیش میاد که طبق فایل پیوستی که قرار دادم(تشخیص ارور های مربوط به عدم اتصال اینترفیس به بانک و گشودن Linktable manager ) آیا میتوان در مقوله اکسس+sql server یک همچین مکانیزمی رو پیاده سازی کرد ویا ما باید برای نصب برنامه مرتباً جهت برقراری ارتباط به محیط طراحی دسترسی داشته باشیم.
    این سئوال رو در اینجا مطرح میکنم ، بعد از پاسخگویی اساتید محترم سئوالهای بیشتری رو در خصوص رفع ابهام از sql مطرح میکنم.
    ممنون از همگی

کاربر دائمی آواتار smderfan
    محل زندگی
    OFFICE11\MSACCESS

سلام
    با نمونه پیوست، براحتی می توانیم از محیط اکسس به اس کیو ال Login شویم و جداول رو بروز نماییم.

ولی بهتر هست موضوع رو با این بحث شروع نکنیم. و اما سوالات مطرح شده برای هر کاربر در ابتدا :

1- SQL Server روی چه سیستمی نصب بشه؟

2- در صورتی که بخواهیم جداول MDB رو به SQL تبدیل کنیم چکاری انجام دهیم؟

3- طریقه استفاده از SQL SERVER SERVICE MANAGER به چه صورت هست؟

4- برای شروع ساختار فایل پروژه MDB باشد یا adp؟

دوستان عزیز من بنظرم برای اینکه به یک نتیجه درست حسابی برسیم و بتونیم یک دید خوب نسبت به این پیدا کنیم بهتر اینست که یکی از دوستان که در این زمینه اطلاعات کافی داره همت کنه و یک برنامه ترکیبی از اکسس+ sql server ر و بصورت قدم به قدم بهمراه SAMPLE (فایل نمونه) توضیح بده یعنی یک مثال ساده ساده از یک بانک اطلاعاتی شامل چند تا TABLE ، چندتا کوئری و چندتا فرم ساده و گزارش .
    فقط قبلش در مورد تنظیمات sql هم یک توضیح مختصر هم بده.
    دوستان عزیز بنظر یکی از دلایل مهمی که هیچ وقت این قضیه جمع و جور نشده همین مسئله باشه که آموزشها بصورت عملی نیوده و تا زمانیکه بخواهیم بصورت pdf ، فلش و ... آموزش بدیم (تئوری) این مسئله بخوبی برای دیگران جا نمیفته ، ولی اگر آموزش با مثال عملی همراه باشه فکر میکنم بسیار موثر باشه و ما روی همین مثال عملی میتونیم بسیاری از مشکلات و ابهامات رو در بیاریم و نسبت هبه رفعش اقدام کنیم.
    بازهم ممنونم

کاربر دائمی آواتار davood-ahmadi
    محل زندگی
    تهران

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

با سلام به دوستان بخش اکسس
    خوشحالم که علاقه دوستان را به پیشرفت می بینم
    در رابطه با این زمینه اگر کمکی ازم بر بیاد دریغ نخواهم کرد
    در رابطه با سوال اول آقای smderfan :
    اسکیوال یک سرویس است که به برنامه ها خدمات اطلاعاتی می دهد از قبیل انتخاب و یا درج اطلاعات در بانک. پس معمولاً ( البته بسته به نوع استفاده از اسکیوال ، تعداد و گستردگی کاربران ) سیستمی که برای آن تهیه می کنند یک سرور و یا کامپیوتر پنتیوم4 با رم و سی پی یو بالا است
    روی سیستمهای معمولی هم جواب می ده ولی سرعت کار کمتر میشه
    از اسکیوال 2000 از نسخه استاندارد آن می توانید بر روی ویندوز ایکس پی و از اسکیوال 2005 می توانید بر روی همه ویندوز ها می توانید استفاده کنید و بهتر است از نسخه حرفه ای آن و بر روی ویندوز سرور2003 و یا 2008 استفاده شود
    جواب سوال دوم :
    از طریق اسکیوال سرور می توانید اطلاعات را داخل اسکیوال ایمپورت کنید
    از طریق اکسس هم می توانید اطلاعات را اکسپورت کنید به ODBC DataBase و سپس مشخصات و نام بانک اسکیوال سرور را بدهید
    جواب سوال سوم :
    مدیریت بانکهای اطلاعاتی و طراحی و غیره که خودش مبحث وسیعی داره

جواب سوال چهارم:
    adp برای کار با اسکیوال سرور است ولی شما می توانید با MDB هم با اسکیوال سرور از طریق مدیریت لینک از آن استفاده کنید ولی adp سخت تره

من خودم در حال حاضر دارم با VB.Net و ASP.NET کار می کنم
    که پروژه های متعددی هم برای شرکت خودمون و هم برای دانشگاه علمی کاربردی توسط اسکیوال انجام داده ام

نقل قول نوشته شده توسط ali190 مشاهده تاپیک
    دوستان عزیز من بنظرم برای اینکه به یک نتیجه درست حسابی برسیم و بتونیم یک دید خوب نسبت به این پیدا کنیم بهتر اینست که یکی از دوستان که در این زمینه اطلاعات کافی داره همت کنه و یک برنامه ترکیبی از اکسس+ sql server ر و بصورت قدم به قدم بهمراه SAMPLE (فایل نمونه) توضیح بده یعنی یک مثال ساده ساده از یک بانک اطلاعاتی شامل چند تا TABLE ، چندتا کوئری و چندتا فرم ساده و گزارش .
    فقط قبلش در مورد تنظیمات sql هم یک توضیح مختصر هم بده.
    دوستان عزیز بنظر یکی از دلایل مهمی که هیچ وقت این قضیه جمع و جور نشده همین مسئله باشه که آموزشها بصورت عملی نیوده و تا زمانیکه بخواهیم بصورت pdf ، فلش و ... آموزش بدیم (تئوری) این مسئله بخوبی برای دیگران جا نمیفته ، ولی اگر آموزش با مثال عملی همراه باشه فکر میکنم بسیار موثر باشه و ما روی همین مثال عملی میتونیم بسیاری از مشکلات و ابهامات رو در بیاریم و نسبت هبه رفعش اقدام کنیم.
    بازهم ممنونم
    آقای احمدی اگه طبق پیشنهاد این دوستمون توضیح بدید خیلی بهتره و الا پاسخ های جسته و گریخته نسبت به سوالات قبلا هم بوده و حداقل دوستان توی بخش جوابی نگرفتن. اگه بشه ابتدا یه نمونه به صورتی که گفتن جلو برین و بعد سوالات تکمیلی دوستان مطرح بشه و جواب بگیرن
    پیشاپیش از همکاریتون ممنون

محل زندگی
    تهران

خوب بگید که از کجا شروع کنیم؟
    نصب اسکیوال یا شروع کردن طراحی یک دیتابیس در اسکیوال - با adp و یا mdb - صرفاً از طریق کد نویسی یا ...
    من نمی دونم که دوستان در چه سطحی می خواهند؟
    آخرین ویرایش به وسیله davood-ahmadi : یک شنبه 02 خرداد 1389 در 19:18 عصر

باسلام و عرض خسته نباشید خدمت شم جناب davood-ahmadi که در این کار خیر پیش قدم شدید
    1)طریقه نصب sql server 2000 که همین سیستمش ساده است و اکثراً به اون دسترسی دارن.(قدم به قدم و در صورت امکان درج عکس هر قسمت)
    2)ایجاد یک بانک ساده شامل :
    الف) دوجدول که با هم ارتباط یک به چند دارند (مثل مشتری و خریدهاش)
    ب) فرمی جهت ورود اطلاعات
    ج)فرمی جهت جستجو و حذف رکوردها بر حسب id منحصر هر رکورد
    د) یک گزارش ساده
    بیشتر مهم نحوه لینک کردن و برقراری ارتباط بین اکسس و sql مطرح استو اینکه برای نصب این برنامه (اکسس+sql ) بر روی سایر سیستمها باید چگونه این ارتباط رو برقرار کرد .؟
    وچند سئوال دیگر که بهتره با ایجاد این نمونه ساده در حین کار پرسیده بشه
    جناب davood_ahmadi عزیز متاسفانه بنده نمیدونم چرا نمیتونم به شما پیغام خصوصی بفرستم؟ گزینه ارسال پیغام خصوصی برای شخص شما برای من غیر فعال هست.فکر میکنم این مربوط به تنظیمات کاربری شما بشه
    میشه لطف کنید در یک پیغام خصوصی به بنده id یاهو تون رو برای توضیح بیشتر در خصوص مشکلات لطف کنید (جهت جلوگیری از شلوغ شدن بیخود تایپیک)
    باز هم ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله ali190 : یک شنبه 02 خرداد 1389 در 21:33 عصر

محل زندگی
    تهران

این کار کمی زمانبره و چون الان هم پرمشغله ترین ساعت کاریم هست اگر اشکالی نداشته باشه تا آخر ساعت کاری پنج شنبه اطلاعات رو کامل با عکس در اختیارتون قرار می دم.
    اول باید اسکیوال سرور 2000 نصب کنم و ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجایی آب ، نان ، شبکه ، یکم هم عکس باشد

با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن برای این موضوع
    من چند روزی میشه sql رو شروع کردم البته sql 2005 من هم پیشنهاد می کنم از این نسخه شروع کنیم چون 2008 بیشتر شبیه این نسخه هست از انجا که اگر 2000 بخایم یاد بگیریم خیلی از 2008 فاصله میگیریم اگه امکانش هست این نسخه رو برسی کنیم
    من یک پروژه بیمارستانی رو شروع کردم البته این پروژه در چند بیمارستان نصب واستفاده میشود کل برنامه با اکسس نوشته شده بانک ان هم اکسس هست هما نطور که دوستان در جریان هست اکسس در شبکه ضعف های بسیاری دارد یکی از بارزترین ضعفها بحث کاهش سرعت در زمان استفاده چند کاربر البته من کاری که کردم یک شبکه دومین با رعایت تمام استاندارد ها نصب کردم این با عث شده تا حدود 30 درضد کاهش سرعت جبران شود ولی واقعیت این است که مشکل سرعت همچنان هست بعضی وقتا کاربران باید کار خودشونو متوفق کنند تا دیگری کاری کند
    سرتونو درد اوردم لپ کلام با چیزایی که از sql شنیدم تصمیم گرفتم این بانکو یاد بگیرم
    برای همین یکسری منابع مثل کتاب و س دی اموزش روی اوردم البته درابتدا خیلی گنگ بودن ولی حالا یکم بهتر شده اما تو هیچ کدو از این منابع به این چند تا سوالم به شک واضح جواب نداده شده حالا این چند تا سوال من دقدقه همه دوستان هست حالا اگه کسی واقعا تست کرده و نتیجه گرفته به اینم چند تا سوال جواب بده تا مشکل خیلی از دوستان برطرف بشه .
    1 - ایا ایجاد یک بانک اطلاعاتی با sql واتصال ان با اکسس تمام مشکلات کاهش سرعت در هنگام استفاده چندین کار بر به شکل همز مان از برنامه حل مشود
    2 - در یک پروژسنگین ایا خود فایل exe که با اکسس نوشته شده وحتی اگر به شکل لوکال روی هر سیستم نصب شود سرعتش پایین نمی اید
    3 جان کلام اصلا به ریسک ان میارزد یک پروژه که 3 ماه زمان صرف میشو دساخته شود با بانک sql و exe اکسس این زمان صرف شودایا جواب میدهد و خواسته ما براورده میشود
    با تشکر از دوستان
    اگه دوستان صلاح بدانند از تمام مراحل نصب sql 2005 عکس بگیرم و مرحله به مرحله برسی کنیم اگر موافقید لطفا بگید تا این کارو شروع کنم

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط mahsa.admin مشاهده تاپیک
    با تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن برای این موضوع
    من چند روزی میشه sql رو شروع کردم البته sql 2005 من هم پیشنهاد می کنم از این نسخه شروع کنیم چون 2008 بیشتر شبیه این نسخه هست از انجا که اگر 2000 بخایم یاد بگیریم خیلی از 2008 فاصله میگیریم اگه امکانش هست این نسخه رو برسی کنیم
    دوست عزیز سلام
    من پیشنهاد می کنم از همین الان با 2008 شروع کنید که بعدا مشکلات جهت انتقال از 2005 به 2008 را نداشته باشید
    اینطوری فکر کنم یکم بهتر باشه

محل زندگی
    تهران

قدرت اسکیو ال در خدمات دهی داده ها در شبکه است حالا می تواند شبکه گسترده مانند وب باشد و یا شرکت کوچک و بسته به میزان داده های ذخیره شده و تعداد کاربران و محیط کار (شبکه بودن) شما می توانید بانک اطلاعاتی خود را انتخاب کنید
    با اسکیوال می توانید بهترین سرعت را داشته باشید ولی میزان سرعت برنامه ها بستگی به نوع طراحی جدولها و ابزارهای استفاده شده در محیط فرمها و گزارشها و نحوه درخواست و ذخیره کردن اطلاعات نیز دارد
    من خودم بسته به میزان حجم پروژه و هزینه ها و زمان کار ، نوع برنامه و بانک اطلاعاتی رو انتخاب می کنم ولی بستگی به خودتون داره
    من موافقم اگر میشه لطف کنید عکسها را طبق نسخه 2005 بگذارید چون سرویسهای بیشتری به مدیران بانک می ده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اهواز

با سلام خدمت شما دوستان و اساتيد محترم .براي يادگيري sql از كجا شروع كنيم و براي استفاده هرچه بهتر لازمه كه برنامه را با Sql بنويسيم بعد به اكسس لينكش كنيم و يا برعكس.؟

محل زندگی
    تهران

خواستم SQL Server 2005 را نصب کنم تا عکسهای نحوه نصب را براتون آماده کنم که ابتدا یک سرچ تو گوگل زدم و نتیجه زیر رو و دیدم خیلی کامله بازم اگر سوالی داشتید بگید درخدمتم
    http://www.developercenter.ir/forum/...ead.php?t=3378

فعلا این مراحل رو انجام بدید تا مرحله بعدی را شروع کنیم

کاربر دائمی
    محل زندگی

جناب احمدی بسیار عالی بود به موقع بود چون منم داشتم تازه گرفت عکسو شروع میکردم
    من با اجازه شما قسمت اول که نصب نرم افزار هست رو میزارم تا بعد مطالعه دوستان مرحله بعد شروع کنیم
    • نوع فایل: rar 1.rar‏ (93.4 کیلوبایت, 890 دیدار)

کاربر تازه وارد

سلام.
    من یه راهنمای کامل sql روی پاور پونت 2007 دارم امیدوارم بکار بیاد 23فصله
    به دلیل حجم زیاد 6 قسمته ..

(به یاد علیرضا---- سبز باشید).

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اهواز

با سلام اگه لطف كنيد اين آموزشها رو با پاورپوينت 2003 تبديل كنيد ممنون ميشم.

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

Exclamation نقل قول: SQL server + Microsoft Access

نقل قول نوشته شده توسط sajjad_kochekian مشاهده تاپیک
    دوست عزیز سلام
    من پیشنهاد می کنم از همین الان با 2008 شروع کنید که بعدا مشکلات جهت انتقال از 2005 به 2008 را نداشته باشید
    اینطوری فکر کنم یکم بهتر باشه

با سلام خدمت شما دوستان و علاقه مندان به اين مبحث

اول از همه بايد اسكيول متناسب با ورژن اكسس شما باشه كه به مشكل بر نخوريد
    مثلان براي كار با 2000 خوب ورژن اكسس مهم نيست ولي 2005 بهتر از اكسس 2007
    براي 2008 اكسس 2010 ولي من بيشنهاد ميكنم فعلان از اكسس 2007 و اسكيول 2005 استفاده كنيد چون خوب و راحت مي باشد براي تبديل 2005 به 2008 كار زيادي نيست و راحت ميشه اين كار كرد
    من در حدود 10 بروژه تجاري مهم به اين روش نوشته ام البته بدليل اينكه برنامه ها انحصاري بود از قرادادن سورس معزورم ولي كمكي ازم بر بياد در خدمت هستم

دوم سعي كنيد از اكسس پروجكت استفاده كنيد تا خود اكسس چون خيلي بهتر مي باشد

برنامه هایی که از ابتدا با اکسس پروژکت نوشته نشده‌اند نیاز به بازنویسی دارند یا با ایمپورت تبدیل میشن؟
    در سایت www.developercenter.ir و همون صفحه ای که لینک دادین نوشته شده:
    ابتدا یک نکته ایی رو باید حتما ذکر کنم که sqlserver 2005 چند تا ورژن داره که ورژن enterprise این محصول بر روی win xp اجرا نمی شود و ورژن developer این محصول بر روی winxp اجرا میشود .
    در ویندوز سون کدوم نسخه نصب میشه؟

توی این صفحه چندتا لینک دانلود بود. منظورتون دانلود کدوم بود؟ امکانش هست همون فایل رو اینجا هم آپلود کنید؟
    آخرین ویرایش به وسیله moalla : شنبه 08 خرداد 1389 در 06:09 صبح

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط Fatollah_ghazi مشاهده تاپیک
    با سلام اگه لطف كنيد اين آموزشها رو با پاورپوينت 2003 تبديل كنيد ممنون ميشم.
    سلام.دوست عزیز
    ppt 2003 یه مقدار حجمه بیشتری داره برای دانلود . اپلود مشکله .
    اگه فایلها بکار دوستان اومد سعی کی کنم به صورت pdf ارسال کنم

کاربر دائمی
    محل زندگی

من در حدود 10 بروژه تجاري مهم به اين روش نوشته ام البته بدليل اينكه برنامه ها انحصاري بود از قرادادن سورس معزورم ولي كمكي ازم بر بياد در خدمت هستم

شما که تجربه کار با اکسس وبانک sql رو دارید ایا واقعا دیگه مشکل سرعت د ر شبکه رو نداریم ؟
    یک چیزی که واقعا ذهن منو مشغول کرده واز دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن این است ایا نصب sql به شکل اصولی وایجاد جدول در داخل sql واتصال این جداول به اکسس همین کفایت میکند (صرف اتصال با نک به اکسس ) که دیگه چند کاربر بخواهند به شکل همزمان استفاده کنن وسرعت کم نشود یعنی اینکه هیچ تنظیم برای شبکه نمیخواد (همین که نصب شود sql و جدول ایجاد گردد وجدول به اکسس اتصال کند کافیست )
    چیزی که ذهن من ومشغول کرده اینه مطابق عکس ضمیمه همش فکر میکنم این مسیر نصب بحث مهمی است که با انتخاب دومین sql وارد شبکه میشود اینطوری است ؟ یا اصلا ربطی به شبکه ندارد sql به شکل هوشمند خودش عمل میکند ودر شبکه جواب میدهد
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر تازه وارد

با سلام ودرود.
    قبلا 5 قسمت از آموزش sql روی پاور پوینت 2007 در همین تاپیک تقدیم کردم (صحفه 2 تاپیک )
    این قسمت آخر یعنی ششم ./ ببخشید اگه دیر شد/

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط mahsa.admin مشاهده تاپیک

شما که تجربه کار با اکسس وبانک sql رو دارید ایا واقعا دیگه مشکل سرعت د ر شبکه رو نداریم ؟
    یک چیزی که واقعا ذهن منو مشغول کرده واز دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن این است ایا نصب sql به شکل اصولی وایجاد جدول در داخل sql واتصال این جداول به اکسس همین کفایت میکند (صرف اتصال با نک به اکسس ) که دیگه چند کاربر بخواهند به شکل همزمان استفاده کنن وسرعت کم نشود یعنی اینکه هیچ تنظیم برای شبکه نمیخواد (همین که نصب شود sql و جدول ایجاد گردد وجدول به اکسس اتصال کند کافیست )
    چیزی که ذهن من ومشغول کرده اینه مطابق عکس ضمیمه همش فکر میکنم این مسیر نصب بحث مهمی است که با انتخاب دومین sql وارد شبکه میشود اینطوری است ؟ یا اصلا ربطی به شبکه ندارد sql به شکل هوشمند خودش عمل میکند ودر شبکه جواب میدهد
    بحث شبكه بودن كمي پي چيده ميباشد
    دسترسي كابران شبكه كه داخل چه گروهي هستند
    مجوز استفاده چگونه است
    مجوز اتصال و موارد ديگر
    ولي براي لكال اين موارد مهم نيست

کاربر دائمی
    محل زندگی

با تشکر از شما
    من فکر نمی کنم استفاده از SQL در موارد غیر شبکه زیاد ضرور ی باشد چون همون با نک اکسس هم جواب گو تا حدی می باشد
    حالا سوال این است در یک شبکه دومین که مثلا 40 کاربر دارد اگر ما از بانک SQL استفاده کنیم ایا فقط نصب SQL اینتر پرایس وایجاد جدول واتصال این جداول به اکسس و اشتراک این فایل اکسس در بین همه کلاینت ها ودادن پرمیژن ادمین به فایل اشتراکی کفایت میکند(یعنی SQL خودش اتوماتیک تنظیم شده برای شبکه هست ) یا نه در تنظیمات SQL جای خاصی هست که باید برای شبکه تنظیم شود تا کارایی استفاده در شبکه را داشته باشد یا اینکه در مسیر نصب باید نکته خاصی را رعایت کنیم ؟ مثل تصاویر قبلی که گذاشتم سوال من اینه؟

کاربر دائمی آواتار حسین شهریاری
    محل زندگی
    ایران

سلام

به عنوان اولین مطلب:
    توی SQL این امکان وجود داره که شما میتونی توسط تابعی به نام OPENROWSET جدولی از پایگاه داده اکسس را اطلاعاتشا به نمایش در بیارین یا حتی داده های جدولی از اکسس را با جدولی موجود در SQL جوین(Join) کرده و نتیجه را نمایش دهید.
    برای اطمینان و دیدن جزئیات همون OPENROWSET را در راهنمای SQL جستجو کنید و مثالهای اونا ببینید.

تا مطلب بعدی...

باسلام
    فکر کنم سرنوشت این تایپیک هم کم کم داره به سرنوشت تایپیکهای قبلی گره میخوره
    باز هم داریم از بحث اصلی بدون هیچ دستاورد جدیدی منحرف میشیم.
    مراحل کار با sql:
    1)مراحل نصب sql(که به کرات بهش پرداخته شد)
    2)طراحی جداول و دیتابیس
    3)ایجاد یک اینترفیس ساده با اکسس و ارتباط دادن این اینترفیس با sql server
    دوستان خواهشاً مطالب فقط و فقط در جهت آموزش باشه و جهت بیان نظرات و مطالب غیر کلیدی اینم کار رو از طریق پیغام خصوصی انجام بدین.
    ممنون و متشکر از همه شما عزیزان

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

چندی از مزیت های اس کیوال
    -1 یکی از مزیت های جالب آن کنترل حادثه ها است یا همان تریگر. که شما می تونی دستور بنویس در صورت ایجاد, ویرایش و یا حذف داخل یک جدول حادثه ای خاص رخ بدهد.

2- از دیگر مزیت های آن پروسیجر است که می توان با آن ترافیک شبکه را کم کرد شما می توانید با خاصیت دستورات خود را داخل سرور انجام دهید و سپس نتیجه آن را به کاربر بفرستید و نیازی نیست که کل جدول در شبکه جاری شود.

3- مزیت ایندکس . ایندکسی که داخل اکسس هست نشست فیزیکی رو هارد ندارد و هر بار جدید روی رم ساخته می شود ولی ایندکس های اس کیوال نشست فیزیکی رو هارد دارد و این کار رو خیلی راحت میکنه چون نیازی به هر بار ساخته شدن نیست و سرعت سرور را کم نمی کنه

4- شما با خاصیت فایل گروپ اس کیو ال می توانید بانک خود را به چند قسمت تقسیم کنید.
    این باعث می شود حجم فایل ها کمتر شود و کمتر فایل های تخریب می شود.

کاربر دائمی
    محل زندگی

این بحث ارتباط اکسس وsql به نظر پیچیده تر از این حرفاست من داخل خود پایگاه sql تاپیکی ایجاد کردم به نظر میرسد دوستان یا زیاد تمایلی به جواب دادن چنین مسئلهخ ساده رو ندارن یا تجربه چندانی در این زمینه نیست ولی امیدوارم به قول دوستان این تاپیک هم به سرنوشت تاپیک های بی سرانجام دچار نشود

من هم به شدت نظر ali190‌ رو تایید میکنم.
    من قبلا اون رو نصب کرده بودم و تا حد ایجاد کاربری رو هم انجام داده بودم. اونموقع بقیه رو با سی شارپ و تحت وب جلو رفتم.
    برای اون دو مرحله اولی که ali190‌گفتن یه اموزش خوب هست که توصیه میکنم حتما دانلود کنید و از روش کار کنید:
    http://www.learninweb.com/product_detail.php?uid=27

همون بالای صفحه روی لینک بخش اول تا سوم راست کلیک کنید و save as رو بزنید تا دانلود بشه. خیلی جالب بصورت تصویری توضیح داده. البته تا همینجاش رو بصورت فایل تعاملی هم ساخته که حدود 100 مگه و به اندازه همین پی دی اف هاش رایگانه و برای بقیش باید حدود 3 تومنی بدید. حالا همینهایی که رایگان گذاشته هم کار ما رو راه میندازه.
    اگه طبق این راهنما پیش برید فقط میمونه مرحله اخری که ali190‌ نوشته. یعنی import کردن جدولهای اکسس به sql و لینک کردن اینترفیس به sql که باید یکی زحمتش رو بکشه و بصورت تصویری آموزشش رو ایجاد کنه.
    این کتاب هم هست که من خودم دانلود نکردم. چون واقعا همون آموزشهای انیاک کارم رو راه انداخت:
    http://www.developercenter.ir/forum/...6&postcount=93
    آخرین ویرایش به وسیله moalla : چهارشنبه 19 خرداد 1389 در 16:34 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی

در ابتدای همین تاپیک جناب smderfan علاوه بر لینکی که شما گذاشتید لینک دیگه گذاشته بود که ضمیمه میکنم که در ان نحوه اتصال واینپورت کردن فایل sql در اکسس را به شکل تصویری توضیح داده البته اساتید باید نظر دهند که این روش استانداردی هست یا نه یا اینکه در شبکه جواب میدهد یا نه البته تاپیکی که من در همین سایت زده بودم یکی از اساتید در جواب چنین چیزی به من گفت که از دوستان خواهش میکنم یکم بیشتر توضیح دهند
    ""در زبانهای برنامه نویسی برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از یک Provider استفاده می شود مثل ODBC و OLEDB و Natice Client و BDE و ...
    برای ارتباط باSQLServer درVS6و اکسس میتوان از ADO استفاده کرد که هم با ODBC و هم با OLE-DB می توان اینکار را انجام داد پس برای ارتباط باید از ActiveX مربوط به ADO روی سطح فرم استفاده کرد.
    استفاده از OpenRowSet زمانی است که شما از طریق SQLServer و Provider اکسس می خواهید با اکسس روی شبکه ارتباط برقرار کنید
    در SQLServer فقط ساخت جدول و ایندکس های لازم و در صورت تمایل نوشتن SP ولی در اکسس باید از طریق ADO به SQLServer وصل شوید ""

لینکی که جناب دستگردی (smderfan ) گذاشتن فیلمه که حدود 100 مگابایته. اما لینک من پی دی اف همون فیلمه که حجم کمی داره و کاملا هم تصویریه. بهرحال پیشنهاد میکنم لینکی که من گذاشتم هم به صفحه اول اضافه بشه.
    در مورد عبارتی که گذاشته بودین:
    توی vb6 یه همچین کاری لازم بود. یعنی باید از قسمت اکتیویکس ADO رو اضافه میکردیم و بعد provider رو انتخاب و بعد مرتبطش میکردیم. فکر نمیکردم توی فایل اکسس برای ارتباط با sql باید همون کار رو انتخاب داد و لینک کرد. این طوری باشه دیگه نمیشه یکسری از کدهای اکسس مثل docmd‌ رو استفاده کرد.
    یعنی غیر از این دیگه راهی برای لینک کردن فرم اکسس به sql نیست؟

محل زندگی

دوستان براي كار با SQL و اكسس بهتر به جاي اكسس از اكسس پروجكت استفاده كنيد

دوستان سعي كنيم كه با اكسس پروچكت برنامه تحت شبك بنوسيم تا اكسس كه تيبل ها لينك بهشه به اسكيول

اگه بتونيم با اكسس پرو چكت كار كنيد در اينده متونيد با خود ديتا بيس اسكيول براهتي كار كنيد چون اشناي كاملي باهش پيدا كرديد - مثلا با فانكش ساخت و استورپروچر بهتر متونيد كار كنيد و برنامه بهتري نيز توليد كنيد

باسلام و عرض خسته نباشید
    جناب عزیز ممنون از مطالبی که اشاره فرمودید
    همانطور که مطلع هستید هدف ایجاد یک برنامه تحت شبکه هستش که کاربرا بتونن با سرعت و امنیت بهتری باهاش کار کنن.
    این مبحث الان چندین و چندباره که در این سایت مطرح میشه ولی هربار بدون گرفتن یک نتیجه عملی و درست پروندش مختومه میشه.
    با توجه به تجربیات ارزنده شما در این زمینه میشه به نمایندگی از سایر دوستان از شما خواهش کنم تا پروژه خیلی ساده که برای همه ملموس باشه رو در چند پست (پله پله) تشریح نمائید تا ماهم بر روی سیستم خودمون این کار رو انجامش بدیم تا مطلب دستمون بیاد.
    ممنون
    اجر شما با خدا

1. برای لینک کردن فرمهای اکسس به sql (بدون استفاده از اکسس پراجکت)تنها راه استفاده از اکتیوکس ado است؟
    2. برای استفاده از اکسس پراجکت میشه اول بصورت عادی یه فایل اکسس رو ایجاد کرد و بعدا برای شبکه کردنش اون رو توی اکسس پراجکت improt کرد؟

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط ali190 مشاهده تاپیک
    باسلام و عرض خسته نباشید
    جناب عزیز ممنون از مطالبی که اشاره فرمودید
    همانطور که مطلع هستید هدف ایجاد یک برنامه تحت شبکه هستش که کاربرا بتونن با سرعت و امنیت بهتری باهاش کار کنن.
    این مبحث الان چندین و چندباره که در این سایت مطرح میشه ولی هربار بدون گرفتن یک نتیجه عملی و درست پروندش مختومه میشه.
    با توجه به تجربیات ارزنده شما در این زمینه میشه به نمایندگی از سایر دوستان از شما خواهش کنم تا پروژه خیلی ساده که برای همه ملموس باشه رو در چند پست (پله پله) تشریح نمائید تا ماهم بر روی سیستم خودمون این کار رو انجامش بدیم تا مطلب دستمون بیاد.
    ممنون
    اجر شما با خدا
    چشم من بخدا حرفي ندارم كه اين كار انجام بدم (فقط كمي سرم شلوغ) از امروز سعي مكنم شرو كنم به ساخت فايل وديوي يا PDF براتون اماده كنم

نقل قول نوشته شده توسط moalla مشاهده تاپیک
    1. برای لینک کردن فرمهای اکسس به sql (بدون استفاده از اکسس پراجکت)تنها راه استفاده از اکتیوکس ado است؟
    2. برای استفاده از اکسس پراجکت میشه اول بصورت عادی یه فایل اکسس رو ایجاد کرد و بعدا برای شبکه کردنش اون رو توی اکسس پراجکت improt کرد؟
    دوست خوب به همين راحتي كه گفتي با اينپورت ميشه نيست
    براي لينك هم چيز خاصي نمخواد

کاربر تازه وارد آواتار morynf
    محل زندگی
    Ahvaz

سلام دوستان خسته نباشيد
    من تا حالا با اكسس پروجكت كار نكردم ميشه بگيد چطوري ميشه اون رو اجرا كرد و برنامه اصلي اش در افيس هست يا بايد دانلود كرد .

کاربر دائمی
    محل زندگی

منم هیمن طور تا حالا با اکسس پروجکت کار نکردم وبه قول دوستمان ا کجا میشه تهیه کرد وایا کار با اون با محیط اکسس خیلی فرق داره ؟
    من از جناب دلشکسته خواهش میکنم واگر سایر دوستان موافق باشند روال اتصال به sql و تنظیمات اون برا شبکه وکلاینت هارو در اکسس 2003 ,و sql 2005 توضیح دهند با تشکر

محل زندگی

اكسس پروچكت داخل همون اكسس خودمون هست

اين دو عكس براي ساخت فايل اكسس پرو چكت مي باشد

بعد ايجاد فايل پنچره اتصال به ديتابيس اسكيول ظاهر ميشه

فقط اگه اسكيول 2005 استفاده مكنيد اكسس 2007 و و براي اسكيول 2000 برنامه اكسس فرقي نداره
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg 10.jpg‏ (96.3 کیلوبایت, 2699 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 11.jpg‏ (90.9 کیلوبایت, 2711 دیدار)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •