صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 164

نام تاپیک: SQL server + Microsoft Access

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

نقل قول: SQL server + Microsoft Access

نقل قول نوشته شده توسط amin_rj مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    کسی هست توضیح بدهد که با داشتن ip valid چطور می توان به دیتا بیس sql داخل یک سیستم server از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد
    لطفاً اگر مقدور هست تنظیمات دوسیستم server وclient را توضیح مختصر بدهید
    بله براحتي ميشه اين كارو انجام داد فقط كمي تخصصي ميباشد و كمي هزينه بر

1. وقتي که به همون صورتي که شما گفتي يک پروژکت ساخته ميشه نياز به اين داره که ديتابيست sql‌وصل شه و همونجا پسورد ميخواد. فکر ميکنم قبلش بايد توي خود sql يوزر و پسورد و اجازه دسترسي اون يوزر به جدولها تعريف بشه که بعد اون يوزر و پسورد رو توي sql‌بديم. درسته؟ توي همون پي دي افي که تي چند پست قبل گذاشتم مراحل ساخت يوزر و پسورد توي sql‌اومده
    2. خوب فرض که ما به جدولها وصل شديم. ديگه مرحله خاص ديگه اي نداره؟ يعني بقيه مراحل مثل کارهاي عادي با اکسسه. درسته؟
    3. وقتي همين پروژه بخواد توي سرور و کلاينت باشه به چه طريق ميشه؟ منظورم اينه که فايل اکسس کلاينت رو بايد يکي يکي(توي هر کلاينت جداگانه) به sql سرور وصل کرد يا خود اکسس چون قبلا اطلاعات رو داره خودش جدولهاي sql سرور رو پيدا ميکنه؟
    4. اگه فايل اکسسي رو قبلا ساختين و حالا ميخوايم جدولهاش رو ببريم توي sql سرور چطوريه؟ يک گزينه توي خود اکسس هست که نوشته sql server.‌از همون بايد استفاده کرد؟ يا اينکه از جدولها خروجي بگيريم و توي sql سرور ايمپورت کنيم؟

ببخشيد يکدفعه چندتا سوال پرسيدم. اگه با توجه به جوابهايي که به سوالها ميدين خودم موفق شدم مراحل رو برم، يک فايل پي دي اف آموزشي و تصويري براي بقيه دوستان درست ميکنم.

سلام دوستان
    من می خواستم بدونم چطور می شود از طریق اینترنت و ipvalid هز راه دور با sqlserver روی سیستم سرور ارتباط بر قرار کرد و از تیبل های آن استفاده کرد لطفاً این مورد را هم آموزش دهید
    بالاخره به sql ربط دارد

کاربر تازه وارد

Thumbs down نقل قول: SQL server + Microsoft Access

درود به دوستان.
    یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.
    http://www.brothersoft.com/ms-access...ter-65825.html

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط jack007 مشاهده تاپیک
    درود به دوستان.
    یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.
    http://www.brothersoft.com/ms-access...ter-65825.html
    دوست خوب لین برنامه به mysqlتبدیل مکنه که مال زبان phpمی باشد

دستت همه دوستان درد نکنه
    با این روش که دوستان گذاشتن من تونستم که بانکم رو داخل SQL بگذارم و اون رو به برنامه ام وصلش کنم اما چند تا مشکل برام به وجود اومده
    1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
    2_ اگه خواستم این بانک SQL رو با چند تا کامپیوتر دیگه شبکه اش کنم باید چیکار کنم . البته این کامپیوترها ویندوزهاشون شبکه هستن . فقط نمی دونم که چطوری بانک SQL رو توی اون سیستم ها به برنامه ام وصل کنم.
    3_ اگه خواستم بانک SQL ای رو که ساختم رو ببرم روی یک کامپیوتر دیگه بگذارم و برنامه رو بهش وصل کنم چطوری باید این کار رو کرد ؟

بگید باید چیکار کنم . مرسی از لطف دوستان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجایی آب ، نان ، شبکه ، یکم هم عکس باشد

جانا سخن از زبان ما میگویی

کاربر دائمی آواتار sajjad_kochekian
    محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط microprolog-p96s مشاهده تاپیک
    1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
    دوستان
    فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

نقل قول نوشته شده توسط sajjad_kochekian مشاهده تاپیک
    فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

ممنون از لطف شما
    اما در بانک ما لازمه که از یک اتونامبر دستی استفاده کنه پس بنابراین نمیشه از این روش استفاده کرد . چون اولین رکورد بانک ما باید از عددی به غیر 1 شروع بشه .

مثل اینکه همه تو یکسری چیزهای خاص مشکل داریم. جناب دلشکسته هم که یه قولکی دادن و بعد رفتن
    پیشنهاد میکنم کارها و سوالات رو بین خودمون تقسیم کنیم و سعی کنیم جوابش رو از اینترنت پیدا کنیم.
    جناب microprolog-p96s تخصصی ندارم اما احتمال میدم به کاربری که به بانک وصل کردید اجازه ویرایش ندادید.
    تا همینجا رو که پیش رفتید رو میتونید بصورت تصویری آموزش بسازید و بذارید؟

کاربر دائمی آواتار payman_xxp
    محل زندگی
    ایران.آذربایجانشرقی.تبریز

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

کاربر دائمی آواتار payman_xxp
    محل زندگی
    ایران.آذربایجانشرقی.تبریز

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.
    من یه ذره خنگ هستم تو زمینه شبکه . باید تو کامپیوتر دوم از IP استفاده کرد یا فقط اسم سرور کافی هست . البته من اسم سرور رو زدم اما جواب نداد ، حتی با IP امتحان کردم باز هم جواب نداد .
    اگه میشه یه نمونه بگذارید ممنون میشم .

سلام . میخواستم بدونم اساسا و برحسب استاندارد و امنیت در برنامه نویسی با vb.net ارتباط با کدام یک از پایگاهها بهتر و- ایمن تر و از نظر ساختار موفق تر است تا همیشه ارتباط vb.net رو با اون انجام داد .. ممنون

تبدیل بانک اکسس به SQL

سلام
    من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
    حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
    لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول: تبدیل بانک اکسس به SQL

سلام
    من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
    حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
    لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

شما باید یک فیلد بگذارید Auto Number داشته باشه یعنی Identity آن برابر Yes باشه .
    با این روش مشکلتون حل میشه

با سلام
    من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
    به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

نقل قول نوشته شده توسط fedoracore1 مشاهده تاپیک
    با سلام
    من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
    به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده
    هرچند قبلا در این مورد بارها صحبت شده ولی
    اگر برای جدول خود یک فیلد کلید تعریف کنید این مشکل حل می شود

ایندکس یونیک برای هر جدول نیاز است تا بتوان رکورد اضافه، اصلاح یا حذف کرد

محل زندگی

چون كسي بلد نيست يا اگه بلد باشه با تجربه ياد گرفته و حاضر نيست بصورت رايگان در اختيار كسي بگذار البته افرادي هم هستن كه اين رايگان در اختار ديگران بگذارن ولي محدود هستند

خطا در اتصال به دیتابیس SQL

سلام
    من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
    اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی

نقل قول: خطا در اتصال به دیتابیس SQL

سلام
    من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
    اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .

دوستان خوب برنامه نويسي در اكسس به روش فوق كه دوستمون عكس اون گذاشتن كاملا اشتباه و از نظر امييت در حد 0-- مي باشد پس بهتر كار بهتر و از طريق اكسس روجكت اقدام نمايد

اگه تبليغ نباشه اينجا نوشت اموزش اكسس پرو چكت

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهدمقدس

باسلام خدمت دوستان
    من حدود 5 ماهی که وارد سایت نشده بودم . حالاکه اومدم و این تاپیک را دیدم خوشحالم . اما از پراکندگی مطالب آن ناراحت.
    خودم تا حالا چند بانک اطلاعاتی برای برخی ادارات نوشتم و همش بصورت اکسس پروجکت هست . واقعاً بنظرم اکسس پروجکت بی نظیره و کارایی آنهم بالا و در عین حال ساده . هرگز هم با مشکل سرعت و امنیت و مسایلی از این دست مواجه نشدم.
    انشاء اله در اولین فرصت یک نمونه برنامه دبیرخانه که حدوداً 4 سالی است امتحان خودش را پس داده برای علاقمندان می ذارم .

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

دوستان کسی هست که از اکسس یا اکسس پروجکت فایل داخل SQL ذخیره کرده باشه؟
    من به راهنمای اون شخص خیلی نیاز دارم

محل زندگی

دوست خوب اين آموزش اكسس و اسكيول بصورت لينك مي باشد كه در ان با جدول اسكيول لينك شده شما اگر مخواهيد برنامه تحت شبكه بنوسيد كه با nكابر كار كند و هيچ مشكلي نداشته باشي بايد از اكسس پروجكت استفاده نماي كه سرعت و اميت بهتر دارد

Access Project

سلام دوستان
    من برای یک پروژه باید از اکسس پراجکت استفاده میکردم و از پستهای اینجا هم خیلی استفاده بردم ولی فکر میکنم دوستانی که مایل به استفاده از اکسس پراجکت هستند احتیاج به یک منبع پایه دارن . این کتاب که لینکشو میزارم از انتشارات ms press بوده و منبع خوبی برای شروع به حساب میاد.
    امیدوارم که بدرد دوستان بخوره
    کد HTML:
    http://rapidshare.com/files/429648980/Ms_Access_Projects.zip

محل زندگی

نقل قول: Access Project

نقل قول نوشته شده توسط e_merb مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    من برای یک پروژه باید از اکسس پراجکت استفاده میکردم و از پستهای اینجا هم خیلی استفاده بردم ولی فکر میکنم دوستانی که مایل به استفاده از اکسس پراجکت هستند احتیاج به یک منبع پایه دارن . این کتاب که لینکشو میزارم از انتشارات ms press بوده و منبع خوبی برای شروع به حساب میاد.
    امیدوارم که بدرد دوستان بخوره
    کد HTML:
    http://rapidshare.com/files/429648980/Ms_Access_Projects.zip
    با اجازه دوستان لينك مستقيم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

به نام خدا
    با سلام و تشكر. جهت اطلاع عرض مي شود كه بنده نتوانستم هنوز لينك فوق را باز نمايم. دوستان اگر كمكي مي توانند، بكنند.

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط RESMAILY مشاهده تاپیک
    به نام خدا
    با سلام و تشكر. جهت اطلاع عرض مي شود كه بنده نتوانستم هنوز لينك فوق را باز نمايم. دوستان اگر كمكي مي توانند، بكنند.
    لینک مشکلی نداره و من دانلود کردم

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

دوستان كه با اكسس پروجك كا مي كنند براي محافظت از سورس چكار مي مي كنند؟

من فايلم را ADE مي كنم .كه فكر مي كنم مطمئن ترين روش هست.
    ولي يك مشكل دارم. من توي قسمت نام سرور هميشه IP سرور را ميدم كه مشكلي نباشه و روي هر كامپيوتري اجرا بشه.
    حالا اگر من برنامه رو بخواهم بفروشم ممكنه IP هميشه تغيير كنه و اون فايل ديگه به درد نمي خوره. به نظر شما راهي هست كه بشه كانكشن فايل ADE را عوض كرد؟

مدیر بخش آواتار amirzazadeh
    محل زندگی
    تبريز

سلام
    من پیشنهاد میکنم از یک نام برای این منظور استفاده کنید در این حالت تنها زحمت مشتری شما تغییر نام کامپیوتر سرور خواهد بود.
    ........................
    موفق باشید

DON'T START;OTHERWISE DON'T STOP
    .................................................
    قوانين سايت

کاربر دائمی آواتار mohammadgij
    محل زندگی
    ایران-اهواز-شهرک نفت

نقل قول نوشته شده توسط sajjad_kochekian مشاهده تاپیک
    دوستان كه با اكسس پروجك كا مي كنند براي محافظت از سورس چكار مي مي كنند؟

من فايلم را ADE مي كنم .كه فكر مي كنم مطمئن ترين روش هست.
    ولي يك مشكل دارم. من توي قسمت نام سرور هميشه IP سرور را ميدم كه مشكلي نباشه و روي هر كامپيوتري اجرا بشه.
    حالا اگر من برنامه رو بخواهم بفروشم ممكنه IP هميشه تغيير كنه و اون فايل ديگه به درد نمي خوره. به نظر شما راهي هست كه بشه كانكشن فايل ADE را عوض كرد؟
    شما می تونید یک Autorun Installer بسازید و زمانی که برنامه رو نصب میکنید Ip رو به صورت دستی از کاربر بگیرید و ذخیره کنید و برای ایجاد کانکشن هم از یک ماژول استفاده کنید که به صورت داینامیک از محل ذخیره IP سرور رو برداشته و ست کنه.همون پیشنهاد آقای amirzazadeh

با سلام به همه
    از اكسس 2007 به عنوان اينترفيس و در SQL2005 جداول رو قرارداده ام. و ارتباط برقرار شده است. ولي فرمها در حالت READONLY باز مي شود و قابليت آپديت آنها رو ندارم خواهشمندم رهنمائي بفرمائيد. قبلا يك تاپيك در همين مورد ديده بودم ولي هر چه گشتم نيافتم.
    لطفا بفرمائيد مشكل كجاست كه من نمي توانم اطلاعات را ويرايش يا اطلاعات جديد را وارد نمايم.

باسلام به دوستان عزیز و تشکر از اطلاعات مفیدشان . برنامه ای که من نوشتم تو اکسس بوده و الان لازمه که اون رو ت شبکه بذارم و تمام فرم ها و گزارش هاش هم آمادست. اگه ممکنه یک روش آموزشی ، شیوه گذاشتن جداول در sql رو آموزش بده برام بفرستین ممنون می شم. ضمناً من تو شرکت امکان دسترسی به سایت های دیگه رو ندارم. ه وقت لینک سایت دیگه رو برام نفرستین !!!! شرمنده و ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

به نام خدا
    با سلام. كتاب مزبور براي آكسس 97 هم درآمده بود. كمياب است البته. كتاب زير بصورت chm وجود دارد.
    Expert One-on-One—Microsoft Access Application Development
    Helen Feddema

كتاب خوبي است ولي حجم آن زياد است و نمي شود برايت «آپ»! كنم. ولي بسادگي روي اينترنت قابل «داون»! كردن است. يك برنامه نمونه هم برايت مي گذارم كه خيلي قابل استفاده است و بيش از اين چه مي توانم كرد؟

کاربر دائمی آواتار stabesh
    محل زندگی
    مشهد

با سلام
    يك سايت مفيد و جالب به زبان انگليسي
    http://www.upsizing.co.uk/

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    قسمت آباد

دیتابیس اکسس با sql2000 روی شبکه شر شده میخام روی جداول این دیتابیس تغییراتی ایجاد کنم ولی نمشه چیکار باید انجام بدم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا اصفهان

به نام خدا
    با سلام. دوستان با تجربه اعتقاد دارند كه اين مشكل ذاتي Access است و در Accessproject تا حد زيادي حل شده است.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اوج قله های مه آلود دوردست

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
    می خواستم بدونم چطوری می تونیم فانکشن هایی که در اکسس تعریف کرده ایم رو در کوئری های اکسس پروجکت استفاده کنیم.
    آیا ابزاری هست که این فانکشن ها رو به فانکشن های قابل استفاده در اکسس پروجکت تبدیل کنه ؟
    با تشکر از لطف دوستان

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •