صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 164

نام تاپیک: SQL server + Microsoft Access

نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوستان
    کسی هست توضیح بدهد که با داشتن ip valid چطور می توان به دیتا بیس sql داخل یک سیستم server از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد
    لطفاً اگر مقدور هست تنظیمات دوسیستم server وclient را توضیح مختصر بدهید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجایی آب ، نان ، شبکه ، یکم هم عکس باشد

با سلا م خدمت دوست عزیز البته این سوال زیاد ربطی به موضوع بحث ندارد وما همچنان منتظریم که جناب دلشکسته وقتشون ازاد بشه و موارد تشریحی رو برامون بگن
    ولی برای این دست خالی برنگردی کلا با داشتن ای پی ولید در زمان اتصال به اینترنت هر دو طرف هم مثلا شما که خونه هستید وهم محل کار شما که ای پی ولید دارد (شما کلاینت و محل کار شما سرور )یکی از راه ها زدن ریموت هست که شما در کامپیوتر خودتان با با زکردن ریموت دکستاپ ووارد کردن ای پی ولید سیستم سرور به ان اتصال پیدا میکنید وانگار پشت سیستم مقصد نشتید وهر کاری دوست داشته باشید می توانی انجام دهید

کاربر دائمی آواتار HAMRAHSOFT.IR
    محل زندگی
    هرجا كه غم و ناراحتي باشه

نقل قول نوشته شده توسط amin_rj مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    کسی هست توضیح بدهد که با داشتن ip valid چطور می توان به دیتا بیس sql داخل یک سیستم server از طریق اینترنت دسترسی پیدا کرد
    لطفاً اگر مقدور هست تنظیمات دوسیستم server وclient را توضیح مختصر بدهید
    بله براحتي ميشه اين كارو انجام داد فقط كمي تخصصي ميباشد و كمي هزينه بر

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط mahsa.admin مشاهده تاپیک
    با سلا م خدمت دوست عزیز البته این سوال زیاد ربطی به موضوع بحث ندارد وما همچنان منتظریم که جناب دلشکسته وقتشون ازاد بشه و موارد تشریحی رو برامون بگن
    ولی برای این دست خالی برنگردی کلا با داشتن ای پی ولید در زمان اتصال به اینترنت هر دو طرف هم مثلا شما که خونه هستید وهم محل کار شما که ای پی ولید دارد (شما کلاینت و محل کار شما سرور )یکی از راه ها زدن ریموت هست که شما در کامپیوتر خودتان با با زکردن ریموت دکستاپ ووارد کردن ای پی ولید سیستم سرور به ان اتصال پیدا میکنید وانگار پشت سیستم مقصد نشتید وهر کاری دوست داشته باشید می توانی انجام دهید
    من قسمت اول كه ساخت فايل بود را در قالب دو تصوير گذاشتم كه بعد از انجام اون مراحل قسمت كانك به ديتا بيس مي باشد كه كاملا واضح مي باشد اگر در ون قسمت هم ابهامي هست بفرمايد تا راهنماي كنم

1. وقتي که به همون صورتي که شما گفتي يک پروژکت ساخته ميشه نياز به اين داره که ديتابيست sql‌وصل شه و همونجا پسورد ميخواد. فکر ميکنم قبلش بايد توي خود sql يوزر و پسورد و اجازه دسترسي اون يوزر به جدولها تعريف بشه که بعد اون يوزر و پسورد رو توي sql‌بديم. درسته؟ توي همون پي دي افي که تي چند پست قبل گذاشتم مراحل ساخت يوزر و پسورد توي sql‌اومده
    2. خوب فرض که ما به جدولها وصل شديم. ديگه مرحله خاص ديگه اي نداره؟ يعني بقيه مراحل مثل کارهاي عادي با اکسسه. درسته؟
    3. وقتي همين پروژه بخواد توي سرور و کلاينت باشه به چه طريق ميشه؟ منظورم اينه که فايل اکسس کلاينت رو بايد يکي يکي(توي هر کلاينت جداگانه) به sql سرور وصل کرد يا خود اکسس چون قبلا اطلاعات رو داره خودش جدولهاي sql سرور رو پيدا ميکنه؟
    4. اگه فايل اکسسي رو قبلا ساختين و حالا ميخوايم جدولهاش رو ببريم توي sql سرور چطوريه؟ يک گزينه توي خود اکسس هست که نوشته sql server.‌از همون بايد استفاده کرد؟ يا اينکه از جدولها خروجي بگيريم و توي sql سرور ايمپورت کنيم؟

ببخشيد يکدفعه چندتا سوال پرسيدم. اگه با توجه به جوابهايي که به سوالها ميدين خودم موفق شدم مراحل رو برم، يک فايل پي دي اف آموزشي و تصويري براي بقيه دوستان درست ميکنم.

با سلام و عرض خسته نباشید
    میشه لطف منید در آموزش هاتون موارد زیر رو هم توضیح بدید:
    1)کلیه تنظیمات مربوط به sql قبل از ایجاد ارتباط با اینتر فیس
    2)طراحی جداول و دیتابیس در sql
    3)ایمپورت جداول اکسس
    4)ایجاد یک اینترفیس ساده با اکسس و ارتباط دادن این اینترفیس با sql server
    اگر کلیه مراحل بالا در قالب یک مثال (فایل ضمیمه باشه) عالی میشه
    باز هم مممنون

سلام دوستان
    من می خواستم بدونم چطور می شود از طریق اینترنت و ipvalid هز راه دور با sqlserver روی سیستم سرور ارتباط بر قرار کرد و از تیبل های آن استفاده کرد لطفاً این مورد را هم آموزش دهید
    بالاخره به sql ربط دارد

کاربر تازه وارد

Thumbs down نقل قول: SQL server + Microsoft Access

درود به دوستان.
    یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.
    http://www.brothersoft.com/ms-access...ter-65825.html

دستت همه دوستان درد نکنه
    با این روش که دوستان گذاشتن من تونستم که بانکم رو داخل SQL بگذارم و اون رو به برنامه ام وصلش کنم اما چند تا مشکل برام به وجود اومده
    1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
    2_ اگه خواستم این بانک SQL رو با چند تا کامپیوتر دیگه شبکه اش کنم باید چیکار کنم . البته این کامپیوترها ویندوزهاشون شبکه هستن . فقط نمی دونم که چطوری بانک SQL رو توی اون سیستم ها به برنامه ام وصل کنم.
    3_ اگه خواستم بانک SQL ای رو که ساختم رو ببرم روی یک کامپیوتر دیگه بگذارم و برنامه رو بهش وصل کنم چطوری باید این کار رو کرد ؟

بگید باید چیکار کنم . مرسی از لطف دوستان

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجایی آب ، نان ، شبکه ، یکم هم عکس باشد

جانا سخن از زبان ما میگویی

مثل اینکه همه تو یکسری چیزهای خاص مشکل داریم. جناب دلشکسته هم که یه قولکی دادن و بعد رفتن
    پیشنهاد میکنم کارها و سوالات رو بین خودمون تقسیم کنیم و سعی کنیم جوابش رو از اینترنت پیدا کنیم.
    جناب microprolog-p96s تخصصی ندارم اما احتمال میدم به کاربری که به بانک وصل کردید اجازه ویرایش ندادید.
    تا همینجا رو که پیش رفتید رو میتونید بصورت تصویری آموزش بسازید و بذارید؟

کاربر دائمی آواتار payman_xxp
    محل زندگی
    ایران.آذربایجانشرقی.تبریز

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی آواتار sajjad_kochekian
    محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول نوشته شده توسط microprolog-p96s مشاهده تاپیک
    1_ اینکه وقتی که بانکهای اکسس رو به SQL ایمپورت می کنم ته بانک بسته میشه و دیگه نمیشه رکوردی به اون اضافه کرد .
    دوستان
    فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط jack007 مشاهده تاپیک
    درود به دوستان.
    یه برنامه جالب برای تبدیل پایگاه اکسس به sql خیلی خوب جواب می ده.
    http://www.brothersoft.com/ms-access...ter-65825.html
    دوست خوب لین برنامه به mysqlتبدیل مکنه که مال زبان phpمی باشد

نقل قول نوشته شده توسط sajjad_kochekian مشاهده تاپیک
    فكر كنم شماره انداز اتوماتيك براي اون نگذاشتيد. من تو يه مورد همين مشكل را داشتم. دوستان گفتند شماره انداز بگذار خوب ميشه.مثل autonumber در اكسس

ممنون از لطف شما
    اما در بانک ما لازمه که از یک اتونامبر دستی استفاده کنه پس بنابراین نمیشه از این روش استفاده کرد . چون اولین رکورد بانک ما باید از عددی به غیر 1 شروع بشه .

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوستان

اینجوری که من متوجه شدم نصب SQL انجام دادید و رسیدیم به ارتباط بین این 2نرم افزار که یکی غول دیتابیسه در مدیریت اطلاعات با حجمهای خیلی بالا( SQL) و اون یکی هم در سادگی و درعین حال کاربردی بودن واسه خودش یَلیه(ACCESS).
    فایل پیوستی زیر میتونه مفید واقع بشه، سعی کردم کاملا ساده و همراه با عکسهای گویا درهر مرحله ویه توضیح کوچک بدم.

امیدوارم مفید واقع بشه.

پیروز و سربلند باشید.

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

محل زندگی

آقا پیمان دست تون درد نکنه این مراحل که در فایل شما بود رو من انجام دادم روی یک کامپیوتر جواب گرفتم . اما مشکل من حال اینکه بتونم روی یک کامپیوتر دیگر دیگه هم به بانک SQLوصل بشم و از برنامه ام استفاده کنم .
    ممنون میشم اگه که راه حلی اگه دارید معرفی کنید .

سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط payman_xxp مشاهده تاپیک
    سلام دوست من
    خوشحالم که پست قبلی مفید بوده
    یه سوال دارم: آیا شبکه شما براهه؟
    اگر جواب شما بله هستش صفحه 2 رو یکبار دیگه دقیقتر بخوانید
    وقتی دیتاسورس ایجاد شد روی تمام کلاینتها همین مسیر اضافه کردن تیبل رو از ODBC dataBase انجام بدید تا تیبلهای SQL قابل دسترس بشه.

موفق باشید.
    من یه ذره خنگ هستم تو زمینه شبکه . باید تو کامپیوتر دوم از IP استفاده کرد یا فقط اسم سرور کافی هست . البته من اسم سرور رو زدم اما جواب نداد ، حتی با IP امتحان کردم باز هم جواب نداد .
    اگه میشه یه نمونه بگذارید ممنون میشم .

محل زندگی

Smile نقل قول: SQL server + Microsoft Access

سلام دوست من
    SQL را باید روی سرور نصب کنید یعنی همون سیستمی که میخواهید دیتابیس اونجا باشه و بقیه از اون لینک بگیرن

روی سرور تنظیمات مربوط به دیتا سورس(ODBC) را از مسیر زیر طبق PDF ارائه شده انجام بدید:
    Control Panel\Administrative Tools\Data Sources -ODBC

جهت یادآوری عرض میکنم اینجا باید یه دیتاسورس اضافه کنید( ADD) تا توی شبکه این دیتاسورس قابل دسترس باشه.

خوب حالا روی هر کدوم از سیستمهای شبکه از داخل اکسس بروشی که در PDF ذکر کردم به دیتاسورس ایجاد شده لینک بدید تا تیبلهای SQL ازسیستم شبکه در اکسس قابل دسترس بشه.

نمونه که نمیشه دوست من، چون اینا مربوط به تنظیمات سیستم هستش.
    دوباره سعی کنید مطمئنم موفق میشید.

موفق باشید.

باسلام خدمت همه دوستان بالاخص دوست خوبمون جناب payman_xxp عزیز
    جناب payman_xxp به جهت اینکه جهت درک بهتر مطالب و آموزشها یک پیشنهاد داشتم (بعنوان برادر کوچکتر شما):
    با فرض این نکته که sql server 2000 و اکسس 2003 برو روی سیستمهای ما نصب هست ،
    یک دیتابیس شامل چند تا جدول که یک relation ship ساده هم بینشون در sql برقرار باشه طراحی بشه ، یک اینترفیس ساده هم شامل چند فرم جهت ورود داده ، دریافت داده و یک سری بیرون کشیده اطلاعات توسط کوئری ها و .. و نمایش اطلاعات در گزارشات که در اکسس پروجکت طراحی شده رو قدم به قدم و مرحله به مرحله به ما توضیح بدید و بتونیم اون رو اجرا کنیم.
    فکر میکنم با این روش این قضیه که برای اکثر بچه ها ناشناخته داره باقی میمونه کاملاً جابیفته.
    بازهم از لطف شما کمال تشکر رو دارم.
    ممنون

سلام . میخواستم بدونم اساسا و برحسب استاندارد و امنیت در برنامه نویسی با vb.net ارتباط با کدام یک از پایگاهها بهتر و- ایمن تر و از نظر ساختار موفق تر است تا همیشه ارتباط vb.net رو با اون انجام داد .. ممنون

با سلام
    من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
    به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده

کاربر دائمی
    محل زندگی
    هرجا که چیزی برای یادگرفتن باشد

نقل قول نوشته شده توسط fedoracore1 مشاهده تاپیک
    با سلام
    من كارهاي لينك اس كيو ال رو با اكسس به درستي انجام داده ام ولي با استفاده از فابل اكسس نميتونم روي sql ديتا وارد كنم
    به عبارتي در فايل اكسس قابليت آپديت ديتا روي sql رو نميده
    هرچند قبلا در این مورد بارها صحبت شده ولی
    اگر برای جدول خود یک فیلد کلید تعریف کنید این مشکل حل می شود

ایندکس یونیک برای هر جدول نیاز است تا بتوان رکورد اضافه، اصلاح یا حذف کرد

ضعف امنیت

با سلام و عرض خسته نباشید
    بنظر بنده اکسس در حوزه امنیت فوق العاده پیش پا افتاده هست
    چه در حالت تک کاربره و چه در حالت back end/front end اطلاعات رو براحتی میتوان دستخوش تغییرات نمود
    که این امر در حالت شبکه یک فاجعه هست.
    بنده یک برنامه با اکسس نوشتم که از طریق متد back end/front end اون رو تحت شبکه قرار دادم و در این برنامه اومدم به کاربرام permission دادم
    مثلاً فرض کنید کاربری که فقط میتونه اطلاعات رو مشاهده کنه کلیه فرمها براش در حالت readonly بازمیشه و نمیتونه در اطلاعات دخل و تصرف داشته باشه و permission های دیگر
    حالا فرض کنید همین کاربر اگر دلش بخواد میتونه در کمتر از 1 دقیقه شیفت رو باز کنه و در اطلاعات جداول front end میتونه هر کاری بکنه حتی میتونه تمام permission های خودش رو فول در نظر بگیره و الی آخر (فوق فوقش ما بتونیم جداول رو با کدهایی supper hidden کنیم که اونم راه داره ، کد کردن اطلاعات هم فایده ای نداره چون طرف همه اطلاعات رو یک ضرب میتونه delete کنه چه زمانیکه که کد شده باشه یا نشده باشه)
    حالا همین اکسس روی دیگری دارد تحت عنوان اکسس پروجکت که وقتی با sql server لینک میشه واقعاً بسیاری از ضعفهای امنیتی اکسس رو تحت پوشش قرار میده و خیلی از مشکلات رو مرتفع میکنه
    من نمیگم 100 درصد مشکلات رو حل میکنه چون 100 درصد به نقاط ضعف و قدرتش اشراف ندارم
    در یک برنامه خوب یک سری از شاخص ها هست که باید رعایت بشه که یکی از اونها امنیت هستش
    به نظر بنده زمانیکه یک برنامه نویس داره در حوزه امنیت برنامش کار میکنه از نظرش تمام کاربرا باید یک انسان فوق العاده کنجکاو و خرابکار تصور بشه که هیچ گونه تعهد اخلاقی هم نسبت حفاظت از داده ها نداره (البته جسارت به کسی نشه) و با این دید باید خشت های امنیت برنامه اش رو بچینه
    شما خودتون ببینید وجدا ناً در زمینه اکسس پروجکت چقدر فعالیت شده؟
    من در بازار ایران حتی یک کتاب فارسی هم در این زمینه ندیدم(اکسس پروجکت + sql server)
    حتی یک سایت که بیاد در این زمینه بصورت اختصاصی بحث کنه
    اصلاً خیلی ها حتی اسمش رو هم نشنیدن
    واقعاً چرا این فرمت از اکسس اینقدر غریب واقع شده و در هیچ تالار اکسسی در موردش بحث نمیشه و بهش توجه نمیشه با توجه به اینکه از خیلی از جهات شبیه همین اکسس خودمونه؟
    واقعاً چرا؟!

محل زندگی

چون كسي بلد نيست يا اگه بلد باشه با تجربه ياد گرفته و حاضر نيست بصورت رايگان در اختيار كسي بگذار البته افرادي هم هستن كه اين رايگان در اختار ديگران بگذارن ولي محدود هستند

تبدیل بانک اکسس به SQL

سلام
    من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
    حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
    لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

خطا در اتصال به دیتابیس SQL

سلام
    من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
    اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

نقل قول: تبدیل بانک اکسس به SQL

سلام
    من یک بانک اکسس دارم که حدود 30 عدد تیبل و حدود 7000 رکورد میباشد . وقتی که اون رو وارد SQL میکنم ته بانک ها رو می بنده و نمی گذاره که رکوردی در اون وارد کنم .
    حتی این رو هم بگم فیلد کلید هم براش می سازم اما بازم همین مشکل رو داره . البته بعضی از تیبل ها رو هم اجازه نمی ده که کلید کنم و این در حالتی هست که همین تیبل در اکسس کلید شده و مشکلی نداشته .

و حتی تیبل ها رو داخل خوده SQL میسازم اما باز هم همین مشکل رو داره .
    لطف کنید و اگه میشه راهنمایی کنید .

شما باید یک فیلد بگذارید Auto Number داشته باشه یعنی Identity آن برابر Yes باشه .
    با این روش مشکلتون حل میشه

محل زندگی

نقل قول: خطا در اتصال به دیتابیس SQL

سلام
    من در یک کامپیوتر SQL رو نصب کردم و یک دیتابیس هم براش ساختم .
    اما وقتی که یک کامپیوتر دیگه رو که با این یکی شبکه هست و می خوام که در اون یک دیتابیس بسازم و به بانک SQL وصلش کنم ، خطای که در عکس زیر هست رو میده .

لطفا اگه میشه کمک کنید .

دوستان خوب برنامه نويسي در اكسس به روش فوق كه دوستمون عكس اون گذاشتن كاملا اشتباه و از نظر امييت در حد 0-- مي باشد پس بهتر كار بهتر و از طريق اكسس روجكت اقدام نمايد

اگه تبليغ نباشه اينجا نوشت اموزش اكسس پرو چكت

من خودم در حال حاضر دارم با VB.Net و ASP.NET کار می کنم
    که پروژه های متعددی هم برای شرکت خودمون و هم برای دانشگاه علمی کاربردی توسط اسکیوال انجام داده ام[/quote]
    سلام . من يه مشكل بزرگ تو vb.net دارم. اونم اينه كه با دستورات update كار ميكنم و هنگامي كه تو برنامه هستم ، داده هام update ميشه و تغيير ميكنه ,و هيچ اروري هم نميده ولي وقتي برنامه رو ميبندم و دوباره باز ميكنم . داده هام همون داده هاي اولي هستند و هيچگونه تغييري روشون انجام نشده
    please help meeeee

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

توی MDB یک جدول هست که اسم اشیاء برنامه داخل آن ذخیره می شود
    دوستان همچین جدولی داخل ADP وجود داره.
    چون که به SQL وصل میشه به همان نام من جستجو کردم پیدا نکردم.
    دوستان اگر می تونند کمک کنند.

کاربر جدید
    محل زندگی
    مشهدمقدس

باسلام خدمت دوستان
    من حدود 5 ماهی که وارد سایت نشده بودم . حالاکه اومدم و این تاپیک را دیدم خوشحالم . اما از پراکندگی مطالب آن ناراحت.
    خودم تا حالا چند بانک اطلاعاتی برای برخی ادارات نوشتم و همش بصورت اکسس پروجکت هست . واقعاً بنظرم اکسس پروجکت بی نظیره و کارایی آنهم بالا و در عین حال ساده . هرگز هم با مشکل سرعت و امنیت و مسایلی از این دست مواجه نشدم.
    انشاء اله در اولین فرصت یک نمونه برنامه دبیرخانه که حدوداً 4 سالی است امتحان خودش را پس داده برای علاقمندان می ذارم .

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

دوستان کسی هست که از اکسس یا اکسس پروجکت فایل داخل SQL ذخیره کرده باشه؟
    من به راهنمای اون شخص خیلی نیاز دارم

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

اين يك برنامه تلفن خيلي كوچيك و ساده
    لطفا ببينيد و نياز هاتون رو بگيد تا اضافه كنم.

اگر هم پروژه ديگري مد نظرتون هست بگيد كه طبق اون پيش برويم.

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

اين هم يك پروسيجر كه بك آپ مي گيره

اگر خواستيد كه روزانه به طور اتوماتيك سر ساعت خاصي اين كار صورت بگيره
    بايد يك Job بسازيد
    كه نحوه ساختنش را بعدا خواهم گفت.
    اگر هم دوستان مي دونند ياري كنند

باسلام
    تشکر میکنم از دوست خوبمون جناب sajjad_kochekian عزیز که بعد از مدتها از ایجاد این تایپیک لطف کردند و یک برنامه در رابطه با موضوع تایپیک رو اینجا برامون قرار دادند
    سجاد عزیز میشه ازت خواهش کنم که یه برنامه برامون قرار بدی که درش از کوئریها بیشتر استفاده شده باشه
    برنامه ای که درش اطلاعات بصورت پارامتریک (توسط آبجکتهای فرم مثل textbox و combo box ) اطلاعات رو فیلتر کنند و ...
    همینطور از اکشن کوئری ها استفاده شده باشه
    برنامه دفترچه تلفن رو در سیستمم با sql2000 اجرا کردم
    بهم ارور داد
    ممنون از کمک هات
    یاعلی

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

توي اس كيو ال به جاي نام كوئري از نام پروسيجر استفاده مي كنند.

انواع پارامتر هايي كه ممكنه به پروسيجر ارسال بشوند به شرح زير است.
    1- عدد
    2- رشته
    3- تاريخ
    كه در مثال جستجوي عدد و جستجوي رشته را بكار برده ام.
    پارامتر بيشتر پروسيجر ها از تركيب همين دو نوع تشكيل شده اند.

در مواقعي كه مي خواهيد عدد را مورد جستجو قرار بدهيد بهتر است از between استفاده كنيد.
    كه من خودم معمولا از روش استفاده مي كنم
    Nz(Me.Txt_code1, 0) & "," & Nz(Me.Txt_code2, 9999999)

كه اگر هر دو تكست مقدار داشته باشند بين آن دو را بر مي گرداند
    و اگر مقدار نداشته باشند تمامي مقادير را بر مي گرداند.
    براي مقادير رشته اي هم از = يا از دستور Like مي توان استفاده كرد و به جاي علامت * كه در اكسس استفاده مي كرديم در اين جا % استفاده مي كنيم.
    براي ارسال پارامتر رشته اي بايد داخل كوتيش قرار داد.
    "'%" & Nz(Me.txt_Fname, "%") & "%'"

براي ارسال پارامتر تاريخ هم بايد از كوتيشن استفاده كرد

"'" & Nz(Me.txt_BrithDate, "'") & "%'"

براي آشنايي بيشتر دستورات اس كيو ال مي توان در بخش اس كيو ال مراجعه كرد.
    چون مربوط به اس كيو ال مي باشد.

سلام
    مگه ما نباید در اکسس پروجکت ابتدا پارامترها مون رو در قسمت inputparameters فرم تعیین کنیم
    مگه نباید در پارامتریک کردن کوئریها (در قسمت criteria) از علامت @ استفاده کنیم؟

کدهایی رو که در پست قبل نوشتی رو باید در کجا استفاده کنیم ؟
    در فرم یا در قسمت criteria ی پروسيجر ؟
    سجاد جان در رابطه با پارامتریک کردن پروسیجرها در اکسس پروجکت پروژه نمونه نداری ؟
    مثلاً من چطور میتونم از جدولم یک delete query بگیرم که در criteia ی اون با تکست باکس فرمم پارامتریک بشه(مثلاً رکورد هایی که فیلد نامشون مساویست با محتویات تکست باکس فرمم)
    در اکسس میشد از یک کوئری یک select کوئری دیگه درست کرد
    آیا در اکسس پروجکت این امکان هست که من اکشن کوئریهام رو از پروسیجرها بسازم؟
    خوشحالم از اینکه این تایپیک داره ختم به خیر میشه
    ممنون

محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

در كار با ADP كار ما دو مرحله ميشه كد نويسي در اكسس و كد نويسي در SQL
    اين كد هايي كه من نوشتم را بايد در اكسس بنويسي وقتي كه مي خواهي به Inputparametr پارامتر بفرستيم.
    علامت @ را براي تعريف متغير در SQL استفاده مي كنيم.
    وقتي مي خواهيم پروسيجر بنويسيم مي توانيم چند پارامتر به عنوان ورودي تعريف كنيم كه به صورت زير مي شه
    create PROCEDURE Frm_Phonlist (@code int=0)
    AS
    select * from listphone where code = @code

در كد بالا @code يك پارامتر ورودي است كه در شرط عبارت Select استفاده شده است

به نظر من بهتر يك كتاب SQL مطالعه كنيد تا با مفاهيم آن بيشتر آشنا بشويد.

كتاب آموزشي آقاي جعفر نژاد قمي خيلي خوبه در ضمن اگر با 2008 شروع كني خوبه.
    كتاب آموزش SQL در 21 روز هم بد نيست.
    يك كتاب آموزشي SQL 2008 هست كه اسم آن را نمي دانم ولي يك جلد آبي رنگ دارد و تا آنجايي كه مي دانم تنها كتاب آموزشي SQL 2008 است.

صفحه 2 از 5 اولاول 1234 ... آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •