نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: به نظر شما یه برنامه نویس میتونه تو دو تا زبان ادعا کنه؟!

کاربر دائمی آواتار amir-yeketaz
    محل زندگی
    تهران

به نظر شما یه برنامه نویس میتونه تو دو تا زبان ادعا کنه؟!

سلام ...
    اول از همه بگم که نمیخوام بحث به این جا کشیده بشه --> جاوا یا دات نت .......
    من الان دارم رو سی شارپ کار میکنم البته در سطح oop و هنوز شروع به کار کردن به صورت حرفه ای نکردم و قصد دارم از این تابستون بین دانشگاهی استفاده کنم و سی شارپ رو که خوب فول شدم (شاید چند سال!) بعد برم سراغ جاوا ...
    اولا آیا این کار درسته ؟؟؟
    دوما به نظر شما یه برنامه نویس میتونه بگه که من هم سی شارپ کارم و هم جاوا کار یا بهتر بگم بگه که من هم خدایه جاوام و هم خدایه سی شارپ؟؟!!!
    ممنون از همه

کاربر دائمی آواتار PC2st
    محل زندگی
    کرمانشاه

نقل قول: به نظر شما یه برنامه نویس میتونه تو دو تا زبان ادعا کنه؟!

اگر احساس می‌کنید واقعا این کار (یادگیری سی‌شارپ + جاوا) ارزشش را دارد، باید بهای آن را بپردازید: زمان.

تسلط در یک چیز، همیشگی نیست، اگر مدتی (مثلا ۱۰ سال) سی‌شارپ کار کنید و سپس آن را رها کرده و ۵ سال جاوا کار کنید، پس از بازگشت به سی‌شارپ متوجه خواهید شد که: ۱) سی‌شارپ تغییرات عمده‌ای کرده ۲) بسیاری از روش‌ها و توابع یا کلاس‌های سی‌شارپ از یادتان رفته و باید ابتدا دوباره مدتی را برای به یادآوری آنها سپری کنید.

یکیشو انتخاب کن و سعی کن زبان بعدی که اتخاب میکنی کاربرد دیگه ای داشته باشه مثلا برنامه نویسی وب !
    یادگیری دو زبان برای یک منظور کار سنجیده ای نیست

من خودم به شخصه java رو پیشنهاد میدم برای برنامه نویسی
    و برای وب هم میتونین php یا python با یکی از فریمورک هاش رو انتخاب کنید.

موفق باشید

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

به نظر من امکانش هست... نمونه اش خودم... ببینید الزاما اینطور نیست که شما 10 سال جاوا کار کنید بعدش برید سراغ یه چیز دیگه، میتونید چند تا زبان و تخصص رو با هم پیش ببرید... این بستگی به وقت و زمان شما و تلاش تون داره...

موفق باشید

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

نقل قول نوشته شده توسط saleh.hi.62 مشاهده تاپیک
    یکیشو انتخاب کن و سعی کن زبان بعدی که اتخاب میکنی کاربرد دیگه ای داشته باشه مثلا برنامه نویسی وب !

من خودم به شخصه java رو پیشنهاد میدم برای برنامه نویسی
    و برای وب هم میتونین php یا python با یکی از فریمورک هاش رو انتخاب کنید.

موفق باشید
    کاملا موافقم

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

به نظر من ادم اگه منطق برنامه نویسی رو بدونه زبان ها ابزار هستند بیشتر
    و رفتن از یک زبان به زبان دیگر خیلی سخت نیست اما خوب دست ادم کند میشه.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

نقل قول نوشته شده توسط ricky22 مشاهده تاپیک
    به نظر من ادم اگه منطق برنامه نویسی رو بدونه زبان ها ابزار هستند بیشتر
    و رفتن از یک زبان به زبان دیگر خیلی سخت نیست اما خوب دست ادم کند میشه.
    درسته، ولی به همین راحتی هم نیست... مثلا طرف VB کار کرده میخواد بره سراغ Perl ... اینا اصلا ربطی به هم ندارند، نه از لحاظ کاربرد و نه از لحاظ syntax و ... پس باید طرف بره در درجه اول نحوه کار با اون زبان رو یاد بگیره و بفهمه که چطور میتونه برای مقاصدش از اون استفاده کنه، بعدش با منطق برنامه نویسی اش میاد کار رو انجام میده...

سلام
    کلاً ادعا چیز خوبی نیست! :D همیشه سعی کن خودت رو در هر جایگاهی که هستی، شاگردی بیش نبینی....................
    ولی به نظر من این نکته خیلی مهمه که چیزی رو برای چی میخوای یاد بگیری و چقدر حاضری براش هزینه کنی و از همه مهمتر چه چیزی بابت این هزینه کردن قراره گیرت بیاد................

کاربر جدید آواتار Alireza_h
    محل زندگی
    127.0.0.1

اگر یک نفر علاقه زیادی به برنامه نویسی داشته باشه و همین طور پشتکار لازم ، مطمئنا می تونه چندین زبان را هم به خوبی یاد بگیرد.

یک برنامه نویس میتونه به طور نسبی در چند تا زبان حرفه ای باشه، البته به ندرت افرادی پیدا می شوند که همزمان در بیش از یک زبان پروژه های بزرگ انجام داده باشند، معمولا در یک زبان پروژه های بزرگی انجام داده اند و در چند زبان دیگر پروژه های کوچک و متوسط...

مفاهیم در اکثر زبان ها یکسانه ، تنها مسئله تسلط بر ابزارهای یک زبان برای پیاده سازی یک مفهوم خاص هست، البته این نکته رو هم نباید از نظر دور کرد که ساختار زبان برخی مفاهیم رو به برنامه نویس دیکته میکنه.

مثلا اگر در VB6 هیچ چیز از وراثت ندونید همه اموراتتون میگذره، ولی در سی شارپ اینطور نیست..

کاربر دائمی آواتار amir-yeketaz
    محل زندگی
    تهران

اگر احساس می‌کنید واقعا این کار (یادگیری سی‌شارپ + جاوا) ارزشش را دارد، باید بهای آن را بپردازید: زمان.

تسلط در یک چیز، همیشگی نیست، اگر مدتی (مثلا ۱۰ سال) سی‌شارپ کار کنید و سپس آن را رها کرده و ۵ سال جاوا کار کنید، پس از بازگشت به سی‌شارپ متوجه خواهید شد که: ۱) سی‌شارپ تغییرات عمده‌ای کرده ۲) بسیاری از روش‌ها و توابع یا کلاس‌های سی‌شارپ از یادتان رفته و باید ابتدا دوباره مدتی را برای به یادآوری آنها سپری کنید.
    ممنون از نظرات پربارتون ...
    قرار نیست که من وقتی سی شارپ رو فول شدم اونو کلا رها کنم و بعد برم سراغ جاوا!!!
    من الانشم که دارم سی شارپ رو یاد میگیرم تکنولوژی هایه جاوا و کلا اخبار جاوا رو شدیدا مدنظر دارم ولی خوب باهاش برنامه نویسی نمیکنم.

...
    درسته، ولی به همین راحتی هم نیست... مثلا طرف VB کار کرده میخواد بره سراغ Perl ... اینا اصلا ربطی به هم ندارند، نه از لحاظ کاربرد و نه از لحاظ syntax و ... پس باید طرف بره در درجه اول نحوه کار با اون زبان رو یاد بگیره و بفهمه که چطور میتونه برای مقاصدش از اون استفاده کنه، بعدش با منطق برنامه نویسی اش میاد کار رو انجام میده...
    به نظرم این دو تا جمله یه جورایی با هم تناقض داره ... البته چرا
    کلاً ادعا چیز خوبی نیست! :D همیشه سعی کن خودت رو در هر جایگاهی که هستی، شاگردی بیش نبینی....................
    کاملا با شما هم عقیده ام و اینو تا اونجایی که بتونم تو هر مسائلی به کار میبرم (دیگه ما بیشتر از انیشتین نیستیم که مقابل پروفسور حسابی ...) دلیل اینم که عنوان تاپیک اینجوری گذاشتم فقط برایه جذب بیشتر بروبچ بود!!!
    اگر یک نفر علاقه زیادی به برنامه نویسی داشته باشه و همین طور پشتکار لازم ، مطمئنا می تونه چندین زبان را هم به خوبی یاد بگیرد.
    اینجا یادگیری مهم نیست بلکه حرفه ای بودن اصله و مورد نظر منه ... چون من تا حالا(البته از دید کم خودم!) ندیدم که به یکی هم بگن جاوا کار و هم بگن سی شارپ کار !
    .
    .
    .
    ببینید کلا هدف اینه که با جاوا بتونم برنامه های سطح بالا (j2ee) و تیمی و با سی شارپ هم پروژه های در سطح خودم و کلا کوچیکو بنویسم (البته ایشالا!!)
    اینو از لحاظ شرایطی که دارم میگم ... چون میدونم اگه من الان سی شارپ رو دنبال کنم خیلی زودتر میتونم به بازار کار نزدیک بشم و همین طور تو این تایم میتونم زبانمو تقویت کنم و با مسائل دیگه ی کامپیوتر بیشتر آشنا بشم و بعد با آشنایی کامل به برنامه نویسی واقعی بتونم بیام تو راه j2ee و البته همزمان سی شارپ ...
    نمیدونم این راه درسته یا نه ... ولی از اونجایی که هر کسی در سطح علمی که داره فکر میکنه من اینجوری برنامه ریزی کردم ... حالا اگه اشتباه میکنم یا این راه به نظرتون درست نیست لطفا منو راهنمایی کنید و اگر پیشنهاد بهتری دارین که ...
    بازم ممنون از همه

دوست عزیز بازار کار ایران الان تقریبا.net هستش چون قانون کپی رایت اعمال نمیشه ! شما اگه برای آینده هم برنامه ریزی داری زبانی رو انتخاب کن که در آینده هم به مشکل بر نخوری !

جاوا زبان اول دنیا
    اکثر ادیتورها و مشتقاتش مجانی هست.
    هم برای برنامه نویسی سطح متوسط به خوبی جواب میده و هم سطح کلان .
    روی هر سیستم عاملی هم که بگی نصب میشه .

موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط amir-yeketaz مشاهده تاپیک
    سلام ...
    اول از همه بگم که نمیخوام بحث به این جا کشیده بشه --> جاوا یا دات نت .......
    من الان دارم رو سی شارپ کار میکنم البته در سطح oop و هنوز شروع به کار کردن به صورت حرفه ای نکردم و قصد دارم از این تابستون بین دانشگاهی استفاده کنم و سی شارپ رو که خوب فول شدم (شاید چند سال!) بعد برم سراغ جاوا ...
    اولا آیا این کار درسته ؟؟؟
    دوما به نظر شما یه برنامه نویس میتونه بگه که من هم سی شارپ کارم و هم جاوا کار یا بهتر بگم بگه که من هم خدایه جاوام و هم خدایه سی شارپ؟؟!!!
    ممنون از همه
    همکار من خودش چهار زبونه و سه سیستم عامله هست!
    پروژه ها هم خیالت راحت! بزرگه! زیاد !

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •