صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 100

نام تاپیک: صندلی داغ با حضور : AminSobati

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

Question نقل قول: صندلی داغ با حضور : AminSobati

سلام آقای ثباتی عزیز
    طبق گفته ی سایر دوستان این بهترین صندلی داغی بود که تا حالا برگزار شده . واقعاً جالب و خواندنی است !
    اولا همین جا ازتون تشکر کنم . مطالب زیادی از پست هایی که برای تاپیک ها می فرستید ازتون یاد گرفتم . افرادی مثل شما واقعاً کمیاب و گران قیمت هستند .
    اما چند تا سوال :
    1- آیا شما کارهای بزرگی در سازمان های دولتی مثل بانک ها و . . . داشتید ؟ (نام ببرید)(اگر دوست داشتید جواب بدید )
    2- آیا اطلاعاتی از دیتابیس سیستم های بانکی یا مثلا سامانه ی سوخت (بنزین و کارت سوخت و . . . )که به صورت بانک اطلاعاتی کار می کنند دارید ؟ (مثلا ً از چه سیستمی استفاده می کنند SQL یا Oracle یا راجع به سروراشون و . . . ) (بازم اگر دوست داشتید جواب بدید.)
    3- بارز ترین اشتباهی که در طراحی بانک در یک سیستم بزرگ بانک اطلاعاتی دیدید چی بود ؟
    ممنون

نقل قول: صندلی داغ با حضور : AminSobati

سلام خدمت آقای ثباتی عزیز
    من فقط یک سوال دارم!
    1-آیا شما هم مثل خیلی هایی دیگه به این اعتقاد دارید که مایکروسافت در برابر Open Source شکست خواهد خورد و دمش رو میذاره رو کولش و میره!؟؟
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

سلام
    صندلی خیلی داغه؟
    تاحالا از پدر و مادرتون پرسیدین که چرا اسمتون رو امین گذاشتن؟

کاربر جدید آواتار saleh_peyman
    محل زندگی
    تهران

سلام ...

مخلص حاج آقا هم هستیم... ولی هنوز برای من مشخص نشده به نظر شما SQL یا Oracle...
    لطفا پاسخ خودتون را شفاف بفرمایید...

ارادتمند
    آخرین ویرایش به وسیله saleh_peyman : یک شنبه 16 خرداد 1389 در 11:15 صبح

سلام،
    خسته نباشید:)

چقدر برای خانواده تون وقت میزارید؟
    چقدر اوقات فراغت دارید؟
    روزی چندساعت می خوابید؟
    چندجا کار میکنید؟
    به نظرتون در تصمیم گیری ها خوب موفق عمل می کنید؟
    تصمیم گیری در بین چندراهی ها که هرکدوم مزیتها ومعایبی داره براتون راحته؟

نقل قول نوشته شده توسط obalitjoOon مشاهده تاپیک
    سلام
    شما انسان بسیار شریف، شیک پوش و جنتلمنی هستید. [من رو یادتون میاد؟]

• چه پیشنهادی برای پیشرفت و آینده شغلی و تحصیلی به دانشجویان کامپیوتر دارید؟

• چه پیشنهادی به افرادی دارید که می خواهند در آینده روی Application ها کار کنند؟
    سلام،
    البته که یادم میاد! گل پسره قد بلند و خوش تیپ!

اصل این پشنهادات رو در پستهای قبلی ذکر کردم: زبان انگلیسی، مطالعه زیاد، تمرین.
    ولی در این مورد خاص "دانشجویان کامپیوتر" باید بگم چون در بین دانشجویان کلاسم زیاد فارغ التحصیلان رشته نرم افزار بوده اند، احساس میکنم شدیدا به مطالعه کتابهای روز نیاز دارند.

در مورد Application خیلی کلی پرسیدین! نمیدونم منظورتون از این سوال دقیقا چیه

با تشکر از پاسخ به سوال قبلی ام .
    از این سوال منظور خاصی ندارم. سو تفاهم نشه . فقط من باب کنجکاوی و بقول معروف i was just wondering :
    بزرگترین اسکریپت سیکوئل ( مثلا یک عدد stored procedure ) که روی اون کار کرده اید ( دیباگ و ...) چند خط بوده ؟
    بزرگترین اسکریپت سیکوئل که خودتان از ابتدا نوشته اید چند خط بوده ؟

- جوابهای خودم : سوال اول : حدود 7000 خط . سوال دوم : 400-500 خط.

نقل قول نوشته شده توسط geek1982 مشاهده تاپیک
    سلام دوباره

صد درصد

چرا شما اینهمه محبوب هستین ؟

اقای ثباتی چرا شما هیچ موقع(تا انجایی که من یاد دارم) توی همایش اعضاء شرکت نمی کنید ( تنها راه دیدار حضوری شما برای ما شهرستانیها )

بهترین کتاب هایی که در مورد Sqlserver و database خوندید چی بود؟

بهترین چیزی که تو sqlserver جلب توجه می کنه چیه؟

استاد بزرگترین هدفتون تو زندگی چی هستش؟

چه چیز هایی باعث شده به اینجا برسید( فقط تلاش خودتون یا و...)

ایا نقش خدا رو تو پیشرفتتون دخیل می دونید؟

اگه بخواین از کسی تشکر کنین ان کیه ؟

بهترین و بدترین خاطرهی شما توی سایت چی هستش استاد؟

از بین کسایی که از سایت خدافظی کردن دوست داشتین کدومشون به سایت برگرده؟

ایا سایت کیفیت خودشو از دست داده؟

دوست داشتین توی انتخواب بهترین عضو سایت
    اول می شدین ( inprise دوم می شد"* اصلا این inprise چرا اسمشو هیچ موقع نمی گفت*")؟

شما دست نیافتنی هستین؟ (کسی می تونه به پای شما برسه)

شاید ادامه دارد ....
    سلام،
    اصطلاح "محبوب" راستش خیلی سنگینه برای شخص من! خدا عیب بندگانش رو میپوشونه و خوبیهاشون رو چند برابر در نظر دیگران جلوه میده. من هم از این قائده مستثنا نیستم!

در مورد همایش، حقیقتا فکر میکنم چند سالی هست که نمایشگاه کتاب نرفتم، چون هر چی قبلا کتاب خریدم بعد از مدت کوتاهی ebookش مجانی دستم رسید! ولی در الکامپ بودم و با دوستان هم عکس یادگاری گرفتیم

بهترین کتابهایی که خوندم:
    - The Guru's Guide to SQL Server Architecture and Internals
    - SQL Server 2000 Design Study Guide (بی نظیر ترین کتابی که برای آموزش قدم به قدم برای SQL Server نوشته شده)
    - کتابهای سری Inside از Microsoft Press که چند جلده در موضوعات مختلف

بهترین چیزی که در SQL Server دوست دارم، موضوع Query Processor و Optimization، بعد مبحث Replication.

در مورد هدف در پستهای قبلی نوشتم، هم هدف معنوی هم دنیوی!

نقش خدا! بدون اون سنگ روی سنگ بند نمیشه. تا اون اراده نکنه کاری نتیجه نمیده. ولی بین مردم همیشه سر این موضوع بحث بوده که بالاخره ما کار رو انجام میدیم یا خدا؟ چند روز پیش در جایی به نقل از امام رضا علیه السلام دیدم نوشته بود که: اگر کسی توفیقی رو از خدا بخواد و در اون جهت تلاش نکنه، خودش رو به تمسخر گرفته.
    فکر میکنم این به خوبی تکلیف ما رو روشن میکنه. ما وظیفه داریم تلاش کنیم، ولی فراموش نکنیم اگر به نتیجه رسید، لطف خدا شامل حالمون شده. آیا خدا نمیتونست من رو گرفتار آلزایمر کنه که حتی اسم خودم رو هم به یاد نیارم؟ پس هر چیزی که یاد میگریم یک شکر بدهکاریم.

کسانی که ازشون تشکر میکنم خدا، امام زمان علیه السلام، و تمام اعضای خانوادم هستند. و بعد مسئول لابراتوار کامپیوتر در مدرسه راهنمایی که خیلی حق به گردنم داره.

خاطره بدی اصلا از سایت ندارم ولی بهترینش، همکاری دوستان در به ثمر رسوندن موضوع Farsi Collation هست. از همشون ممنونم!

من خیلی در جریان حاشیه های سایت نیستم، چون فقط لینک صفحه SQL Server رو در Favorite دارم و یک راست میرم همونجا! اصلا اطلاع ندارم از رفت و آمدهای سایت. این نظر خواهی که فرمودین کی انجام شده؟

سایت به هیچ وجه کیفیتش رو از دست نداده بلکه افراد جدید و با معلوماتی بهش ملحق شدن که Forumها رو گرم تر میکنن.

دست نیافتنی؟ دست بالای دست بسیار است!

نقل قول نوشته شده توسط msalim مشاهده تاپیک
    سلام خدمت کاربران گرامی سایت و بویژه آقای ثباتی (SQL Server MVP)

1. چرا از زمانی که من عضو سایت شدم (کمتر از یک سال پیش) تا حالا نشده به سوالات T-SQL پاسخ بدهین ؟ البته به غیر از چند نمونه انگشت شمار. یعنی این کار از نظر شما پسندیده نیست یعنی نباید لقمه ی آماده برای دیگران تهیه کرد؟

ویرایش (ظاهرا این دو سوال با قوانین صندلی داغ مغایرت دارند پس مختار هستین جواب بدهین یا ندهین)
    2. چرا در همان انگلیس زندگیتان را ادامه نداده اید ؟ فرهنگ/دین/... آن کشور با شما سازگاری نداشته اند؟ قصد ندارین به کشورهای دیگر مهاجرت کنید؟

3. همچنین همانطوری که در پست قبلی مطرح شد، آیا روابط عمومی خوب شما و همچنین جنتلمن بودنتان باعث شده این همه طرفدار پیدا میکنید؟
    سلام،

- مهم این هست که وقتی کسی سوالی مطرح میکنه دست خالی برنگرده. با توجه به اینکه در زمینه TSQL از شما خیالم راحته، مطمئن هستم جواب مناسب رو خواهید داد. از طرفی به خاطر مشغله کاری، اصلا نمیرسم تمام پستها رو بخونم و وقتی وارد Forum میشم، مستقیما میرم سراغ سوالهایی که اصلا پاسخی نداشتن. چون احتمالش بیشتره که سایر دوستان نتونسته باشن کمک کنند. کمتر سوالاتی که چند Reply گرفتن رو مرور میکنم، مگر اینکه عنوان تاپیک خاص باشه

- من قرار بود چند دوره در انگلیس ببینم که اسپانسورش هم یک شرکت انگلیسی بود و قرار داشتیم در ازای اون دوره ها، 2 سال براشون در ایران کار کنم. جالب اینجاست که کوچکترین تعهد کتبی یا ضمانتی مبنی بر مراجعت به ایران نگرفتند. یعنی اگر به هر طریقی امکان موندن رو فراهم میکردم از لحاظ قانونی هیچ وسیله ای برای مجبور کردن من به بازگشت نداشتند. ولی مرد هستش و حرفش! از لحاظ فرهنگی و اعتقادی به شخصه مشکلی نداشتم ولی تصمیم این بود که اگر روزی خواستم در خارج از ایران زندگی کنم بصورت مهاجرتی اقدام کنم و این کار رو تا امروز انجام ندادم!

- در مورد خودم نمیتونم قضاوت کنم که چرا زیاد لطف دوستان شامل حالم میشه. از خودشون باید پرسید :)

نقل قول نوشته شده توسط hamid-nic مشاهده تاپیک
    سلام آقای ثباتی عزیز
    طبق گفته ی سایر دوستان این بهترین صندلی داغی بود که تا حالا برگزار شده . واقعاً جالب و خواندنی است !
    اولا همین جا ازتون تشکر کنم . مطالب زیادی از پست هایی که برای تاپیک ها می فرستید ازتون یاد گرفتم . افرادی مثل شما واقعاً کمیاب و گران قیمت هستند .
    اما چند تا سوال :
    1- آیا شما کارهای بزرگی در سازمان های دولتی مثل بانک ها و . . . داشتید ؟ (نام ببرید)(اگر دوست داشتید جواب بدید )
    2- آیا اطلاعاتی از دیتابیس سیستم های بانکی یا مثلا سامانه ی سوخت (بنزین و کارت سوخت و . . . )که به صورت بانک اطلاعاتی کار می کنند دارید ؟ (مثلا ً از چه سیستمی استفاده می کنند SQL یا Oracle یا راجع به سروراشون و . . . ) (بازم اگر دوست داشتید جواب بدید.)
    3- بارز ترین اشتباهی که در طراحی بانک در یک سیستم بزرگ بانک اطلاعاتی دیدید چی بود ؟
    ممنون
    سلام،
    از لطفتون ممنونم!
    - سازمانهای زیادی در بین مشتریهام بودن، مثل بانک تجارت، بانک ملی، شرکت ملی نفتکش، مخابرات، صنایع انرژی ایران، سازمان هوا فضا، بیمه خدمات درمانی، صا ایران ...

- کارت سوخت روی اوراکل هست ولی از سخت افزارشون اطلاعی ندارم

- اشتباه در طراحی معمولا زیاد دیده میشه ولی اشکالات اصلی مربوط به نحوه برنامه نویسی در SQL Server هست تا طراحی دیتابیس. مثلا نابهینه نوشتن کوئریها، عدم اطلاع از مشکلاتی که کاربران همزمان برای هم بوجود میارن و ...
    ولی یکی از پر جاذبه ترینهاش این بود که دیدم یک شرکت برای اینکه آخرین ساختار و تغییرات رو به مشتریهاش برسونه، همیشه یک Script مملو از ALTER TABLE و ALTER PROC رو در اول اجرای برنامه Run میکرد و این اسکریپت رو به رشد بود. بین دستورات GO استفاده کرده بودن که اگر یک فیلد قبلا اضافه شده، با خطا ازش رد بشه. نتیجه این شده بود که وقتی یک کاربر برنامه رو باز میکرد، کل سیستم Lock میموند تا ایشون به انتهای اسکریپت برسن. با افزایش تعداد کاربرها که مرتبا ورود و خروج صورت میگرفت، تقریبا کل سیستم غیر قابل استفاده شده بود!

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی پیروزی مشاهده تاپیک
    سلام خدمت آقای ثباتی عزیز
    من فقط یک سوال دارم!
    1-آیا شما هم مثل خیلی هایی دیگه به این اعتقاد دارید که مایکروسافت در برابر Open Source شکست خواهد خورد و دمش رو میذاره رو کولش و میره!؟؟
    موفق باشید
    سلام،
    مایکروسافت مرد دقیقه نوده! و تا به حال با هر شرایط بحرانی خودش رو آداپته کرده. اما شرکتهای وابسته به مایکروسافت زیاد هستند، نیروی کمی در مقابل Open Source نیست!
    ولی پیش گویی این مورد هم کار من نیست!

نقل قول نوشته شده توسط 1485159 مشاهده تاپیک
    سلام
    صندلی خیلی داغه؟
    تاحالا از پدر و مادرتون پرسیدین که چرا اسمتون رو امین گذاشتن؟
    سلام،
    حضور شما دوستان باعث گرما میشه!

- البته که پرسیدم، چون به نظرشون اسم قشنگی بوده و از القاب پیامبر صلوات الله علیه و آله هست

نقل قول نوشته شده توسط saleh_peyman مشاهده تاپیک
    سلام ...

مخلص حاج آقا هم هستیم... ولی هنوز برای من مشخص نشده به نظر شما SQL یا Oracle...
    لطفا پاسخ خودتون را شفاف بفرمایید...

ارادتمند
    سلام،
    پیمان جان جواب شما رو در facebook دادم!!!

نقل قول نوشته شده توسط h.alizadeh مشاهده تاپیک
    سلام،
    خسته نباشید:)

چقدر برای خانواده تون وقت میزارید؟
    چقدر اوقات فراغت دارید؟
    روزی چندساعت می خوابید؟
    چندجا کار میکنید؟
    به نظرتون در تصمیم گیری ها خوب موفق عمل می کنید؟
    تصمیم گیری در بین چندراهی ها که هرکدوم مزیتها ومعایبی داره براتون راحته؟
    سلام،
    - سعی میکنم تعادل و انصاف رو روعایت کنم

- اوقات فراغت سخت جور میشه. اسمش این هست که من استخدام جایی نیستم، اما عملا از یک کارمند بیشتر دستم بسته هست. وقتی یک کارمند 2 روز مرخصی میگیره، از تمام دنیای کار فارغ میشه و براش مهم نیست اصلا چی در شرکت میگذره. ولی کار من همیشه توام با مسئولیته. دیتابیس یعنی قلب شرکت یا سازمان. کوچکترین مشکل میتونه کار یک وزارت خانه رو تمام روز تعطیل کنه. لذا حتی اگر فرصتی پیش بیاد که مسافرتی برم، مرتب فکرم در حال مرور کردن کارهای گذشته و پیدا کردن ضعفها و قوتهاست، البته اگر تماسهای تلفنی بگذاره فکر کنم!

- میزان خواب خیلی متغیره، ولی تجربه کردم اگر حداقل 5 ساعت نخوابم، روز بعد با مشکل جدی در Performance مواجه میشم! لذا سعی میکنم زمان کلاسها یا قرار با مشتری رو به شکلی تنظیم کنم که بتونم 7 ساعت بخوابم.
    مسئله خواب برای برنامه نویسها یک امر حیاتیه. متاسفانه در سنین جوانی خیلی بی ملاحظه کار میکنیم و از تمام قوای جسمی و روحی بهره میبریم. وقتی سن از 30 میگذره، نتیجه بی ملاحظه گریهای دوران قبل نمایان میشن.
    به دوستان جوان و پرانرژی توصیه میکنم که خواب رو در حد اعتدال رعایت کنند تا همیشه پر انرژی باقی بمونن

- این که چند جا کار میکنم، در حقیقت باید بگم هیچ جا! به تناسب قرارداد و نوع کار، در طول هفته شرکتها و سازمانهای مختلفی رو میبینم. ولی جای ثابتی کار نمیکنم

- از قدیم گفتن "دیکته نا نوشته است که غلط نداره" پس در تصمیم گیریهام حتما اشتباه هم داشتم. ولی خدا رو شکر میکنم که قابل جبران بوده.

- دوراهی برای همه سخته و هیچ فرمولی برای انتخاب راحت وجود نداره، فقط با سبک سنگین کردن! وقتی انتخاب کردی به خدا توکل کن

نقل قول نوشته شده توسط JaguarXF مشاهده تاپیک
    با تشکر از پاسخ به سوال قبلی ام .
    از این سوال منظور خاصی ندارم. سو تفاهم نشه . فقط من باب کنجکاوی و بقول معروف i was just wondering :
    بزرگترین اسکریپت سیکوئل ( مثلا یک عدد stored procedure ) که روی اون کار کرده اید ( دیباگ و ...) چند خط بوده ؟
    بزرگترین اسکریپت سیکوئل که خودتان از ابتدا نوشته اید چند خط بوده ؟

- جوابهای خودم : سوال اول : حدود 7000 خط . سوال دوم : 400-500 خط.
    سلام،
    راستش من کمتر خودم SP مینویسم مگر اینکه مورد خاصی باشه، معمولا لازم میشه بخونم و بهینه کنم.
    مقیاس کار من تعداد سطرها نیست، اینکه Execution Plan چند صفحه از پالا-پایین و چپ-راست Scroll میخوره مهمه!

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

اقای ثباتی سلام :)
    نظرتون درباره LINQ چیه؟
    شیراز تشریف اوردید؟
    چه چیزی گاها در دنیای IT تپش قلب شما رو بالا می بره!؟
    اگر یکی بخواد یک دیتابیس Free و قدرتمند برای کار با .net انتخاب کنه چیو بهش توصیه می کنید؟
    اقای ثباتی با توجه به ید طولای شما در زمینه کامپیوتر چه توصیه ای برای سلامتی بدن هنگام کار با کامپیوتر دارید؟ مخصوصا لپ تاپ
    علاقه مند به چه تکنولوژی خاص دیگه ای در حوزه IT هستید؟
    ورزش می کنید؟
    یادگیری Data Mining می تونه یه وزنه برای بازار کار باشه .

LINQ می تونه جایگزین SP بشه؟

با ارزوی موفقیت و سلامتی برای شما وخانواده محترم.

نقل قول نوشته شده توسط AminSobati مشاهده تاپیک
    سلام،
    راستش من کمتر خودم SP مینویسم مگر اینکه مورد خاصی باشه، معمولا لازم میشه بخونم و بهینه کنم.
    مقیاس کار من تعداد سطرها نیست، اینکه Execution Plan چند صفحه از پالا-پایین و چپ-راست Scroll میخوره مهمه!
    تنکس.
    " اسکرول خوردن" رو خوب اومدید!. چه برنامه ها نوشته نشد که بعضی دستورات دیتابیس رو در سطح کرنل سیستم عامل اجرا کنیم محض خاطر این پرفورمنس لامصب!
    اون رو نمیتونستم بپرسم چونکه از من روی اوراکله و سیستم عاملهاش هم AIX , openVMS

کاربر دائمی آواتار Dr.Bronx
    محل زندگی
    Hosna Soft

مهلت 3 روزه این تاپیک به اتمام رسیده است

اما ؛

با توجه به پرسش های زیاد بازدیدکنندگان و هماهنگی با مهمان تاپیک این تاپیک تا 3 روز دیگر به کار خود ادامه می دهد . امیدوارم از این وقت اضافه بیشترین استفاده رو ببرید .

موفق و موید باشید ./

نقل قول نوشته شده توسط ricky22 مشاهده تاپیک
    اقای ثباتی سلام :)
    نظرتون درباره LINQ چیه؟
    شیراز تشریف اوردید؟
    چه چیزی گاها در دنیای IT تپش قلب شما رو بالا می بره!؟
    اگر یکی بخواد یک دیتابیس Free و قدرتمند برای کار با .net انتخاب کنه چیو بهش توصیه می کنید؟
    اقای ثباتی با توجه به ید طولای شما در زمینه کامپیوتر چه توصیه ای برای سلامتی بدن هنگام کار با کامپیوتر دارید؟ مخصوصا لپ تاپ
    علاقه مند به چه تکنولوژی خاص دیگه ای در حوزه IT هستید؟
    ورزش می کنید؟
    یادگیری Data Mining می تونه یه وزنه برای بازار کار باشه .

LINQ می تونه جایگزین SP بشه؟

با ارزوی موفقیت و سلامتی برای شما وخانواده محترم.
    سلام،
    - LINQ برای برنامه نویسها امکانات قابل توجهی رو به ارمغان آورد ولی شخصا با دیدگاه دیتابیس، SP چون فقط یک بار Compile میشه و یک نسخه ازش در Plan Cache قرار میگیره، بیشتر باهاش موافقم. در حقیقت هم بار کمتری روی CPU میگذاره و هم حافظه Server رو هدر نمیده.

- آخرین باری که شیراز اومدم شاید 6 سال پیش برای ماموریت کاری بود

- دو مورد در IT برای من بسیار هیجان داره و به قول شما تپش قلبم رو بالا میبره!
    1) وقتی دیتابیس مشتری رو برای Tuning روی سیستم خودم Restore میکنم و بعد از فرضا 3 هفته کار، اسکریپتی از تغییرات و ایندکسها میسازم و میرم روی سرور اصلی مشتری اجرا کنم، بسیار استرس دارم که نکنه اون نتیجه ای که گرفتم اینجا بدست نیاد و مشکلات باقی بمونه!
    2) وقتی سناریوی Replication مشتری خیلی پیچیده هست و من راهکارش رو به صورت شماتیک ارائه میکنم، همه چیز خوبه ولی وقتی زمان اجرا میرسه، تمام دفاتر و شعب مشتری به خاطر من دست از کار میکشن تا ظرف چند ساعت طرح رو پیاده کنم، همینجاست که ضربان قلبم بالا میره که اگر نقشه من جاییش اشکال داشته باشه، میبایست در همین لحظات که استرس دارم دوباره روی طرح کار کنم. صرف نظر از تصمیم گیری در این جو پر هیجان، هر تغییری به احتمال زیاد منجر به Down Time بیشتر برای مشتری خواهد شد که برای بعضی شرکتها، هر ساعت تاخیر معادل چند ده میلیون تومان خسارت هست. ولی تا به حال لطف خدا شامل حالم بوده و هیچ وقت توپولوژی Replication که ارائه کردم نقصی نداشته.

- منظورتون از دیتابیس Free رو متوجه نشدم، آیا SQL Server Express Edition هست؟

- رعیت ارگونومی بدن در حال کار با کامپیوتر چیز پیچیده ای نیست. تقریبا 70 درصد مشکلات با درست بودن ارتفاع صندلی و میز برطرف میشه. 30 درصد بقیه مربوط به تکیه گاه دستها (ممکنه روی دسته صندلی یا لبه میز باشه)، تکیه گاه کف پا و خوش دست بودن Mouse مربوطه.
    اما باز توصیه من مخصوصا به برنامه نویسها این هست که بعد از هر 30 دقیقه کار (خیره شدن به مانیتور)، برای حداقل یک دقیقه به نقطه دور نگاه کنند. چون وقتی چشم روی فاصله نزدیک متمرکز هست، عضلات چشم در حالت خاصی خشک میشن. با نگاه کردن به نقطه دور، عضلات از وضعیت قبلی خارج میشن و استراحت میکنند

- همه زمینه های IT جذاب هستند، ولی اگر بخوام غیر از SQL Server مورد دیگه ای قید کنم، انیمیشن های کامپیوتری هست. من یکی از طرفداران پر و پا قرص کارتونهای کامپیوتری (مثل کارخانه هیولاها، عصر یخبندان و ...) هم هستم! واقعا هر روز که میگذره این انیمیشن ها زنده تر و واقعی تر میشن و در بعضی صحنه ها تشخیص مرز بین کاراکتر انیمیشنی با تصویر واقعی پس زمینه غیر ممکن میشه.

- در مورد ورزش در پستهای قبلی اشاره کردم که تیراندازی رو بصورت جدی دنبال میکنم. از دید عوام، این ورزش عاری از هر گونه تحرکه! ولی واقع امر این هست که یک رشته ورزشی بسیار استقامتی برای بدن و مغز به شماره میره. تیرانداز خوب در خارج از سالن، باید هر روز بدوه، بدن سازی کار کنه و تمرینات عصبی/تمرکزی داشته باشه.

- Data Mining جدیدا در کشور ما داره بازار کار پیدا میکنه. من شخصا به خاطر اینکه کم نسبت به این موضوع ازم تقاضا بوده، لذا در فکر عرضه هم نبودم. ولی رفته رفته بیشتر میشه و من خوش بین هستم

با سلام خدمت استاد عزیز
    به نظر شما چجوری می شه تو یه مبحث کاملا حرفه ای شد ، آیا شما مطالعه کتابهای مرجع رو پیشنهاد می کنید یا تعاریف پروژه های جدید یا اینکه راه سومی
    و چجور می شه خوب بودن یه کتاب فنی رو تشخیص داد .
    ضمنا تو پستهای قبلی اشاره به نکته برداری هنگام مطالعه رو کرده بودین ، آیا امکان داره دقیق تر در زمینه این فن توضیح بدین

سلام جناب آقای ثباتی
    استاد بزرگ کشور ما
    راستش از خوندن پست 29 این تاپیک به وجد اومدم و خیلی حال کردم باهاش ، آخر آموزش بود خدایش
    من همه پست ها رو کامل فرصت نکردم بخونم اما اکثرشون رو خوندم اگر سوال تکراری پرسیدم ببخشید
    1. چند تا بچه دارین و چند سالشونه
    2. دوست دارین بچه ها تون شغل شما رو ادامه بدن؟
    3.میانگین درامد ماهیانه تون زیر 3 میلیون هست یا بالای ان (البته می تونید بپیچونید و جواب ندین)
    4. تشکر ویژه از ایده تاپیک حمایت ازکالکشن فارسی در سایت مایکروسافت-من هرجا نشستم گفتم که کار یه استاد بزرگ ایرانی به نام اقای ثباتی بود که این کالکشن به اس کیو ال اضافه شد.البته با حمایت بچه های ای تی ایران
    و تشکر وِیژه از راهنمایی هایی که تا به الان داشتید

سلام،
    حامد جان یعنی اونقدر بزرگ شدم که بهم میاد بچه داشته باشم؟ ;)
    در پستهای قبلی گفته بودم که اصلا تصور رویایی در مورد کسب و کار من نداشته باشین!!

نقل قول نوشته شده توسط misagh1359 مشاهده تاپیک
    با سلام خدمت استاد عزیز
    به نظر شما چجوری می شه تو یه مبحث کاملا حرفه ای شد ، آیا شما مطالعه کتابهای مرجع رو پیشنهاد می کنید یا تعاریف پروژه های جدید یا اینکه راه سومی
    و چجور می شه خوب بودن یه کتاب فنی رو تشخیص داد .
    ضمنا تو پستهای قبلی اشاره به نکته برداری هنگام مطالعه رو کرده بودین ، آیا امکان داره دقیق تر در زمینه این فن توضیح بدین
    سلام،
    تا زمانی که از لحاظ پایه محکم کاری نکرده باشین، درگیر پروژه شدن همراه با سعی و خطای فراوانه. مطالعه و تمرین شخصی داشته باشین بعد به فکر بازار کار و کسب تجربه بیافتین. در این مورد پستهای قبلی رو حتما مطالعه کنید.
    خوب بودن کتاب در درجه اول به نویسنده اون برمیگرده، اگر نویسنده رو نمیشناختین به ناشر دقت کنین و اگر شناختی روی ناشر هم ندارین، حداقل سرفصلها رو مرور کنید!
    نکته برداری از کتاب در عین مهم بودن، ولی کار ساده ای هست. نکات کلیدی رو Copy/Paste و نگهداری کنین. مشابه برنامه زمانبندی که برای به خاطر سپردن لغات انگلیسی گفته بودم عمل کنید تا این نکات همیشه در ذهن شما مثل یک سرویس Run شده باشن و در موقعش به کمکتون بیان!

میشه بگین امروز از صبح تا الان چه کار هایی انجام دادین و کجا ها رفتین؟

نقل قول نوشته شده توسط saed2006 مشاهده تاپیک
    میشه بگین امروز از صبح تا الان چه کار هایی انجام دادین و کجا ها رفتین؟
    سلام،

1) صبح پیش مشتری
    2) بعد از ظهر پاسخ به سوالات صندلی داغ!
    3) غروب ورزش...
    4) الان هم با اجازتون میخوام برم شام بخورم!

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

میشه یه عکس از خودتون بزارید؟

سلام ,

آیا مدرک MCM رو هم گرفتین ؟ چند نفر رو شما میشناسید که این مدرک رو گرفته باشند ؟

برای DataBase Administrator Or Developer در سطوح MCTS & MCITP کدوم کشورها میشه رفت و شما کدوما رو پیشنهاد میکنید ؟

سلام مجدد.
    استاد اگه میشه در مورد مدرک MVP توضیح بدین و برای دریافت اون باید چه اطلاعاتی داشته باشیم.و این مدرک چه مزایایی داره؟؟
    باتشکر

کاربر دائمی آواتار Afshin160
    محل زندگی
    تهران

سلام ...
    جناب آقاي ثباتي عزيز خيلي خوشحالم كه دارم پست هاي شما را مي خونم . واقعا آموزنده است .
    نمي دونم من را ميشناسيد يا نه ؟ .... كلاس2005 Design SQL server افتخار شاگرديتون را داشتم .
    استرآبادي هستم .
    بايد بگم هنوز كه هنوزه لحظه لحضه كلاستون را بياد دارم . فكر كنم بهترين كلاس و دوره اي بود كه در اون شركت كرده بودم .
    يه سوال : آيا روشي كه براي آموزش زبان گفتيد دقيقا" به همين صورت بود ؟ چون قصد دارم اون روش را به طور دقيق انجام بدم پرسيدم .

با تشكر .

نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان مشاهده تاپیک
    سلام مجدد.
    استاد اگه میشه در مورد مدرک MVP توضیح بدین و برای دریافت اون باید چه اطلاعاتی داشته باشیم.و این مدرک چه مزایایی داره؟؟
    باتشکر

با اجازه استاد ، بد نيست نگاهي به اين صفحه بياندازيد :

How to become a Microsoft Most Valuable Professional (MVP) ?

همچنين تعدادي از افرادي كه اين مدرك رو اخيرا گرفته اند ( نه خيلي اخير ) اگر در پروفايلشون دقت كنيد ، علت واضح گفته شده :

Most Valuable Professional

Question نقل قول: صندلی داغ با حضور : AminSobati

نقل قول نوشته شده توسط AminSobati مشاهده تاپیک
    سلام،
    حامد جان یعنی اونقدر بزرگ شدم که بهم میاد بچه داشته باشم؟ ;)
    در پستهای قبلی گفته بودم که اصلا تصور رویایی در مورد کسب و کار من نداشته باشین!!
    مگه 55 نیستید 34 می خوره که حداقل یه کوچولو داشته باشی اما ظاهرا خیلی درگیر کارات بودی فرصت زیادی نداشتی....
    برای یه استاد مثل شما در اوردن 2-میلیون در ماه اونم تو تهران خیلی رویایی نیست .اما پیچوندن یه چیز دیگست که ما برنامه نویس ها به خوبی بلدیم از اون استفاده کنیم.
    یه سوال تا حالا شده سر یه پروژه به دلیل پیچیدگی محاسباتی و یا هر چیز دیگه اشکتون رو در بیاره؟

آقای ثباتی , بنده مسئله MVP روتقریبا قبول ندارم . تا آنجایی که از روحیات شرکت های آمریکائی با خبر هستم در مسائل علمی بحث تحریم رو زیاد جدی نمی گیرند .

آیا شما در مرحله خاصی هستید که باید MVP می شدید که نشدید ؟ آیا با مدیران و یا MVP های دیگر مایکروسافت تماس گرفتید البته در این مورد ؟

احتمال میدم که اگر تماس بگیرید بتوانید به این مقام نائله بشوید و امیدوارم که اولین MVP در ایران شوید .

موفق باشید

Kernel Mode Developer
    RootKitSMM@Yahoo.com

نقل قول نوشته شده توسط rezaei manesh مشاهده تاپیک
    مگه 55 نیستید 34 می خوره که حداقل یه کوچولو داشته باشی اما ظاهرا خیلی درگیر کارات بودی فرصت زیادی نداشتی....
    برای یه استاد مثل شما در اوردن 2-میلیون در ماه اونم تو تهران خیلی رویایی نیست .اما پیچوندن یه چیز دیگست که ما برنامه نویس ها به خوبی بلدیم از اون استفاده کنیم.
    یه سوال تا حالا شده سر یه پروژه به دلیل پیچیدگی محاسباتی و یا هر چیز دیگه اشکتون رو در بیاره؟
    همونطور که میدونید در دنیای قشنگ نرم افزار هیچ غیر ممکنی وجود نداره، و بالاخره راهی پیدا میشه. به قول جامعه مهندسین: یک مهندس اگر راهی در مقابلش نباشه، یک راه میسازه!

مشکل اصلی زمانی هست که شما قصد دارین با کیفیت مطلوب، دلچسب و اصولی به هدفتون برسین در حالیکه میسر نیست و ناچارا به قول خودمون برنامه نویسها با "کثیف کاری" بالاخره انجامش میدیم!!
    ولی نزدیک ترین چیز به جواب سوال شما که به خاطر دارم، دو مورد هست که تا مرز اشک درآوردن رسید! یکی پروژه ای برای یک سازمان دولتی بود که به خاطر سواد قابل توجه کارفرمای محترم و کارشناسانی که قرار بود پروژه رو تحویل بگیرند، نمیتونستیم متقائدشون کنیم که فلان خواسته شما اصلا منطقی نیست و اساسا در چارچوب عقل نمیگنجه. به خاطر همین انتظار غیر عادی کارفرما نزدیک بود کل پروژه که 95 درصدش انجام شده بود Fail بشه! ناچارا با تغییرات اساسی دیتابیس کاری رو که اصلا مورد قبول من و هیچ طراح دیگه ای نبود انجام دادیم.
    مورد دیگه مربوط میشه به بهینه سازی یک دیتابیس که مشکل در ابتدا به نظر ساده میومد اما اونقدر SPهای تو در تو فراخوانی شده بود که هر SP رو وقتی به جایی میرسوندم، آخرش یک SP دیگه exec شده بود! واقعا دیگه کلافه شده بودم و وقتی هر SP جدید داخلی رو شروع به خواندن، تغییر و ساخت ایندکسهای مورد نیازش میکردم، نذر میکردم که در لا به لای دستورات بعدی SP دیگه ای exec نشده باشه!!
    آخرین ویرایش به وسیله AminSobati : سه شنبه 18 خرداد 1389 در 23:36 عصر

نقل قول نوشته شده توسط Afshin160 مشاهده تاپیک
    سلام ...
    جناب آقاي ثباتي عزيز خيلي خوشحالم كه دارم پست هاي شما را مي خونم . واقعا آموزنده است .
    نمي دونم من را ميشناسيد يا نه ؟ .... كلاس2005 Design SQL server افتخار شاگرديتون را داشتم .
    استرآبادي هستم .
    بايد بگم هنوز كه هنوزه لحظه لحضه كلاستون را بياد دارم . فكر كنم بهترين كلاس و دوره اي بود كه در اون شركت كرده بودم .
    يه سوال : آيا روشي كه براي آموزش زبان گفتيد دقيقا" به همين صورت بود ؟ چون قصد دارم اون روش را به طور دقيق انجام بدم پرسيدم .

با تشكر .
    سلام افشین جان، البته که شما رو یادم هست! همیشه میز جلو سمت دیوار مینشستی! این هم نشونیش که فکر نکنی بلوف میزنم :)
    اون روش رو من برای زبان توضیح دادم ولی در هر موردی که میخواین مطالبی رو حفظ کنین میتونه استفاده بشه. در دروس دانشگاه و حتی یک شماره تلفن ساده.
    ولی در مورد زبان دو توصیه خاص دارم:
    1) حجم لغات برای یک روز رو بیشتر از 20-25 تا در نظر نگیرید، چون مغز هم نباید تحت فشار قرار بگیره
    2) ترجیحا جمله ای که لغت رو ازش استخراج کردین در برگه بنویسید چون با این استیل، شکل جمله در ذهن شما نقش میبنده و نه تنها معنی رو بهتر حفظ میکنید، بلکه اگر به فرنگ تشریف بردید، خیلی راحت تر میتونین از کلمه در ترکیب جمله استفاده کنین. یعنی به جای اینکه جمله مورد نظرتون رو کلمه به کلمه از فارسی به انگلیسی ترجمه کنید، دقیقا با ساختار درست اون کلمه رو به کار خواهید برد.

نقل قول نوشته شده توسط SIR_asad مشاهده تاپیک
    آقای ثباتی , بنده مسئله MVP روتقریبا قبول ندارم . تا آنجایی که از روحیات شرکت های آمریکائی با خبر هستم در مسائل علمی بحث تحریم رو زیاد جدی نمی گیرند .

آیا شما در مرحله خاصی هستید که باید MVP می شدید که نشدید ؟ آیا با مدیران و یا MVP های دیگر مایکروسافت تماس گرفتید البته در این مورد ؟

احتمال میدم که اگر تماس بگیرید بتوانید به این مقام نائله بشوید و امیدوارم که اولین MVP در ایران شوید .

موفق باشید
    نقل قول نوشته شده توسط حمیدرضاصادقیان مشاهده تاپیک
    سلام مجدد.
    باتشکر
    در اصل MVP یک مدرک نیست، یک جایزه است که در رشته های مختلف ممکنه اعطا بشه. مایکروسافت سالیانه بر حسب دو ملاک، ممکنه افرادی رو نامزد این Award کنه:
    1) دانش فنی قابل توجه در رشته بخصوص
    2) نشر این رشته به اشکال مختلف مثل: مقاله های فراوان (حتی اگر ترجمه بشه، نه تالیف)، وبلاگ، حضور فعال در Forumها و ...
    مزایای این مدرک بیشتر به خاطر وجهه بسیار بسیار قابلی توجهی هست که در جامعه بین المللی IT نصیب فرد میشه. البته مزایای جانبی دیگر هم داره، مثلا اگر شما MVP در رشته SQL Server باشید، قبل از اینکه کسی از قابلیتهای نسخه جدید با خبر بشه، شما این نسخه رو در اختیار خواهید داشت. همچنین دسترسی به منابع دست اول علمی در سایت مایکروسافت که عموم ازش بی بهره هستند و مواردی از این قبیل. ضمنا اعتبار این جایزه میبایست هر سال تمدید بشه و اگر فردی که موفق به دریافت این نشان شده، از فعالیت خودش بکاهه، ممکنه برای سال بعد از این اعتبار ساقط بشه. این هم قابل ذکره که هر سال MVPها به میهمانی مجلل مایکروسافت دعوت میشن و با Bill Gates دیدار میکنند.
    متاسفانه تحریم باعث شده تا با وجود زحمات بسیاری از جوانان هموطن، تلاش هاشون به ثمر نرسه. من تنها دو نفر MVP ایرانی میشناسم. یکی سرکار خانم اصلاوی که مقیم کویت هستن و در رشته Directory Services موفق به دریافت MVP شدن. خواهر ایشون در زمینه شبکه فعالیت میکنند و در سایبرتک برای مدتی افتخار همکاری باهاشون داشتم. و یکی آقای آردفروشان که در زمینه Sharepoint جایزه MVP گرفتن با اینکه در ایران ساکن هستند! داستان از این قرار بود که به غیر از دانش عمیق در Sharepoint یک وب سایت خوب و غنی راه اندازی کردن و چندین نفر از افراد خبره در اون مطلب مینوشتند. این سایت مورد توجه مایکروسافت قرار گرفت و آقای آردفروشان یک روز صبح که از خواب بیدار شدن، email مایکروسافت رو در Mailbox خودشون دیدن که تبریک گفته بود! بعد از طی یک سری مراحل قانونی برای اعطای این جایزه متوجه شدند که این فرد یک ایرانیه و MVP رو پس گرفتند. خوشبختانه آقای آردفروشان اقامت دوبی داشتند و با ادعای اینکه ساکن دوبی هستند موفق شدن این نشان با ارزش رو احیا کنن.

نقل قول نوشته شده توسط SIR_asad مشاهده تاپیک

موفق باشید
    در اصل MVP یک مدرک نیست، یک جایزه است که در رشته های مختلف ممکنه اعطا بشه. مایکروسافت سالیانه بر حسب دو ملاک، ممکنه افرادی رو نامزد این Award کنه:
    1) دانش فنی قابل توجه در رشته بخصوص
    2) نشر این رشته به اشکال مختلف مثل: مقاله های فراوان (حتی اگر ترجمه بشه، نه تالیف)، وبلاگ، حضور فعال در Forumها و ...
    مزایای این مدرک بیشتر به خاطر وجهه بسیار بسیار قابلی توجهی هست که در جامعه بین المللی IT نصیب فرد میشه. البته مزایای جانبی دیگر هم داره، مثلا اگر شما MVP در رشته SQL Server باشید، قبل از اینکه کسی از قابلیتهای نسخه جدید با خبر بشه، شما این نسخه رو در اختیار خواهید داشت. همچنین دسترسی به منابع دست اول علمی در سایت مایکروسافت که عموم ازش بی بهره هستند و مواردی از این قبیل. ضمنا اعتبار این جایزه میبایست هر سال تمدید بشه و اگر فردی که موفق به دریافت این نشان شده، از فعالیت خودش بکاهه، ممکنه برای سال بعد از این اعتبار ساقط بشه. این هم قابل ذکره که هر سال MVPها به میهمانی مجلل مایکروسافت دعوت میشن و با Bill Gates دیدار میکنند.
    متاسفانه تحریم باعث شده تا با وجود زحمات بسیاری از جوانان هموطن، تلاش هاشون به ثمر نرسه. من تنها دو نفر MVP ایرانی میشناسم. یکی سرکار خانم اصلاوی که مقیم کویت هستن و در رشته Directory Services موفق به دریافت MVP شدن. خواهر ایشون در زمینه شبکه فعالیت میکنند و در سایبرتک برای مدتی افتخار همکاری باهاشون داشتم. و یکی آقای آردفروشان که در زمینه Sharepoint جایزه MVP گرفتن با اینکه در ایران ساکن هستند! داستان از این قرار بود که به غیر از دانش عمیق در Sharepoint یک وب سایت خوب و غنی راه اندازی کردن و چندین نفر از افراد خبره در اون مطلب مینوشتند. این سایت مورد توجه مایکروسافت قرار گرفت و آقای آردفروشان یک روز صبح که از خواب بیدار شدن، email مایکروسافت رو در Mailbox خودشون دیدن که تبریک گفته بود! بعد از طی یک سری مراحل قانونی برای اعطای این جایزه متوجه شدند که این فرد یک ایرانیه و MVP رو پس گرفتند. خوشبختانه آقای آردفروشان اقامت دوبی داشتند و با ادعای اینکه ساکن دوبی هستند موفق شدن این نشان با ارزش رو احیا کنن.

نقل قول نوشته شده توسط Lastphoenix مشاهده تاپیک
    سلام ,

آیا مدرک MCM رو هم گرفتین ؟ چند نفر رو شما میشناسید که این مدرک رو گرفته باشند ؟

برای DataBase Administrator Or Developer در سطوح MCTS & MCITP کدوم کشورها میشه رفت و شما کدوما رو پیشنهاد میکنید ؟
    سلام،
    این امتحانات در ایران هم برگزار میشه و الزامی به خارج رفتن نداره. شما از اینجا توسط یک شرکت که قرارداد داره فرضا با یک شرکت در دوبی، Remote Desktop میزنین به کامپیوتری در اون شرکت دوبی. اگر مدرک رو برای علاقه خودتون یا ارائه در ایران میخواین میتونین به این شکل امتحان بدین اما اگر برای ارائه به سفارت در زمینه مهاجرت نیاز دارید، ممکنه پاسپورت شما رو چک کننن و ببینن که شما در تاریخ امتحان دوبی نبودین!
    برای خارج امتحان دادن، ظاهرا شرکتهای هندی بیشتر همکاری میکنند و از ایرانی ها هم امتحان میگیرند. ولی شرکتهایی دوبی دم دمی مزاج هستند. یک فصل ممکنه زیر ذره بین باشند و امتحان نگیرند، ولی مدتی بعد که آبها از آسیاب افتاد دوباره شروع میکنند.

با مدرک MCM آشنایی ندارم. جدیده؟!

نقل قول نوشته شده توسط 1485159 مشاهده تاپیک
    میشه یه عکس از خودتون بزارید؟
    سلام،
    در facebook چندتا هست!

خوب حتما استحقاقش رو داشتن که اول بشن! این به انتخاب دوستان بوده و به نظرشون احترام میگذارم

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •