صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 81 تا 100 از 100

نام تاپیک: صندلی داغ با حضور : AminSobati

نقل قول: صندلی داغ با حضور : AminSobati

نقل قول نوشته شده توسط AminSobati مشاهده تاپیک
    سلام،
    در facebook چندتا هست!

من که پیدا نکردم
    Kernel Mode Developer
    RootKitSMM@Yahoo.com

در اصل MVP یک مدرک نیست، یک جایزه است که در رشته های مختلف ممکنه اعطا بشه. مایکروسافت سالیانه بر حسب دو ملاک، ممکنه افرادی رو نامزد این Award کنه:
    1) دانش فنی قابل توجه در رشته بخصوص
    2) نشر این رشته به اشکال مختلف مثل: مقاله های فراوان (حتی اگر ترجمه بشه، نه تالیف)، وبلاگ، حضور فعال در Forumها و ...
    مزایای این مدرک بیشتر به خاطر وجهه بسیار بسیار قابلی توجهی هست که در جامعه بین المللی IT نصیب فرد میشه. البته مزایای جانبی دیگر هم داره، مثلا اگر شما MVP در رشته SQL Server باشید، قبل از اینکه کسی از قابلیتهای نسخه جدید با خبر بشه، شما این نسخه رو در اختیار خواهید داشت. همچنین دسترسی به منابع دست اول علمی در سایت مایکروسافت که عموم ازش بی بهره هستند و مواردی از این قبیل. ضمنا اعتبار این جایزه میبایست هر سال تمدید بشه و اگر فردی که موفق به دریافت این نشان شده، از فعالیت خودش بکاهه، ممکنه برای سال بعد از این اعتبار ساقط بشه. این هم قابل ذکره که هر سال MVPها به میهمانی مجلل مایکروسافت دعوت میشن و با Bill Gates دیدار میکنند.
    متاسفانه تحریم باعث شده تا با وجود زحمات بسیاری از جوانان هموطن، تلاش هاشون به ثمر نرسه. من تنها دو نفر MVP ایرانی میشناسم. یکی سرکار خانم اصلاوی که مقیم کویت هستن و در رشته Directory Services موفق به دریافت MVP شدن. خواهر ایشون در زمینه شبکه فعالیت میکنند و در سایبرتک برای مدتی افتخار همکاری باهاشون داشتم. و یکی آقای آردفروشان که در زمینه Sharepoint جایزه MVP گرفتن با اینکه در ایران ساکن هستند! داستان از این قرار بود که به غیر از دانش عمیق در Sharepoint یک وب سایت خوب و غنی راه اندازی کردن و چندین نفر از افراد خبره در اون مطلب مینوشتند. این سایت مورد توجه مایکروسافت قرار گرفت و آقای آردفروشان یک روز صبح که از خواب بیدار شدن، email مایکروسافت رو در Mailbox خودشون دیدن که تبریک گفته بود! بعد از طی یک سری مراحل قانونی برای اعطای این جایزه متوجه شدند که این فرد یک ایرانیه و MVP رو پس گرفتند. خوشبختانه آقای آردفروشان اقامت دوبی داشتند و با ادعای اینکه ساکن دوبی هستند موفق شدن این نشان با ارزش رو احیا کنن.
    چه عرض کنم . از کشور بنگلادش Omar Alzabir می تونه MVP بشه ولی شما نه . به قول مایک کان جای بسی تاسف است که ... .

البته شرکت مایکروسافت بدلیل اینکه همسو با سیاست ها دولت آمریکا حرکت می کنه این عمل از اونها بعید نبود ولی باز بنده عقیده دارم که شرکت های بزرگ دیگه که زیاد سیاسی نیستند با آدم راه میآیند و کاری به ملیت آدم ندارند (البته بنده خودم در مواردی چوب این ملیت را خورده ام که جای گفتن ندارد در کل باعث تاسف است ) .

موفق باشید

با مدرک MCM آشنایی ندارم. جدیده؟!
    سلام ،

از اينكه شما اينقدر با حوصله به سوالات پاسخ ميدين ، واقعا ممنونم .

نميدونم جديده يا نه ، ولي 5 تا مدرك MCM ( Microsoft Certified Master) وجود داره كه يكيش مربوط به SQL Server 2008 هست ، در واقع كسي اين مدرك رو ميگيره كه مدرك MCITP يا Microsoft Certified IT Professional رو در هر دو زمينه Database Administrator و DataBase Developer بگيره .
    بعبارتي كدهاي70-432 70-433 70-450 , 70-451 رو با موفقيت پاس كنه

نقل قول نوشته شده توسط SIR_asad مشاهده تاپیک
    چه عرض کنم . از کشور بنگلادش Omar Alzabir می تونه MVP بشه ولی شما نه . به قول مایک کان جای بسی تاسف است که ... .

البته شرکت مایکروسافت بدلیل اینکه همسو با سیاست ها دولت آمریکا حرکت می کنه این عمل از اونها بعید نبود ولی باز بنده عقیده دارم که شرکت های بزرگ دیگه که زیاد سیاسی نیستند با آدم راه میآیند و کاری به ملیت آدم ندارند (البته بنده خودم در مواردی چوب این ملیت را خورده ام که جای گفتن ندارد در کل باعث تاسف است ) .

موفق باشید

حداقل يك نفر ديگه رو مثال ميزديد كه زياد مستحق نباشه ، يك نگاهي به رزومه اون بنده خدا بندازيد ، كارش خيلي بيسته !

بازهم مايكروسافت خيلي به ايراني لطف ميكنه ، سيسكو كه حتي در يك كشور ديگه هم به شما اجازه نميده در امتحاناتش شركت كنيد

کاربر دائمی آواتار sahele_sheni
    محل زندگی
    AhVaZ

نقل قول نوشته شده توسط geek1982 مشاهده تاپیک
    من که پیدا نکردم
    اگه اشتباه نکنم ایشون هستند !

http://www.facebook.com/profile.php?...518&ref=search

سلام
    اینده شغل تولید نرم افزار رو از نظر مالی در ایران و جهان چطوری میبینید؟
    ایا روزی خواهد امد که برنامه ها خودشون برنامه بسازند و شاغلین این حوزه بیکار شوند؟
    ایا فارغ التحصیلان رشته نرم افزار 10 سال دیگر جزو قشر پول دار جامعه خواهند بود؟ یا پشیمان از خواندن درس در این رشته؟
    واقعا اینده را چگونه میبینید؟

نقل قول نوشته شده توسط sahele_sheni مشاهده تاپیک
    اگه اشتباه نکنم ایشون هستند !

http://www.facebook.com/profile.php?...518&ref=search
    بله خودشه!!

نقل قول نوشته شده توسط Lastphoenix مشاهده تاپیک
    بازهم مايكروسافت خيلي به ايراني لطف ميكنه ، سيسكو كه حتي در يك كشور ديگه هم به شما اجازه نميده در امتحاناتش شركت كنيد
    البته مایکروسافت هم این اجازه رو نمیده، ولی Testing Center ها زیرآبی میرن! چون به نفعشونه که پاسپورت شما و ملیت رو نادیده بگیرن و به پولشون برسن..

نقل قول نوشته شده توسط Lastphoenix مشاهده تاپیک
    سلام ،

از اينكه شما اينقدر با حوصله به سوالات پاسخ ميدين ، واقعا ممنونم .

نميدونم جديده يا نه ، ولي 5 تا مدرك MCM ( Microsoft Certified Master) وجود داره كه يكيش مربوط به SQL Server 2008 هست ، در واقع كسي اين مدرك رو ميگيره كه مدرك MCITP يا Microsoft Certified IT Professional رو در هر دو زمينه Database Administrator و DataBase Developer بگيره .
    بعبارتي كدهاي70-432 70-433 70-450 , 70-451 رو با موفقيت پاس كنه
    ممنون از اطلاع رسانیتون دوست عزیزم، برای SQL Server 2005 این مدرک نبود، اطلاع ندارم از چه زمانی ارائه شده

نقل قول نوشته شده توسط saed2006 مشاهده تاپیک
    سلام
    اینده شغل تولید نرم افزار رو از نظر مالی در ایران و جهان چطوری میبینید؟
    ایا روزی خواهد امد که برنامه ها خودشون برنامه بسازند و شاغلین این حوزه بیکار شوند؟
    ایا فارغ التحصیلان رشته نرم افزار 10 سال دیگر جزو قشر پول دار جامعه خواهند بود؟ یا پشیمان از خواندن درس در این رشته؟
    واقعا اینده را چگونه میبینید؟
    رقابت در این صنعت زیاده، شرکتهای زیادی فعالیت میکنند. اما حقیقت اینه که همیشه کسی که Expert باشه باز از دیگران پیش میافته. برنامه نویسهای خوب زیادی رو میشناسم که حقوق خوبی دریافت میکنند، اصلا ناامید نباشید، فقط تلاش بیشتری داشته باشید. این جمله گاندی معروفه: یا تلاش کن به اندازه آرزویت، یا آرزو کن به اندازه تلاشت.

روزی که نرم افزارها به جای ما برنامه بنویسند همین الان هم فرارسیده! حتما Form Generatorها و امثالهم رو دیدین. اما این نرم افزارها فقط میتونن کارهای عمومی رو انجام بدن و Customize کردن طبق تمام نیازهای ما ازشون برنمیاد.

هیچ شغلی جای Business و تجارت رو نمیگیره. در کشورهای دیگه هم برنامه نویسها به ثروتمندی تجار نیستند. ولی فرق اینجاست که در ایران اگر یک برنامه نویس ماهی 900 هزار تومان حقوق بگیره، باید حداقل ماهی 500 هزارتومان اجاره بده، با 400 هزار تومان دیگه همسر و فرزندانش رو اداره کنه (از پارامترهای دیگه مثل قسط ماشین و پس انداز ماهیانه و غیره میگذریم!!). ولی در کشورهای پیشرفته میزان درآمد همه کارمندها با تورم دارای تناسب هست. شاید در آمریکا هم نتونیم بگیم برنامه نویسها پولدار هستند، اما راحت زندگی میکنند و با حداقل حقوق ماهیانه براحتی منزل و اتوموبیل قسطی میخرند، تورهای متنوع و سفرهای جذاب میرن...
    این وضعیت یک برنامه نویس ساده بود، چه برسه به اینکه شما کمی همت داشته باشین. یکی از دوستان برنامه نویس من چند سال پیش به استرالیا مهاجرت کرد، بعد از 13-14 ماه تونست درآمد ماهیانش رو به دو برابر برسونه. چون علاقه داشت و سواد خودش رو ارتقا داد. باز هم عقیده دارم با تمام شرایط بد و خوب جامعه ما، کسی که دانش خودش رو افزایش میده واقعا پیشرفت میکنه

کاربر دائمی آواتار s.Jabbari
    محل زندگی
    تبریز

سلام اقاي ثباتي
    اولا حسوديم ميشه به تاريخ تولدت13
    دوما يه خواهش داشتم
    ميشه يك تاپيك در تالار sql server ايجاد كنيد و كساني كه مي خوهن تو امتحانات مايكروسافت شركت كنند رو اونجا راهنمايي كنيد.و اگه بشه نمونه سوالاتي در اون بخش قرار بديد.
    ما هم دعا مي كنبم داداش اوباما اين تحريم ها رو بي خيال بشه!!!!
    و شما به حقتون برسين
    ممنون از توجهتون

نقل قول نوشته شده توسط s.Jabbari مشاهده تاپیک
    سلام اقاي ثباتي
    اولا حسوديم ميشه به تاريخ تولدت13
    دوما يه خواهش داشتم
    ميشه يك تاپيك در تالار sql server ايجاد كنيد و كساني كه مي خوهن تو امتحانات مايكروسافت شركت كنند رو اونجا راهنمايي كنيد.و اگه بشه نمونه سوالاتي در اون بخش قرار بديد.
    ما هم دعا مي كنبم داداش اوباما اين تحريم ها رو بي خيال بشه!!!!
    و شما به حقتون برسين
    ممنون از توجهتون
    سلام،
    در تاپیک دوره آموزشی زیاد در مورد امتحانات بحث شده، میتونین اونجا ادامه بدین اگر سوال دارین. من در خدمت هستم

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

سلام استاد.خسته نباشید
    من دو سوال داشتم.شما چه سالی وارد دانشگاه شدید و دقیقا کدام دانشگاه درس خواندید؟
    و دوم اینکه خودتون کدامیک از امتحانهای sql 2008 را داده اید و اگه ممکنه لیست امتحانائی که دادید رو با سالش و محل امتحانتون بدهید.
    با تشکر

سلام استاد
    جدا خسته نباشید.
    واقعا میخواستم بدونم اگر موقعیت الان رو نداشتید، به عنوان یک برنامه نویس هیچ وقت حاضر میشدید یک جای دولتی کار کنید.(با توجه به شرایط و محدودیت هایی که یک کار دولتی میتونه داشته باشه، مثل کار روتین، رشد علمی پایین!! و ...)

نقل قول نوشته شده توسط kamal14953 مشاهده تاپیک
    سلام استاد.خسته نباشید
    من دو سوال داشتم.شما چه سالی وارد دانشگاه شدید و دقیقا کدام دانشگاه درس خواندید؟
    و دوم اینکه خودتون کدامیک از امتحانهای sql 2008 را داده اید و اگه ممکنه لیست امتحانائی که دادید رو با سالش و محل امتحانتون بدهید.
    با تشکر
    سلام، با این همه جزئیات نکنه ویزای کار آمریکا رو میخواین برام بگیرین!!

فعلا این رو ببینید:

https://mcp.microsoft.com/authenticate/validatemcp.aspx
    Transcript ID: 674532
    Access Code: aminsobati

نقل قول نوشته شده توسط solaleh مشاهده تاپیک
    سلام استاد
    جدا خسته نباشید.
    واقعا میخواستم بدونم اگر موقعیت الان رو نداشتید، به عنوان یک برنامه نویس هیچ وقت حاضر میشدید یک جای دولتی کار کنید.(با توجه به شرایط و محدودیت هایی که یک کار دولتی میتونه داشته باشه، مثل کار روتین، رشد علمی پایین!! و ...)
    سلام،
    حال و هوای شرکت خصوصی بیشتر مطلوبه برام چون همیشه از بالا فشار روی پرسنل اعمال میشه برای کیفیت بهتر و این خودش عامل پیشرفته.
    در سازمانهای دولتی (البته نه همشون) خود مدیر تحت فشار نیست چه برسه به پرسنل! همه خیالشون راحته که هر طور کار کنند سر وقت حقوق رو میگیرند. ولی شرکت خصوصی همیشه در لبه پرتگاهه و ناچاره تلاش دو برابر داشته باشه

کاربر جدید
    محل زندگی
    تهران

سلام، با این همه جزئیات نکنه ویزای کار آمریکا رو میخواین برام بگیرین!!

فعلا این رو ببینید:

https://mcp.microsoft.com/authenticate/validatemcp.aspx
    Transcript ID: 674532
    Access Code: aminsobati
    نه استاد.
    می خوام اگر توی ایران درس خوندید به بچه ها بگید که مثلا شما با فلان دانشگاه هم تونستید امین ثباتی بشید.نابغه sql.اصلا قصد ناراحت کردنتان رو نداشتم.فقط چون هیچ و قت به این سوال پاسخ ندادین می خواستم بدونم.می تونید پاسخ ندید.به هر حال شما یکه تازید.در همه چیز.اخلاق ،منش و دانش خود.

نقل قول نوشته شده توسط kamal14953 مشاهده تاپیک
    نه استاد.
    می خوام اگر توی ایران درس خوندید به بچه ها بگید که مثلا شما با فلان دانشگاه هم تونستید امین ثباتی بشید.نابغه sql.اصلا قصد ناراحت کردنتان رو نداشتم.فقط چون هیچ و قت به این سوال پاسخ ندادین می خواستم بدونم.می تونید پاسخ ندید.به هر حال شما یکه تازید.در همه چیز.اخلاق ،منش و دانش خود.
    دوست عزیزم،
    بعنوان حسن ختام این گفتگوی صمیمانه، میخوام به همه کسانی که من رو میشناسند بگم شخصا مخالف این هستم که اطلاعات من رو مرتبط با دوره های گذرونده شده در انگلیس بدونین. تک تک هموطنان من میتونن یک امین ثباتی و بسیار برتر از اون باشند، اگر فقط:
    1) عجله نکنند و نخوان ره چند ساله رو چند ماهه برن
    2) در مسیرشون پشتکار داشته باشند و با اعقتاد گام بردارند و یقین داشته باشند که هدف در دسترسشون هست

اینکه میگن فلانی خوب SQL Server بلده چون در انگلیس کار کرده درست مشابه این هست که میگن تو زبان انگلیسیت خوب هست چون چند ماه اونجا بودی! یادمه یکی از همکارانم اونجا به من گفت تو خیلی بهتر از غیر انگلیسیهایی که چند ساله اینجا هستن صحبت میکنی. اگر داستان حفظ کردن 2000 لغت رو در پستهای قبلی مطالعه کرده باشید، پی میبرید که من تمام این مهارت رو از ایران با خودم بردم و فقط چند اصطلاح جدید در طی چند ماه اقامتم یاد گرفتم!
    موضوع SQL Server هم عینا همین هست. یقین بدونین اگر چنین مسافرتی برام پیش نمیومد، باز هم به خاطر MCSD موضوع SQL Server رو جدی میگرفتم و باز هم SQL Server من رو شیفته خودش میکرد و باز هم تمام وقتم رو روی SQL Server میگذاشتم و باز هم در جایگاه الان بودم.
    اغلب ما (اول از همه خود من) چیزی رو که بدست آوردنش به نظرمون سخت میاد، براش بهانه میتراشیم! بیاین کمر همت ببندیم و ثابت کنیم هیچ چیزی دور از دسترس ما آریایی ها نیست!

کاربر دائمی آواتار m.hamidreza
    محل زندگی
    کره زمین

بله خودشه!!
    البته استاد الان تپل مپل تر و خوش تیپ تر هستن!

کاربر دائمی آواتار Dr.Bronx
    محل زندگی
    Hosna Soft

با تشکر از جناب امین ثباتی که به صبر و تحمل تمام سوال های کاربران محترم رو پاسخ دادند

از همینجا از طرف خودم و جامعه برنامه نویس از شما تشکر می کنم و به داشتن مدیر توانمند و لایقی همچون شما افتخار می کنم.

امیدوارم که در تمامی مراحل زندگی موفق و سربلند باشید ./

موفق و موید باشید ./

پایان صندلی داغ شماره پنج

صفحه 3 از 3 اولاول 123

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •