نمایش نتایج 1 تا 29 از 29

نام تاپیک: هر چند وقت ويندوز نصب مي کنيد ?

کاربر دائمی آواتار DAMAVAND
    محل زندگی
    همين اطراف

Wink هر چند وقت ويندوز نصب مي کنيد ?

هر چند وقت ويندوزتون رو عوض مي کنيد دوستان ? ممکنه به دلايل مختلف اين کار رو بکنيد يه ويروس سمج يا افت کارايي ويندوز. من خودم بستگي داره ممکنه هر دو يا سه ماه يک بار اين کار رو بکنم. البته از ويندوز و تمام برنامه هاي نصب شده و تنظيمات لازم با Ghost بک آپ گرفتم در نتيجه لازم نيست ويندوز رو دوباره نصب کنم. در ده دقيقه هم چيز به روز اول بر ميگرده !
    شما چکار ميکنيد ? بک آپ داريد يا دوباره نصب مي کنيد ?
    کسي هست از System Restore خود ويندوز هم استفاده کنه ? من که کلا خاموشش کردم.
    با وجود بک آپ احتياجي بهش نيست شما چکار ميکنيد ?

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

نقل قول: هر چند وقت ويندوز نصب مي کنيد ?

من هر وقت باب میلم باشه ویندوز عوض میکنم(مزایده نمیکنم) بکاپ چیه؟ خوردنیه؟

من رو سیستم PC از بکاپ استفاده میکنم ( از طریق گاست تحت داس ) ولی برای لپ تاپم نمیتونم ازش استفاده کنم چون موقع بوت هیچ درایوی رو نمیشناسه تا از رو اون درایو ایمیج رو بارگزاری کنم .

هر موقع هم که ببینم نیاز به نصب ویندوز هست این کار رو انجام میدم ( تقریبا هر 3 ماه یک بار )

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

هر موقع هم که ببینم نیاز به نصب ویندوز هست این کار رو انجام میدم ( تقریبا هر 3 ماه یک بار )
    اوه.... من ویندوزم بیشتر از یک هفته دوام نمیاره!

محل زندگی
    همين اطراف

نقل قول نوشته شده توسط مجتبی تاجیک مشاهده تاپیک
    من رو سیستم PC از بکاپ استفاده میکنم ( از طریق گاست تحت داس ) ولی برای لپ تاپم نمیتونم ازش استفاده کنم چون موقع بوت هیچ درایوی رو نمیشناسه تا از رو اون درایو ایمیج رو بارگزاری کنم .

عجيبه اين مشکلي که گفتي من ندارم. Ghost درايوهاي لپ تاب روميشناسه.لپ تاپمم جديده. شايد نسخه Ghost اي که داري قديمي هست منم از تحت داسش روي سي دي Bootable استفاده ميکنم. مشکلي نداره.

کاربر دائمی آواتار amirferdowsi
    محل زندگی
    تهران

سلام به تمامی دوستان

من هر 3 یا 4 ماه یکبار ویندوز رو عوض میکنم .
    از Backup هم استفاده نمی کنم و مجدد ویندوز و نرم افزارها رو نصب میکنم .

کاربر دائمی آواتار shedayat
    محل زندگی
    روی زمین خدا

راستش من به طور عادی هر 2 ماه ویندوز عوض می کنم. مگه اینکه ویروسی بشه که من توی یک روز تا 12 بار تجربه دارم. (آخه ویروسش autorun بود و منم طبق عادتم روی درایوها دابل کلیک می کردم!!! )

کاربر دائمی آواتار syntiberium
    محل زندگی
    scrin galaxy

من هر وقت ویندوزم به حال مردن می افته و دیگه نمی شه کاری واسش کرد فاتحش رو می خونم بعدش هم عوضش می کنم وبعد هم مجبورم کلی نرم افزار از اول روش نصب کنم .

من هر وقت ویندوزم به حال مردن می افته و دیگه نمی شه کاری واسش کرد
    دقیقا مثل بنده . منم دیگه هر وقت ویندوز جونش داره بالا میاد و دیگه به شدت کند میشه ، ویندوز رو عوض میکنم . خلاصه باید بشینم از اول VS و OFFICE و اینجور آتوآشغالا رو نصب کنم ( بابا شوخی کردم . جفتشون بهترین نرم افزارای دنیا هستن ) .
    آقایون کار درست ، یکیتون اگه میشه آموزش همین برنامه Ghost رو بزاره تا ما هم ازش فیض ببریم ......
    ممنون ......

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

تا زمانی که TuneUp و Registry Machine و Total Uninstall را روی سیستم داشته باشید به نظر من در حالت ایده آل سیستم شما 3 الی 6 ماه راحت دوام میاره.

من خودم هر سه ماه دست کم دو ماه ویندوز را تعویض می کنم.

کاربر جدید آواتار Alireza_h
    محل زندگی
    127.0.0.1

الان نزدیک به یک سال هست که ویندوزم را عوض نکردم. در گذشته حداقل ماهی یکبار عوض می کردم به خاطر ویروس و ...

سالهاست ویندوز نصب نکردم. همیشه preload بوده روی سیستمم. مگر اون دفعه ای که از ویستا به 7 ارتقا دادم. بلای خاصی هم سرش نمیارم که نیاز باشه مجددا نصبش کنم. : یک بار برای همیشه!

یادم نمیاد آخرین بار کی ویندوز عوض کردم، البته غیر از نصب ویندوز 7 که برای آن، ویندوز ویستا موجود را حذف کردم، و جای آن ویندوز 7 نصب کردم، و تا الان هم همان ویندوز 7 بدون مشکل خاصی کار میکنه. قبل از این هم یک ویندوز XP داشتم که حدودا 4 سال روی سیستم آن زمانم نصب بود، و به خوبی کار می کرد، تا اینکه نهایتا آن سیستم قدیمی شد، آن را کنار گذاشتم.

اگر کسی به درستی از ویندوز استفاده کنه، نیازی نیست که هر 6 ماه یک بار (کمتر یا بیشتر) ویندوزش را عوض کنه. وقتی کسی به من میگه هر X روز (هفته/ماه) ویندوزش را عوض میکنه، تصور من این هست که اون فرد بلد نیست به درستی از سیستمش نگهداری کنه. از طرف دیگه، پروسه نصب ویندوز، نصب نرم افزارهای مختلف، و تنظیم هر یک از آنها برای من یک پروسه بسیار زمانبر هست؛ و من حاضر نمیشم به همین راحتی این پروسه را تکرار کنم.

البته من از هارد دیسک، با استفاده از Acronise True Image، نسخه پشتیبان هم تهیه می کنم؛ تا در صورت بروز مشکل جدی، امکان برگشت ویندوز یا داده ها وجود داشته باشه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کاشان

نقل قول نوشته شده توسط علی کشاورز مشاهده تاپیک
    اگر کسی به درستی از ویندوز استفاده کنه، نیازی نیست که هر 6 ماه یک بار (کمتر یا بیشتر) ویندوزش را عوض کنه. وقتی کسی به من میگه هر X روز (هفته/ماه) ویندوزش را عوض میکنه، تصور من این هست که اون فرد بلد نیست به درستی از سیستمش نگهداری کنه.
    منظور شما از نگهداری چیست آقای کشاورز .

من برای حذف کامل نرم افزار های نصب شده از Total uninstall استفاده می کنم (واقعا عالیه).
    اگه نرم افزار هم زیاد نصب و حذف کنم نهایتا هر چند وقت یکبار درایو ویندوز را یک Defrag می کنم.
    در ابتدا نصب ویندوز هم سرویس هایی که نیاز ندارم سریع Stop میکنم.
    فایل های موجد در این پوشه %temp% (تایپ در خط فرمان Run) را هم پاک می کنم (البته بی دلیل نه).
    با TuneUp هم که دیگه سیستم را به قولی صفا میدم (این که دیگه آخرشه).
    Startup را هم به کرات چک میکنم تا از اجرا نرم افزاری موجود در هنگام logon با خبر باشم.
    درایو D هم به محض اینکه کوچکترین تغییری در آن ایجاد شود ، خودکار توسط Seagate Manager یک Backup در هار اکسترنال ایجاد میشود (این درایو حیاطی سیستم من است).
    نرم افزار هم بیهوده اجرا نمیکنم و پشت سرهم نرم افزار باز نمیکنم .
    از این که سیستم هم ویروسی بشه ترسی ندارم !.! Nod هست.
    به هیچ عنوان هم مثل بچه ها هنگام هنگ کردن سیستم دکمه Reset کیس را نمی زنم.
    خلاصه دیگه نمیدونم این کارهایی که من انجام میدم و گاها تکنیک های خاصی هم استفاده می کنم اما باز هم سر 3 یا نهایتا 5 ماه خودم حس میکنم یک ویندوز جدید باید نصب کنم.

به احتمال زیاد شما باید از نسخه ها اورجینال ویندوز استفاده کنید (ویندوز 7 را که مطمئن هستم) اما از من همه کپی رایت بوده .(ماشااالله به من )

از طرف دیگه، پروسه نصب ویندوز، نصب نرم افزارهای مختلف، و تنظیم هر یک از آنها برای من یک پروسه بسیار زمانبر هست؛ و من حاضر نمیشم به همین راحتی این پروسه را تکرار کنم.
    با این حرفتون کاملا موافقم خود ویندوز نهایتا 20 دقیقه نصب میشه اما نصب نرم افزارها مورد نیاز و تنظیمات شخصی در ویندوز زمان بر هست.

اگر کسی به درستی از ویندوز استفاده کنه، نیازی نیست که هر 6 ماه یک بار (کمتر یا بیشتر) ویندوزش را عوض کنه. وقتی کسی به من میگه هر X روز (هفته/ماه) ویندوزش را عوض میکنه، تصور من این هست که اون فرد بلد نیست به درستی از سیستمش نگهداری کنه. از طرف دیگه، پروسه نصب ویندوز، نصب نرم افزارهای مختلف، و تنظیم هر یک از آنها برای من یک پروسه بسیار زمانبر هست؛ و من حاضر نمیشم به همین راحتی این پروسه را تکرار کنم.
    بله موافقم ، ولی عده ای به خاطر کنچکاوی این بلاها سرشون در میاد ، من به شخصه تا 4 سال پیش باورتون نمیشه که حداکثر 5 روز ویندوز برام کار میکرد ، اینقدر با فایل ها و رجیستری ور میرفتم که ...

الان هم اصولا سر همین موارد ( گاهی اوقات کنجکاوی ) مجبور میشم ویندوز عوض کنم ، ولی خیلی دیر به دیر چون به قول شما نحوه نگهداری از ویندوز برام تغییر کرده .

از طرف دیگه، پروسه نصب ویندوز، نصب نرم افزارهای مختلف، و تنظیم هر یک از آنها برای من یک پروسه بسیار زمانبر هست؛ و من حاضر نمیشم به همین راحتی این پروسه را تکرار کنم.
    وقتی نرم افزاری مثل Ghost هست نصب ویندوز با نرم افزارهاش بیشتر از 10 دقیقه طول نمیکشه .

محل زندگی
    همين اطراف

با این حرفتون کاملا موافقم خود ویندوز نهایتا 20 دقیقه نصب میشه اما نصب نرم افزارها مورد نیاز و تنظیمات شخصی در ویندوز زمان بر هست.
    من هم همين رو ميخواستم بگم مجتبي. اگر از درايو ويندوز و برنامه هاتون يک بک آپ Image داشته باشيد .هر وقت خواستيد ميتونيد ويندوز رو دوباره نصب کنيد حداکثر درده پانزده دقيقه همه چيز به روز اول بر ميگرده.
    تا اينجا که من ديدم اکثر دوستان ويندوز و برنامه هارو دوباره نصب ميکنند !!!!
    و از بک آپ استفاده نميکنند ? من الان سه سال هست ويندوز نصب نکردم. هر وقت که احساس ميکنم در چند دقيقه ويندوز رو به روز اول برميگردونم انگار همين الان ويندوز و برنامه ها رو نصب کردي.

به همه پيشنهاد ميکنم از همين روش استفاده کنيد تا از شر نصب پياپي ويندوز و برنامه ها
    يک بار براي هميشه راحت شيد.

دوستان
    یک سی دی بوت عالی پیدا کردم!
    همه چی داره!
    از بکاپ گرفته تا ری - ست پسورد!
    http://www.hirensbootcd.net/download.html
    مجانی هم هست!
    یه نگاهی حتما بکنید!

کاربر جدید
    محل زندگی
    بی در و پیکرستان

من تا وقتی که سیستم عامل بالا نیاد ازش استفاده میکنم .
    لینوکس که همیشه خدا زنده هست :دی
    ولی ویندوز رو هر وقت ببینم دیگه بالا نمیاد ، یه ویندوز لایو میندازم تو درایو یا با لینوکس میام بالا و هر چی نیاز باشه ازش کپی میگیرم (مثل فولدرهای پلاس ده تو دسکتاپ و آپدیت آنتی ویروس و فولدرهای پروفایل مرورگرهام و . . . .. :دی ) و بسم الله :دی
    ویندوز جدید با تمام برنامه های مورد نیاز !!
    با اینکه اکثر برنامه های بک آپ گیری مثل نورتون گاست و آکرونیس ایمیج و . . . رو هم دارم ولی تا حالا بک آپ نگرفتم !!
    سیستم ریستور مزخرف هم همیشه خاموشه !!

یه دونه هم ویندوز ایکس پی سرویس پک سه از میهن دانلود دانلود کردم که کارش واقعا درسته !!

کمتر از سه ماه ویندوز عوض نمیکنم .
    مگر اینکه واسه موارد خاص

وقتی نرم افزاری مثل Ghost هست نصب ویندوز با نرم افزارهاش بیشتر از 10 دقیقه طول نمیکشه .
    در پست قبل توضیح دادم که من از Acronis True Image استفاده می کنم. امکانات Ghost در مقابل اون تقریبا هیچ محسوب میشه!

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

در پست قبل توضیح دادم که من از Acronis True Image استفاده می کنم. امکانات Ghost در مقابل اون تقریبا هیچ محسوب میشه!
    از لحاظ زمانی گفتم که مشکلی نداره در غیر این صورت معلومه که Ghost که تقریبا 4 سال پیش عرضه شده امکانات خاصی ارائه نمیکنه .

چه اطلاعات خوبی دادید...

من از نصب وین بدم مییاد فقط بخاطرهمین نصب مجدد نرم افزارا وگرنه مشکلی نیست...

منم معمولا سعی میکنم از سیستمم مراقبت کنم و هی اگه ویروسی نشم که عمر میکنه ولی دیگه هر دوسال پیش مییاد حداقل یه بار خوفناک ویروسی شم!
    اگه بشه ویروس و دستکاری هاشو اصلاح کنم که خداروشکر وگرنه تا وقتی سیستم بطور کامل نکشه وین عوض بکن نیستم...

معمول هر یکی دو سال وین عوض می کنم.ویندوزمم اورجینال نیست.

راستی چه اطلاعات خوبی دارید شماها دست آقای کرامتی بابت ایجاد این بخش درد نکنه :):X

کاربر دائمی آواتار hoax3r
    محل زندگی
    تهران

من تقریبا دو سالی میشه ویندوز عوض نکردم، 5 تا 6 روز در هفته هم کامپیوترم روشنه 15 ساعت ماکزیمم پای کامپیوترم، آنتی ویروسم ندارم، ولی تا حالا مشکلی جدی که مجبور بشم ویندوز عوض کنم برام پیش نیومده، نمیدونم بقیه چطور کار میکنن که 2 - 3 ماهه ویندور عوض می کنن

کاربر دائمی آواتار Dr.Bronx
    محل زندگی
    Hosna Soft

جدای از این بحث ها .
    اوایلی که برنامه نویسی رو شروع کرده بودم دقیقا یادمه روزهای جمعه روز عذا بود .
    چون باید ویندوز عوض می کردم اگر هم نمی کردم به 1 شنبه نمی کشید و داغون میشد .
    اما حالا یادم نمیاد آخرین بار کی ویندوز عوض کردم . فکر می کنم برج 9 یا 10 سال پیش بود .
    هیچ مشکلی هم احساس نمی کنم که بخوام ویندوز عوض کنم .
    به نظرتون این وسط چه چیزی تغییر کرده که این اتفاق رخ داده :-؟

نقل قول نوشته شده توسط Hosna.Soft مشاهده تاپیک
    به نظرتون این وسط چه چیزی تغییر کرده که این اتفاق رخ داده؟
    یا شما پیشرفت کردین یا ویروس ها

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

من امروز هفت هشت بار سیستم عامل های متنوع رو نصب کردم و آخرین کانفیگم این شد:
    در ضمن دوستان فکر بد نکنن.اون نسخه evaluation هست.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

اگر کسی به درستی از ویندوز استفاده کنه، نیازی نیست که هر 6 ماه یک بار (کمتر یا بیشتر) ویندوزش را عوض کنه. وقتی کسی به من میگه هر X روز (هفته/ماه) ویندوزش را عوض میکنه، تصور من این هست که اون فرد بلد نیست به درستی از سیستمش نگهداری کنه.
    با سلام خدمت آقای کشاورز

فرمایش شما بسیار جالب بود ؛ کارکرد در چند سال آن هم در صحت و سلامت کامل.

بدون شک شما

ورودی و خروجی های بسیار زیادی در سیستم خود دارد.

همیشه با سیستم خود در اینترنت به سر می برید

اعمال متنوعی را با استناد به علم خویش از دنیای کامپیوتر با سیستم خود انجام میدهید.

مدت و ساعات بسیاری از شبانه روز را تنها با استناد به نقش مدیریتی خود در این سایت از سیستم خود استفاده میکنید.

همچنین احتمالا :

حجم برنامه های در حال استفاده شما زیاد است و همین نصب ؛ پاک کردن( آپدیت ورژن قدیمی به جدید آنها حتی اگر در طول چند سال استفاده از آنها؛ خراب و یا کند نشوند ) و استفاده از برنامه ها ؛ با توجه به همه موارد مشکلات و عواقب بسیاری میتواند در پی داشته باشد.

تمام برنامه هایی که استفاده میکنید اصلی نبوده و یا لااقل همان در صد کم که اصلی نیستند از آخرین آپدیت های خود بی بهره اند و همین مورد و با گذشت زمان و ظهور بستر های نرم افزاری ؛ سخت افزاری و قابلیت هایی که میبایست پشتیبانی شوند برنامه های شما را از کار انداخته و آنها را تبدیل به دیتاهای بی ارزشی خواهند کرد که در نهایت و به اجبار اقدام به نصب نسخه جدیدتر آنها بازهم به صورت کرک شده میکنید که علاوه بر مشکل آپدیت نشدن مقوله پاک کردن و نصب مجدد و مشکلات آن را در پی خواهد داشت.

به خاطر دقتتان در امور (خصیصه بسیاری از اهل فن کامپیوتر) حوصله نرم افزار نیمه سالم/خراب و هنگ کردن سیستم و پایین آمدن سرعت و در کل بازی در آوردن سیستم را هم ندارید و با توجه به سیستمی که تهیه کرده اید از تبدیل شدن اشاره گر به ساعت شنی هم بدتان می آید.(مواردی که بنده به واقع از آنها متنفرم و ۸۰ در صد علت تعویض ویندوزم همین ها هستند.)

سیستم خود را دوست دارید و از خرابی های حتی بسیار کوچک و جزیی آن هم دلگیر میشوید.(موردی که کاربران محترم ویندوز بسیار با آن روبرو شده اند. بروز مشکل کاملا ناگهانی حالا به هر علتی مثلا ریست شدن یکباره ویندوز و بروز مشکل سخت افزاری و قطع ناگهانی برق حین انجام کارو استفاده از برنامه ای که اطلاعات حیاتی شما و سیستم عامل در آن درگیر است(موردی که زیاد پیش می اید)و بسیاری موارد دیگر که اگر درصد بسیار ناچیزی برای آنها قایل شوید باز هم احتمال رخ دادن آنها در آن بازه زمانی طولانی هست) که احتمالا شما به سادگی از کنار همین مشکلات کوچک هم نمی گذرید.

و همچنین میدانید که :

ویندوز تنها با گذشت زمان و استفاده مکرر ونه حتی استفاده های خاص شما ؛ به دلیل دارا بودن ریجستری و مشکل دار شدن آن به علت تمام موارد بالا بسیار بی حال ؛ بی روح و زجر آور میشود.

همچنین انبوه برنامه های تعمیر نرم افزار های سیستم و تعمیر ریجستری و بهینه کردن همه گونه و همه جا و همه سبک سیستم و برنامه های cleaner که به گفته خود فایل های اضافی را پاک کرده و ویندوز را مانند روز اول میکنند و هزاران برنامه دیگر که شما هم آنها را میشناسید اصلا آن طور که باید و شاید به وعده های خود عمل نکرده و استفاده از آنها تنها در یک برهه زمانی کوتاه مشکلات سطحی سیستم را برطرف میکنند.(که بنده بر روی ویندوز ملعون خودم دقیقا ۵ تا از به حساب بهترین هاشو دارم و هر وقت که به اجبار در ویندوز هستم دایما با آنها ویندوز را چک میکنم و تاثیر بسیار اندکی میبینم.)

و بنده با علم به این موضوع که شما از منابع بسیار بالای سخت افزاری استفاده میکنید (مثلا همان پردازنده چهار هسته ای و سری بلک ای ام دی تان که احتمالا به خاطر باز بودن ضریب مولتی پلیرش ؛ اور کلاکش هم میکنید و قدرت سیستم را به سقف میچسبانید و حالشو میبرید.)

اما باز هم حتی در مورد شخصی مانند شما با معلوماتتان نیز فرمایشات شما جای تعجب دارد و بنده بسیار علا قه مند به دانستن و درک کامل کلمه و مفهوم نگهداری شما هستم.موردی که در بودن آن هیچ شکی نیست اما دانش ناقص شخص بنده اجازه درک آن را نمیدهد.(سو تفاهم نشود).

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط hoax3r مشاهده تاپیک
    من تقریبا دو سالی میشه ویندوز عوض نکردم، 5 تا 6 روز در هفته هم کامپیوترم روشنه 15 ساعت ماکزیمم پای کامپیوترم، آنتی ویروسم ندارم، ولی تا حالا مشکلی جدی که مجبور بشم ویندوز عوض کنم برام پیش نیومده، نمیدونم بقیه چطور کار میکنن که 2 - 3 ماهه ویندور عوض می کنن
    دوست عزیز جملات شما با استناد به شرایط سیستم شما و سبک استفاده تان عجیب ترین و منحصر به فرد ترین جملاتی بود که تا کنون شنیده بودم.

من خودم معمولا مجبور بودم 6 ماه یکبار عوض کنم!
    ولی از وقتی 7 رو نصب کردم دیگه عوض نکردم!

کاربر دائمی آواتار sasan_vm
    محل زندگی
    زاهدان

قبلا سالی 2 بار windows عوض میکرم ،الان 3 سال ویندوز عوض نکردم .

خوبیه Win 7 اینه که خودش اگه مشکلی پیش بیاد خودش رو مرمت میکنه. از دوستان کسی هست که sevenesh بطور طبیعی خراب شده باشه و دوباره نصبش کرده باشه؟
    من که 3 چهار ماهی هست نصب کردم به مشکل خاصی بر نخوردم. اگر هم بوده خودکار رفع شده.
    Windows های xp sp2 آپدیت 2-3 سال پیش که افتضاح بود. برای من بدون استثنا 1 ماه بیشتر کار نمیکرد.
    xp media center و یا xp sp3 ویندوزایی هستن که راحت 6 ماه برام کار میکنه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •