نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: آزاد کردن نرم افزار مدیریت آموزشگاه نوشته شده با جاوا

کاربر دائمی آواتار jeus
    محل زندگی
    لباسام

آزاد کردن نرم افزار مدیریت آموزشگاه نوشته شده با جاوا

سلام به همه دوستان
    من نرم افزار مدیریت آموزشگاه ها بوسیله زبان محبوبم جاوا طراحی کرده ام و در یک فید بک از چند تا مدیر آموزشگاه گرفتم متوجه شدم که نرم افزار خوبی از کار درآمده و هم اکنون هم ۲-۳ جا داره کار می کنه .
    اکنون می خواهم این نرم افزار را به صورت اپن سورس ارائه بدهم
    اما چند نکته برام مهمه
    ۱- ایجاد تمایل اشخاص به برنامه نویسی با جاوا
    ۲- فراگیری و یادگیری افراد توسط مرور کدهای برنامه
    ۳- توسعه نرم افزار
    ۴- فراگیر شدن نرم افزار در آموزشگاههای
    این موارد بر اساس الویت مرتب شده اند اما تحقق یافتن همشون برام مهمه .
    و تا وقتی مطمئن نشم که آزاد کردن سورس برنامه ام این موارد را موجب میشه اقدام به این کار نمی کنم
    از دوستان می خواهم که راهکار ها و تواناییهای همکاری خودشون را در زمینه های مختلف توی همین تاپیک بنویسند
    نرم افزار جامع آموزشگاهها لوتوس
    نرم افزار مدیریت آموزشگاه لوتوس نرم افزار کاملی برای محیطهای آموزشگاهی بوده که سادگی کار با نرم افزار روند کارهای دفتری را بسیار سریع کرده و با کنترلهای برنامه عملا جلوی اشتباهات انسانی را گرفته و ثبت دستی را به صفر رسانده است.
    این نرم افزار با زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده است اطلاعات این نرم افزار در پایگاه داده MYSQL ذخیره می گردد
    نرم افزار آموزشگاه لوتوس از ابتدا در دو محیط واقعی (آموزشگاه زبان ، آموزشگاه زبان و کامپیوتر ) راه اندازی گردید تا نرم افزار به صورت واقعا کارا تولید و اشکال زدایی شود .
    نمونه ای از امکانات نر م افزار را مشاهده می نمایید

امکان تشکیل گروههای آموزشی تا n زیر شاخه

• امکان تشکیل گروه اصلی تا n زیر شاخه

• امکان حذف گروه اصلی
    • امکان جلوگیری از حذف گروه اصلی در صورت داشتن گروه فرعی
    • امکان تشکیل گروه فرعی به تعداد دلخواه برای هر گروه اصلی
    • امکان نمایش گروه فرعی بر اساس گروه اصلیمکان ثبت پیش فرض مبلغ شهریه برای دوره

• امکان ثبت مجموع ساعات کلاس
    • امکان مشخص کردن ترتیب دوره

• امکان حذف دوره های مشخص
    • امکان نمایش دوره ها بر اساس گروه اصلی و گروه فرعی
    • امکان ساخت کلاس بر اساس دوره ها
    • امکان مشخص کردن استاد کلاس
    • امکان تعیین جنسیت کلاس (مذکر-مونث-مختلط)
    • امکان تعیین کد کلاس به صورت خودکار
    • امکان مشخص کردن درصد بارم نمره برای هر کلاس
    • امکان مشخص کردن حداکثر ظرفیت برای ثبت نام در هرکلاس
    • امکان تعریف روزهای کلاس به تعداد دلخواه در هفته
    • امکان تعریف ساعات کلاس به تعداد دلخواه در یک روز

• امکان تعیین محل فیزیکی کلاسها به تعداد دلخواه
    • امکان کنترل هوشمند جلوگیری از تداخل اطاقهای یک کلاس با کلاس دیگر
    • امکان کنترل هوشمندعدم تداخل ساعات کار استاد
    • امکان حذف روزهای کلاس
    • امکان ویرایش روزهای کلاس
    • امکان تغییر مبلغ شهریه هر کلاس
    • امکان تعیین تاریخ شروع کلاس

• امکان اضافه کردن توضیحات به کلاس
    • امکان نمایش کلاسهای به اتمام رسیده
    • امکان نمایش کلاسهای در حال اجرا
    • امکان جستجو در کلاسهای ساخته شده بر اساس دوره ، استاد ، تاریخ شروع،تاریخ خاتمه،شهریه،توضیحات و ...
    • امکان ثبت مشخصات اعضاء به تفکیک استاد ، دانشجو ، کارمند به صورت ترکیبی و یا منفرد
    • امکان مشخص کردن شماره شناسایی به صورت خودکار
    • امکان اضافه کردن عکس اعضاء
    • امکان ویرایش مشخصات اعضاء
    • امکان جستجوی عضو بر اساس نام،نام خانوادگی،نام پدر،ش ش ،تلفن و ....
    • امکان حذف اعضاء
    • امکان بازگرداندن اعضاء حذف شده
    • امکان نمایش کلیه مشخصات اعضاء
    • امکان ثبت نام اعضاء در کلاسهای دلخواه
    • امکان کنترل هوشمند ثبت نام به ترتیب دلخواه
    • امکان کنترل هوشمند ثبت نام بر اساس جنسیت تعیین شده
    • امکان دیدن مشخصات در هنگام ثبت نام
    • امکان جلوگیری از ثبت نام مجدد دانشجو در یک کلاس
    • امکان حذف دانشجو از کلاس ثبت نام شده
    • امکان نمایش دانشجویان ثبت نام شده در یک کلاس
    • امکان کنترل هوشمند ثبت نام بر اساس ظرفیت تعیین شده
    • امکان ثبت نام شخص براساس کد کلاس
    • امکان ثبت نام سریع دانشجویان برای مواقع اوج کاری
    • امکان انتخاب دانشجو از لیست برای ثبت نام
    • امکان مشخص شدن تاریخ ثبت نام هر شخص
    • امکان ثبت شهریه هر دانشجو
    • امکان تعیین مبلغ تخفیف برای هر شخص
    • امکان ثبت پرداختهای هر شخص به تعداد دلخواه
    • امکان ویرایش پرداختهای هر شخص
    • امکان نمایش پرداختهای هر شخص
    • امکان ثبت تاریخ پرداختهای هر شخص
    • امکان ثبت نوع پرداختهای دانشجو (چک-چک پول - نقد - واریزی)
    • امکان ثبت شماره فیش پرداختی دانشجو
    • امکان ثبت توضیحات برای پرداختی دانشجو
    • امکان کنترل پرداختها بر اساس شهریه و جلوگیری از پرداخت بیشتر از شهریه
    • امکان تعیین مبلغ قابل پرداخت با لحاظ کردن تخفیف
    • امکان نمایش تمامی پرداختهای یک کلاس
    • امکان ثبت نمره دانشجویان برای هر کلاس
    • امکان تشخیص نمره هر شخص بر اساس نمره
    • امکان تعیین نمره پایانی هر شخص بر اساس درصدهای آن کلاس
    • امکان ثبت تاریخ ثبت نمره
    • امکان مشاهده نمرات کلاس
    • امکان ویرایش نمرات هر شخص
    • امکان نمایش بالاترین نمره در کلاس
    • امکان ثبت کلاسهای فیزیکی (اطاق)
    • امکان ثبت عنوان،تعداد کامپیوتر،تعداد صندلی،نوع تخته(سیاه-وایت برد) هر کلاس
    • امکان تعیین کد مشخص برای هر کلاس به صورت خودکار
    • امکان ثبت مشخصات آموزشگاه از جمله نام(فارسی و لاتین)،آدرس،تلفن،صندوق پستی ، پست الکترونیک
    • امکان ویرایش مشخصات آموزشگاه
    • امکان اضافه کردن آرم آموزشگاه به برنامه
    • امکان استفاده از مشخصات در آموزشگاه
    • امکان چاپ گزارشهای مالی
    • امکان چاپ پرداختهای هر دانشجو
    • امکان چاپ پرداختهای کل کلاس
    • امکان چاپ لیست بدهکاریها
    • امکان چاپ لیست پرداختها همراه با تخفیف های داده شده
    • امکان چاپ لیست همه اعضاء مشخص به صورت کارت
    • امکان چاپ کلاسهای ساخته شده
    • امکان چاپ کلاسهای به اتمام رسیده
    • امکان چاپ کلاسهای در حال اجرا
    • امکان چاپ کلاسهای مشخص
    • امکان چاپ مشخصات کلاسها (تاریخ شروع - تاریخ خاتمه-روزها-ساعات-استاد-شماره کلاس)
    • امکان چاپ روزهای کلاس
    • امکان چاپ ثبت نام شدگان هر کلاس
    • امکان چاپ ظرفیت کلاس و تعداد ثبت نام شدگان
    • امکان چاپ لیست دانشجویان کلاس برای استاد
    • امکان چاپ کارت دانشجو برای کلاس
    • امکان چاپ نمرات دانشجو
    • امکان نمایش مشخصات آموزشگاه در بالای هر گزارش

دوستان در بالا قسمتی از امکانات ورژن قبلی را می بینید . الان یک چیزهایی بهش اضافه شده اما متاسفانه وقت در آوردن امکانات جدید را نداشتم .
    امیدوارم این حرکت من با استقبال روبرو بشه
    دوستان هرکس هر تجربه و یا دانشی هم در مورد لایسنس های نرم افزار های آزاد داره لطفا دریغ نکنه .
    در پست های بعدی اگر استقبال بشه پستهایی در موردراههایی را که افراد میتونند به توسعه این نرم افزار کمک کنند می نویسم .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرج

نقل قول: آزاد کردن نرم افزار مدیریت آموزشگاه نوشته شده با جاوا

سلام
    اشتباه نکن.اینهمه نرم افزار اوپن سورس تو دنیا هست.کدومش رو ایرانی ها توسعه دادن؟کدومش رو تغییر دادن؟نرم افزار شما هم همینطور.من همین الان تو لینوکسم و دارم می نویسم.عشق اوپن سورس.برنامه نویس سی پلاسم.می خواستم یه برنامه ای رو توسعه بدم.بعد ها می خواستم یکی بسازم.بعد ها تصمیم گرفتم از رو یه برنامه اوپن سورس روش کار رو یاد بگیرم.هیچ کدوم نشد.همه همون مراحل اولیه ول شد.مشغله نمیذاره کسی به این چیزا فکر کنه.
    هیچ کدوم از مواردی که گفتی محقق نمیشه جز مورد آخری.نرم افزار برنامه نویسی محبوب ایرانی ها vb و C#‎ .حتی فکر هم نکردن که جاوا چه قابلیتهایی داره.
    تحقق مورد آخر هم به خود شما بستگی داره.اینهمه از کار رو کردی آخرش هم بکن که تکمیل شه.حیف نیست اینهمه وقت گذاشتی و زحمت کشیدی.موردی دیدم که پول خوبی گرفته.نرم افزار اوپن سورس رو ارتقا داده و می فروشه به دکترا و میلیونی پول می گیره.

کاربر دائمی آواتار persianshadow
    محل زندگی
    تهران

خب هیچ پروژه open source ی در دنیا ابتدا نمیاد از دیگران امضا بگیره که بیایید پروژه منو نگاه کنید و یا دانلود

کنید و یا روش کار کنید و یا حتی ازش استفاده کنید ! در وهله اول پروژه شما باید طبق استانداردهای کدباز

باشه یعنی به صرف کدها بلکه git و یا CVS و... اون رو قرار بدید.سایتی داشته باشه.آموزش نصب و روش

توسعه. و در نهایت لایسنس کار.که باید بر طبق دیدگاه خودتون منطبق بشه از GPL گرفته تا MIT و .....

ولی در کل باید دید یک پروژه کدباز چه استفاده‌ای داره.خب طبعآ چنین پروژه ای بیشتر یک نرم افزار هست

و مثلآ یک کتابخانه نیست پس بیشتر مشتری نهایی [End User] پیدا میکنه تا توسعه‌دهنده.

خیلی از مسائل در استفاده افراد از یک پروژه کدباز تاثیر داره.شما فرض کنید مایکروسافت بگه من کدهای

ویندوز رو منتشر می‌کنم خب فایده‌اش چیه ؟ این که کافی نیست.باید این کدها ماژولار باشن.از یک معماری

خاص پیروی کرده باشن.مستندات گسترده‌ای داشته باشن و در نهایت پشتیبانی قوی و همچنین به روز

شدن اون کدها توسط owner کار.چیزی که شما در کدهای لینوکس می‌بینید.که اگه با بخش بوت کار داشته

باشید ماژول‌هاش معلوم هست به همراه مستندات و همچنین یک تاریخچه عالی در git ....

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

واقعا جالبه که واسه این کار شرط میزارین
    اگه هدف شما از متن باز کردن پروژه تحقق مواردی هست که گفتین هیچ کدوم از این اهداف شما با این روش عملی نمیشن .
    در ضمن یه نگاهی به سایت سورس فورج بندازین و ببینین چقدر پروژه متن باز جاوا هست اونجا بدون هیچ شرط و شروطی !!!

کاربر دائمی آواتار jlover
    محل زندگی
    زیر میز کامپیوترم !

دوستان من میل دارم نکاتی رو از نظر خودم عرض کنم:
    من فکر میکنم هدف jeus در ارایه ی یک مثال و به عنوان یک راهنما برای کمک به یادگیری و گسترش فناوری جاوا و درک روند های بازمنبع برای علاقه مندان فارسی زبان جاوا، بسیار ارزنده و ستودنی ست (بدون توجه به روال استاندارد و رایج مجوزهای پروژه های بازمنبع که بشخصه هم درک خیلی محدودی ازشون دارم و باید در آینده ی نه چندان دور برای هضم این فلسفه و مفهوم در دنیای نرم افزار، تلاش کنم)
    از این رو، فقط ناامید کردن و صرفاً ایراد گرفتن از کسی که در این راه پیش قدم شده (حتی اگر به شیوه ای نادرست این کار رو کرده باشه)، کار صحیحی نیست.
    از اون بدتر: اینکه ابراز میشه این همه پروژه ی متن باز ریخته، خب که چی، ما باید به این دلیل خودمون رو در انجماد فرو ببریم؟! شاید اصلاً این پروژه به دلیل بومی بودن، وحتی شاید داشتن مستندات فارسی، ارزش آموزشی بیشتری برای برنامه نویسان فارسی جاوا به همراه داشته باشه.
    در این خصوص یاد یکی از تاپیکهایی که خودم باز کرده بودم افتادم ( این پست واقعاً دلسرد کننده می بایست باشه، اما چه کنیم که من دلسرد نمیشم! و نه تنها اون نرم افزار رو نوشتم، و گسترشش هم دادم، به زودی نسخه ای قابل انعطاف و قابل گسترش و بسیار مستند رو همینجا ارایه میدم)؛ خب در عین حال در صحبتهای persianshadow، این نکته _ به خصوص درباره ی نرم افزار ایشون و همینطور نرم افزار بنده _ کاملاً صحیح و منطقی میاد:

... طبعآ چنین پروژه ای بیشتر یک نرم افزار هست
    و مثلآ یک کتابخانه نیست پس بیشتر مشتری نهایی [End User] پیدا میکنه تا توسعه‌دهنده...
    بله، مثلاً نرم افزار من یک نرم افزار کاربردی تک منظوره ست و روی تک منظوره بودنش هم تاکید داشتم و انگیزه ی ساختش هم به یک نیاز شخصی برمیگرده که تا به اینجا به پایان عمر توسعه ی خودش رسیده! از طرفی میدونم با وجود نرم افزارهای بازمنبع و همچنین تجاری و قفل شکسته ای که علاوه بر کاربرد اصلی ای که مد نظر بنده بوده، امکانات جانبی دیگه ای هم در اختیار قرار میدند، فقط با هدف کاربرد، شاید این نرم افزار ارزش چندانی نداشته باشه (گرچه همون ساده بودنش از نظر من برای کاربر نوعی یک مزیت محسوب میشه)؛ اما فردا روزی که من بیام اعلام کنم این پروژه رو با این امکانات باز کردم، (با اینکه می دونم جای چندان گسترشی نداره) مطمئنم حداقل ارزش آموزشی خواهد داشت، میشه روش بحث کرد، من هم میتونم از نقدها پند بگیرم و در عین حال کسی که شاید تازه داره درباره ی جاوا تحقیق میکنه این اثر رو داره که خب به سادگی و با طی این مراحل یه نرم افزار کاربردی کامل طراحی و ساخته شده و ...
    (اگرچه منظورم از باز کردن شاید تنها ارایه ی رایگان تمام کدها و مستنداتش باشه!)
    من هم به سازوکارهای توسعه ی بازمتن آشنا نیستم، اما بهتره که ضمن انتقاد، همدیگه رو راهنمایی کنیم و مطلقاً از دلسرد کردن پرهیز کنیم.

قاعدتاً خود ایشون باید بیاد درباره ی شروط توضیح بده، شاید اون طوری نیست که به نظر میاد! و طبیعتاً هیچ تضمینی هم نیست که کسی روی حرفش بایسته! اما خب به نظر من ایشون میل داره که کارش مفید واقع بشه (یعنی یکی از انگیزه های پشت شروط (شروطی که گویی خیلی بد تفسیر میشه) مخصوصاً 1 و 2 )

با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله jlover : یک شنبه 23 خرداد 1389 در 23:14 عصر

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

پیشنهاد میکنم لینک های زیر یک نگاهی بندازین :
    http://en.wikipedia.org/wiki/Open_source_software
    http://en.wikipedia.org/wiki/Free_an...ource_software
    قصد من دلسرد کردن نبود فقط منظورم این بود که باز متن کردن یک نرم افزار هیچ تضمینی برای این موارد نمیشه !!!
    توسعه نرم افزار

کاربر دائمی آواتار persianshadow
    محل زندگی
    تهران

ببینید دو تا حالت وجود داره :

۱ - یک نفر خودش جاوا رو بلده [تسلط بالا داره] پس هیچ وقت وقتی برای خوندن کدها نمی‌زاره و اصلآ خوندن

کدها خودش وقت گیر هست پس میره اصلآ می‌نویسه اون نرم افزار رو [فرضآ]

۲ - یک نفر جاوا بلد نیست [تجربه کمی داره] خب این فرد هم در وهله اول باید کدهای تمیز [Clean code]

در اختیارش باشه با مستندات کافی تا شروع به یادگیری کنه.غالبآ پروژه های رو کدباز قلمداد می‌کنیم که

کدباز شدنشون معنادار باشه یعنی اینکه کمک کنه به جلوگیری از "دوباره اختراع نشدن چرخ".و غالبآ

کتابخانه‌ها مهم‌ترین این موارد هستند.و صد البته پروژه های نرم افزاری مثل IDE ها [eclipse - netbeans]

و صدها چیز دیگه.

سوم اینکه بحث دلسرد کردن نیست یا تا اینکه هر کس چیزی میگه میگن طرف مقابل رو نا امید نکن ! پس

چه باید کرد ؟ باید به طرف گفت به به چه کاری عالی.اینجا هم دو نکته وجود داره :

۱ - فردی به کارش اطمینان داره مثلآ کدباز کردن پروژه‌اش یعنی مطالعه کرده و می‌دونه چیکار کنه دیگه نیازی

به مطرح کردن در جمع نداره تا بهش امید بدن یا نا امیدش کنن.ربطی هم به فرهنگ و کشور نداره.همه جایی

دنیا افراد موفق با زحمت پیروز شدن و مردم هم در حین کار براشون دست نمی‌زدن بلکه تمسخر می‌کردن و

غیره ...این رو از این بابت عرض کردم که برخی می‌گن وای ما ایرانی ها اینجور و غیره ....

۲ - یک نفر دقیقآ نمی‌دونه میخواد چیکار کنه و مردد هست پس شروع می‌کنه با همه مشورت کردن ! این

یعنی چی ؟ یعنی اینکه به جای اینکه پرس و جو کنه یکی دو نفر افراد متخصص رو پیدا کنه و ازشون مشاوره

بگیره میاد توی یک فروم که مثلآ آدم کم اطلاعی مثل من ناامیدش کنه.پس روش درست در حالت دوم هم

در نظر داشتن افراد متخصص [جمع محدود] و گرفتن مشاوره دقیق و صحیح هست.

در نهایت اینکه هدف همه ما از فرصتی که در این فروم [و هر جایی نظیر این چه فارسی زبان چه غیر فارسی]

می‌زاریم علاقه مندی و حس کمک هست [هر چند کم و در حد توان] و نه دل آزاری دوستان...

کاربر دائمی آواتار jeus
    محل زندگی
    لباسام

دوستان عزیزی که در این تاپیک پست گذاشتید از همه شما ممنونم
    ابتدا باید اشاره کنم که شما هم مطمئا نرم افزاری را تولید نموده اید و از اجرای برنامه هایتان و پیشرفت اونها خوشحال می شوید .
    من هم استثنا نیستم و وقتم رو روی این نرم افزار و یک سری از دیگر نرم افزارهام گذاشتم .
    هدف من از آزاد کردن این نرم افزار تشویق و یا به قول دوستمون دست زدن نبود و تنها هدفم انجام کار مفیدی بود که به درد افراد بخوره .
    من دوست داشتم در این تاپیک افرادی پست بگذارند که بتونند راهنمایی کنند نه اینکه پست من را به عنوان یک شرط طلقی کنند .
    من این تاپیک را زدم که از د وستان راهنمایی بگیرم نه اینکه شرط بگذارم
    گه هدف شما از متن باز کردن پروژه تحقق مواردی هست که گفتین هیچ کدوم از این اهداف شما با این روش عملی نمیشن .
    در ضمن یه نگاهی به سایت سورس فورج بندازین و ببینین چقدر پروژه متن باز جاوا هست اونجا بدون هیچ شرط و شروطی !!!
    خب هیچ پروژه open source ی در دنیا ابتدا نمیاد از دیگران امضا بگیره که بیایید پروژه منو نگاه کنید و یا دانلود

کنید و یا روش کار کنید و یا حتی ازش استفاده کنید !
    اگه شما به این پست به دید امضاء نگاه می کنید خوب دید شما اشباه است و من تنها با این دید این تاپیک را ایجاد کردم که از اشخاصی مثل شما و دیگر دوستان راهنمایی بگیرم که اصلا این کار من چه نتیجه مثبتی خواهد داشت و به درد کی می خوره ؟
    من پروژه آموزشگاه را فعلا کنار گذاشتم و تنها چیزی که هست اینه که قسمتی از هاردمو پر کرده طرز فکر من این بود که کاری کنم که به درد کسی بخوره و بتونن ازش استفاده مفید بکنن و از این حالت خفته .
    سوم اینکه بحث دلسرد کردن نیست یا تا اینکه هر کس چیزی میگه میگن طرف مقابل رو نا امید نکن ! پس

چه باید کرد ؟ باید به طرف گفت به به چه کاری عالی.اینجا هم دو نکته وجود داره :
    اولا من به هوای امیدواری و یا نا امیدی این تاپیک را ایجاد نکردم و برام هم اهمیتی نداره که دیگران چقدر بکوبن و یا تحسین کنن .
    من کاری را که خودم درست تشخیص بدم انجام می دم البته گفته های علمی و تجربه افراد در تصمیم گیری من بی تاثیر نیست چیزی که تو این تاپیک کمتر دیده میشه .

- یک نفر دقیقآ نمی‌دونه میخواد چیکار کنه و مردد هست پس شروع می‌کنه با همه مشورت کردن ! این

یعنی چی ؟ یعنی اینکه به جای اینکه پرس و جو کنه یکی دو نفر افراد متخصص رو پیدا کنه و ازشون مشاوره

بگیره میاد توی یک فروم که مثلآ آدم کم اطلاعی مثل من ناامیدش کنه.پس روش درست در حالت دوم هم

در نظر داشتن افراد متخصص [جمع محدود] و گرفتن مشاوره دقیق و صحیح هست.
    به نظر شما چه روشی برای مشورت گرفتن خوبه شماره استالمن را به من می دی که من ازش مشاوره بگیرم این دیگه از اون حرفها بود .
    اگه من اینجا افراد متخصص در زمینه برنامه نویسی و اپن سورس و جاوا را پیدا نکنم پس حتما باید برم توی یک سایت ورزشی پست بزنم ؟
    شمایی که حرف از مشاوره می زنی به جای پستهایی که درصد بالاییش کمکی به من نکرد بهتر بود که راهکاری ارائه می دادی .
    باز هم می گم اگر قرار باشه که نرم افزار من آزاد بشه که آزاد شده باشه و یک سری سودجو ازش سود ببرن ترجیح می دم که این کار را هیچگاه نکنم .

در نهایت اینکه هدف همه ما از فرصتی که در این فروم [و هر جایی نظیر این چه  فارسی زبان چه غیر فارسی]

می‌زاریم علاقه مندی و حس کمک هست [هر چند کم و در حد توان] و نه دل آزاری دوستان...
    من از شما ممنون هستم و بعضی از انتقادهای شما سازنده است و به من کمک می کنه اما بعضی هاشون به نظر می رسه که برای زدن ساز مخالف باشه .

قصد من دلسرد کردن نبود فقط منظورم این بود که باز متن کردن یک نرم افزار  هیچ تضمینی برای این موارد نمیشه !!! 
    بهتر نبود پیشنهادهایی می دادید و یا استراتژی که این موارد ۱۰۰٪ نه درصد کمیش عملی بشه

قاعدتاً خود ایشون باید بیاد درباره ی شروط توضیح بده، شاید اون طوری نیست که به نظر میاد! و طبیعتاً هیچ تضمینی هم نیست که کسی روی حرفش بایسته! اما خب به نظر من ایشون میل داره که کارش مفید واقع بشه (یعنی یکی از انگیزه های پشت شروط (شروطی که گویی خیلی بد تفسیر میشه) مخصوصاً 1 و 2 )
    من توضیحم درباره شروط اینه که تا تضمین نشه اینها عملی میشن من نرم افزارمو آزاد نمی کنم
    کاربران برنامه نویس : تورو خدا آزاد کن اگه آزاد نکنی ما می میریم . jeus خواهش میکنم

به نظزتون جملات بالا مسخره نبود .
    اما چند نکته برام مهمه
    ۱- ایجاد تمایل اشخاص به برنامه نویسی با جاوا
    ۲- فراگیری و یادگیری افراد توسط مرور کدهای برنامه
    ۳- توسعه نرم افزار
    این موارد بر اساس الویت مرتب شده اند اما تحقق یافتن همشون برام مهمه .
    خوب حتما تا حالا متوجه شدید .
    بعد هم اینکه :اگه اشخاص یک برنامه قوی را که با جاوا نوشته شده است (البته برنامه ی دسکتاپ که جای خلیش خیلی احساس میشه ) را ببینند رغبتشون برای آمدن به سمت جاوا بیشتر نمیشه به جای رفتن به سمت دلفی و یا C#‎‎ و یا VB ؟
    در مورد گزینه دوم هم منظورم افراد صفر نیست بلکه افرادیه که تمایل به نوشتن برنامه با جاوا دارند و تجربه کار با جاوا را هم داشته اند اما مشکلاتی در ساختن پنجره ها و یا اتصال به دیتا بیس دارند و یا مواردی مثل انکدینگ و .... که با دیدن سورس برنامه کمکی بهشون بشه .

کاش که دوستان به جای اینکه جبهه بگیرند که من دلیلشو برداشت اشتباه از تاپیک خودم می دونم یک کم همکاری می کردند
    دوستان هرکس هر تجربه و یا دانشی هم در مورد لایسنس های نرم افزار های آزاد داره لطفا دریغ نکنه .
    ولی در کل باید دید یک پروژه کدباز چه استفاده‌ای داره.خب طبعآ چنین پروژه ای بیشتر یک نرم افزار هست

و مثلآ یک کتابخانه نیست پس بیشتر مشتری نهایی [End User] پیدا میکنه تا توسعه‌دهنده.
    دوستان نرم افزارهایی مثل open office و یا نرم افزارهای حسابداری اپن سورس هم کاربر نهایی end user داره و یکی از بهترین مثالهاش شاید بشه از jomla و یا wordpress نام برد البته فرق اونها اینه که عمومیت بیشتری دارند اما اونها هم متن بازند و خیلی هم پر کاربرد .
    چی میشه که این نرم افزار با کمک دوستان تبدیل بشه به یک نرم افزار متن باز مدیریت آموزشگاه که هیچ نرم افزار تجاری دارای حق کپی رایت به گردش هم نرسه . در مورد مستند پرفورمنس و مستند سازی باید بگم که حتی اگر خوب نباشه شاید بهتر از این باشه که از صفر شروع کرد .
    مطمئن این کار هم بدون بار مالی نیست .
    در پست های بعدی اگر استقبال بشه پستهایی در مورد راههایی را که افراد میتونند به توسعه این نرم افزار کمک کنند می نویسم .
    من به این فکر می کنم که گروهی برای توسعه نرم افزار تشکیل بشه
    گروهی که کارش بالا بردن پرفرمنس اضافه کردن قابلیت های جدید و قویتر کردن هر چه بیشتر برنامه .
    به فرض مثال چی میشه این اولین نرم افزار آموزشگاهی باشه که Business Intelligence باشه .
    که با این طرز فکر مورد زیر هم محقق می شه .

غالبآ پروژه های رو کدباز قلمداد می‌کنیم که
    کدباز شدنشون معنادار باشه یعنی اینکه کمک کنه به جلوگیری از "دوباره اختراع نشدن چرخ"
    خوب شاید این نکته مهم باشه اما میشه بگی چرا wordpress , GNOME , KDE, VUZE, و ....تولید شده اند ؟
    مگه نرم افزاربرای دانلود تورنت و یا محیط دسکتاپ و یا CMS کم بود که اینها هم تولید شدند ؟
    نه اینها چرخ را دوباره اختراع نکردند و مطمئنا می دونستن دارن چه کار می کنند اما با یک دید جدید و برای راحتی بیشتر و بیشترو قدرت بیشتر و بیشتر .

از اینکه یک کم در هم نوشتم عذر می خوام .
    برای همه شما آرزوی موفقیت می کنم
    آخرین ویرایش به وسیله jeus : سه شنبه 25 خرداد 1389 در 02:37 صبح

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    مازندران - آمل

آخرش چی شد این پروژت !!! اگه می خواستی برنامه نویس های ایرانی روی بیارن به پلتفرم جاوا خوب بود می ذاشتی

فکر نمیکنم جناب jeus دیگه به این تاییک سری بزنه.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •