نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: کدام روش در طراحی دیتا بیس بهتر است.

Lightbulb کدام روش در طراحی دیتا بیس بهتر است.

با سلام.

خسته نباشید.امروز من و چند تن از همکارانم داشتیم روی طراحی دیتا بیس برنامه خودمون کار می کردیم که به یک نقطه عجیب رسیدیم و هنوز نتونستیم جوابی برای سوال پیش آمده پیدا بکنیم ؟

سوال اینه که در برنامه ما جدولی وجود دارد که اطلاعاتی خاص از کالاها در آن نگهداری می شود.بعضی از این اطلاعات باید از جداول دیگر به این جدول به صورت چند به یک لینک شود یعنی مثلاً رکوردهای 2و3و4و6و9 از جدول دوم به این جدول لینک بشه.
    خوب راه حل اول اینه که این ارتباط با یک جدول اضافه به وجود بیاید یعنی جدولی که شماره رکورد هر دو این جداول به عنوان واسط در آن قرار گیرد.
    راه حل دوم اینه که فیلدی تعریف کینم که مثلاً با کارکتری مثل - یا : یا ... شماره رکورد جدول دوم را در خود نگه دارد.
    سوال ما اینجاست که ؟

هر کدام نسبت به دیگری چه مزیتهایی دارند و کدام یک به درد چه موردی از استفاده می خورد.

نقل قول: کدام روش در طراحی دیتا بیس بهتر است.

سلام،
    اجازه بدین کمی توضیحات اولیه بدم.
    من کاملا مساله را متوجه شدم. شما دو جدول دارین که ارتباط چند به چند دارند یعنی ممکنه از تعدادی سطر از جدول دوم به یک سطر از جدول اول مرتبط باشه یا بالعکس.
    در این حالت از نظر علمی و فنی بایستی یک جدول واسط (همانطوری که اشاره کردین) ایجاد کنید که به آن به اصطلاح Junction Table گفته میشه.
    اگر اینکار را انجام ندین. از لحاظ جامعیت داده ها با مشکل روبرو میشید. یعنی اینکه اگر به روش دوم که معرفی کردین عمل کنید، تصور کنید زمانی که یک Item را از لیست بخواهیم حذف کنیم چه اتفاقی می افتد؟ یا اینکه یکی از Item ها را (بعد از ویرایش مقدار اصلی در جدول دوم) بخواهیم ویرایش کنیم؟
    کار کمی پیچیده نمی شود؟ در این حالت نیاز هست که تمام Item های لیست بویسله ی یک تابع Splitter/Parser بر اساس کاراکتر تفکیک کننده از هم تجزیه بشوند و بعد از ویرایش و حذف دوباره به یکدیگر الحاق (Concatenating) بشوند.

حالا حتما با خودتان می گویید اگر از یک جدول واسط (Junction Table) استفاده کنیم چطور می توانیم داده ها را به شکل دوم یعنی الحاق شده نمایش بدیم. من در جواب می گویم به سادگی! یعنی با کمک تکنیک های متعددی که در این مقاله نوشتم می توانید این مساله را حل کنید.
    لطفا به این مقاله برای الحاق سطرهای جدول رجوع کنید:
    http://www.30sharp.com/ShowArticle.a...14&AuthorID=11
    وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

نقل قول: کدام روش در طراحی دیتا بیس بهتر است.

دلم نیومد به یک تشکر ساده اکتفا کنم. باز هم ممنون و با اجازه مقاله را با ذکر منبع به آرشیو سازمان منتقل کردم.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •