نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: اسمبلی برای ارسال داده به پورت در xp کار نمی کنند

اسمبلی برای ارسال داده به پورت در xp کار نمی کنند

سلام

قبلا دو بار سوال کردم و هر دو بار گفتند که سرچ بزن - بود اما با دستورات اسمبلی بود که این دستور (out) توی با ویندوز xp کار نمی کنه !

دستوراتی توی دلفی مستقیما برای ارسال داده به پورتها وجود دارد ؟

حسابی گیر کردم - کمک !

سلام
    خوبید می توانید روی پوت کار کرد در XP مشکل دارد ولی قابل رفع هست اگر خواستید به من pm بدید

کاربر دائمی آواتار Delphi Skyline
    محل زندگی
    شیراز
    نه با اسمبلی نمیشه . زیرا اینتراپت ها تو 32 بیتی جواب نمی ده .
    اما شما می تونی از کامپاننت ها و DLL ها استفاده کنی .
    برای اطلاعات بیشتـــــــــــر به من PM بزنید .
    با تشکر . مهرداد .

آقایون، بجای درخواست PM، سعی کنید سوالات رو همین جا جواب بدید که فردا اگه یکی دیگه هم همین مشکل رو داشت، مجبور نشه براتون PM بزنه و بتونه راحت به جواب برسه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

دستوراتی توی دلفی مستقیما برای ارسال داده به پورتها وجود دارد ؟
    میتونی از API های : CreateFile و OpenFile و WriteFile و ... استفاده کنی ؛ برای جزئیات ، MSDN رو ببین . برای یک مثال :

HANDLE CreateFile(LPCTSTR lpFileName, DWORD dwDesiredAccess, DWORD dwShareMode, LPSECURITY_ATTRIBUTES lpSecurityAttributes, DWORD dwCreationDistribution, DWORD dwFlagsAndAttributes, HANDLE hTemplateFile); 

به عنوان نام فایل ، برای اتصال به یک پورت COM باید فرضا" بنویسی : COM1//.////

HANDLE hCOM=CreateFile("\\\\.\\COM1",GENERIC_WRITE,0,  NULL,OPEN_EXISTING,

FILE_FLAG_OVERLAPPED,NULL);

اگر HANDLE مشکلی نداشت با استفاده از WriteFile و ReadFile مینویسی و میخونی ؛ قاعدتا" آخر کار از CloseFile برای آزاد کردن هندل استفاده میکنی . دو سال قبل دقیقا به همین سوال جواب دادم و کافیه فروم رو خوب بگردی تا پیداش کنی ؛ برای اغلب سوالات اوضاع دقیقا همینطوره .

برای مطالعه در مورد جزئیات پارامترهای توابع مذکور MSDN رو ببین .

زیرا اینتراپت ها تو 32 بیتی جواب نمی ده .
    اما شما می تونی از کامپاننت ها و DLL ها استفاده کنی
    درستش اینه که بگی ویندوز یک سیستم عامل Protected Mode سی و دو بیتی است و دسترسی مستقیم به سخت افزار از محیط کاربر یا UserLand امکان پذیر نیست و تمام کارائی سیستم توسط API کپسوله شده است .

موفق باشید
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •