نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: عدم امكان trace براي يك برنامه؛ مشكل كجاست؟

عدم امكان trace براي يك برنامه؛ مشكل كجاست؟

سلام
    اخيرا برنامه هايي كه جديد ايجاد ميكنم و ميخوام اونا رو trace كنم، امكان trace كردن ندارند يعني وقتي breakpoint بذارم، روي اون متوقف نميشه، ضمن اينكه موقع كمپايل هم كنار خطوط اون نقطه هاي آبي نمياد! ولي برنامه هايي كه قبلا نوشتم هنوز اين امكان رو دارند و trace هم ميشن كسي از دوستان ميدونه كدوم تنظيم بهم خورده؟
    ضمنا من با delphi 5 كار ميكنم.
    ممنون.

کاربر دائمی آواتار Mahyaa
    محل زندگی
    UAE

نقل قول: عدم امكان trace براي يك برنامه؛ مشكل كجاست؟

اگر نسخه دیگه ای از همون پروژه رو در جای دیگه ای از هاردت داری، اون رو پاکش کن یا مسیرش رو عوض کن (این احتمال وجود داره که کدی که داری کامپایل میکنی همونی نیست که داری درش تغییرات اعمال میکنی).
    بعدش برنامه رو یکبار Build کن (منوی Project و Build MyProject ).

برید به صفحه Project Options، در اونجا در بخش مربوط به Compiler، بررسی کنید که گزینه مربوط به Debug info فعال باشه. سپس تمام فایل های DCU مربوط به پروژه خودتان را حذف کنید، و یک بار پروژه را Build کنید.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی آواتار gbg
    محل زندگی
    تهران

اگه از نسخه های آخر دلفی استفاده می کنی (مثل 2010) گزینه دیباگ باشه و ریلیز رو انتخاب نکرده باشی

آخر معلوم نشد مشکلشون حل شد یا نه.
    component -> installpackage .تیک گزینه build with runtime package را بردارید.
    ربطشو خودم نمیدونم ولی یه مشکل عجیبی داشتم اینجوری حل شد.سورس برنامه را عوض میکردم و Breakpoint میزاشتم ولی دلفی برای خودش خطهای خالیو هم ترک میکرد و دستوراتی که عوض کرده بودم کار نمیکرد.توضیحش هم عجیبه!!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •