نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: پدر علم رباتیک ایران درگذشت

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

پدر علم رباتیک ایران درگذشت

کارو لوکس (Caro Lucas) بنیانگذار و مدیر «قطب کنترل و پردازش هوشمند» بود.
    پروفسور کارولوکس استاد نام آور دانشکده فنی دانشگاه تهران در سن 59 سالگی درگذشت.

کارو لوکس یک دانشمند از ارمنیان ایرانی و از پژوهشگران به نام سیستم‌های هوشمند در ایران بود.

او مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق را از دانشگاه تهران (۱۹۷۳ میلادی)دریافت کرد و در سال ۱۹۷۶ میلادی مدرک دکترای خود را از گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی با گرایش مهندسی کنترل دریافت کرد.

زمینهٔ پژوهش‌های او پیش‌بینی سری‌های زمانی، مدل‌های عاطفی و منطق فازی است.

او در سال ۱۳۸۵ خورشیدی به عنوان چهره ماندگار شناخته شد.

کارو لوکس متولد سال 1328 در «اصفهان» و بزرگ شده در تهران است.

کارو لوکس (Caro Lucas) بنیانگذار و مدیر «قطب کنترل و پردازش هوشمند» بود.

در طی سال‌های 1362 تا 1366 مدیر «پژوهشگاه دانش‌های بنیادی» (IPM) و در سال‌های 1345 تا 1367 رئیس دپارتمان ECE دانشگاه تهران بود.

از فعالیت‌های دانشگاهی وی در دانشگاه‌های خارج از کشور می‌توان به عضویت در هیات علمی دانشگاه تورنتو کانادا، دانشگاه کالیفرنیا (برکلی)، دانشگاه گاریونیس و دانشگاه کالفرنیا (لس‌آنجلس) به عنوان دانشیار مدعو اشاره کرد.

وی پدر علم رباتیک ایران شناخته می‌شود. پرفسور کارو لوکس در 18 تیرماه 1389 دار فانی را وداع گفت.
    منبع
    http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=115216

VIP آواتار Sajjad.Aghapour
    محل زندگی
    اهل کاشانم .. روزگارم بد نیست

نقل قول: پدر علم رباتیک ایران درگذشت

یکی از دوستای من که شاگرد ایشون بودن خیلی از ایشون و از عشقشون به وطن تعریف میکرد....

حیف که ما ایرانی ها قدر چنین شخصیت هایی رو نداریم....
    Close your eyes, take a deep breath, click your heels three times, and say, "There's no better thing than Inversion of Control and Dependency Injection, generic specialization, the decorator pattern, chains of responsibilities, and extensible software."

کاربر جدید آواتار MaryamEsmailzadeh
    محل زندگی
    شهر افسانه های یخی

درگذشت این استاد بزرگ و این انسان وارسته و معلم مهربانم رو
    که به جز با مهربانی نمی نگریست و همیشه لبخند زیبایی به لب داشت رو
    به همه دوستان تسلیت عرض می نمایم

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

پروفسور کارولوکس استاد نام آور دانشکده فنی دانشگاه تهران در سن 59 سالگی درگذشت.
    روحش شاد.
    چرا پروفسور زاده رو نمگين .ايشون كه خودشون بيانگذاره منطق فازين. تو اين مملكت اسمي ازشون برده نميشه .كساني كه باعث افتخار نه تنها ايرانيان بلكه جهانيان هستند .

یکی از همکلاسی های من هم با استاد لوکس پایان نامه داشت می گفت خیلی کارش درسته، روحش شاد...

پروفسور زاده هم در بین اهل فن معروف هستند، و به اندازه کافی اسمشون برده میشه. خیلی از فرمول های منطق فازی با اسم "زاده" استفاده می شوند.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

مثلاً باید چه کاری انجام می‌دادیم تا قدر ایشان را بدانیم؟ ایشان در طول عمرشان تقریباً به هر امکاناتی که در ایران وجود داشته دسترسی داشته‌اند و بارها هم در مسؤولیت‌های مختلف در دستگاه‌های اجرایی فعالیت کرده یا مشاوره داده‌اند (برخی از این موارد در صفحه‌ی شخصی‌شون اومده، مثل مشاور معاون وزیر و مشاور بانک ملت و مشاوره به برخی سازمان‌های دولتی دیگر). به هیچ وجه آدمی نبودند که گوشه‌نشین باشند و کسی ایشون رو نشناسه. یکی از خدماتشون شرکت در تأسیس پژوهشکده‌ی علوم شناختی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی هست که اعتبار خوبی در دنیا داره، و اولین رئیس این پژوهشکده بودند.
    (به علت فعالیت زیاد و رابطه‌ی خوب با دستگاه‌های اجرایی، یک نفر ایشان را «ارمنی حزب‌اللهی» نامیده بود! )
    آخرین ویرایش به وسیله Mamdos : سه شنبه 22 تیر 1389 در 19:41 عصر

کاربر دائمی آواتار mohsensaghafi
    محل زندگی
    و نپرسیم کجاییم. بو کنیم اطلسی تازه بیمارستان را

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    روحش شاد.
    چرا پروفسور زاده رو نمگين .ايشون كه خودشون بيانگذاره منطق فازين. تو اين مملكت اسمي ازشون برده نميشه .كساني كه باعث افتخار نه تنها ايرانيان بلكه جهانيان هستند .
    سلام دوست عزیز.
    به نظر من، کسی ایرانی هست که خودش رو ایرانی بودنه و به ایران عشق بورزه. تا جایی که من می دونم پروفسور لطفی زاده در هیچ کجا عنوان نکرده اند که من ایرانی هستم. پس برای کسی که خودش رو ایرانی نمی دونه دایه مهربانتر از مادر نشیم.

اما پروفسور کارو لوکس. من شخصا ایشون رو از نزدیک دیدم. واقعا آدم وارسته و افتاده ای بودن. خیلی ناراحت شدم وقتی این خبر رو شندیم. خدایش بیامرزد. مرد نازنینی بودن.

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

سلام دوست عزیز.
    به نظر من، کسی ایرانی هست که خودش رو ایرانی بودنه و به ایران عشق بورزه. تا جایی که من می دونم پروفسور لطفی زاده در هیچ کجا عنوان نکرده اند که من ایرانی هستم. پس برای کسی که خودش رو ایرانی نمی دونه دایه مهربانتر از مادر نشیم.
    شما اگر ميخايد از كسي طرفداري كنيد حرفي نيست ولي اين جسارتو به خدتون نديد در مورد ديگران اون هم همچين آدمي اين طوري صحبت كنيد.
    پدر ايشون كه اردبيلي بوده.تحصيلات دبيرستانشنو تو البرز تهران بود .ليسانس شنو از دانشگاه تهران گرفتند. در ضمن تو مصاحبه اي كه شما با ايشون انجام داديد به شما مستقيم همچين حرفي زدند.

شما بايستي كاربرد فازي رو بدونيد و بعد اظهارنظر كنيد.

كلام آخر من كتاب شرح حال ايشون رو از روايت يكي از شاگرداش خوندم . فكر نكنم به تعريف من و شما نيازي داشته باشه فكر كنم جهان بخوبي از همچين افرادي تقدير كرده.

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    شما اگر ميخايد از كسي طرفداري كنيد حرفي نيست ولي اين جسارتو به خدتون نديد در مورد ديگران اون هم همچين آدمي اين طوري صحبت كنيد.
    پدر ايشون كه اردبيلي بوده.تحصيلات دبيرستانشنو تو البرز تهران بود .ليسانس شنو از دانشگاه تهران گرفتند. در ضمن تو مصاحبه اي كه شما با ايشون انجام داديد به شما مستقيم همچين حرفي زدند.

شما بايستي كاربرد فازي رو بدونيد و بعد اظهارنظر كنيد.

كلام آخر من كتاب شرح حال ايشون رو از روايت يكي از شاگرداش خوندم . فكر نكنم به تعريف من و شما نيازي داشته باشه فكر كنم جهان بخوبي از همچين افرادي تقدير كرده.
    سلام دوست عزیز.
    من برای طرفداری از کسی حرفی رو نزدم. به کسی هم جسارت نکردم. ایشون یک شخص بسیار سر شمار در علم هستند. ولی اینکه هی ما بیایم و ایشون رو بچسبونیم به خودمون در حالی که من نشنیدم جایی بگن من ایرانی هستم، من به این اعتراض کردم. شما هم قبل از اینکه حرفی رو متوجه بشید لطفا شروع نکنید جواب دادن. نیازی به طعنه هم نیست. من با ایشون مصاحبه ای انجام ندادم واسه همین هم می گم در جایی من ندیدم. اگر شما سندی دارید، لطفا بیان کنید که در اینجا گفتن. ما هم می گیم گفتن، ابراز پشیمانی می کنیم و از همگی عذرخواهی .
    دوست عزیز، شما از کجا می دونید که من کاربرد منطق فازی رو نمی دونم. در ضمن مگه من گفتم که منطق ایشون مسکل داره، مگه من گفتم که کاری که ایشون کرده کار کمی بوده. برو یک بار دیگه مطلب من رو بخون تا اینقدر متعصب نباشی که نتونی حرفی رو بفهمی. گفتنش برای من هم سخت بود. ولی واقعیت رو نمی شه برای همیشه قایم کرد.
    دوست عزیز، لطفا سندی بگید که خودشون اعلام کرده باشن. نه شاگرد و دوست و آشنا و ...! شاگرد ایشون هم محترم اما من گفتم خودشون هیچ جا نگفتن ایرانی هستن، نه شاگردانشون و یا آشنایان و یا ...
    در آخر
    من هم ارزش علمی ایشون رو می دونم، به ارزشمندی کاری که انجام دادن واقفم. اما هنوز هم می گم. من جایی نشنیدم که خودشون بگن من ایرانی هستم. از تمامی بزرگان در این جا و هر کس دیگری که این مطلب رو می خونه، خواهش می کنم اگر جایی شنیدن که ایشون گفته باشن من ایرانی هستم، لطفا به من هم بگن تا از من هم از گمراهی خارج بشوم.
    موفق و پیروز
    یا علی!

کاربر دائمی آواتار JalaliMehr
    محل زندگی
    صندلی جلوی کلاس

دوست عزيز وقتي كسي تا اين سن تو ايران تحصيلات داشته و پدرش ايراني و مادرش روسي .دهها مصاحبه به زبان فارسي داشته كه تو وب سرچ كنيد پيدا مي كنيد .والا حرف هاي بعضي ها خنده دار .بله از زماني دور رفته اونجا براي تحصيلات.چند وقت پيش تو يه مصاحبه اي از ايشون پرسيدند چرا ايران نموديد گفت من اگه ايران بودم منطق فازيي وجود نداشت.

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط JalaliMehr مشاهده تاپیک
    دوست عزيز وقتي كسي تا اين سن تو ايران تحصيلات داشته و پدرش ايراني و مادرش روسي .دهها مصاحبه به زبان فارسي داشته كه تو وب سرچ كنيد پيدا مي كنيد .والا حرف هاي بعضي ها خنده دار .بله از زماني دور رفته اونجا براي تحصيلات.چند وقت پيش تو يه مصاحبه اي از ايشون پرسيدند چرا ايران نموديد گفت من اگه ايران بودم منطق فازيي وجود نداشت.
    دوست عزیز.
    شما در متنتون یک کلمه هم جواب من رو ندادید. من تو اینترنت سرچ کردم اما مصاحبه ای فارسی از ایشون ندیدم. حرف من کجاش خنده داره. یکم واقع بین باشید. من نمی گم چرا رفته یا چرا بر نگشته. خیلی از دیگران عزیزان هم در حال حاضر در آمریکا بسر می برن. اما همیشه گفتن که ایرانی هستن. من خیلی هم خوشحالم که این دوستان در خارج از کشور به سر می برند. اما بحث من چیز دیگری بود. لطفا اول حرف من رو بخونید بعد نظر بگذارید.

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

سلام،
    موضوع تاپیک منحرف شده، اما بهتر هست که بحث جدید رو یه جوری تموم کنیم چون در مورد یک شخصیت مهم هست و این تاپیک نیمه کاره، میتونه در ذهن دیگران افکار ناخوشایندی رو نسبت به آقای لطفی زاده ایجاد کنه.

ولی اینکه هی ما بیایم و ایشون رو بچسبونیم به خودمون در حالی که من نشنیدم جایی بگن من ایرانی هستم، من به این اعتراض کردم.
    آقای لطفی زاده در باکو (جمهوری آذربایجان) متولد شدند. دوران کودکی همونجا بودند. مادر ایشون روس و پدرشون ایرانی هست. بزرگ شده باکو هستند. 10 سال اول زندگی شون باکو بودند. 13 سال ایران. بقیه اش آمریکا.
    طبیعتاً آذربایجان به عنوان وطن ایشون خواهد بود. فقط وطن پدری شون ایران هست. به صرف اینکه پدرشون ایرانی بوده و به خاطر مشکلاتی که در آن زمان در آذربایجان به وجود آمد به ایران آمدند نمیشه انتظار داشت که ایشون همه جا عنوان کنند که من ایرانی هستم!
    دیپلم و لیسانس رو از ایران گرفتند.
    فوق لیسانس، دکتری و پروفسوری رو از آمریکا.
    پس سالهای زیادی از زندگی شون رو در آمریکا بودند.
    با این حال در جایی ایشون گفتند که:
    The question really isn't whether I'm American, Russian, Iranian, Azerbaijani, or anything else, I've been shaped by all these people and cultures and I feel quite comfortable among all of them.
    منبع

و
    Also from Iran, I learned a certain kind of warmth. People are warm in that part of the world. There's a great depth to their friendships. People tended to be polite. Looking back, I feel it was a very positive experience for me to have grown up in Iran. There's a great respect for knowledge there. Even if an individual didn't have anything by way of material goods, he was highly respected if he were knowledgeable.
    منبع
    این فقط اولین لینک از نتایج جستجوی گوگل بود.
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

محل زندگی

نقل قول نوشته شده توسط xxxxx_xxxxx مشاهده تاپیک
    سلام،
    موضوع تاپیک منحرف شده، اما بهتر هست که بحث جدید رو یه جوری تموم کنیم چون در مورد یک شخصیت مهم هست و این تاپیک نیمه کاره، میتونه در ذهن دیگران افکار ناخوشایندی رو نسبت به آقای لطفی زاده ایجاد کنه.

آقای لطفی زاده در باکو (جمهوری آذربایجان) متولد شدند. دوران کودکی همونجا بودند. مادر ایشون روس و پدرشون ایرانی هست. بزرگ شده باکو هستند. 10 سال اول زندگی شون باکو بودند. 13 سال ایران. بقیه اش آمریکا.
    طبیعتاً آذربایجان به عنوان وطن ایشون خواهد بود. فقط وطن پدری شون ایران هست. به صرف اینکه پدرشون ایرانی بوده و به خاطر مشکلاتی که در آن زمان در آذربایجان به وجود آمد به ایران آمدند نمیشه انتظار داشت که ایشون همه جا عنوان کنند که من ایرانی هستم!
    دیپلم و لیسانس رو از ایران گرفتند.
    فوق لیسانس، دکتری و پروفسوری رو از آمریکا.
    پس سالهای زیادی از زندگی شون رو در آمریکا بودند.
    با این حال در جایی ایشون گفتند که:
    منبع

و
    منبع
    این فقط اولین لینک از نتایج جستجوی گوگل بود.
    سلام دوست و مدیر بخش عزیز.
    شخصا از مطلبی که گذاشتید تشکر می کنم. من هم دوباره اعلام می کنم، بنده به هیچ وجه کوچکترین جسارتی به شخص پروفسور لطفی زاده نکردم. فقط بحث من روشن کردن توهم خودبرتر بینی قومی ، بود که امروزه در بین جوامع ایرانی خیلی شیوع پیدا کرده. فقط همین.
    باز هم اگر سوء تفاهمی پیش آمده از تمامی دوستان معذرت خواهی می کنم.
    موفق باشید و پیروز
    یا علی!

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •