نمایش نتایج 1 تا 26 از 26

نام تاپیک: وایمکس مبین نت در 11 شهر راه اندازی شد.

کاربر جدید
    محل زندگی
    شيراز

وایمکس مبین نت در 11 شهر راه اندازی شد.

بعد از ماهها تاخیر و عملی نشدن وعده های مدیران مبین نت، بالاخره شبکه سراسری وایمکس مبین نت در ۱۱ شهر اراک، اردبیل، بابل، بجنورد، بیرجند، خرم آباد، سمنان، سنندج، شهرکرد و یاسوج راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تعرفه اینترنت پرسرعت بیسیم مبین نت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه با ۶ گیگابایت ترافیک ماهیانه ۲۰ هزار تومان و تعرفه این سرویس یا ترافیک نامحدود ماهیانه ۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

وایمکس مبین نت با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه و با ترافیک نامحدود ماهیانه ۲۰ هزار تومان به متقاضیان عرضه میشود. همچنین این سرویس با سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و ۲۵ گیگابایت ترافیک، ماهیانه ۴۰ هزار تومان و با ترافیک نامحدود ماهیانه ۶۰ هزار تومان میباشد.

اشتراک وایمکس مبین نت با سرعت یک مگابیت بر ثانیه و ترافیک نامحدود ماهیانه ۶۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.

کلیه سرویس های وایمکس مبین نت شامل ۲۰ هزار تومان هزینه اولیه بابت فعال سازی، نصب و تحویل میباشند.

۱۳ تیرماه سال جاری مدیرعامل اپراتور سراسری اینترنت پرسرعت بی سیم (وایمکس) از عرضه خدمات وایمکس در مراکز 30 استان کشور تا پایان تیر ماه جاری خبر داد.
    "محمدتقی خاکی" مدیرعامل شرکت مبین نت در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه شبکه وایمکس این شرکت در حال تکمیل است، افزود: بخشهای مختلف شبکه تست و بهره برداری آزمایشی از آن نیز شروع شده است.
    وی تاکید کرده بود: عرضه خدمات وایمکس مبین نت در تمام مراکز استانها بطور همزمان شروع خواهد شد.
    خاکی در مورد دلایل تاخیر در عرضه وایمکس توسط مبین نت نیز گفته بود: می خواهیم از کیفیت شبکه مطمئن شویم و با انجام آزمایش های متعدد، اشکالات احتمالی را برطرف کنیم.

کاربر دائمی آواتار Afshin160
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: وایمکس مبین نت در 11 شهر راه اندازی شد.

ظاهرا" فقط بوق و كرنا داره .... اين سايتش هست من زياد خوش مين نيستم

11 شهر كجا كل كشور كجا هنوز همراه اول ما كل كشور هم ساپورت نمي كنه چه برسه به وايمكس
    http://www.mobinnet.ir/

منم خیلی خوش بین نیستم . فکر نکنم بتونه با ایرانسل رقابت کنه . ایرانسل با تبلیغات گسترده ای که داره و همچنین پشتیبانی بسیار قوی خودش هیچ شرکتی رو مقابل خودش نمیزاره . یه جورایی شده گوگل ایران . ( البته این نظر شخصی منه )
    شهرهایی رو هم که مبین نت سرویس میده جزو کلان شهرها نیستند ( به غیر از ( تا حدودی ) سمنان و اردبیل ) .

کاربر دائمی آواتار taknegaar
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط bache_net مشاهده تاپیک
    اشتراک وایمکس مبین نت با سرعت یک مگابیت بر ثانیه و ترافیک نامحدود ماهیانه ۶۰ هزار تومان هزینه در بر دارد.
    خودش هم که گفته:
    در صورت پیش پرداخت نه ماه، سه ماه دیگر را بصورت رایگان از مبین نت هدیه دریافت نمایید،
    ظاهرا در سالیانه هم هزینه مودم صفره.

یعنی 540 هزار تومان 1 مگابیت نامحدود سالیانه؛
    بعبارتی 45 تومن در ماه !
    مخابرات داره ADSL نامحدود 1 مگابیت رو میده ماهی 38 تومن.
    با توجه به بی سیم بودن، قیمتش خوبه !

کاربر دائمی آواتار shahab_ksh
    محل زندگی
    تو اطاقم

جالب تر از همه این دزدکی کار کردنه این شرکت هاست

میگن 128 بیشتر میدن ولی عملا بیشتر میدن پیدا کنید پرتقال فروش را

کاربر دائمی آواتار Bahmany
    محل زندگی
    No Where

امیدوارم مثل وایمکس ایرانسل نباشه
    یک شبکه کاملا بدون پیاداری و ضعیف

۱۱ شهر اراک، اردبیل، بابل، بجنورد، بیرجند، خرم آباد، سمنان، سنندج، شهرکرد و یاسوج راه اندازی شد.
    از صبح تا حالا دارم اینا رو میشمرم، ولی از 10 تا بیشتر نشد!!
    -----------
    حالا 11 تا "شهر" رو داره میده اسمش رو گذاشته "تنها اپراتور سراسری"؟

کاربر دائمی آواتار NIK

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی پیروزی مشاهده تاپیک
    حالا 11 تا "شهر" رو داره میده اسمش رو گذاشته "تنها اپراتور سراسری"؟
    "اپراتور سراسری" نه به این معنی که همین الان کل کشور رو پوشش میده، منظور اینه که مجوز راه اندازی وایمکس و فعالیت در تمام ایران رو داره.
    وایمکس ایرانسل هنوز مجوز فعالیت در کل ایران رو نداره.
    امیدوارم این یکی بهتر از ایرانسل باشه.
    موفق باشید.

امیدوارم مثل وایمکس ایرانسل نباشه
    یک شبکه کاملا بدون پیاداری و ضعیف
    شما داخل کدوم شهر ازش استفاده میکنی ؟
    امیدوارم این یکی بهتر از ایرانسل باشه.
    مگه ایرانسل بد بوده ؟!!

کاربر دائمی آواتار NIK

نقل قول نوشته شده توسط Netsky مشاهده تاپیک

مگه ایرانسل بد بوده ؟!!
    جاهایی که تراکم ساختمانها بالا میره، نوسان داره. یکی از دوستام خریده و راضی نیست. وقتی هم میپرسیم چرا میگن باید مودم فضای باز بخری چون اونجا سیگنال ضعیفه. آخه من مودم 200 هزار تومانی رو بزارم رو پشت بام خونه تا یه نفر هم بیاد خیلی راحت ...
    تازه من وایمکس میخوام تا بتونم در مواقع لزوم جابجاش کنم، فضای باز به دردم نمیخوره.

البته بیشتر مناطق اصفهان رو پوشش میده و اکثراً راضی هستند ولی ما که ازش خیری ندیدیم.

کاربر جدید
    محل زندگی
    شيراز

فکر کنم همین الان هم تمام مراکز استان های کشور را زیر پوشش داره ولی فعلا اعلام نکرده تا ابتدا جوابش را در شهرهای کوچک تر پس بدهد تا اگر هیچ مشکلی نبود بعد در شهرهای بزرگ خدمات بدهد. چون اگر شما به سایت مبین نت برید و در مناطق تحت پشش مثلا شهر سمنان را انتخاب کنید بعد در قسمت آدرس بار مرورگرتون به جای نام سمنان، نام شیراز،تهران یا ... را قرار دهید مناطق تحت پوشش اون شهر را به شما نشون میده و این یعنی توی این شهرها هم راه اندازی شده ولی فعلا نمیخواهد عضو بگیرد.

در مورد مودم هم شما اگر در آپارتمان زندگی می کنید بهتر با مدیر ساختمان هماهنگ کنید تا یک مودم بیرونی خریداری بشه و همه از آن استفاده کنند چون این امکان وجود داره که چند اشتراک از یک مودم استفاده کنند و به این شکل انگیزه ای هم برای اون کار وجو نداره البته اگر در آپارتمان زندگی نمی کنید که ...

برای قابلیت جابجایی مودم هم اگر به اون نیاز دارید بهترین حالت اینه که شما یک لپ تاپ داشته باشید واز طریق USB یا ExpressCard 34 وایمکس به اینترنت متصل باشید. البته توجه داشته باشید چنین چیزی احتمالا باید از خارج از کشور تهیه کنید چون من که در شیراز هستم چنین چیزی را ندیدم اما ممکن در تهران باشد. در ضمن اگر قصد خرید چنین تجهیزاتی برای لپ تاپ داشتید حتما به دو نکته توجه کنید:
    1- فرکانس کاری اون با فرکانس کاری اپراتور ارائه دهنده وایمکس یکی باشد(چون چند فرکانس کاری برای وایمکس وجود دارد.)
    2- کانکتور برای اتصال به آنتن خارجی را دارا باشد، تا در جاهایی آنتن دهی ضعیف است بتوانید آن را به آنتن خارجی متصل کنید. به طور مثال این مدل ASUS یک نمونه خوب است، خودش یک آنتن 2 دسی بل داره و کانکتور اتصال به آنتن خارجی را هم دارد.

و در مورد موفقیت مبین نت هم باید گفت همه چیز بستگی این داره که همراه اول بتواند بخشی از سهام مبین نت را بخرد یا نه چون همراه اول حدود 18 هزار آنتن BTS دارد و مبین نت هم که تنها دارنده مجوز سراسری است می تواند با اضافه کردن تجهیزات دیگری به این دکل ها انقلابی در حوزه منطق تحت پوشش اینترنت در کشور ایجاد کند اما اگر همراه اول نتواند سهام مبین نت را بخرد اون موقع مبین نت کار سختی برای رقابت با ایرانسل دارد.
    آخرین ویرایش به وسیله bache_net : شنبه 09 مرداد 1389 در 13:53 عصر دلیل: اشتباه تایپی

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

رای قابلیت جابجایی مودم هم اگر به اون نیاز دارید بهترین حالت اینه....
    ممنون ار توضیحاتتون.
    اما من چند وقت پیش با یک اوپراتور شرکت ایرانسل صحبت کردم،راجع به جابه جایی وایمکس پرسیدم،به من گفت که دولت موافقت نکرده و مجوز اینترنت در حرکت رو نداده وگرنه ما خودمون می تونیم از همین مودم ها که شما فرمودید بدیم!
    راست هم می گفت ،اگه یادتون باشه تو تبلیغات های اول وایمک ایرانسل،یک خانومه بود که از همین مودم ها به لپ تاپش وصل کرده بود!
    حالا با توجه به این موضوع آیا می شه اینترنت در حرکت رو داشت؟شما خودتون این کارو در ایران کردید؟
    راستی قدرت این مودم ها چه جوریه؟کیفیتش واسه مناطق شلوغ قابل قبوله؟ این ها نسبت به مودم های معمولی چه طورند؟

نقل قول نوشته شده توسط ztx4 مشاهده تاپیک
    ممنون ار توضیحاتتون.
    اما من چند وقت پیش با یک اوپراتور شرکت ایرانسل صحبت کردم،راجع به جابه جایی وایمکس پرسیدم،به من گفت که دولت موافقت نکرده و مجوز اینترنت در حرکت رو نداده وگرنه ما خودمون می تونیم از همین مودم ها که شما فرمودید بدیم!
    کلا WIMAX هدفش همین امکان داشتن اینترنت پر سرعت در سرعت های حدود 100 کیلومتر هست.(که معمولا با همین تجهیرات کوچک هست نه مودم های چند کیلو گرمی!)

از آنجایی که هنگام عرضه شدن WIMAX هیچ تجهیزات کوچک و قابل حملی توسط شرکتهای ارائه دهنده برای آن بیرون داده نشد، پس مشخص هست که در حال حاضر WIMAX در ایران تنها به عنوان جایگزینی برای مناطقی آمده که به ADSL دسترسی ندارند!

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

یعنی اگر مودم داشته باشیم حله؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    شيراز

منظور از جا به جایی، متحرک بودن نبود منظور من این بود که مثلا شما در منزلتون از وایمکس استفاده می کنید بعدمثلا وقتی به پارک میروید لپ تاپتان را هم می برید و در پارک هم از آن استفاده می کنید(و نه در حین حرکت) اما اینکه در حالی که شما با تومبیل در حال حرکت هستید هم از آن استفاده کنید(802.16e) همانطور که شما گفتید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هنوز چنین مجوزی را بهشون نداده است، علی رغم اینکه تجهیزات این اپراتورها مبتنی بر استاندارد 802.16e هست.
    اما اینکه چرا از این نوع تجهیزات کوچک را ارائه نمی کنند برای خود من هم جای سئوال داره همانطور که تا چند مدت پیش ایرانسل مودم WiFi که یک چیز کاملا متعارف هست را ارائه نمی کرد و یکی دو ماهی این مودم ها را ارائه می کند. اما دلیلش هر چه هست دلایل فنی نیست.
    آخرین ویرایش به وسیله bache_net : یک شنبه 10 مرداد 1389 در 11:21 صبح

من مطالب زیر را قرار می دهم تا کاربران آگاهی کافی در این باره پیدا کنند و از شرکت هایی همچون موبین نت و ایرانسل که این تکنولوژی را همگام با سایر کشورهای پیشرفته به ایران آوردند، درخواست کنند که هر چه زودتر نسبت به تهیه تجهیزات قابل حمل اقدام کنند.
    و این امر تا زمانی که کاربران Wimax از آن مطلع نباشند هرگز محقق نخواهد شد.

شرکت های Sprint و Clearwire اعلام کردند که شبکه 4G (اینترنت WiMAX) را در بخش هایی از چند شهر دیگر آمریکا پوشش دادند.

این شرکت ها گوشی Sprint HTC EVO 4G Android را به عنوان تلفن هوشمند برای کار با Wimax برای فروش قرار داده اند.

در تبلیغات این شرکت ها موارد زیر بیان می شوند:

- نیاز ندارید در منزل بمانید تا با wireless به مودم و اینترنت وصل شوید.
    - می توانید بین راه، داخل ماشین، فیلم های HD تماشا کنید یا بازی آنلاین انجام دهید.
    - تکان ها و سرعت ماشین در حال حرکت تاثیری بر روی کار اینترنتی شما ندارد.
    - شما نیاز ندارید یک کافی شاپ پیدا کنید تا به اینترنت وصل شوید.

نمونه فیلم را می توانید از این لینک تماشا کنید:
    http://www.clear.com/gettoknowclear/

-----------------------------------
    نمونه مودم های کوچک USB شرکت Clear به شکل زیر هست.

نمونه 4G/3G قیمت 120$ خرید - یا اجاره ماهیانه 6$
    نمونه 4G قیمت 80$ - یا اجاره ماهیانه 4$ به جای خریدن

نمونه مودم بیسیم این شرکت (به spot معروف هستند ) که بسیار کوچک هستند و می تواند به شکل Wi-fi به همه دستگاه ها وصل شود (شامل laptop، تلفن همراه، کنسول بازی، کامپیوتر شخصی و ...)
    قابل شارژ هستند و تا 5 ساعت شارژ دارند.

مبلغ 29$ برای خرید 4G - یا مبغ 4$ اجاره ماهیانه
    مبلغ 60$ برای خرید 4G/3G - یا مبغ 5$ اجاره ماهیانه

کاربر دائمی آواتار taknegaar
    محل زندگی
    تهران

ایرانسل قیمت های جدیدی اعلام کرده که نکته جالبی داره:

به قیمت های ADSL سپنتا هم توجه کنید:

http://sepanta.net/subpages/unlimit.asp

قیمت 256 کیلوبیت نامحدود ماهانه:
    ADSL سپنتا 49900 تومان
    Wimax ایرانسل 48000 تومان

قیمت 256 کیلوبیت نامحدود شش ماهه:
    ADSL سپنتا 269900 تومان + 15 روز هدیه
    Wimax ایرانسل 216000 تومان

کاربر جدید
    محل زندگی
    شيراز

وایمکس مبین نت در مراکز تمامی استان ها(31 شهر) و شهرهای بابل، کیش، قشم و چابهار راه اندازی شد.

کاربر دائمی آواتار saied_hacker
    محل زندگی
    404 Not Found

یه سوال فنی دارم
    ایا انتن(دکل)های وایمکس ( مبین نت ) هم مثل BTS ها روی سلامتی ادم تاثیر میزاره؟

2~3 بار اومدن ( هم از ایرانسل هم مبین نت ) برای اجاره پشت بام برای انتن که اولی ( ایرانسل ) رو رد کردیم بعد امروز دوباره از مبین نت اومدن ....

گفتیم کم کج و کوله هستیم این انتن هارم می زارن چپول تر می شیم...

من تو سایت های فارسی و تا حدودی انگلیسی گشتم چیزی ندیدم.اگه از دوستان اطلاعاتی داره لطف کنه ممنون می شم.

گفتن >> اجاره + اینترنت مجانی ( با مودم )

کاربر دائمی آواتار ztx4
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط saied_hacker مشاهده تاپیک
    یه سوال فنی دارم
    ایا انتن(دکل)های وایمکس ( مبین نت ) هم مثل BTS ها روی سلامتی ادم تاثیر میزاره؟

2~3 بار اومدن ( هم از ایرانسل هم مبین نت ) برای اجاره پشت بام برای انتن که اولی ( ایرانسل ) رو رد کردیم بعد امروز دوباره از مبین نت اومدن ....

گفتیم کم کج و کوله هستیم این انتن هارم می زارن چپول تر می شیم...

من تو سایت های فارسی و تا حدودی انگلیسی گشتم چیزی ندیدم.اگه از دوستان اطلاعاتی داره لطف کنه ممنون می شم.

گفتن >> اجاره + اینترنت مجانی ( با مودم )
    جون من اجاره چه قدر گفتن؟

کاربر دائمی آواتار saied_hacker
    محل زندگی
    404 Not Found

اقا چرا کسی جواب مارو نمی ده ؟
    کسی نمیدون ؟

گفتن سال 8 تومن ( 8 واحدیم ) + سرویس 128 رایگان

کاربر تازه وارد آواتار md_davari
    محل زندگی
    همه ایران سرای من است

فکر کنم آنتن های وایمکس همون آنتن های BTS هستند منتها با استاندارد IEEE متفاوت، پس تمام مضرات آنتن های BTS را دارا میباشند

کاربر دائمی آواتار nasim bahari
    محل زندگی
    تو دل طوفان

چه خوب................راستی اگه من از وایمکس استفاده کنم تا چه محدوده ای می تونم جابجا شم ؟

VIP
    محل زندگی

نکته 1: اخیرا در سازمان تنظیمات مقررات رادیویی ، مقرراتی برای کم کردن مظرات رادیو در نظر گرفته شده
    نکته 2:در سازمان تنظیمات مقررات رادیویی ، قانونی مبنی بر عدم امکان دسترسی به خدمات ارتباطات بي‌سيم مبتني بر فنآوري Wimax در هنگام جابجایی تصویب شده است.

سخن آخر : بنده برای منزلمان اقدام به تهیه سرویس WiMax از شرکت مبین نت کردم، گفتن که منطقه شما در محدوه پوشش (غرب تهران)ما نمیباشد و برای شرکتمان هم که اقدام کردیم(مرکز شهر تهران) ، کارشناسشان آمد و گفت سیگنال در این محل ضعیف هست، حالا نمیدونم شخص دیگه ای گرفته یا نه ولی اینکه میگه در 11 تا استان راه اندازی کرده ، اگه مثل تهران باشه که .... (آخرش رو هر چی خواستید به سلیقه خودتان کامل کنید)

نقل قول نوشته شده توسط nasim bahari مشاهده تاپیک
    چه خوب................راستی اگه من از وایمکس استفاده کنم تا چه محدوده ای می تونم جابجا شم ؟
    داخل محدوده هایی که سیگنال وایمکس وجود داشته باشه. الان محدودش کمه ولی به مرور بیشتر میشه. به سطح پوشش وایمکس شرکت (ایرانسل یا مبین نت) نگاه کنید. اما ظاهرا نقشه ملاک نیست، چون بعضی جاهایی که وایمکس رو تحت پوشش داده، سیگنال به قدر کافی دریافت نمیشه!

کاربر دائمی آواتار nasim bahari
    محل زندگی
    تو دل طوفان

نقل قول نوشته شده توسط blue_lotus مشاهده تاپیک
    داخل محدوده هایی که سیگنال وایمکس وجود داشته باشه. الان محدودش کمه ولی به مرور بیشتر میشه. به سطح پوشش وایمکس شرکت (ایرانسل یا مبین نت) نگاه کنید. اما ظاهرا نقشه ملاک نیست، چون بعضی جاهایی که وایمکس رو تحت پوشش داده، سیگنال به قدر کافی دریافت نمیشه!
    پس اگه همه جا رو پوشش بدن، مثل تلفن همراه میشه دیگه.....یعنی هر جایی که ایرانسل یا مبین نت سیگنال داشته باشن.....ما می تونیم از اینترنت استفاده کنیم ؟

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •