نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: مشکل در Login شدن به SQL Server از کامپیوترهای دیگر در شبکه

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

مشکل در Login شدن به SQL Server از کامپیوترهای دیگر در شبکه

من یک SQL Server 2000 بر روی شبکه محلی ام نصب کرده ام.

کاربران دیگر بر روی شبکه برای دسترسی به SQL Server سیستم من حتما باید یک اکانت معتبر در سیستم من داشته باشند تا امکان دسترسی داشته باشند و اگر با آن کاربر به سیستم من Login نکرده باشند SQL Server دسترسی آنها را قبول نمی کند.

در سرور من نوع Authentication بر روی Mixed Mode تنظیم شده است.

راه حلی وجود دارد که بدون نیاز به چنین اکانتی امکان دسترسی آنها به SQL Server فراهم شود؟

دوست عزیزم،
    به نظر میرسه کاربران شما از Windows Authentication استفاده میکنن. امکانش هست که ازشون بخواین با SQL Authentication وارد بشن؟
    حتما باید یک اکانت معتبر در سیستم من داشته باشند
    درست متوجه این مطلب نشدم..
    موفق باشید

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    1- از کجا بفهمم اونها از چه روشی برای Authentication استفاده میکنند؟

2- منظورم این بود که اونها باید یک User تعریف شده در ویندوز سرور داشته باشند تا SQL Server اجازه ورود (حتی با اکانت های خود SQL server) رو بده.

از کجا بفهمم اونها از چه روشی برای Authentication استفاده میکنند؟
    اگر کاربرها برای ورود به SQL Server میبایست Username و Password ارائه کنن، یعنی SQL Authentication ولی اگر نیازی به این کار ندارن و در حقیقت از لاگین کردنشون در Windows شناسایی میشن، یعنی Windows Authentication.
    2- منظورم این بود که اونها باید یک User تعریف شده در ویندوز سرور داشته باشند تا SQL Server اجازه ورود (حتی با اکانت های خود SQL server) رو بده.
    Domain استفاده میکنین یا Workgroup؟

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    ما از Workgroup استقاده می کنیم.

Windows Authentication در Workgroup این مشکل رو داره و تنها برای Domain پیشنهاد میشه که ازش استفاده کنین. بهترین راه در چنین شرایطی برای شما استفاده از SQL Authentication هستش که مستقل از اکانتهای ویندوز عمل میکنه. موقع ساخت لاگین در SQL Server، حالت SQL Authentication رو انتخاب کنین و Password هم بدین. حالا هر کاربر با استفاده از اون میتونه بدون داشتن اکانت در ویندوز، به SQL Server کانکت بشه.

مرسی

دوست عزیز اگه یادتون باشه من این مشکل رو داشتم و شما گفتین که در این مبحث مطرحش کنم واتفاقا هنوز هم مشکل من حل نشده .

چه مشکلی داشتین، من دقیقا یادم نیست

با سلااااااااااااااااممممممم ممممممممم

آخ جووووووووووووووووننن من تونستم این مشکل رو بالاخره حلش کنم. اخیش مردم بابا .
    مشکلی که آقای DelphiAssistant مطرح کرد مشکل من بود.من از از یک DC که 2003 هست استفاده میکنم.یک کام÷یوتر هم SQLserver 2000 از نوع MiXed mode روی یک کام÷یوتر با ویندوز 2003سرویس میده .زمانی تمامه کلاینتها بدون لاگین شدن به کام÷یوتری که SQL سرویس میداد برنامه ای که از بانک SQL این کام÷یوتر سرویس میگرفت اجرا میشد.اما یک دفعه این موضوع خراب شد و همه کلاینتها باید به این کام÷یوتر SQL لاگین بشن بعد برنامه دلفی رو اجرا کنن.موضوع بالاخره حل شد.اگه گفتین اشکال کار کجا بود؟ :D

راهنمایی: باید ایرادش را در domain controler ÷یدا کنین. . همچنین از آقای DelphiAssistant (کرامتی ) هم ممنونم که سعی کرد مشکلم رو حل کنه.
    .
    آخه اولین بار من این مشکل رو مطرح کردم و داشت آبروم تو سازمانم میرفت که بعد این رو به DelphiAssistant گفتم ایشون هم لطف کردن واین رو تو این بحث مطرح کردن ولی متاسفانه تا حالا کسی نتونسته مشکل من رو حل کنه که روی آوردم به بچه های دیگه که آقای N_d بالاخره این مشکل رو حل کرد. بابا این دیگه کیه بابا آخر ادمینه خوشم اومد. دمت گرم N_d (دانشی)
    جواب :
    چون win2003 روی high security تنظیم شده است هر گونه policy روی تمام کلاینتهایی که عضو این دامین هستند اعمال میشود .راستش ما خواستیم برای تعریف account در قسمت group policy و روی password policy مسئله complexity را رعایت کنیم و این سیاست روی کام÷یوتری که SQL را سرویس مداد هم اعمال شده بود و این مسئله باعث شد که همه کلاینتها باید حتما لاگین شدن سرویس بگیرند.برای حل این مسئله ه domain security policy رفتیم ودر قسمت account policy ->password policy رفته و complexity را disable کرده و همچنین minimum passwor length را روی صفر تنظیم کردیم و مشکل حل شد. :)
    چون ÷سورد sa در sql بلنک بود
    با تشکر از همه دوستان بای :)

محل زندگی
    کرج، گلشهر
    Windows Authentication در Workgroup این مشکل رو داره و تنها برای Domain پیشنهاد میشه که ازش استفاده کنین.
    همونطور که گفتم ما سرور را بر روی Mixed Mode تنظیم کرده ایم و کاربران ما نیز از SQL Authentication استفاده میکنند، اما قبل از Login شدن به Windows Server نمیتوانند از Username/Password مربوطه برای Login به SQL Server استفاده کنند و پیام Access Denied دریافت میکنند، اما وقتی به ویندوز سرور لوگین کردند دیگر مشکلی برای استفاده از Username/Password شان برای SQL Authentication ندارند.

کاربر تازه وارد آواتار small_programmer
    محل زندگی
    تهران
    فکر می کنم شما با رفتن به قسمت login در اینترپرایز منجر وdeny کردن دسترسی administrator مشکلتان حل شود من که مشکلم حل شد.
    موفق و پیروز باشید.

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 9
    آخرین پست: پنج شنبه 31 خرداد 1386, 15:11 عصر
  2. مشکل LOgin شدن به SQL SERVER
    نوشته شده توسط vbsqlhadi در بخش SQL Server
    پاسخ: 10
    آخرین پست: چهارشنبه 10 خرداد 1385, 12:06 عصر
  3. LOGIN شدن client ها به server 2003
    نوشته شده توسط vatal در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 3
    آخرین پست: سه شنبه 25 مرداد 1384, 19:16 عصر