نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: مشكل در طراحي بانك اطلاعاتي پزشكي

مشكل در طراحي بانك اطلاعاتي پزشكي

سلام دوستان.
    من مي خوام يه ديتابيس براي پرونده پزشكي بيمار درست كنم. ولي با مشكلاتي مواجه شدم.
    پرونده بيمار شامل يكسري اطلاعاته مانند : نام، نام خانوادگي و ... كه طراحي اون مشكلي نداره.
    ولي بخش هاي ديگري از پرونده مشكلات خاص خودشو داره. مثلا در قسمتي از پرونده نوع درماني كه پزشك تجويز كرده اومده . مثلا گفته آمپول ، قرص ، استراحت . ولي بعضي از اين روش هاي درمان به يكسري مقادير ديگه اي هم نياز دارن . مثلا اگه روش درمان آمپول باشه تعداد اون و ميزان تزريق هم بايد ذكر بشه. اگه استراحت باشه مقدار ديگه اي نمي خاد و ...
    حالا من نمي دونم چه جوري اين ديتابيس رو طراحي كنم.
    ممنون مي شم اگه كسي بتونه كمك كنه.

نقل قول: مشكل در طراحي بانك اطلاعاتي پزشكي

سلام،
    به نظرم اگر برای هر نوع درمان یک جدول مستقل با خصیصه های مرتبط ایجاد کنید این مشکل به کل بر طرف میشه. و موقع نمایش اطلاعات، چونکه ممکنه یک فرد چند نوع درمان مختلف برایش تجویز شده باشه اطلاعات این چند جدول را با همدیگر اجتماع می کنیم.
    وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

ممنون از راهنمائيتون. به نظر منم اين روش بهترين روشه ولي مشكل اينجاست كه اين روش هاي درمان پويا هستند . يعني ممكنه يك پزشك بخاد به اين روش ها اضافه يا از اونا كم كنه.

شما می تونید در یک جدول همه ی درمان ها را در نظر بگیرین و برای هر نوع درمان یک سری ستون مخصوص به خود ایجاد کنید که با این حساب ستون های زیادی برای نمونه های مختلف NULL خواهند بود که اگر پیاده سازی در 2008 صورت میگیره میتونید راجب Spars تحقیق کنید (برای مقادیر NULL).

نقل قول نوشته شده توسط msalim مشاهده تاپیک
    شما می تونید در یک جدول همه ی درمان ها را در نظر بگیرین و برای هر نوع درمان یک سری ستون مخصوص به خود ایجاد کنید که با این حساب ستون های زیادی برای نمونه های مختلف NULL خواهند بود که اگر پیاده سازی در 2008 صورت میگیره میتونید راجب Spars تحقیق کنید (برای مقادیر NULL).
    اين هم روش خوبيه. ولي من فكر مي كنم روش بهينه ي و استانداردي نباشه ضمن اينكه ممكنه چون روش هاي درمان به صورت پويا تعريف مي شن هر روش جديدي كه اضافه مي شه Attribute مخصوص خودشو داشته باشه.

یک روشی برای طراحی جداول به نام Open Schema وجود داره که بد نیست اونم امتحان کنید. به این شکل که مثلا بیمار از دو شیوه ی متفاوت به نام های x و y در حال درمان است و هر شیوه Attribute های پویایی دارند. برای پیاده سازی این موضوع شبیه به شکل زیر عمل می کنیم:
    Bimar---No Darman ---- Attrubute ----- Value
    -----------------------------------------------
    1 x x1 10
    1 x x2 20
    1 x x3 4
    1 y y1 30
    1 y y2 1

سلام،
    بر روی مفهوم EAV(Entity-Attribute-Value) و شیوه های پیاده سازی آن مطالعه نمایید،/
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

نقل قول نوشته شده توسط علیرضا مداح مشاهده تاپیک
    سلام،
    بر روی مفهوم EAV(Entity-Attribute-Value) و شیوه های پیاده سازی آن مطالعه نمایید،/
    پست قبلی را بخوانین.

پست قبلی را بخوانین.
    اسمی از EAV در پست قبلی شما آورده نشده است جناب سلیم آبادی و فقط به یک نمونه از آن (آن هم نه به طور کامل) اشاره شده است،/
    @Alireza_Maddah

نقل قول نوشته شده توسط علیرضا مداح مشاهده تاپیک
    اسمی از EAV در پست قبلی شما آورده نشده است جناب سلیم آبادی و فقط به یک نمونه از آن (آن هم نه به طور کامل) اشاره شده است،/
    EAV به Open Schema نیز شناخته می شود:
    EAV is also known as object-attribute-value model and open schema
    http://en.wikipedia.org/wiki/Entity-...te-value_model

EAV به Open Schema نیز شناخته می شود:
    صحیح است، اما عموما" از اصطلاح EAV استفاده می شود،/
    @Alireza_Maddah

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید