نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: راهنمای استفاده از سورس برنامه ها

کاربر تازه وارد آواتار dorche
    محل زندگی
    اصفهان - درچه

Exclamation راهنمای استفاده از سورس برنامه ها

آیا سورس نرم افزاری بدون داکیومنت بدرد می خورد ؟

آیا در سایت های سورس باز داکیومنت و مهندسی های نرم افزار را هم قرار می دهند ؟

من سورس کروم رو گرفتم با پنجاه هزار فایل حالا چه جوری ازش استفاده کنم ؟
    اگه واقعا راهنمایی براش نباشه اصلا بدرد نمی خوره

نقل قول: راهنمای استفاده از سورس برنامه ها

آیا سورس نرم افزاری بدون داکیومنت بدرد می خورد ؟
    نه لزوما!

سورس کد خودش منبع اصلی فهمیدن چگونگی کارکردن یک برنامه هست. سورس کدی که خوب نوشته شده باشه، خیلی بهتر از بسیاری از کامنت ها و مستندات میتونه به خواننده کد کمک کنه. البته خواندن کد خودش یک هنر محسوب میشه، و هر کسی که عنوان برنامه نویس داره، لزوما خواننده کد خوبی نیست.

من سورس کروم رو گرفتم با پنجاه هزار فایل حالا چه جوری ازش استفاده کنم ؟
    برای چی ازش استفاده کنید؟ شما باید در حوزه مربوطه اطلاعات کافی داشته باشید، و هدفتون از خواندن اون کدها هم مشخص باشه؛ مثلا اگر شما اطلاع خاصی از ساختار یک مرورگر اینترنت، و مسائلی که در طراحی و نوشتن یک مروگر اینترنت وجود دارند، و پروتکل های مختلفی که این نرم افزارها با آنها سر و کار دارند، و غیره نداشته باشید؛ نباید انتظار داشته باشید که سورس کروم همه اینها را برای شما توضیح بده!

اگر نمی دونید منظور از کد خوب و خوانا چیه، می تونید به تاپیک زیر مراجعه کنید:
    گفتگوی فنی شماره یک - اصول و قواعد کد نویسی

در هر حال، درباره چگونگی خواندن کدهای دیگران کتاب ها، مقالات، و پادکست های مختلفی وجود دارند. در بعضی پروژه های اوپن سورس از برخی رسوم و عادات خاص در هنگام نوشتن کد استفاده میشه که معمولا جایی درباره شان توضیح داده شده، و در صورت آشنا بودن با رسوم و عادات کدنویسی برنامه نویسان این پروژه ها، خواندن کدهایشان براتون آسانتر میشه.

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر تازه وارد آواتار dorche
    محل زندگی
    اصفهان - درچه

نقل قول: راهنمای استفاده از سورس برنامه ها

خیلی ممنون توضیحات خوبی بود

اما انتظار من قرار دادن چیزی مثل نمودارهای UML و ... می باشد که با یک نگاه از ساختار کلی برنامه آگاه شویم و به بخش مورد نظرمون مراجعه کنیم .

برای توسعه دهندگان دیگر هم خیلی ضروری می باشد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •