نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: خرید لایسنس برنامه ها

خرید لایسنس برنامه ها

سلام

من تا به حال به عنوان یک کارمند در یک شرکت کار می کردم و هیچ وقت درگیر مسائل خریدی لایسنس ( اجازه نامه ) استفاده از ابزار مختلف نشدم. می خواستم تا از دوستانی که اطلاع دارند یک سوال کنم.

من یک برنامه نویس آزاد هستم و می خواهم یک برنامه بنویسم و آن را به یک شرکت بفروشم. اون شرکت هم بعد از خرید از من نرم افزار را منتشر خواهد کرد. خوب حالا سوال من اینه:

در تمامی قسمت های خرید کامپوننت و لایسنس من دیدم که قیمت اون برای استفاده ( تک کاربره ) و استفاده ( شرکتی ) خیلی فرق داره. معنی این دو حالت چیه ؟

و آیا من که می خواهم به عنوان تک نفر این برنامه رو بنویسم و بعداً به یک شرکت بفروشم ( و اونها هم منتشر خواهد کرد ) آیا باید اجازه نامه تک نفره را بخرم یا اجازه نامه شرکتی؟

این هم یک مثال که منظور من رو بهتر متوجه بشین:
    http://www.link-rank.com/order.htm

قیمت تک کاربره بدون سورس : 90 دلار
    قیمت شرکتی با سوس : 1000 دلار !

در تمامی قسمت های خرید کامپوننت و لایسنس من دیدم که قیمت اون برای استفاده ( تک کاربره ) و استفاده ( شرکتی ) خیلی فرق داره. معنی این دو حالت چیه ؟
    منظور تعداد "توسعه گران" کاربر کامپوننت است ؛ اگر یک نفر نرم افزار رو مینویسه ، و همیشه و همواره ، توسعهء برنامه توسط یکنفر انجام میشه ، لیسانس تک کاربر کافی است . اما عموما" کامپوننتها غیر از لیسانس توسعه ، شرایطی هم برای انتشار دارن که ممکنه نحوهء انتشار کدت رو تحت تاثیر قرار بده .

آیا من که می خواهم به عنوان تک نفر این برنامه رو بنویسم و بعداً به یک شرکت بفروشم ( و اونها هم منتشر خواهد کرد ) آیا باید اجازه نامه تک نفره را بخرم یا اجازه نامه شرکتی؟
    تا وقتی برنامه رو تو مینویسی و توسعه اش بر عهده تو است لیسانس توسعه تک کاربره کافی است . لازمه دقت کنی نحوهء انتشار و لیسانس های مربوط به اون بعد از توسعه مطرح میشه ؛ و به نظر میاد سوال تو فقط به مرحلهء توسعه مربوط میشه .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

[quote="Inprise"تا وقتی برنامه رو تو مینویسی و توسعه اش بر عهده تو است لیسانس توسعه تک کاربره کافی است . لازمه دقت کنی نحوهء انتشار و لیسانس های مربوط به اون بعد از توسعه مطرح میشه ؛ و به نظر میاد سوال تو فقط به مرحلهء توسعه مربوط میشه .[/quote]

دقیقاً فقط من روی این نرم افزار کار می کنم. ولی از اونجایی که یک شرکت داره اون رو منتشر می کنه گفتم باشد مشکلی بعد ها پیش بیاد که مثلاً بگن چرا لایسنس شرکتی نخریده بودین!

به هر حال در زمان نشر نرم افزار در قسمت About برنامه من باید اسم خودم و اجازه نشری رو که خریدم بنویسم تا مشکلی پیش نیاد.

ممنون

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    برای حالتی که شما گفتین تک کاربره که ارزونترم هست کافی ولی برای اطمینان بیشتر به اون شرکت mail بزن و ازشون بپرس . منم در مورد یک activex سوال شما رو داشتم به اون شرکت mail زدم و کامل برام توضیح داد که برای من تک کاریرش کافیه

:موفق:

نقل قول نوشته شده توسط Kamyar.Kimiyabeigi
    برای حالتی که شما گفتین تک کاربره که ارزونترم هست کافی ولی برای اطمینان بیشتر به اون شرکت mail بزن و ازشون بپرس . منم در مورد یک activex سوال شما رو داشتم به اون شرکت mail زدم و کامل برام توضیح داد که برای من تک کاریرش کافیه

ممنون. البته موضوع فقط ارزونی نیست. بلکه باید قانونی باشه تا محصول دچار مشکلی نشه. فکر کنم بهترین راه همین هست که شما گفتی. از خودشون تک تک باید سوال کنم.

از آقای Inprise هم ممنون که راهنمایی کردن

کاربر دائمی آواتار Kamyar.Kimiyabeigi
    محل زندگی
    تهران
    درود

ولی چون فقط شما روی source کار می کنین احتمال قوی باید تک کاربرشو بخرین
    موفق باشین

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران
    اگر شما یک کامپوننت را با سورس بخرید دیگر نیاز به اجاز ه توسعه و استفاده نیست .
    پس از دو سال بررسی بلاخره به بازار آمد
    متفاوت و هوشمندانه
    برای ورود کلیک کنید
    IMEN LOCK

اگر شما یک کامپوننت را با سورس بخرید دیگر نیاز به اجاز ه توسعه و استفاده نیست
    لزوما" اینطوری نیست . در مورد موضوعی که درباره اش اطلاع نداری اظهار نظر نکن .
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران
    :sorry:
    پس از دو سال بررسی بلاخره به بازار آمد
    متفاوت و هوشمندانه
    برای ورود کلیک کنید
    IMEN LOCK

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید