نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ارتباط با پایگاه داده در دلفی

ارتباط با پایگاه داده در دلفی

سلام خدمت تمامی دوستان دلفی کار

من تازه ( یه دو سه روزیه) که کار با دلفی رو شروع کردم . قبلا بیشتر با vb کار کردم و چون تعریف دلفی رو زیاد شنیدم می خوام اونم یاد بگیرم :!:
    در مورد چند تا مسئله سوال دارم که البته شاید از دید کسانی که دلفی کار کردن خیلی ابتدایی به نظر برسن ولی خب من هنوز روی دلفی مطالعه زیادی نکردم و فکر کنم اگه شما دوستان که با دلفی کار کردین یه سری مسائل رو توضیحاتی بدین بهتر متوجه می شم که باید در چه زمینه هایی بیشتر کار کنم ( البته کتابی که من گرفتم واقعآ مسخره هست و هیچی از اون درست متوجه نشدم )

در ویژوال بیسیک می شه از database هایی که با اکسس و یا visdatamanager درست کرد استفاده نمود . ( بیشتر از اونا استفاده می شه البته از database های دیگه هم می شه استفاده نمود)

برای ساختن connection به بانک با استفاده از ado می شه از یه کد مشابه کد زیر استفاده کرد:

adoexample.ConnectionString = "provider = microsoft.jet.oledb.4.0; persist security info= false; data source= " & App.Path & "\databasename

و برای record source

adoexample.record source="select * from tablename"

و برای اتصال تکست باکسها و یا کنترلهای دیگه به بانک از کد زیر :

set textbox.datasource=adoexample
    textbox.datafield="fieldname

با همین چند خط کد در vb می توان به database وصل شد ( از طریق تکست باکس) و رکوردها رو اپدیت و حذف و یا اینکه رکورد جدیدی تعریف کرد .

اگه ممکنه لطف کننین و توضیحی بدین که همین کارها رو در دلفی به چه نحوی باید انجام داد .
    همین کارهایی رو که من بالا انجام داده بودم ( اتصال به بانک از طریق textbox ) رو برای من در دلفی بنویسین .
    در ضمن در دلفی از چه نوع database ی بیشتر استفاده می شه ( اکسس و یا sql , ... ) و این database رو در خود محیط دلفی میشه طراحی کرد .

پیشاپیش از راهنماییهای شما دوستان عزیزممنونم

[/code]

سلام امیر مسعود.
    قرار شده چند تا سوال رو با هم نپرسیم :wink:

1-برای ارتباط با دیتابیس از برگه ADO یه ADOConection می زاریم رو فرم و خاصیت ها شو تنظیم می کنیم. بعد از این از هر ADOQuery یا ADOTable که استفاده کنیم فقط کافیه Connection رو به ADOConnection1 مرتبط کنیم.
    2- دستورات SQL که تو همه زبانها یکی هست / اینجا هم برای مثال می نویسیم
    ADOQuery1.sql.text:='select * from tablename'
    3-در برگه datacontorols می تونی از Dbcheckbox یا DBcombobox و ... استفاده کنی.( ولی من خودم تا به حال مستقیما از خود checkbox یا combobox استفاده کردم)
    4-خوب از پارادوکس زیاد استفاده می شه. من خودم همیشه Access رو به پارادوکس ترجیح دادم.البته یه یانک اطلاعاتی جدید هم هست که من بهش می گم DBSkhafan
    برای کارای تحت شبکه هم که با SQLServer اصلا مشکلی نداشتم

دلفی راضی نگهت می داره آقا امیر :wink:

ممنون از راهنمایی شما

اگه ممکنه یه refrence خوب هم برای من معرفی کنین در ضمن می خواستم ببینم شما سایتی رو سراغ دارین که بشه نمونه برنامه هایی رو از اونجا برداشت ( به نظرمن اگه اول کار یه سری برنامه داشته باشی تویه هر زبانی خیلی تویه یادگیری تاثیر داره)

باز هم از لطف شما ممنونو

با عرض ادب:

توی خود سایت Borland اگر وارد قسمت Developers بشوید(نیاز به Register دارد) منبع بزرگی از Component مقاله faq برنامه های کامل و ... وجود دارد.

یه عشق برنامه نویسی خفن

تاپیک های مشابه

1. كنترل&
    نوشته شده توسط A.Noor در بخش VB.NET
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 02 بهمن 1386, 03:15 صبح
  2. مرجع ر&
    نوشته شده توسط EhsanKhafan در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 03 تیر 1384, 23:30 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید