صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 40 از 191

نام تاپیک: Unpackme : استفاده از " پروتکتور حفاظ "

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

Unpackme & Crackme : استفاده از " پروتکتور حفاظ "

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    من قصد تست کردن کارایی و امنیت " پروتکتور حفاظ " رو دارم ... که با یکی از دوستان در این مورد مشورت کردم ایشون از سازنده های این پروتکتور هستند و یک نمونه برنامه حفاظت شده به من دادند که اون رو برای تست اینجا ضمیمه کردم دوستانی که فکر میکنند توانایی دور زدن و از کار انداختن این قفل رو دارند لطفا از این نمونه بازدید کنند...

توضیح در مورد فایلهای ضمیمه :

فایلهای سه تیکه ای Unpackme.rar برنامه محافظت شده توسط قفل سخت افزاری شرکت منشور سیمین هستش که تنها در صورتی اجرا میشه که قفل به سیستم متصل باشه ( این برنامه توسط پروتکتور حفاظ محافظت شده ).
    این برنامه به اکتیو ایکس Tiny.ocx نیاز داره پس قبل از اجرا حتما" اون رو رجیستر کنید.
    فایل Demo.rar هم یک فایل ویدیویی فلش هستش که نحوه اجرای برنامه رو زمانی که قفل به سیستم متصل نیست و زمانی که متصل هست رو نشون میده.

پیشاپیش از همه دوستانی که برای راهنمایی و کمک به من زمان صرف میکنند ممنونم

فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله ostovarit : چهارشنبه 20 مرداد 1389 در 14:28 عصر

مدیر بخش آواتار Securebit
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: Unpackme : استفاده از " پروتکتور حفاظ "

اینکه گذاشتید آنپک می نیست در آنپک می فایل پروتکت شده باید اجرا شود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با اجازه آقای ostovarit بنده جواب میدم.
    آنپک کردن در مرحله بعد حذف قفل هست، هدف ابتدایی این هست که برنامه رو اجرا کنید , در فیلم دمو هم همین مطلب بیان شده.

متشکرم.

کاربر تازه وارد

Thumbs up نقل قول: Unpackme : استفاده از " پروتکتور حفاظ "

نقل قول نوشته شده توسط Nima NT مشاهده تاپیک
    با اجازه آقای ostovarit بنده جواب میدم.
    آنپک کردن در مرحله بعد حذف قفل هست، هدف ابتدایی این هست که برنامه رو اجرا کنید , در فیلم دمو هم همین مطلب بیان شده.

متشکرم.
    تایید می شه

چون قفل وجود نداره عملا قضیه انپک هیچ میشود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط sinsin666 مشاهده تاپیک
    چون قفل وجود نداره عملا قضیه انپک هیچ میشود.
    در پست قبلی هم خدمت اساتید و دوستان گرامی عرض کردم ، فرمایش شما درسته در مرحله اول تارگت یک Crackme هست ، بعد از اینکه برنامه اجرا بشه میرسیم به مرحله آنپک.
    اول باید برنامه رو بدون قفل اجرا کنید.

7. چهارشنبه 20 مرداد 1389, 02:50 صبح

کاربر دائمی آواتار HadiDelphi
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول نوشته شده توسط reza1944 مشاهده تاپیک
    در دنیای 0 و 1 هیچ چیز محال نیست این برنامه هم شاید پروتکتور خوبی باشه اما آخر سر برنامه ای که باهاش پک میشه آیا وارد رم نمیشه؟ اونجا دستگیرش کن کرکر عزیز

این پروتکتور حتما رم داره واسه خودش!!!!!!!!!
    هم همین دو همفته پیش کلک 2010 رو کرک کردم!!!!! وقتم رو زیاد گرفت اما چون بهش گیر داده بودم تونستم کرکش کنم

آقا نیما اگه راست میگن چرا خود پروتکتور حفاظ رو برای دانلود نمیزارین تو وبلاگ رفتیم نبود دانلود کنیم ببینیم خود برنامه چطوره؟

حامی عزیز یک نسخه از برنامه حفاظ رو برای دانلود بزار!

اگر می خواهی برنامه ات کرک نشود اصلا برنامه ننویس
    با سلام و وقت به خیر
    بنده و گروه همکارم مدتی هست که طی یک کنسرسیوم با شرکت سینا پردازش همکاری نزدیک داریم ، در مورد کرک کردن کلک 2010 باید ازتون تشکر کنم که واقعیت مطلب رو اینجا بیان کردین چون مدتی بود که به دنبال شکایت رسمی از کرکر این برنامه بودیم , انشالله تا چند روز دیگه از طریق همین سایت و پیگیری آدرس IP ثبت شده تو فروم و از مجاری قانونی برای این مساله اقدام قانونی خواهیم کرد تا درس عبرتی بشه برای شما و دیگر عزیزان ؛ که این گونه کارها طبق قانون دزدی محسوب میشه و با متخلفین اون دقیقا" مثل یک دزد برخورد خواهد شد.
    منتظر اقدام قانونی ما باشید ، در ضمن اگر ادعای سواد امنیتی دارید ( که ندارید ) بهتر هست به جای ایجاد مشکل برای شرکتهای نرم افزاری و 100% دردسر برای خودتون یک برنامه بنویسید که اجالتا" کرک نشود.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    c:\windows\system32

نقل قول نوشته شده توسط HadiDelphi مشاهده تاپیک
    با سلام و وقت به خیر
    بنده و گروه همکارم مدتی هست که طی یک کنسرسیوم با شرکت سینا پردازش همکاری نزدیک داریم ، در مورد کرک کردن کلک 2010 باید ازتون تشکر کنم که واقعیت مطلب رو اینجا بیان کردین چون مدتی بود که به دنبال شکایت رسمی از کرکر این برنامه بودیم , انشالله تا چند روز دیگه از طریق همین سایت و پیگیری آدرس IP ثبت شده تو فروم و از مجاری قانونی برای این مساله اقدام قانونی خواهیم کرد تا درس عبرتی بشه برای شما و دیگر عزیزان ؛ که این گونه کارها طبق قانون دزدی محسوب میشه و با متخلفین اون دقیقا" مثل یک دزد برخورد خواهد شد.
    منتظر اقدام قانونی ما باشید ، در ضمن اگر ادعای سواد امنیتی دارید ( که ندارید ) بهتر هست به جای ایجاد مشکل برای شرکتهای نرم افزاری و 100% دردسر برای خودتون یک برنامه بنویسید که اجالتا" کرک نشود.

هادی جان سلام
    تو چرا خونت رو کثیف میکنی برنامه که مال شما نبوده برنامه مال یه شرکت دیگه تو تبریز اونا تهرون چه ربطی بهم دارین
    قربون کنسرسیوم و اینات برم ما مثل بعضی ها نیستم برنامه ایرانی کرک کنیم بزاریم برای دانلود این کرک هنوز انتشار داده نشده اما اگه زیادی جوش بیاری کارت میفته بیمارستان.
    البته بعضی از جماعت آدماهای زیراب زنی هستم

اصلا به تو مربوطی هست تو اخه نمایندشون هستی

مثل اینکه سواد امنیت شما بالا هست و زیاد هم برنامه کرک کردین پس خودتون از من دزدی بیشتر کردین مواظب خودتون باشید.

حالا هم با adsl کانکت شدم و می خوام Ip زودتر پیدا بشه!!!

اصلا می خوای یه ایمیل بدم تموم آدرس خونه رو برات پست کنم که دیگه دنبال Ip نری خودت رو هم خسته نکنی

کنسرسیومت رو هم بزار!

دیگه عزیز دل برادر اگه بیان کرکها و اونای که استفاده میکنن رو بگیرن باید تمام ایرانی های رو بگیرن خودت اولین نفری هستی که میگیرن چون ویندوز کامپیوتری که الان داری دزدی پس دیگه دم از دزدی نزن خواهشن

برنامه ای که امنیتش ضعیفه هست بجای اینکه بره دنبال اونهای که کرکش کردن بگرده بره برنامش رو محکم بسازه تا کرک نشه !

------------------------------------------------------------

با عرض پوزش از تمامی دوستان بخصوص نیمای عزیز انشا الله برنامه شما محکم و استوار باشه و کرک نشه

10. چهارشنبه 20 مرداد 1389, 02:53 صبح

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

موقع دانلود این پیغام نمایش داده میشه. فایلها که ویروسی نیستند؟
    Threat Found :
    Win32/Packed.VMProtect.AAD Trojan
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

نقل قول نوشته شده توسط salehbagheri مشاهده تاپیک
    Threat Found :
    والا من خودم دانلود کردم مشکلی نداشت ... حالا آقا نیما بهتر از من میدونه ... چون منم فایل رو از ایشون گرفتم ... فقط یک سوال واسم پیش اومد انتی ویروس شما به فایل پروتکت شده گیر میده؟ ... چه انتی ویروسی دارید که برنامه رو بعد پروتکت کردن با اون انتی هم چک کنم مشکلی نداشته باشه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

در دنیای 0 و 1 هیچ چیز محال نیست این برنامه هم شاید پروتکتور خوبی باشه اما آخر سر برنامه ای که باهاش پک میشه آیا وارد رم نمیشه؟ اونجا دستگیرش کن کرکر عزیز

این پروتکتور حتما رم داره واسه خودش!!!!!!!!!
    هم همین دو همفته پیش کلک 2010 رو کرک کردم!!!!! وقتم رو زیاد گرفت اما چون بهش گیر داده بودم تونستم کرکش کنم

آقا نیما اگه راست میگن چرا خود پروتکتور حفاظ رو برای دانلود نمیزارین تو وبلاگ رفتیم نبود دانلود کنیم ببینیم خود برنامه چطوره؟

حامی عزیز یک نسخه از برنامه حفاظ رو برای دانلود بزار!

اگر می خواهی برنامه ات کرک نشود اصلا برنامه ننویس
    قربان ممنون میشم اگر انتقادی هم دارید از ادبیات بهتری استفاده کنید ، لحن شما متاسفانه بیشتر از اینکه انتقادی باشه تا حدی توهین آمیز هستش.
    دوستان در مورد امنیت معمولا" دچار سوء تفاهم میشن برای همین یک تارگت خدمت دوستان ارئه کردم تا خودشون میزان امنیت رو بررسی کنن و قضاوت به عهده خودشون باشه.
    حالا در این مورد بهتر هست خودتون اول برنامه رو آنالیز کنید و بعد قضاوت کنید.
    والا من خودم دانلود کردم مشکلی نداشت ... حالا آقا نیما بهتر از من میدونه ... چون منم فایل رو از ایشون گرفتم ... فقط یک سوال واسم پیش اومد انتی ویروس شما به فایل پروتکت شده گیر میده؟ ... چه انتی ویروسی دارید که برنامه رو بعد پروتکت کردن با اون انتی هم چک کنم مشکلی نداشته باشه؟
    Threat Found :
    نه برنامه ویروسی نیست و از این بابت مطمئن باشید ، برنامه به این علت که از لایه های امنیتی مضاعف استفاده کرده و باعث شده که آنتی ویروس ها نتونن اون رو آنالیز کنن به همین علت برنامه بعضی مواقع به عنوان فایل ویروسی شناخته میشه ( البته ویروس که نه به عنوان Risk Ware شناسایی میشه ).
    من خودم از آنتی ویروس avast استفاده میکنم و باهاش دچار مشکل نشدم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    c:\windows\system32

قربان ممنون میشم اگر انتقادی هم دارید از ادبیات بهتری استفاده کنید ، لحن شما متاسفانه بیشتر از اینکه انتقادی باشه تا حدی توهین آمیز هستش.
    دوستان در مورد امنیت معمولا" دچار سوء تفاهم میشن برای همین یک تارگت خدمت دوستان ارئه کردم تا خودشون میزان امنیت رو بررسی کنن و قضاوت به عهده خودشون باشه.
    حالا در این مورد بهتر هست خودتون اول برنامه رو آنالیز کنید و بعد قضاوت کنید.
    نه برنامه ویروسی نیست و از این بابت مطمئن باشید ، برنامه به این علت که از لایه های امنیتی مضاعف استفاده کرده و باعث شده که آنتی ویروس ها نتونن اون رو آنالیز کنن به همین علت برنامه بعضی مواقع به عنوان فایل ویروسی شناخته میشه ( البته ویروس که نه به عنوان Risk Ware شناسایی میشه ).
    من خودم از آنتی ویروس avast استفاده میکنم و باهاش دچار مشکل نشدم.

آقای نیما من از شما معزت می خواهم اگر حرفی زده ام و شما را ناراحت کرده ام انشا الله برنامه شما نمره 20 باشه و کرک نشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط reza1944 مشاهده تاپیک
    آقای نیما من از شما معزت می خواهم اگر حرفی زده ام و شما را ناراحت کرده ام انشا الله برنامه شما نمره 20 باشه و کرک نشه
    خواهش میکنم و از لطفتون متشکرم.
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : پنج شنبه 21 مرداد 1389 در 18:41 عصر

سلام آقا نیما من خیلی وقت میشه که پستهای آنپک می و کرک می شما رو دنبال میکنم ولی متاسفانه شما هم مثل بعضی ها بعد از اینکه نا امید شدید از آنپک می هایی که در این سایت میزاشتید رو آوردید به کریپت کردن آنپک می و نزاشتن کلید اینکه آنپک می شما بدون کلید آنپک نشه افتخار به حساب نمیاد چون تقریبا 99% از پروتکتورها بدون کلید آنپک نمیشن بلکه این افتخار هست که آنپک می بعد از گرفتن کلید آنپک نشود یا آنپک آن وقت زیادی ببرد چون کسی که یک برنامه که با قفل شما محافظت شده رو خریداری میکنه کلید رو هم میگیره و در این شرایط هست که برنامه در عرض 5 دقیقه آنپک میشه.

نقل قول نوشته شده توسط Cracki مشاهده تاپیک
    سلام آقا نیما من خیلی وقت میشه که پستهای آنپک می و کرک می شما رو دنبال میکنم ولی متاسفانه شما هم مثل بعضی ها بعد از اینکه نا امید شدید از آنپک می هایی که در این سایت میزاشتید رو آوردید به کریپت کردن آنپک می و نزاشتن کلید اینکه آنپک می شما بدون کلید آنپک نشه افتخار به حساب نمیاد چون تقریبا 99% از پروتکتورها بدون کلید آنپک نمیشن بلکه این افتخار هست که آنپک می بعد از گرفتن کلید آنپک نشود یا آنپک آن وقت زیادی ببرد چون کسی که یک برنامه که با قفل شما محافظت شده رو خریداری میکنه کلید رو هم میگیره و در این شرایط هست که برنامه در عرض 5 دقیقه آنپک میشه.
    نکته جالبی بود منم نظرم اینه که فقط یک نسخه بدون قفل سخت افزاری رو برای تست بزاریم ... ببینیم دوستان میتونن به سورس برنامه دسترسی پیدا کنند یعنی با فرض اینکه کرکر قفل سخت افزاری رو داره باز هم قفل براش مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟
    آخرین ویرایش به وسیله ostovarit : جمعه 22 مرداد 1389 در 17:39 عصر دلیل: توضیحات بیشتر و اصلاح مطلب

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

دوست عزیز شما از کجا تمام پستهای من رو دنبال کردید در صورتی که تاریخ ثبت نام شما مرداد ماه 89 هست و فقط یک پست دارید !؟!!!! ( اگر تونستید 1600 پست رو در عرض 20 روز مطالعه کنید و همه چیز دستگیرتون بشه واقعا" شما نابقه هستید !! ) به نظر میاد بیشتر از این که نظر بهبود و انتقاد از قفل رو داشته باشید , از ترس اینکه با یوزر اصلی خودتون این صحبتها رو انجام بدین پشت پرده یک یوزر جدید پنهان شدین تا مبادا .... !!!! در کل اول صحبت شما با دروغ و مکر شروع شده و من نیازی برای خودم نمیبینم که بخوام پاسخ صحبت شما رو بدم.و از دوستان هم خواهش مند هستم که در مورد صحبتهای ایشون و درستی اونها کمی تامل کنن ( آدمی که از اول دروغ بگه دلیلی برای راست بودن تمامی صحبتهاش وجود نداره ).
    مسلما" اگر دوستان در این رابطه سوالی دارن میتونن خصوصی بپرسن تا پاسخ رو خدمتشون عرضه کنم.

نکته جالبی بود منم نظرم اینه که فقط یک نسخه بدون قفل سخت افزاری رو برای تست بزاریم ... ببینیم دوستان میتونن به سورس برنامه دسترسی پیدا کنند یعنی با فرض اینکه کرکر قفل سخت افزاری رو داره باز هم قفل براش مشکلی ایجاد میکنه؟؟؟
    دوست عزیز جناب ostovarit ، برنامه های زیادی از قفل های سخت افزاری استفاده میکنن از جمله برنامه های حسابداری نظیر هلو ، رافع و ... که همگی از طریق اینترنت قفلشون شکسته شد ، حداقل استفاده از پروتکتور حفاظ این هست که ...
    1.امکان شکستن قفل از طریق آپلود نرم افزار در اینترنت و درخواست برای کرک اون منتفی میشه.
    2.امکان شبیه سازی قفل سخت افزاری وجود نداره.
    3.امکان کرک کردن برنامه حتی در صورت حضور قفل هم بسیار سخت هستش ، چون مکانیزمی در قفل پیاده سازی شده که کراکر برای کرک کردن قفل نیازمند کرک کردن برنامه بر روی هر سیستم از ابتدا باشه.

و نهایتا" هم آنپک کردن برنامه کار ساده ای نیست که هر کسی بتونه برنامه رو آنپک کنه ( بر خلاف نظر این استاد کرک !!! که قبل پست شما پست دادن ).
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : جمعه 22 مرداد 1389 در 18:03 عصر

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

برنامه نیما به واسطه کلیدی که در خود قفل هست رمز شده ، در صورت نبودن کلید به روش بروتی فورس قابل انجامه که کاری زمان بر هست و از حیطه بحث آنپک می خارجه...

پروتکتور شما زمانی میتونه زیر تست واقعی باشه که یک نسخه با شرایط استاندارد ( با فرض در اختیار داشتن قفل سخت افزاری در دست کرکر) در سایت قرار داده بشه.
    همیشه حسابداری هلو قرار نیست با این قفل ها پروتکت بشه ، یهو هم قراره یک نرم افزار برای یک دستگاه گرون قیمت توی یک کارخونه پروتکت بشه ، اونوقت ارزش داره که به جای قفل کرکر را حتی بیارن پای قفل :)

حالا چرا یهو پریدی به ملت ؟!!! کجای حرفش بد بود ؟!!! چرا جلو حرف حق گارد میگیری؟ :)

وست عزیز شما از کجا تمام پستهای من رو دنبال کردید در صورتی که تاریخ ثبت نام شما مرداد ماه 89 هست و فقط یک پست دارید !؟!!!! ( اگر تونستید 1600 پست رو در عرض 20 روز مطالعه کنید و همه چیز دستگیرتون بشه واقعا" شما نابقه هستید !! ) به نظر میاد بیشتر از این که نظر بهبود و انتقاد از قفل رو داشته باشید , از ترس اینکه با یوزر اصلی خودتون این صحبتها رو انجام بدین پشت پرده یک یوزر جدید پنهان شدین تا مبادا .... !!!! در کل اول صحبت شما با دروغ و مکر شروع شده و من نیازی برای خودم نمیبینم که بخوام پاسخ صحبت شما رو بدم.و از دوستان هم خواهش مند هستم که در مورد صحبتهای ایشون و درستی اونها کمی تامل کنن ( آدمی که از اول دروغ بگه دلیلی برای راست بودن تمامی صحبتهاش وجود نداره ).
    مسلما" اگر دوستان در این رابطه سوالی دارن میتونن خصوصی بپرسن تا پاسخ رو خدمتشون عرضه کنم.
    در مجموع بهت پیشنهاد میکنم بهتره تو هم اشتباه قفل شتاب را نکنی که یک مسابقه گذاشت و فایل اصلی را به همین روش رمز کرد و بعد ادعا کرد که ظرف مدت 30 روز هیچ کس نتونست قفلش را بشکنه ، و از فردای اون روز برنامه نویسان بی تجربه که بدون مشورت اقدام به استفاده از این قفل کردند و یه جورائی فریب تبلیغاتی خوردند یک شبه بدبخت شدند.
    ( داستان rar با پسورد را دیگه خودت حفظ هستی)

پیوست :
    آخرش قیمت نرم افزار حفاظ را نگفتی آ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

برنامه نیما به واسطه کلیدی که در خود قفل هست رمز شده ، در صورت نبودن کلید به روش بروتی فورس قابل انجامه که کاری زمان بر هست و از حیطه بحث آنپک می خارجه...
    این تا حدی درسته ( 10 درصد ) ولی اینجای مساله باقی هست که اگر کرکر قرار باشه برنامه رو کرک کنه مجبوره روی هر سیستم مجزا اون رو از اول کرک کنه ، عکسی که هم قرار دادید مدرکی برای گفته شما نیست چون این خطا ربطی به ماجرای قفل و ... نداره ( کمی دقیق تر نگاه کنید متوجه ماجرا میشید ).
    پروتکتور شما زمانی میتونه زیر تست واقعی باشه که یک نسخه با شرایط استاندارد ( با فرض در اختیار داشتن قفل سخت افزاری در دست کرکر) در سایت قرار داده بشه.
    شما یوزر نیم پسوردت رو بده تا قفل سخت افزاری رو ضمیمه کنم !
    حالا چرا یهو پریدی به ملت ؟!!! کجای حرفش بد بود ؟!!! چرا جلو حرف حق گارد میگیری؟ :)
    بهتره تا از چیزی خبر ندارید در مورد اون قضاوت نکنید ، چند روزی میشه که بنده درگیر این یوزرهای تازه و جدید در سایت هستم که هر کدوم به نحوی داره چوب لای چرخ پروتکتور میکنه و هدفشون رو هم نمیدونم چی هست برای همین بود که این جناب هم که اومدن گفتن بعد از حضور قفل کار آنپک ظرف 5 دقیقه انجام میشه یه کمی عصبی شدم چون یا خودشون رو زرنگ فرض کردن یا من رو احمق.
    حرفه ای تر هاش که در همین سایت معرف حضور همه هستن ادعای 5 دقیقه ای بودن ندارن حالا چی شد ، این بابا از راه رسید و شد خدای آنپک و ... ، در کل خدا روزیش رو جای دیگه حواله کنه چون دستش برام رو شد.
    در مجموع بهت پیشنهاد میکنم بهتره تو هم اشتباه قفل شتاب را نکنی که یک مسابقه گذاشت و فایل اصلی را به همین روش رمز کرد و بعد ادعا کرد که ظرف مدت 30 روز هیچ کس نتونست قفلش را بشکنه ، و از فردای اون روز برنامه نویسان بی تجربه که بدون مشورت اقدام به استفاده از این قفل کردند و یه جورائی فریب تبلیغاتی خوردند یک شبه بدبخت شدند.
    ( داستان rar با پسورد را دیگه خودت حفظ هستی)
    من اشتباه قفل شتاب و ... رو مرتکب نمیشم ، چون برنامه من اسمش شتاب نیست و مثل شتاب برنامه نویسی نشده ، قفل سخت افزاری اگر نباشه که تمام ، ماجرای شکستن قفل تبدیل میشه به یک رویا ولی اگر باشه باز هر فردی که از راه برسه نمیتونه برنامه رو کرک کنه ، این رو هم از باد هوا نمیگم ، شاید کراکر قابلی نباشم ولی مدتها تو جمع کراکرها بودم و باهاشون افت و خیز داشتم ، تو تیم UST که کسی نیست که برنامه رو چه با قفل چه بدون قفل بتونه کرک کنه ؛ تیم Unreal رو هم که خدایش بیامرزد ، تیم Ray هم که با روساشون رفیق هستم و ارادت خاصی به تک تکشون دارم.
    مخلص جناب Magic و StrongByte هم هستیم ( با این دو نفر نمیشه شوخی کرد ).

پیوست :
    در مورد حضور قفل و ... هم شاید الان وقتی میگم اگر قفل باشه امکان کرک کردن اون به صورت عمومی ممکن نیست باورتون نشه ، چون اوایل هم وقتی تو سایتها مینوشتم امنیت 100% همه میومدن و یه چیزی بارم میکردن ولی الان به این نتیجه رسیدین که بنده خدا توهم نزده بود ، راست میگفت ؛ حالا در این مورد هم نمیدونم کی میخواهید بهم حق بدید ، پس باز هم میگم کرک کردن برنامه در حضور قفل اولا" کار هر کسی نیست و معدود کسانی میتونن برنامه رو کرک کنن ، ثانیا" امکان کرک کردن برنامه به صورت عمومی وجود نداره و برنامه ای رو که شما کرکش بکنی روی سیستم شما اجرا خواهد شد ولی روی سیستم من خیر .
    پیوست :
    آخرش قیمت نرم افزار حفاظ را نگفتی آ؟
    شماره تلفن رو که گفتم ، چاره اش یه تماسه.
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : شنبه 23 مرداد 1389 در 01:51 صبح دلیل: اصلاح غلط املایی

این تا حدی درسته ( 10 درصد ) ولی اینجای مساله باقی هست که اگر کرکر قرار باشه برنامه رو کرک کنه مجبوره روی هر سیستم مجزا اون رو از اول کرک کنه ،
    با این حساب اگر کرکر قفل رو داشته باشه و نرم افزار رو کرک کنه بدرد خودش فقط میخوره ... تا اینجاش خوبه ... ولی این خاصیت رو نمیشه غیر فعال کرد؟ ... یعنی یک کرک از نرم افزار پروتکت شده بدست اورد که قابل اجرا رو هر سیستمی باشه؟ ... این قضیه چقدر مطمئنه و غیر قابل دور زدن هست ... چند درصد؟

حالا در این مورد هم نمیدونم کی میخواهید بهم حق بدید ، پس باز هم میگم کرک کردن برنامه در حضور قفل اولا" کار هر کسی نیست و معدود کسانی میتونن برنامه رو کرک کنن ، ثانیا" امکان کرک کردن برنامه به صورت عمومی وجود نداره و برنامه ای رو که شما کرکش بکنی روی سیستم شما اجرا خواهد شد ولی روی سیستم من خیر .
    اگر زودتر یک نسخه از نرم افزار پروتکت شده بدون قفل سخت افزاری قرار بدیم تا دوستانی که توانایی آنپک کردنش رو دارند تواناییشون رو محک بزنن ... ابهامات رفع بشه ... وانشالله تو این مورد که حفاظت 100% وجود داره هم حق رو به شما بدن ...

از اینکه از علمتون جهت کمک به برنامه نویسان استفاده میکنید از شما ممنونم ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با این حساب اگر کرکر قفل رو داشته باشه و نرم افزار رو کرک کنه بدرد خودش فقط میخوره ... تا اینجاش خوبه ... ولی این خاصیت رو نمیشه غیر فعال کرد؟ ... یعنی یک کرک از نرم افزار پروتکت شده بدست اورد که قابل اجرا رو هر سیستمی باشه؟ ... این قضیه چقدر مطمئنه و غیر قابل دور زدن هست ... چند درصد؟
    این مورد امنیت تضمینی نیست ولی امکان اینکه بشه این مورد رو رد کرد فقط دو نفر تو ایران توانایی این کار رو دارن.
    اگر زودتر یک نسخه از نرم افزار پروتکت شده بدون قفل سخت افزاری قرار بدیم تا دوستانی که توانایی آنپک کردنش رو دارند تواناییشون رو محک بزنن ... ابهامات رفع بشه ... وانشالله تو این مورد که حفاظت 100% وجود داره هم حق رو به شما بدن ...
    آنپک می امنیت 100% نداره ، کرک می بود که امنیت 100% داشت و داره.
    در مورد آنپک می هم انشالله تا چند روز آینده یک نسخه برای تست دوستان قرار میدم.
    از اینکه از علمتون جهت کمک به برنامه نویسان استفاده میکنید از شما ممنونم ...
    خواهش میکنم ، شما لطف دارید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با توجه به درخواست عزیزان یک نسخه UnpackMe هم خدمت دوستان قرار میدم تا امنیتش رو مورد بررسی قرار بدن ، امنیت UnpackMe جدای از CrackMe هست ؛ همون طوری که عنوان شد امنیت مورد Crackme دقیقا" 100% هست و .... ( در پستهای قبلی موجود هست ) ولی در مورد فایلی که در ادامه قرار داده شده امنیت 100% نیست ولی میشه با اطمینان گفت که آنپک کردن اون کار هرکسی نیست و خبره های مهندسی معکوس میتونن برنامه رو آنپک کنن.
    در محافظت از فایل مقابل گزینه Advanced Code Redirection با میزان پیچیدگی Ultra فعال بوده که باعث افت سرعت اجرای برنامه شده ، این گزینه کاملا" دست کاربر هست و استفاده از گزینه Ultra هست که باعث کاهش سرعت اجرا میشه و باقی گزینه ها تاثیر چندانی بر سرعت ندارن.

برنامه UnpackMe رو از اینجا دریافت کنید...

پیوست :
    از اونجایی که اساتیدی چون StrongBytes و Magic_h2001 جزو نوابغ مهندسی معکوس در ایران هستن و در حال حاضر فقط این دو نفر توانایی مقابله با این سیستم رو دارن ازشون درخواست شده تا از آنالیز سیستم صرف نظر کنن تا مجالی باشه برای دیگر دوستان و اساتید که میزان امنیت این سیستم رو محک بزنن.
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : شنبه 23 مرداد 1389 در 14:20 عصر دلیل: اضافه نمودن پیوست.

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

این برنامه را گرفتم ، علت خاصی داره که در مقابل حرکت معمولی موس هم روی فرم برنامه cpu به نزدیک 100% میرسه و سیستم هنگ میکنه ؟

نقل قول نوشته شده توسط joker مشاهده تاپیک
    این برنامه را گرفتم ، علت خاصی داره که در مقابل حرکت معمولی موس هم روی فرم برنامه cpu به نزدیک 100% میرسه و سیستم هنگ میکنه ؟
    واسه من اصلا اجرا نشد ارور میده؟!

خبره های مهندسی معکوس میتونن برنامه رو آنپک کنن.
    این خوبه که هر کرکری توان و حوصله این کار رو نداشته باشه ...

در محافظت از فایل مقابل گزینه Advanced Code Redirection با میزان پیچیدگی Ultra فعال بوده که باعث افت سرعت اجرای برنامه شده ، این گزینه کاملا" دست کاربر هست و استفاده از گزینه Ultra هست که باعث کاهش سرعت اجرا میشه و باقی گزینه ها تاثیر چندانی بر سرعت ندارن.
    من این تیکه رو اصلا نفهمیدم یعنی چی؟
    اگر ما امنیت نرم افزار رو بخوایم ببریم بالا باید قید سرعت اجرا برنامه رو بزنیم؟
    اگر گزینه Ultra انتخاب شود چی میشه؟ اگر نشه چی میشه؟ ( به جز تاثیری که بر سرعت دارد کارش چیه)
    من در تاپیک های دیگه مواردی رو دیدم که نرم افزار پس از پروتکت شدن در بعضی از سیستم ها اجرا نمیشه ... مثل تاپیک زیر که یکی از دوستان موفق به اجراش نشدن :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=239347
    در این تاپیک خودمون هم اقای جوکر بعد از اجرا سرعت رو از دست داده و سیستمش هنگ کرده منم متاسفانه نتونستم اجرا کنم به کل ارور میده ... دلیل این همه حالتهای مختلف چیه؟
    آخرین ویرایش به وسیله ostovarit : شنبه 23 مرداد 1389 در 17:55 عصر دلیل: اضافه کردن سوالات

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

احتمالی که دادم بحث کنترل api های در حال استفاده را منتقل کنه به برنامه مادر و اونجا چیا پردازش میکنه خدا میدونه ولی پردازش زیادی موجبات کندی بیش از حد و بار زیاد روی سیستم میشه
    پیشنهاد میکنم از ریداریکت کردن همه api ها صرف نظر کنی و فقط چندتائی را رندوم انتخاب کنی برای این عمل.

همون طوری که عنوان شد امنیت مورد Crackme دقیقا" 100% هست
    در کار شما کرک می معنا نداره شما فایل تارگت رو کریپت کردید و این فایل کریپت شده فقط با کلید معتبر دکرپیت خواهد شد به قول جوکر همون قضیه فایلهای rar هست که بدون پسورد نمیشه.

در کار شما کرک می معنا نداره شما فایل تارگت رو کریپت کردید و این فایل کریپت شده فقط با کلید معتبر دکرپیت خواهد شد به قول جوکر همون قضیه فایلهای rar هست که بدون پسورد نمیشه.
    دوست عزیز اول اینکه من در زمینه امنیت تجربه انچنانی ندارم ...
    - این قضیه فایلهای rar چیه که هی بهش اشاره میکنن دوستان؟
    - دوم اینکه این روش کریپت کردن فایل که اگر به گفته شما درست باشه و ایشون از این روش رفته باشن مشکلش چیه؟
    - و دکریپت کردن همچین فایلی ممکنه یا نه ( بدون کلید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

به علت استفاده از حد نهایت CodeRedirection این ماجرا پیش اومده ، اگر حد کمتر انتخاب بشه مشکل حل میشه و مساله سرعت کاملا" عادی میشه.
    واسه من اصلا اجرا نشد ارور میده؟!
    میشه متن پیام رو قرار بدید ؟ در چه ویندوزی اجرا کردید برنامه رو ؟
    من این تیکه رو اصلا نفهمیدم یعنی چی؟
    اگر ما امنیت نرم افزار رو بخوایم ببریم بالا باید قید سرعت اجرا برنامه رو بزنیم؟
    اگر گزینه Ultra انتخاب شود چی میشه؟ اگر نشه چی میشه؟ ( به جز تاثیری که بر سرعت دارد کارش چیه)
    پروتکتور گزینه ای داره به اسم استفاده از CodeRedirection و میزان پیچیدگی اون ، اگر میزان پیچیدگی انتخاب شده Ultra باشه میزان سرعت کاهش پیدا میکنه ولی در مورد میزان High این سرعت فقط با وقفه 1 الی 3 ثانیه ای در اجرای برنامه همراه هستش و مشکل خاصی نداره.
    اگر گزینه Ultra انتخاب بشه میزان امنیت به شدت بالا هست که در حالت High اون تفاوت 1 الی 2 درصدی داره و برای نفوذگری که بتونه از سد اون عبور کنه شاید تفاوتی نکنه ولی برای سرعت اجرا تاثیری نداره.
    استفاده از امنیت بالا به منزله کاهش سرعت نیست ، من فقط در این مورد حساسیت نشون دادم و همون طوری که دوستان میبینن در خود برنامه نوشته شده Protected with Standard Option ، اگر این مورد هم روی High تنظیم میشد تنها کاری که باید انجام میشد این بود که اول اجرای برنامه 3 ثانیه صبر میکردید.
    احتمالی که دادم بحث کنترل api های در حال استفاده را منتقل کنه به برنامه مادر و اونجا چیا پردازش میکنه خدا میدونه ولی پردازش زیادی موجبات کندی بیش از حد و بار زیاد روی سیستم میشه
    پیشنهاد میکنم از ریداریکت کردن همه api ها صرف نظر کنی و فقط چندتائی را رندوم انتخاب کنی برای این عمل.
    نه بحث API ها نیست ، چون اگر میخواستم همچین کاری بکنم برنامه اصلا" اجرا نمیشد.
    برنامه پردازشهایی رو داره که در برنامه راه انداز انجام میشه ولی API نیستن.

دانلود دموی اجرای برنامه از اینجا...
    آخرین ویرایش به وسیله Nima NT : شنبه 23 مرداد 1389 در 19:48 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با اجازه بنده پاسخ شما رو میدم.
    - این قضیه فایلهای rar چیه که هی بهش اشاره میکنن دوستان؟
    خیلی ساده اینکه اگر شما یک فایل Rar رو پسورد گذاری کنید ، احد الناسی جز شما نمیتونه اون فایل رو باز کنه و به محتویات اون دسترسی داشته باشه ( با فرض طولانی بودن پسورد ).
    - دوم اینکه این روش کریپت کردن فایل که اگر به گفته شما درست باشه و ایشون از این روش رفته باشن مشکلش چیه؟
    مشکل اینکه که به گفته این آقا اگر قفل سخت افزاری باشه نرم افزار 5 دقیقه ای آنپک میشه ( لایه امنیتی برنامه حذف و نرم افزار به اصطلاح قفل شکسته میشه ) ولی خوب در این مثالی که قرار دادم قفل سخت افزاری وجود نداره و فکر مکینم خیلی از 5 دقیقه گذشته باشه.
    - و دکریپت کردن همچین فایلی ممکنه یا نه ( بدون کلید
    بدون قفل خیر ، با قفل باید روی هر سیستم از اول این ماجرا انجام بشه ( از نو کرک بشه ) برای این منظور هم که فرض کنیم قفلی وجود نداره این UnpackMe رو تو سایت قرار دادم.

میشه متن پیام رو قرار بدید ؟ در چه ویندوزی اجرا کردید برنامه رو ؟
    از پاسختون ممنونم
    از اکس پی سرویس پک دو اگر اشتباه نکنم ...
    عکس ارور:
    ------------------
    آخرین ویرایش به وسیله ostovarit : شنبه 23 مرداد 1389 در 21:10 عصر دلیل: عکس از روی سرور پاک شده

با اجازه بنده پاسخ شما رو میدم.

خیلی ساده اینکه اگر شما یک فایل Rar رو پسورد گذاری کنید ، احد الناسی جز شما نمیتونه اون فایل رو باز کنه و به محتویات اون دسترسی داشته باشه ( با فرض طولانی بودن پسورد ).

مشکل اینکه که به گفته این آقا اگر قفل سخت افزاری باشه نرم افزار 5 دقیقه ای آنپک میشه ( لایه امنیتی برنامه حذف و نرم افزار به اصطلاح قفل شکسته میشه ) ولی خوب در این مثالی که قرار دادم قفل سخت افزاری وجود نداره و فکر مکینم خیلی از 5 دقیقه گذشته باشه.

بدون قفل خیر ، با قفل باید روی هر سیستم از اول این ماجرا انجام بشه ( از نو کرک بشه ) برای این منظور هم که فرض کنیم قفلی وجود نداره این UnpackMe رو تو سایت قرار دادم.
    سلام و خسته نباشید
    این صحبت این اقای کرکی که میگه شما فایل رو کریپت کردید درسته؟ ...

یعنی برداشت من این بوده که فایلها کریپت شده و کلید دیکریپت کردن اونها در قفل سخت افزاریه ... که با قفل پس میشه به کلید دسترسی داشت و فایل رو اینکریپت کرد ... چون الان زمان زیادی داره میگذره و به گفته خودتون بدون قفل سخت افزاری امنیت نرم افزار 100% نیست پس باید یک نفر تا الان انپکتش میکرد... ولی هنوز کسی موفق نشده...
    جز جوکر که حدسهایی زد و ظاهرا هم اشتباه بود ... هیچکس اظهار نظری نکرده!

و رابطه اینکه اگر قفل سخت افزاری باشه طرف بعد از موفق شدن در کرک کردن نرم افزار مجبور رو هر سیستمی جداگانه کرک رو انجام بده من متوجه نشدم ؟ یعنی یک کلیدی با توجه به سیستم ساخته میشه که متغییر هست؟

با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

ممنونم ، فهمیدم مشکل از کجاست.
    به زودی مشکل رو حل میکنم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

این صحبت این اقای کرکی که میگه شما فایل رو کریپت کردید درسته؟ ...
    تقریبا" 10% این مطلب درسته ، نه باقی اون ، چون کرک کردن قفل فقط منوط به کلید داخل قفل نیست ، الگوریتمی وجود داره به اسم ALR ( منظق شبکه های فازی در هوش مصنوعی ) ، عمده تکیه امنیت 100% روی همین روش هست.
    و رابطه اینکه اگر قفل سخت افزاری باشه طرف بعد از موفق شدن در کرک کردن نرم افزار مجبور رو هر سیستمی جداگانه کرک رو انجام بده من متوجه نشدم ؟ یعنی یک کلیدی با توجه به سیستم ساخته میشه که متغییر هست؟
    این مورد هم برمیگرده به همون مطلب بالایی که خدمتتون عرض کردم.

35. دوشنبه 25 مرداد 1389, 17:50 عصر

تقریبا" 10% این مطلب درسته ، نه باقی اون ، چون کرک کردن قفل فقط منوط به کلید داخل قفل نیست ، الگوریتمی وجود داره به اسم ALR ( منظق شبکه های فازی در هوش مصنوعی ) ، عمده تکیه امنیت 100% روی همین روش هست.
    این هم 90% دیگش برای اینکه بشه 100%

من نمیدونم این حرفارو از کجا در میارید چرا برای اینکه قفلتون فروش بره اینهمه خیالبافی میکنید هوش مصنوعی در قفل واقعا که خنده داره.

درسته من در حال حاضر به پای اساتیدی چون Strong Bytes و Magic نمیرسم و هیچ ادعایی هم تو زمینه مهندسی معکوس ندارم ولی آنپک می شما اینقدر راحت آنپک میشه که من اینکارو کردم.

به قول خودتون شما از بالاترین امنیت قفل که Ultra هست در این آنپک می استفاده کردید که به علت اینکه سرعت اجرا رو خیلی پایین میاره هیچ کاربری از این گذینه استفاده نمیکنه و سرعت رو فدای امنیت نمیکنه و کاربر مجبوره از گزینه Standard استفاده کنه در این صورت هست که فایل در عرض 5 دقیقه آنپک میشه.

به قول خودتون شما از بالاترین امنیت قفل که Ultra هست در این آنپک می استفاده کردید که به علت اینکه سرعت اجرا رو خیلی پایین میاره هیچ کاربری از این گذینه استفاده نمیکنه و سرعت رو فدای امنیت نمیکنه و کاربر مجبوره از گزینه Standard استفاده کنه در این صورت هست که فایل در عرض 5 دقیقه آنپک میشه.
    سلام
    چقدر طول کشید که آنپک کنید ؟
    نظر شما درباره این قضیه که باید نرم افزار روی هر سیستمی جداگانه کرک بشه (از نو) چیه ؟
    آیا اون فایل اولی که قفل سخت افزاری داره رو میتونید کرک کنید؟
    بودن یا نبودن قفل سخت افزاری روی کرک نرم افزار تاثیری داره؟ یعنی کرکر با داشتن قفل میتونه قفل رو هم بشکونه؟
    (در شرایطی که الان قفل سخت افزاری رو نداره شاید این عمل سخت باشه ولی در صورتی که قفل رو داشته باشه فرقی به حال کرکر نمیکنه؟!)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

قبلا" گفتم ....
    همون طوری که عنوان شد امنیت مورد Crackme دقیقا" 100% هست و .... ( در پستهای قبلی موجود هست ) ولی در مورد فایلی که در ادامه قرار داده شده امنیت 100% نیست
    بنابراین در مورد آنپک کردن برنامه صحبتی باقی نمی مونه ، از اون زمانی هم که بنده پست رو در سایت قرار دادم فکر میکنم خیلی از 5 دقیقه گذشته باشه ، لطفا" به تاریخ و ساعت پستها دقت کنید !

من نمیدونم این حرفارو از کجا در میارید چرا برای اینکه قفلتون فروش بره اینهمه خیالبافی میکنید هوش مصنوعی در قفل واقعا که خنده داره.
    عوض خنده و ایراد بیجا گرفتن ، لطف کنید و اون CrackMe که در سایت قرار دادم رو کرک کنید تا به همگان صحت ادعای خودتون رو ثابت کنید اگر که نه لطف کنید اظهار نظر بی مورد نفرمائید.

چقدر طول کشید که آنپک کنید ؟
    بنابراین در مورد آنپک کردن برنامه صحبتی باقی نمی مونه ، از اون زمانی هم که بنده پست رو در سایت قرار دادم فکر میکنم خیلی از 5 دقیقه گذشته باشه ، لطفا" به تاریخ و ساعت پستها دقت کنید !
    اینکه یک آنپک می آنپکش طول بکشه دلیل بر این نیست که سخت بوده چون کمی گرفتار بودم نتونستم زودتر نگاه کنم اگر امروز آنپک می بزارید چون سرم خلوته 30 دقیقه ای آنپک میکنم.

نظر شما درباره این قضیه که باید نرم افزار روی هر سیستمی جداگانه کرک بشه (از نو) چیه ؟
    این حرف هم از اون حرفهای خنده داره اگر باور نمیکنید امتحان کنید.

عوض خنده و ایراد بیجا گرفتن ، لطف کنید و اون CrackMe که در سایت قرار دادم رو کرک کنید تا به همگان صحت ادعای خودتون رو ثابت کنید اگر که نه لطف کنید اظهار نظر بی مورد نفرمائید.
    بودن یا نبودن قفل سخت افزاری روی کرک نرم افزار تاثیری داره؟ یعنی کرکر با داشتن قفل میتونه قفل رو هم بشکونه؟
    (در شرایطی که الان قفل سخت افزاری رو نداره شاید این عمل سخت باشه ولی در صورتی که قفل رو داشته باشه فرقی به حال کرکر نمیکنه؟!)
    اگر پست منو درست میخوندید من گفتم در مقابل اساتید هیچ ادعایی ندارم این شما بودید که همیشه مدعی بودید در مورد کرک می شما هم بار ها و بارها صحبت کردم کرک می شما کریپت شده هست و کلید این فایل کریپت شده بعد از وارد کردن کلید دکریپت میشه که این اطلا مهم نیست چون کابر قفل شما نرم افزار رو با کلید میخره مگر اینکه شما نرمافزارتون رو بدون کلید بفروشید که این غیر ممکن هست.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

اگر پست منو درست میخوندید من گفتم در مقابل اساتید هیچ ادعایی ندارم این شما بودید که همیشه مدعی بودید در مورد کرک می شما هم بار ها و بارها صحبت کردم کرک می شما کریپت شده هست و کلید این فایل کریپت شده بعد از وارد کردن کلید دکریپت میشه که این اطلا مهم نیست چون کابر قفل شما نرم افزار رو با کلید میخره مگر اینکه شما نرمافزارتون رو بدون کلید بفروشید که این غیر ممکن هست.
    در حال حاضر قفل در اختیار شما نیست پس نمیتونید در مورد اون اظهار نظر کنید.
    این حرف هم از اون حرفهای خنده داره اگر باور نمیکنید امتحان کنید.
    به امتحانش می ارزه ، آدرس بدید تا یک نمونه قفل براتون ارسال کنم.
    اینکه یک آنپک می آنپکش طول بکشه دلیل بر این نیست که سخت بوده چون کمی گرفتار بودم نتونستم زودتر نگاه کنم اگر امروز آنپک می بزارید چون سرم خلوته 30 دقیقه ای آنپک میکنم.
    طبق گفته خودتون ....
    اول که آنپک می رو سایت گذاشته بودم گفتید 5 دقیقه ای آنپک میشه ، بعدا" هم میگید که کار داشتم نتونستم زودتر بذارم ، الان هم که میفرمائید 30 دقیقه ای آنپک میکنم !!!!!
    من که نیازی به ادامه بحث نمیبینم.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •