نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: تغيير زبان برنامه نويسي از VB به دلفی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    localhost

تغيير زبان برنامه نويسي از VB به دلفی

با سلام به تمامی دوستان
    من یه برنامه نویس VBهستم(کوچیک همه برنامه نویسای ریزودرشت).من می خوام برنامه نویسی دلفی شروع کنم.از دوستانی که این کاره اند می خوام که کمکم کنن
    من چه جوری باید شروع کنم. آیا مفاهیم VBکمکم می کنه.از دوستان می خوام که اگه سایتی حاوی مقالات آموزشی دلفی(از پایه) مد نظرشون هست یا E-Bookهایی دراین باره دارن (ترجیحا فارسی) برام بفرستن.
    انشاالله که بتونم جبران کنم.کوچیک همه شما

E-mail:gh_dadashi@yahoo.com

کاربر دائمی آواتار Delphi_Developer
    محل زندگی
    شیراز

جواب

قبل از هر چیز ورود شما رو هم به سایت و هم به جامعه برنامه نویسی خوش آمد میگوییم --- ببین شما اگه مفهوم دستورهای دلفی رو خوب فهمیده باشی یاد گرفتن دلفی رو برای خودت خیلی آسونتر از اونی کردی که بخوای از صفر شروع کنی - - - ببین اگه از من میشنوی برای یادگیری شروع کن خودت کار کن و توی هر چیزی هم که
    گیر کردی از Help خود دلفی کمک بگیر یا تو این سایت مطرح کن . دیگه بقیش بر میگرده به علاقه خودت نسبت به برنامه نویسی که چقدر پشته کار داشته باشی .
    موفق باشی

محل زندگی
    شیراز
    قبل از هر چیز ورود شما رو هم به سایت و هم به جامعه برنامه نویسی خوش آمد میگوییم
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D اقا ببخشید اشتباه کردم ورودتون رو به جامعه برنامه نویسی دلفی خوش آمد میگم :mrgreen: :D :موفق:

فقط یه کم باید تغییر منطق دلفی رو درک کنی... در هر وضع من هم خوشامد می گم! زبانی با قدرت سی ++ و سرعت اون و سادگی بیسیک و یکی از بهترین کامپایلرهای جهان! شاید سادگی و آپتیمایز بودن کامپایلر دلفی مهمترین عنصر اون باشه! من هنوز کروم رقیب دلفی رو جدی نمی گیرم!

به نام خدا
    نگاه کن
    اگه برنامه نویسی VB بلد باشی پس می تونی به راحتی Delphi یاد بگیری
    بیشتره دستوراتش شبیه همه
    ساتار برنامه نویسیشم میشه با Qbasic شبیه گرفت و بیشتر با Pascal
    البته هر جا گیر کردی تو سورس Ctrl + click بهت یه چیز جامع میده
    سوالاتو اینجا بپرس تا جواب بگیری( البته با تاخیر)
    موفق باشی
    بای

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران
    دوست گرامی کلا اصول برنامه نویسی شی گرا مشابه است اگر شما قبلا با VB کار کرده اید به راحتی می توانید با زبان توانمند و قدرتمند دلفی ارتباطی بسیار راحت و زیبا برقرار کنید . اگر اشکالی داشتی درخدمت شما هستم .
    :موفق:
    پس از دو سال بررسی بلاخره به بازار آمد
    متفاوت و هوشمندانه
    برای ورود کلیک کنید
    IMEN LOCK

VIP آواتار دنیای دلفی
    محل زندگی
    یک جایی توی جنوب ایران
    یک مورد را فراموش کردم من حدود 10 سال است که دلفی کار می کنم و هیچ وقت طرف VB نرفته بودم ولی یک بار یک پروژه اجباری داشتم که مجبور بودم آن را با VB بنویسم با سه ساعت مطالعه موفق شدم ارتباط بسیار راحتی را با VB برقرار کنم فکر شما هم به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید . :موفق:
    پس از دو سال بررسی بلاخره به بازار آمد
    متفاوت و هوشمندانه
    برای ورود کلیک کنید
    IMEN LOCK

کاربر دائمی
    محل زندگی
    localhost

حس کنجکاوی

از تموم دوستانی که به من لطف داشتن ممنونم کوچیک همه شما
    من چه در دوران دبیرستان و چه در دوران دانشگاه پاسکال زیاد خونده بودم.راستشو بخواین اون محیط آبی رنگ پاسکال تحت سیستم عامل dosدیگه واسم تکراری و خسته کننده شده بود و این یکی از دلا یل علاقه شدید من به زبان های برنامه نویسی ویژوال
    بود.من تازه با دلفی آشنا شدم.بعضی از کاراش خیلی ساده تر از VBهستش.مثلا تو VB اگه می خواستیم کنار منو عکس بزاریم باید یه 10-20خطی برنامه می نویشتیم یا برای اینکه فرم تو حالت On Top نگه داریم باید از توابع APIویندوز حتی از یه تایمر استفاده می کردیم و...ولی این کارا تو دلفی به راحتی تو پنجره Properties قابل انجامه.حالا چند تا سوال داشتم:(من تازه کارم)
    تو VBبا دابل کلیک کردن بروی هر شی رویداد مربوط به اون تو پنجره کد باز می شد.ولی این کار تو دلفی یه ذره سخت شده(لطفا توضیح بدین)
    نحوه ساختن فایل EXE
    چطور بفهمیم که برناممون از چه کامپوننت هایی استفاده کرده
    نحوه Setupفقط باIshieldممکنه یا با IWiseممکنه
    آیا نسخه های بالاتر از 7 دلفی از StyleXPاستفاده می کنن.(تو VBباید برای طراحی یه دکمه سبک XPباید کلی برنامه بنویسیم یا ازocxهای آماده استفاده کنیم)
    کار کردن با کدوم نسخه دلفی راحتره(برای شروع)
    آیا دلفی می توونه به همون قدرتی که VBاز APIاستفاده می کنه(VBمحصول خود مایکروسافته.به همین دلیل)از توابع APIاستفاده کنه
    نحوه کارکردن با پنجره Bugموجود در پایین پنجره کد بیشتر برام توضیح بدین(یه کم گیج کننده هستش)
    فکر کنم که حسابی سرتونو درد آوردم.اگه بتونین جوابامو بدین ازتون خیلی ممنونم
    وقتی می بینم که این همه جوون باسواد (به جز خودم)دور هم جمع می شن و به هم کمک می کنن خیلی خوشحال می شم(برخلاف بعضی ها که از کامپیوتر فقط Chat کردن و بازی و همینا رو بلدن).قربون همتون

محل زندگی
    شیراز

جواب

تو VBبا دابل کلیک کردن بروی هر شی رویداد مربوط به اون تو پنجره کد باز می شد.ولی این کار تو دلفی یه ذره سخت شده(لطفا توضیح بدین)
    تو دلفی کنترلت رو انتخاب میکنی بعد توی Object inspector تب Events رو باز میکنی بعد تمام Event های مربوط به اون کنترل رو میبینی .

نحوه ساختن فایل EXE
    پروژت رو Save میکنی بعد از منوی Project گزینه Compile رو انتخاب میکنی - حالا یه فایل EXE درون Directory که پروژت رو Save کرد ساخته میشه .

منظورتو نفهمیدم .

کار کردن با کدوم نسخه دلفی راحتره(برای شروع)
    الان 3 تا ورژن ار دلفی هست که معمولا از این 3 تا استفاده میکنن
    Delphi 7
    Delphi 8.net
    Delphi 2005 - Delphi9
    که 80% از دلفی 7 استفاده میکنن.

آیا دلفی می توونه به همون قدرتی که VBاز APIاستفاده می کنه(VBمحصول خود مایکروسافته.به همین دلیل)از توابع APIاستفاده کنه
    بلهههههههههههههه - تازه دلفی از برنامه های ماکروسافت هم قوی تر میتونه از API استفاده کنه . :sunglass:

موفق باشی :D

دوست گرامی کلا اصول برنامه نویسی شی گرا مشابه است اگر شما قبلا با VB کار کرده اید به راحتی می توانید با زبان توانمند و قدرتمند دلفی ارتباطی بسیار راحت و زیبا برقرار کنید .
    برخلاف دلفی، VB شی گرا نیست!

وقتی برنامه رو کامپایل کردی، فرقی نمیکنه از چه نرم افزاری برای ساخت setup استفاده کنی.
    در دلفی هم با همین روش می تونید به رویداد پیش فرض اون شی دسترسی داشته باشید.

تا جایی که من می دونم، استفاده از API در VB چندان جالب نیست. در اکثر موارد Delphi با ++VC قابل مقایسه هست، در زمینه استفاده از API هم در دلفی لازم نیست کار خاصی انجام بدی، فقط کافی تابع مورد نظرت رو بنویسی و پارامترها رو بهش بدی.

(VBمحصول خود مایکروسافته.به همین دلیل)
    استفاده از API ربطی به محصول مایکروسافت بودن نداره، اصولا در VB کمتر به برنامه نویسی سیستم توجه شده، چون اصلا برای این کار ساخته نشده بود

وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا [آل محمد حقهم] أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ - الشعراء (227)
    و ظالمین [حق آل محمد (ص) ] به زودی خواهند دانست که به کدام بازگشتگاه بازخواهند گشت.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    localhost
    سلام به همه دوستان
    از جواباتون ممنون
    از دوستانی که سایت های آموزشی دلفی حاوی سورس کدهای ساده و پیشرفته رو بلدن به منم معرفی کنن
    (مثل سایت www.vbcode.com که یکی از محبوب ترین سایت های منه.تو این سایت از شیر مرغ تا جوون آدمیزاد هر چی از VBبخواین موجوده.منم 10-15 تایی برنامه نوشتم و توی سایت قرار دادم که دوستان زیادی از کل دنیا دانلودشون کردن و واسم ایمیل زدن).منظورم از معرفی این سایت پیدا کردن نمونه ای برای دلفی هستش.از دوستان می خوام که مثل سوال های قبلیم که زحمت کشیدن و جواب دادن به این سوال و سوالهای آتی جواب بدن
    دست همه شما درد نکنه

محل زندگی
    شیراز

جواب

از دوستانی که سایت های آموزشی دلفی حاوی سورس کدهای ساده و پیشرفته رو بلدن به منم معرفی کنن
    http://www.Swissdelphicenter.com
    http://www.Programmersheaven.com
    http://www.Delphi.about.com
    http://www.barnamenevis.org :D
    فعلا دیگه من هیچی یادم نمیاد بعد دوباره برات میذارم .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •