دارم سی یاد میگیرم یه سوالی رو کنجکاوم بدونم اینه که یک توضیح در مورد کتابخانه ها میخام. منظورم اینه که مثلا چند نوع کتابخانه داریم. یه چیزای مبهمی تو ذهنم هست که از مطالعه مقالات کلی فهمیدم، مثلا رابطه کتابخانه ها با DLL چیه؟ فرقش چیه؟

تصوری که خودم دارم اینه که بعضی از توابع که در سی استفاده می کنیم توسط پیش پردازنده قبل از کامپایل شدن به سورس برنامه ایی که نوشتیم اضافه میشن (مثل روشی که خودمون تابع تعریف می کنیم بعد از تابع main ). یا بعضی توابع هم هستند که متعلق به سیستم عامل هستند و هنگام اجرا برنامه در سیستم عامل این برنامه توابع رو از سیستم عامل میخواد و اون هم توابع رو به برنامه معرفی میکنه (فک کنم DLL همین باشه)
اینا تصور خودمه که با مطالعات پراکنده از منابع انگلیسی (انگلیسیم خیلی ضعیفه) حدس میزنم.
لطفا اگه در این زمینه اطلاعاتی دارین یه توضیح جامع در مورد ذات توابع و انواعشون و نحوه عمکردشون در پشت صحنه در کل بدید.
توجه: بنده بیشتر کنجکاو هستم نسبت به اینکه در کل کامپیوتر چگونه کار میکند! یعنی انیکه فعلا قصد برنامه نویس شدن ندارم که مثلا یه پروژه برنامه نویسی تحویل بگیرم و ... لطفا اینقد پیشنهاد ندید که بیا فلان کارو بکن و چه میدونم داری اشتباه می کنی و ...)