نمایش نتایج 1 تا 29 از 29

نام تاپیک: استفاده از فایل های فلش در برنامه نویسی!

استفاده از فایل های فلش در برنامه نویسی!

سلام
    من تازه یک OCX برای کاربا فایل هلی فلش بافرمت swf پیداکردم اونواین جاگذاشتم تا شماهم از اون استفاده کنید :oops:
    منتها اگه کسی فایل هایی با فرمت swf داره البته مثل همینی که تو این برنامه است وریجستر نداره (البته اگه مثل همین نمونه صوت هم داشته باشه بهتره) در همین جا اونو بفرستِ. :wink:

باتشکر قبلی

موفق و پیروز باشید 8)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    اسماعیلی جان عالی بود
    منم البته از این تازه استفاده کرده بودم
    فایل های فلش هم زیاد دارم بگو چی می خوای

سلام
    خواهش می کنم قابلی نداشت :mrgreen:
    فایل هایی مثل اونیکه تو همین برنامه بود یعنی چه جوری بهت بگم ... آها شیک باشه(هرچی بود) :wink: فقط منتها با فرمتswfباشه

موفق و پیروز باشی 8)

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    بهترین جا برای استفاده از این فلش ها ساختن splash screen یا about هست
    اگر می شد با این فلش به دیتا بیس هم وصل شد که عالی بود!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران - تهران
    فکر نکنم بشه به بانک وصل کرد اگه بشه فوق العاده میشه
    من خودم بهش خیلی احتیاج دارم

کاربر دائمی آواتار (سیدشریفی)
    محل زندگی
    ایران - تبریز
    آقای اسماعیلی برنامه خیلی جالبیه
    دستت درد نکنه
    :lol: :lol: :lol:

محل زندگی
    ایران - تبریز
    چند نمونه فایل فلش

محل زندگی
    ایران - تبریز
    این هم چند نمونه دیگر

کاربر دائمی آواتار jannati
    محل زندگی
    تهران

با سلام

آقای اسماعیلی
    اگر ممکنه یه توضیح راجع به کار با این ocxبه من بدید.مثلا اینکه کجا باید فایل فلش را براش تعریف کنیم یا خصوصیات دیگرش که باید ست بشه.
    قبلا ازشما سپاسگزارم

سلام
    در جواب آقای jannati باید بگم من در اینجا قصد ندارم که همه امکانات کنترل فلاش را تشریح کنم و فقط خواص و متدها و رویدادهای مهم و ساده آن را بررسی خواهم کرددر ضمن خودم هم تازه با این کنترل آشنا شدم :

خواص

Movie: این خاصیت آدرس فایل فلاش مورد نظر می باشد و از نوع رشته ای است.

Quality2: برای تنظیم کیفیت و وضوح هنگام نمایش فایل می باشد. مقادیر آن بصورت رشته ای و یکی از حالتهای high و low و Autohigh و Autolow و Best می باشند.

Loop: یک خاصیت منطقی است و تعیین می کند که اگر نمایش فایل به انتها برسد دوباره آن را نمایش دهد یا خیر

متدها:

Play: نمایش فایل را آغاز می کند.

Forward: یک فریم به جلو می رود.

Back: یک فریم به عقب می رود.

Stop: نمایش را قطع می کند.

GotoFrame: با استفاده از این متد نمایش را به فریم شماره مورد نظر منتقل می کنیم.

Zoom: بزرگنمایی را تعیین می کنیم. (پارامتر آن یک عدد صحیح است)

رویداد:

FSCommand: این رویداد دو پارامتر دارد که از طریق آنها رویدادهایی را که روی فایل فلاش در حال نمایش اتفاق می افتد و پارامترهای آن رویداد را به اکتیوایکس منتقل می کند. مثلا زمانی که رویداد Zoom برای فایل فلاش روی بدهد، مقدار پارامتر command برابر رشته Zoom و پارامتر args برابر مقدار بزرگنمایی می باشد.

برای روشن شدن این مطلب یک فایل فلاش را در نظر بگیرید که حاوی کلیدی است که بازدن آن کلید عمل بزرگنمایی باید انجام شود. با فشار دادن این کلید رشته zoom به همراه مقدار آن برای اکتیو ایکس ارسال می شود و شما می توانید در رویداد FSCommand این مقادیر را گرفته و کنترل لازم را روی آنها انجام دهید.

برای نمونه مثال زیر را که قبال براتون فرستادم برای شما در اینجا آوردم:

Private Sub Form_Load()

SWF1.Movie = App.Path + "\shockrave.swf" 'this is nothig

SWF2.Movie = App.Path + "\uiexample.swf" 'this is nothig

End Sub

Private Sub High_Click()'this is nothig

SWF1.Quality2 = "high"'this is nothig

End Sub

Private Sub Low_Click()'this is nothig

SWF1.Quality2 = "low"'this is nothig

End Sub

Private Sub Rewind_Click()'this is nothig

SWF1.GotoFrame (0)'this is nothig

End Sub

Private Sub Play_Click()'this is nothig

SWF1.Play

End Sub

Private Sub Forward_Click()'this is nothig

SWF1.Forward

End Sub

Private Sub Back_Click()'this is nothig

SWF1.Back

End Sub

Private Sub SWF2_FSCommand(ByVal command As String, ByVal args As String)'this is nothig

If (command = "Zoom") Then

SWF1.Zoom (args)'this is nothig

Else

MsgBox (args)'this is nothig

End If

End Sub

Private Sub ZoomIn_Click()'this is nothig

SWF1.Zoom (50)'this is nothig

End Sub

Private Sub ZoomOut_Click()'this is nothig

SWF1.Zoom (200)'this is nothig

End Sub

در این مثال شما کافی است به نحوه استفاده از متدها و خواص و رویدادها توجه کنید. دو کنترل فلاش روی فرم قرار داده شده است که با نامهای SWF1 و SWF2 نامگذاری شده اند.

منبع : جادوی ویژوال بیسیک

موفق و پیروز باشید. 8)
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    آقای سید شریفی هم بابت فایلهشون ممنونم البته هنوز نتونستم ازشون استفاده کنم چون ویندوز کامپیوترم دچار مشکل شده! :cry:

در ضمن از اینکه دیر جوابتونو می دم معذرت می خوام چون تا ساعت 2 تو مدرسه بودم(چون متاسفانه مدرسه ها باز شده دیگه!:roll: )

موفق و پیروز باشید. 8)

محل زندگی
    ایران - تبریز
    و این هم چند نمونه دیگر

دستت در نکنه! 8)

آقای اسماعیلی چند نمونه فایل Flash برای دانلود در همان جایی که برنامه و مقاله را دانلود کرده اید برایتان می گذارم. فردا.

ممنون منتظرم! :wink:

بابت تاخیر باز هم شرمنده.
    سرور Sharemation که از آن استفاده می کنم متاسفانه چند روزی است جواب نمی دهد ونتوانستم آنها را Upload کنم. :(

یک چیز دیگر که یادم رفت. اینها کلیدهای طراحی شده با Flash هستند که از یک سایت دانلود کردم. اگر روی هر کدام از آنها کلیک کنید آدرس سایت را هم می توانید بدست آورید.

محل زندگی
    ایران - تبریز
    آقا دستت درد نکنه کلیدهای خیلی جالبی بود
    :lol: :lol: :lol:

خیلی ممنون آقای Voldemort
    فقط یه دو سوال داشتم اونام اینکه :
    1)چه جوری میشه نام پیشفرض اون دگمه هایی رو که یا فلش درست شده بود تغییر داد(اصلاً میشه یا نه؟ :wink: )

2)چه جوری میشه پس از کلیک روی اون دگمه ها به سایت پیشفرض نرفت و عملی را که مورد نظرمان است انجام داد؟

با تشکر قبلی 8) ‏

دوست عزیز اینها فقط جنبه مثال دارند. برای تغییر آنها باید فایلهای Fla آنها را گیر بیاورید. در همان سایت بگردید شاید بتوانید پیدا کنید. فایلهای Fla پروژه های فلاش هستند. اگر سوالتان را از یک متخصص فلاش هم بپرسید بد نیست. می توانید با وبلاگ دوست عزیزمان مشورتی داشتنه باشید:
    http://macromedia.persianblog.com

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran
    با عرض سلام
    فلشی را ساخته ام که فهرست یک سری فایل دیگر است و درست کار مکند در صوتی که در فلش پلیر یا انترنت اکسپلورر اجرا کردد
    ولی وقتی با این اکتواکس آن را در برنامه اجرا مکنم یک صفجه ی اینترنت اکپلورر باز میکند و پیام خطایی میدهد که نشان میدهد برنامه به دنبال فایل در انترنت می خواهد برود ( پیام خطا می گوید فایل در آدرس Http:\\ ... موجود نیست)
    شاید آدرس دهی را باید در وبی و با دستور
    Fscommand
    بدم درست شه اگه میشه لطف کنید در مورد این پارامتر از این ActiveX توضیح بدید و نحوی آدری دهی با آن توضیح دهید
    با تشکر

Rezash عزیز من فکر کنم شما در آدرس دهی اشتباه کرده اید. فراموش نکنید که چون فایل فلاش کنار برنامه خودتان است باید از آدرس دهی محلی استفاده کنید و نه از آدرس دهی روی شبکه مثلا چیزی شبیه به این:
    App.Path + “\Test.Swf”

کاربر جدید
    محل زندگی
    Iran
    دستت در دنکنه Voldemort عزیز
    نکته ای که اشاره کردید مشکل را حل میکند

با سلام
    میبخشید اما من در اجرای این برنامه شما دچار مشکل شدم و خطای پیدا نکردن فایل OCX مزبور رو میده!
    آیا مطمین هستید که برنامه ای که ارسال شده درست کار میکنه؟
    متشکرم.

سلام
    آره تا حالا که کار می کرد.

اگر می شد با این فلش به دیتا بیس هم وصل شد که عالی بود!
    فلش کلیه امکانات یک محیط برنامه نویسی متوسط رو بهتون میده ، از جمله ارتباط با بانکهای اطلاعاتی که برای این مقصود باید از Flash MX 2004 استفاده کنید به همراه Macromedia Flash MX Data Connection Kit . مقاله کاملی در این مورد اینجاست : http://www.macromedia.com/devnet/mx/...ta_packet.html

خوش باشید
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

اقا این OCX اش کجاست :(

این کامپوننت هم خوبه برای کار با فلش در دات نت

ComponentOne C1Flash for .NET

اوصاف :

C1Flash is a library that allows you to create Macromedia Flash (.SWF) documents from your applications.

The Macromedia Flash file format (SWF) delivers vector graphics and animation over the Internet to the Macromedia Flash Player. The SWF file format is designed to be a very efficient delivery format, not a format for exchanging graphics between graphics editors. It is designed to meet the following goals, with which some other file formats can not compete:

· On-screen display: The format is primarily intended for on-screen display and supports anti-aliasing, fast rendering to a bitmap of any color format, animation.

· Extensibility: The format is a tagged format, so it can be evolved with new features while maintaining backward compatibility with earlier versions of Flash Player.

· Network delivery: The format can travel over a network with limited and unpredictable bandwidth.

· Simplicity: The format is simple so that Flash Player is small and easily ported.

· Scalability: The files work well on limited hardware, and can take advantage of better hardware when it is available. This is important because computers have different monitor resolutions and bit depths.

· Speed: The files render at a high quality very quickly

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً تهران - دائم مریلند آمریکا
    با عرض معذرت

آقا نمیدانم چشمهای من خیلی ضعیف شدند، یا مشکل از جای دیگر است. آقا من در قسمت اول این بخش که آقای Voldemort پیام داده اند، هر چه می گردم، هیچ جای لینک برای دانلود فایلی نمی بینم، و خواهشناٌ دوستان مکان دقیق ! ! ؟ لینک مذکور را نشان دهند، تا ما نیز نصیبی ببریم .

این اشکال در مورد مشابه همین سئوال نیز رخ داده است. اشکال از کجاست . از اکسپلورر و تنظیمات آن یا ... (اکسپلورر 6 XP)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلاً تهران - دائم مریلند آمریکا
    11

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •