نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: برنامه نویسی ماژولار در Asp.net

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

برنامه نویسی ماژولار در Asp.net

سلام دوستان خسته نباشید

به احتمال زیاد اکثر دوستان cmsهای مختلف با امکانات متفاوتی را تاکنون مشاهده کرده اند.
    یکی از این امکانات کار کردن با ماژول ها و مدیریت آنها در وب سایت است. به عنوان مثال شما می توانید یکسری امکانات(ماژول) را حذف و یا حتی بعد(بعد از deploy کردن برنامه) اضافه کنید.

چه راهکارهایی برای این گونه برنامه ها اندیشیده شده است؟
    مگر در برنامه های asp تمامی کدها به dll تبدیل نمی شوند پس چطور می توان بعدا یکسری صفحات و ماژول ها به برنامه جاری اضافه کرد؟

به عنوان مثال فرض کنید ما یک وب سایت داریم که از ماژول های خبر، نظرسنجی و فروم بهره می برد حال کارفرما سفارش نوشتن یک امکان(ماژول) دیگر با عنوان گالری را به ما می دهد

1) حال اگر سایت ماژولار باشد که می توانیم از ماژول گالری استفاده کنیم و آن را به سایت اضافه کنیم.
    به نظر من شاید اینطوری بشه: ----->چند تا کلاس در نظر بگیریم gallery,picture,غیره و table های اون ها رو ایجاد کنیم. و سر آخر کد ها رو به dll و جداول رو script کنیم حالا واسه اضافه شدنه این ماژول به وب سایت dll گالری رو به پوشه bin و اسکریپت های table مورد نظر رو هم اجرا می کنیم تا جداول ساخته بشند.(آیا اصلا اینطوریه؟) چجوری صفحات .aspx اضافه می شن اصلا لازم هست(یکی از دوستان می گفت از usercontrol ها استفاده کن)
    2) اگه سایت ماژولار نباشه باید کل سایت بخوابه تا این صفحات به مجموعه صفحات قبلی اضافه بشه و دوباره up بشه.

خواهش بنده از دوستان اینه بیشتر در مورد بحث های فنی ماژول نویسی در وب سایت های ASP.NET نظر بدن
    چطوری برنامه بنویسیم که وب سایت اینطوری ماژولار بشه .
    در ضمن توضیح بدم که بنده از برنامه نویسی چندلایه و شی گرایی استفاده می کنم.

ممنون.

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

نقل قول: برنامه نویسی ماژولار در Asp.net

دراین باره میشه گفت که روش های مختلفی وجود داره.
    به نظر من کل صفحات باید به صورت rar به سرور آپلود بشه و بعد از حالت فشرده دربیاد.
    و برای اضافه کردن جداول هم میتونید واسه اون یک صفحه به عنوان نصب ماژول بسازید و توی اون جدوال رو که اسکریپت شده رو بسازید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول: برنامه نویسی ماژولار در ASP.NET

نقل قول نوشته شده توسط alonemm مشاهده تاپیک
    به نظر من کل صفحات باید به صورت rar به سرور آپلود بشه و بعد از حالت فشرده دربیاد.
    واسه کد ها چیکار می کنید. asp که مثله php نیست که نیاز به publish نداشته باشه
    کدها که به صورت dll در میاند اون ها رو چه کار می کنید؟
    چجوری اون ها رو به کدهای قبلی پینه می کنید؟

برای اضافه کردن جداول هم میتونید واسه اون یک صفحه به عنوان نصب ماژول بسازید و توی اون جدوال رو که اسکریپت شده رو بسازید.
    نظره خوبیه

محل زندگی
    تهرانپارس

خوب میتونید هر قسمت از ماژول ها رو توی یک پوشه بزارید و پوشه رو rar کنید و بعد کل پوشه رو از حالت فشرده دربیارید.
    فایلها هم پابلیش کنید توی همان پوشه.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

خوب میتونید هر قسمت از ماژول ها رو توی یک پوشه بزارید و پوشه رو rar کنید و بعد کل پوشه رو از حالت فشرده دربیارید.
    فایلها هم پابلیش کنید توی همان پوشه.
    میشه بیشتر توضیح بدید کسی نمونه ای نداری
    سایر اساتید نظری ندارن؟

محل زندگی
    تهرانپارس

ببین دوست عزیز:
    شما مثل برای ماژول گالری تصاویر یک پوشه دارید و کلیه صفحات مربوط به این کار رو توش ذخیره کردید و کل پوشه به صورت فشرده شده است.

میتونید یک صفحه نصب هم برای جداول و یک صفحه ام برای آپ لود این پوشه و خروج از فشرده سازی کل پوشه در نظر بگیرید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

ببین دوست عزیز:
    شما مثل برای ماژول گالری تصاویر یک پوشه دارید و کلیه صفحات مربوط به این کار رو توش ذخیره کردید و کل پوشه به صورت فشرده شده است.

میتونید یک صفحه نصب هم برای جداول و یک صفحه ام برای آپ لود این پوشه و خروج از فشرده سازی کل پوشه در نظر بگیرید.
    یعنی منظوره شما اینه که هر ماژول پروژه ی مخصوص به خودش رو داشته باشه
    پوشه bin جدا ، web.config جدا و غیره.....
    سپس این پروژه رو publish کنیم و بعد پس از ساختن فایل install این پوشه رو به فولدر مثلا ماژول اضافه کنیم.

وبعد در قسمت مدیریت ماژول ها تمامی این فولدرها که داخل فولدر madule بوده را خوانده و امکان مشاهده یا عدم آن را فراهم می کنیم.

اما asp که مثله php نیست که نیاز به publish نداشته باشه
    من سایت asp بدون publish هم آپلود کردم مشکلی نداشت، برای تغییر کد یه صفحه هم می تونستی فقط اونو تغییر بدی و دوباره آپلود کنی ولی اگه پابلیش کنی با تغییر کد باید از اول کل سایت رو آپلود کنی (البته پابلیش کردن خیلی بهتره محض اطلاع گفتم)

برای ماژول هم به نظر من باید از usercontrol استفاده کرد.
    فکر کنم بعد از پابلیش هم بشه به صورت داینامیک usercontrol به پروژه اضافه کرد

در کل به نظر من هم این بحث خیلی جالب و مهمی هست
    دوستانی که با cms هایی مثل wordpress کار کردند دقیقا متوجه منظور دوستمون می شن.
    برای مثال بعد از نصب این cms هر ماژولی مثل گالری تصاویر ، تماس با ما و ... را به صورت آنلاین و بر روی هاست و سایت خودتون می تونید نصب کنید.

من درباره همچین امکاناتی برای cms ها یا سایت های ASP.NET خبری ندارم ولی اگه دوستان می دونند به ما هم بگن

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مشهد

نقل قول نوشته شده توسط Ahmadgolagha مشاهده تاپیک
    من سایت asp بدون publish هم آپلود کردم مشکلی نداشت، برای تغییر کد یه صفحه هم می تونستی فقط اونو تغییر بدی و دوباره آپلود کنی ولی اگه پابلیش کنی با تغییر کد باید از اول کل سایت رو آپلود کنی (البته پابلیش کردن خیلی بهتره محض اطلاع گفتم)
    بدون publish کردن و کد کردن (کدها-ساختن dll) که خیلی 3 هست
    نقل قول نوشته شده توسط Ahmadgolagha مشاهده تاپیک
    برای ماژول هم به نظر من باید از usercontrol استفاده کرد.
    فکر کنم بعد از پابلیش هم بشه به صورت داینامیک usercontrol به پروژه اضافه کرد
    یعنی مثلا ماژول گالری تشکیل بشه از چند تا UserControl؟
    مثله : ViewGallery,CreateGallery و غیره....
    تا حالا کسی این کار رو انجام داده اگه آره یه مثال بذاره.

ممنون

محل زندگی
    تهرانپارس

ببینید اولا که معماری و استاندارد دات نت اینه که شما به n دلیل هم امنیت و ... باید ساییتون رو پابلیش کنید.

به نظر من شما اون مواردی که گفتم واسه یک ماژول پیاده کن اگر درست کار کرد واسه ماژول های دیگه هم پیاده کن.

من توی PHP چندتا CMS به همون شیوه که واسط گفتم طراحی کردم.

محل زندگی
    تهرانپارس

ببین دوست من ما انجا بیشتر روی حل مشکل و راهکارها کار میکنیم اینهمه CMS رایگاه وجود داره و همشون هم از این روش ها استفاده میکنند شما هم با یک سرچ دانلود کنید.

کاربر جدید
    محل زندگی
    این دنیا

به جان مادرم پیدا نکردم
    cmsماژولار زیاد کار کردم ولی می خوام خودم یکی بنویسم و نمی دونم چه جوری باید ماژولار بشه؟
    اگر شما نحوه ماژولار کردن رو می دونی خواهشاً بگو یا لینک اون رو برام بذار

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

اگه دوستان حرفه ای این زمینه کمک کنن !! ما هم یه چیز یاد بگیریم بد نمیشه!!
    اگه وقت ندارید حداقل یه مثال ساده لینک شو بذارید ما(من آماتور)یه ذره ازش سر در بیارم خیلی دعا می کنیم دات نت نیوک هست (البته من تا حالا سورسشو نگرفتم)ولی برای اولین بار خوندن خیلی سخته و زیاد و هم VB که تبدیلش به C#‎‎زیاد جالب در نمیاد

کاربر تازه وارد آواتار ohh_mid
    محل زندگی
    تهران

سلام
    فکر می کنم استراتژی طرای یک وب سایت برای کد نویسی اون روش کار رو هم مشخص می کنه . اگر شما بخواید که یک CMS واسه خودتون داشته باشید و پروژه ها از یک روال مشخص تبعیت کنند و در آینده هنگام پشتیبانی پروژه ها به مشکل نخورید راهکار مناسبی هست . در مورد پیاده سازی و نصب یک وب سایت هم راهکار زیاد هست کافیه کمی در این زمینه تجربه داشته باشید .

راهکاری که اکثرا استفاده می کنن اول یک سری Provider به همراه یک Framework آماده می کنند بعد میشه برای هر یک از ماژولها یک Application جدا در نظر گرفت در اینجا فکر می کنم خالی از لطف نباشه که بگم بهتره حتما از WebApplication استفاده بشه و نه از Website هنگام Publish که راحته دیگه واسه نصب هر سایت فقط Dll ها رو به همراه فایلهای مربوطه روی سرور کپی می کنید .

این فقط یک توضیح ساده است .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •