نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: چرا میگن گوشی های sony Ericsson سیستم عامل نداره؟

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

چرا میگن گوشی های sony Ericsson سیستم عامل نداره؟

نمیدونستم این سوال رو تو کدوم تالار مطرح کنم گفتم شاید این تالار بهترین جا باشه اگه جاش اینجا نیست لطفا مدیران منتقل کنند.
    شاید این سوال مسخره باشه ولی من هنوز نتونستم این موضوع رو درک کنم که چرا میگن گوشی های sony Ericsson سیستم عامل ندارند؟

نقل قول: چرا میگن گوشی های sony Ericsson سیستم عامل نداره؟

هیچ سیستمی که دارای cpu باشد و این کارها را انجام دهد نمی‌تواند بدون سیستم عامل باشد:

۱ - کار با فایلها

۲ - تخصیص حافظه به برنامه‌ها

۳ - بوت

۴ - اجرای برنامه‌ها

و...

مثلا شما یک عکس را در فایل jpg ذخیره می‌کنید یک برنامه را اجرا می‌کنید مثلا تقویم که در آن از حافظه استفاده می‌شود یا یک برنامه جاوایی را اجرا می‌کنید.

و ...

اینها بدون حضور سیستم عامل ممکن نیست چراکه اصولا تعریف سیستم عامل این است.

حال دلیل اینکه در عامه بدون سیستم عامل اطلاق می‌شود این است که شما نمی‌توانید برنامه‌ای بنویسید که به منابع سیستمی دسترسی داشته باشد. مثلا symbian اجازه می‌دهد شما به دفترچه تلفن، پیامها و... دسترسی داشته باشید حتی به تک تک فایلهای سیستمی! (برای همین ویروسی می‌شود!)

اما در برخی موبایلها سیستم عاملی که بطور مشخص ذکر شود که می‌توان برای آن برنامه نوشت وجود ندارد و سیستم عاملی است فقط یکسری برنامه خاص در خودش دارد مثل تقویم، دوربین، یاداشت و...

در اصل شما نمی‌توانید برای این نوع موبایل برنامه‌ای به زبان C بنویسید (ممکن است بشود ولی مستندات آن منتشر نمی‌شود.)

پس همه موبایلها حتی دوربین عکاسی و بقیه چیزهایی که در درون خود فایل نگهداری میکنند سیستم عامل دارند.

کاربر دائمی آواتار returnx
    محل زندگی
    ?

نقل قول: چرا میگن گوشی های sony Ericsson سیستم عامل نداره؟

من دقیقا به همینا فکر میکردم ولی انقدر در صحبت ها بادیگران(حتی برنامه نویس هم نبودند) گفتن گوشی های سونی اریکسون سیستم عامل ندارند خودمم به شک افتاده بودم.
    و ممنون از جواب منطقی شما.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •