نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: تفاوت در برخی حروف فارسی در ویندوز xp سرویس پک 1و2

تفاوت در برخی حروف فارسی در ویندوز xp سرویس پک 1و2

آیا تاکنون با مشکل در تغییر کد برخی حروف فارسی (البته آنها که از پیش فرض خود ویندوز برای دریافت فارسی استفاده می کنند) مثلا مثل حرف ک برخورد کرده اید؟
    این مشکل قبلا بین ویندوزهای مختلف (مثلا 98 با اکس پی) نیز بوده و نهایتا با استفاده از دستور chrt کد حرف موردنظر را به کد دلخواه تغییر دادم آیا راه حل بهتری برای این موضوع به نظرتان می رسد؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    یک نسخه کیبرد اصلاح شده هفته پیش تو بخش ویندوز گذاشتم کاملا منطبق بر استاندارد 1256

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    منم به این مشکل برخوردم البته برعکس یعنی تو ایکس پی درست اما در 98 خراب من برنامه رو بردم تو 98 یک ک از 98 کپی کردم و همه رو جایگزین کردم
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

با تشکر از دوستان در رابطه با جایگزینی که خوب مطرح کردم و حتی جالبتر اینکه در قسمت lostfocuse مربوط به object موردنظر با استفاده از تابع chrt تعریف کنید تا لازم نباشد برای هر ویندوز خروجی exe جدا داشته باشید و یا حتی روی اطلاعات دست ببرید (تغییر اطلاعات با توجه به نیاز به ویندوز خاص)
    ولیکن خوب نیاز به کدنویسی برای هر object دارد و روش خوبی نیست (هرچند یه کد یه خطی است ولی درنظر بگیرید برای یک فرمی که دارای 40 تا ورودی هست چقدر کد باید اضافه شود)
    در رابطه با نسخه کیبرد اصلاحی دوستمون آقای زواری نیز باید عرض کنم که حداقل حرف ک رو مطمئنم تصحیح نکردند (احتمالا روی حروف دیگری همچون ی تغییر داده شده)
    به هر حال تشکر و اگر دوستان راه حلی بهتری پیشنهاد کنند ممنون می شوم!

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    اگر یک کیبورد درست برای XP که ک رو درست کرده سراغ دارین معرفی کنید
    یک برنامه داشتم که روی 98 کار می کرده و کلی اسم با ک وارد شده حالا سیستم هاشون و ارتقا دادن و XP نصب کردن اما هر چی ک در XP می نویسه در بانک پیدا نمیشه من خودم از کامپیوتر های مادایران استفاده می کنم و در XP این مشکل رو ندارم
    چیکار کنم؟
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •