نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: چگونه میتوان متن فارسی نوشته شده در نوت پد ویندوز 2000 را به فارسی تحت داس تبدیل کرد

چگونه میتوان متن فارسی نوشته شده در نوت پد ویندوز 2000 را به فارسی تحت داس تبدیل کرد

باسلام و خسته نباشید به تمام زحمتکشان این سایت
    من تازه با این سایت آشنا شدم و یک مشکل جدی دارم و آن این است که یک متن فارسی در ویندوز 2000 دارم که در نوت پد نوشته شده است من میخواهم آن را به فارسی با فونت ایران سیستم بکنم به طوری که بتوان در ویرایشگر داس آن را بخوانم خواهش میکنم اگر کسی در مورد این موضوع اطلاعاتی دارد به من کمک کنند

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    متن نوشته شما در نوت پد هم با کدپیچ ایران سیستم هست ؟ یا 1256 ویندوز

نه دوست عزیز متن من از 1256 ویندوز استفاده میکند

برای تبدیل از محیط داس به ویندوز راحت است (چرا که کافی است هر حرفی را جایگزین حرف معادلش در ویندوز بکنی و بقیه کارها را خودش انجام می دهد) ولی برعکسش یه مقدار دردسر دارد چرا که در حقیقت حروف ویندوز تک نمادی هستند یعنی برای هر حرف یک کاراکتر قرار داده مثلا عین (اول وسط آخر چسبان و آخر جدا) و براساس ترازبندی سطر (حرف قبل و بعد) خودش نوع آن را تعیین می کند حالا آنکه تحت داس همچین چیزی نیست برای این منظور شما باید پس از تغییر حروف (chrtran) و جایگزین کردن حروف معادل آن شروع به ترازبندی حروف بکنید (یعنی همان کاری که خود ویندوز انجام می دهد را شما بصورت کدنویسی بر روی این متن انجام دهید) که مثلا پس از تشخیص محل حرف با توجه به حرف قبل و بعد حرف جدید را جایگزین آن بکنید من برای این منظور در محیط ویژوال فاکس کدی نوشتم (البته برای شناخت کار و تشخیص الگوریتم بد نیست) لکن اگر می تونید اون رو به محیط وی بی تبدیل کنید برایتان در اینجا آپلود کنم

آقای جواد حسینی از لطف شما کاملا ممنون هستم که مرا یاری کردید اگر لطف کنید و برنامه خود را در اینجا آپلود کنید بسیار سپاس گذار میشوم البته من اصلا با ویژوال فاکس پرو کار نکردم ولی فکر میکنم خیلی کمکم کند

Thumbs up

برنامه تبدیل متن ویندوزی (البته از نوع کدپیچ 1256 ) به محیط داس (کد پیچ ایران سیستم) (البته تبدیلش به محیط وی بی راحت است (چون از دستور خاصی که در فاکس باشد استفاده نشده) (من اون رو به محیط دلفی نیز تبدیل کردم)
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    اقا مشکل حل شد یا هنوز باقی هست ؟

نه آقای زواری عزیز مشکل هنوز باقی است دوست عزیز و مهربان آقای جواد حسینی یک برنامه جالب تحت visualfax برایم ارسال کرده بودند ولی متاسفانه چون بنده با این زبان اصلا آشنای ندارم نتوانستم استفاده بکنم مشکلاتم در برنامه آقای حسینی این بود که اولا بعضی از حروفهای فارسی را نمیتوانستم ببینم مثلا در همان اول برنامه نتوانستم بفهمم که st2 مساوی چه چیزی است و مشکل اساسی دیگر این است که من اصلا از visualfax همانطور که عرض شد سر در نمی آورم
    من به همراه این نوشته دو تا فایل مورد نظر را فرستاده ام. فایل file_for_win2000 فایلی است که در win2000 نوشته شده است این فایل بعد از تبدیل باید به صورت file_for_dos در بیاید که این فایل در محیط داس بعد از اجرا کردن فارسی ساز قابل رویت است البته اگر این فایل را در داس باز کنید متوجه میشوید که ترتیب قرار گرفتن کلمات با فایلی که در ویندوز نوشته شده است متفاوت به نظر می رسد در صورتی که این طور نیست وهر دو فایل از نظر ترتیب قرار گرفتن کلمات یکسان هستند فقط win2000 محل کلمات را عوض میکند به عنوان مثال اگر شما سطر اول فایل رابخوانید و در داخل یک متغیر string با نام strقرار دهید با اجرای دستور زیر:
    msgbox mid (str,14,4
    پیغام "صفری" در msgbox ظاهر میگردد در صورتی که انتظار می رفت پیغام "ری,1" ظاهر گردد این نکته را گفتم که برایتان از لحاظ ظاهری مشکل ساز نشود از دوستان عزیز خواهش میکنم اگر کدی در VB برای حل این مشکل دارند مرا یاری دهند چون من اصلا تحت داس کار نکردم امیدوارم بتوانم محبتهای شما دوستان عزیز را جبران کنم با تشکر هادی.
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    دوست عزیز نیازی نیست که شما به فاکس پرو کاملا مسلط باشید ؛ شما میتونید کلیت برنامه رو بفهمید و در VB پیاده سازی کنید ؛ اون حروفی هم که دیده نمیشد احتمالا معادلهای ایران سیستم بوده .
    بذار بگردم ببینم چی دارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    فعلا ایران - فعلا تهران
    در این لینک از سورس آقای غیبی میتونی استفاده کنی
    http://www.barnamenevis.org/sh...C7%ED%D1%C7%E4

تو این لینکها هم یک سری سورس برای تبدیل هست
    http://www.barnamenevis.org/sh...C7%ED%D1%C7%E4

آقای زواری ممنون از راهنماییهای شما و لینکهای که فرستاده بودید من همه این لینکها را دیده ام و حتی در لینک اول که یک کد جالب از آقای غیبی بود در مورد نوشتن با فونت ایران سیستم استفاده کردم ولی چون آقای غیبی مستقیم از صفحه کلید اطلاعات می خواندن بنا برین نتوانستم یک کارکتری را که در یک فایل بود به فونت ایران سیستم تبدیل کنم شما برای این کار راه حلی دارید؟ یعنی یک کارکنر را چه فارسی و چه انگلیسی بخوانیم و معادلی کلید آن در کی برد را پیدا کنیم

آقای جوادی از سورسی که فرستاده بودی ممنونم خیلی به دردم خورد من آن را به کد Vb تبدیل کردم به زودی آن را برای آستفاده سایر افراد بروی سایت خواهم گذاشت با تشکرات فراوان کوچک شما هادی

تاپیک های مشابه

1. ارتباط اکسس با sql 2000
    نوشته شده توسط ali_bagheri34 در بخش Access
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 30 مرداد 1387, 17:06 عصر
  2. کانکشن استرینگ اتصال به سرور اس کیو ال 2000
    نوشته شده توسط rezaei manesh در بخش SQL Server
    پاسخ: 8
    آخرین پست: یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 08:39 صبح
  3. نکات امنیتی در ویندوز 2000- Windows 2000 Security Hardening
    نوشته شده توسط Identifier در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 0