نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: از طریق پورت usbیک دیود نوری را روشن خاموش کنم

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    ارومیه

از طریق پورت usbیک دیود نوری را روشن خاموش کنم

لطفآ راهنمای کنید

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: از طریق پورت usbیک دیود نوری را روشن خاموش کنم

شما ابتدا باید یک درایور سخت افزاری برای ارتباط با پورت USB طراحی نمایید و سپس روی آن برنامه نویسی نمایید.
    مثلا شما می توانید از آی سی واسط FT232 استفاده نمایید و یک پورت سریال مجازی ایجاد نمایید و آن را به یک میکرو وصل کرده و عملیات مورد نظر را انجام دهید.

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    ارومیه

pleaseمدار کامل را برام رسم کنید وبکید چه چیز های را می خوام و چه طوری با انها کار کنم

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

طراحی درایور سخت افزاری کاری ساده است اما چون بسیار گسترده است امکان ارائه شماتیک دقیق و کاربردی بدون اطلاعات دقیق تر ممکن نیست. اما بلاک دیاگرام عملکرد یک مدار فرضی به شکل زیر است.

USB Host <----- واسط USB -----> تراشه FT232 <----- واسط سریال/موازی -----> میکروکنترولر (مثلا ATMega8) <---- واسط دیجیتال ----> نشانگر LED

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    Germany

دو راه پیشنهاد می کنم

1- استفاده از تراشه FT232BM /FT245BM و فعال کردن مود BIT BANG

در این مود حالت عادی عملکرد تراشه که مبدل سریال به USB است تغییر می کند و پینهایی که برای اتصال به سریال مورد استفاده است را تبدیل به پینهای ورودی خروجی قابل کنترل می کند که یکی از آنها را می توانی به LED متصل کنی.

این مطلب را مطالعه کن
    http://www.ftdichip.com/Support/Docu...01_BitBang.pdf

2- راه دیگر استفاده از میکرو کنترلهایی است که مستقیم به usb می توان متصل کرد مانند pic18f2550 که در این حالت یکی از GPIO میکرو را برای درایو کردنLED لازم داری و هیچ تراشه دیگری لازم نیست و در سمت کامپیوتر هم یک برنامه باید داشته باشی که دستوری را از طریق USB به میکرو بفرستد تا میکرو LED را خاموش یا روشن کند . هیچ درایور USB لازم نداری خودت بنویسی و کدهای مثال فراوان وجود دارد.

اگر هم با میکرهای دیگر مثلا Atmega کار کردی این پروژه ممکن است ایده بهت بدهد

http://www.harbaum.org/till/lcd2usb/index.shtml

قسمتهای LCD را که لازم نداری حذف کن چون کاری که می خواهی انجام دهی ساده تر از این پروژه است اما کلیت موضوع و شماتیک برایت قابل استفاده است.

کاربر دائمی آواتار ژوپیتر
    محل زندگی
    منظومه شمسی

دوستان چرا برای نوشتن روی کاغذ در فضا ، خودکاری اختراع میکنید که در فضا بنویسه، کافیه با خودتون مداد ببرید. سوال ساده و مشخصی است و جواب ساده ای هم داره.

پورت USB از چهار پایه اصلی تشکیل شده که همتون میدونید، +5 , D+, D-, GND
    کافیه LED رو با یک مقاومت مثلا 330 اهم به GND و +5 وصل کنی و روی کامپیوتر برنامه ای بنویسی که پورت USB رو فعال و غیر فعال بکنه، یا به صورت دستی از Device Manager این کار رو بکنی.

کاربر دائمی آواتار navid_8x
    محل زندگی
    قزوین

بدون درایور نمیشه. من یه فریمور برای کنترلر های atmega دیدم به اسم VUSB . تو گوگل سرچ کنین. کلی هم نمونه هست.

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

یک راه دیگر هم استفاده از یک برد آماده مانند Arduino است که این روزها در بازار به وفور یافت می شود.

برد فوق دارای رابط USB سر خود است و کلی Port برای استفاده در اختیار شما قرار می دهد. در مثال های IDE مربوطه نیز می توانید چیزی که می خواهید را پیدا کنید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •