نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: فایرفاکس گوگل را کنار می‌گذارد؟

فایرفاکس گوگل را کنار می‌گذارد؟

در حال حاضر گوگل جست‌وجوگر پیش فرض مرورگر فایرفاکس است ولی به نظر می‌رسد این موضوع در حال تغییر است و موزیلا به موتور جست‌وجوگر دیگری رو خواهد آورد.
    به گزارش ایتنا بنیاد موزیلا - تولیدکننده مرورگر متن‌باز و رایگان فایرفاکس - چند روز پس از آنکه گوگل نسخه جدید مرورگر کروم را ارائه نمود، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پس از گوگل، موتور جست‌وجوی مورد استفاده در فایرفاکس، یاهو و سومین گزینه احتمالی نیز بینگ خواهد بود.
    در حال حاضر کروم به نوعی رقیب فایرفاکس شده است و شاید همین موضوع موزیلا را آزرده خاطر کرده است.
    بر اساس این گزارش شراکت گوگل و موزیلا در سال 2011 پایان می‌پذیرد اما پایان قرارداد الزاماً به معنای پایان همکاری نیست همچنان که در سال 2008 نیز این همکاری بین دو طرف تمدید شد.
    کروم انقلابی در نحوه جست‌وجو در مرورگرها به وجود آورده است و با استفاده از قابلیتی به نام omnibox که در آن می‌توان هم در بخش آدرس‌های اینترنتی و هم در بخش جست‌وجو عبارت مورد نظر را تایپ کرد، جهشی در این خصوص صورت داده است.
    هنوز به طور قطعی مشخص نیست که سال آینده جست‌وجوگر پیش فرض فایرفاکس کدام سایت خواهد بود.

منبع

نقل قول: فایرفاکس گوگل را کنار می‌گذارد؟

به نظر من این کار فایرفاکس کاملا به ضرر خودشه .
    1- آخه یاهو و بینگ کدومشون مثل گوگل در زمینه جستجوها توانمند هستن ؟؟؟
    2- بهتره موزیلا فکر دادن حقوق به برنامه نویسانش باشه . چون با پایان همکاری گوگل و موزیلا ، کمک های مالی گوگل به موزیلا هم قطع میشه و اون موقع هست که موزیلا بدجوری تو دردسر میفته . آخه یه جا خوندم 90 درصد بنیاد موزیلا با کمک های مالی گوگل سرپاست .

البته نمیشه از قبل همه چیز رو پیش بینی کرد . شاید اصلا موزیلا از حمایت مالی یه شرکت دیگه برخوردار بشه . زمان نتیجه کار موزیلا رو به ما نشون میده .

کاربر دائمی آواتار mmssoft
    محل زندگی
    Middle of nowhere

من طرفدار پرو پا قرص فایرفاکس هستم؛ ولی این کاری که موزیلا داره میکنه یه جور شوخی هست. با این کاری که میکنه فقط باعث میشه کاربر حدود 20 ثانیه از وقتش بعد از نصب مرورگر، به ست کردن گوگل به عنوان جستجوگر پیشفرض صرف بشه (البته به جز کاربران مبتدی).

بهتره موزیلا فکر دادن حقوق به برنامه نویسانش باشه . چون با پایان همکاری گوگل و موزیلا ، کمک های مالی گوگل به موزیلا هم قطع میشه و اون موقع هست که موزیلا بدجوری تو دردسر میفته . آخه یه جا خوندم 90 درصد بنیاد موزیلا با کمک های مالی گوگل سرپاست .
    فکر نکنم اینطوری ها هم که میگی باشه؛ به نظرتون یه شرکت که خودش داره مرورگر تولید میکنه، میاد هزینه مربوط 90 درصد (!!!!) بنیاد سازنده یه مرورگر دیگه رو متحمل بشه؟؟؟

کاربر دائمی آواتار silverfox
    محل زندگی
    تهران

اصلا با حرفتون موافق نیستم اگر واقعا اینطور بود پس نه خبر ساز می شد و نه مهم...خب همه بازم از گوگل استفاده می کردن دیگه...

فکر نکنم اینطوری ها هم که میگی باشه؛ به نظرتون یه شرکت که خودش داره مرورگر تولید میکنه، میاد هزینه مربوط 90 درصد (!!!!) بنیاد سازنده یه مرورگر دیگه رو متحمل بشه؟؟؟
    البته من اینو خودم نمیگم . سایت های معتبر زیادی اینطوری نوشتن . مثلا وین بتا ( پاراگراف آخر ) .
    البته گوگل هم محض رضای خدا به موزیلا که کمک نمیکنه . حتما واسش سودی داره دیگه .

کاربر دائمی آواتار mmssoft
    محل زندگی
    Middle of nowhere

البته من اینو خودم نمیگم . سایت های معتبر زیادی اینطوری نوشتن . مثلا وین بتا ( پاراگراف آخر ) .
    البته گوگل هم محض رضای خدا به موزیلا که کمک نمیکنه . حتما واسش سودی داره دیگه .
    نمی دونم چرا این وین‏بتا که مطلب مینویسه، منبعش رو نمیذاره؟؟؟!!!

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •