نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: برنامه نویسی در/روی Asterisk و UCM های مبتنی بر اون

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

برنامه نویسی در/روی Asterisk و UCM های مبتنی بر اون

با سلام
    تقریباً یکسال (تا این لحظه 6 ساعت و 20 دقیقه کمتر از یکسال!) پیش بود که من تاپیکی تحت عنوان جمع بندی موضوعات مرتبط با VoIP ایجاد کردم؛ میدونستم که زیاد مورد استقبال قرار نمی گیره چون نزدیک 2-3 سال هست که دنبال افراد علاقمند می گردم و کسی پیدا نمیشه، ولی فکر نمی کردم حتی یک نفر هم پیدا نشه! معنی این تاپیک هم این هست که بازم تلاش می کنم تا اینجا محلی باشه برای اینکه ببینیم کسانی هستند که بخوان شروع کنند و این عرصه بکر رو پر کنند (پر هم نکردن، حداقل خالی خالی هم نباشه) یا نه؟
    بگذریم، اول بگم که این پست بیشتر مقدمه و Who Must Read هست و اگه واقعاً مرد عمل هستید می تونید این پست رو نادیده بگیرید!
    برای شروع شما باید با حداقل مفاهيم مخابراتي مثل VoIP،(سانترال) PBX ، (شبکه تلفن ثابت) PSTN و خطوط آنالوگ و ديجيتال و ... ؛ همچنين مفاهيم سورس باز و نرم افزارهاي انتشار يافته با اين مجوز از جمله مجوز Asterisk و مشتقات اون آشنايي مقدماتي داشته باشید و صد البته استریسک رو بشناسید و علاقه داشته باشید؛ میدونم تا اینجا 50 درصد خواننده ها پریدن! ولی اونهایی که دووم آوردین (البته جسارت به اساتید نشه)، قرار نیست هر نام یا اصطلاحی که می بینیم، تا ته اش بریم! مثلاً شما وقتی واسه شبکه برنامه می نویسید، سوکت پروگرمینگ، وب سرویس و ... تمام هدرهای IP، TCP/IP و UDP رو که حفظ نیستید، خیلی کم لازم میشه که پکت ها رو trace یا sniff و ... کنید؛ اینکارها معمولاً متخصص های خودشون رو دارند و نه اونها با برنامه های شما کاری دارند نه شما در اون حد ریز میشید تو لایه های زیرین شبکه! در مورد پروتکل ها و استانداردهای مخابرات و VoIP و ITU-T و ... هم همینطور هست؛ همین که شما با نام اونها آشنا باشید و یه کلیاتی در موردشون بدونید کفایت می کنه ...
    من طرف صحبت ام با این نوع توسعه دهنده هاست که یا تا یک جاهایی رفتند یا میخوان بیان به این سمت، یعنی ترکیبی از دانش برنامه نویسی، شبکه و مخابرات ...
    این رو هم بدونید که هزینه ای که معمولاً بابت این نوع توسعه های سیستم درخواست/پرداخت میشه، به مراتب بالاتر از سایر کدنویسی ها (در کل میگم) هست، چون این نوع توانایی معمولاً بصورت نادرتری پیدا میشه پس پول بیشتری هم بابتش پرداخت میشه؛ مثل برنامه نویسانی که در زمینه GUI نویسی، گزارش نویسی و برنامه های ورود اطلاعات و ... کد می نویسند در مقایسه با برنامه نویسان سیستمی، درایورنویس ها، توسعه دهنده های سیستمهای امنیتی و هکذا که تعداد شون بسیار کمتر و هزینه "نفر/ساعت" ای که دریافت میکنند معمولاً فاحش هست. پس اگه از نوشتن کدهای تکراری، روال های مشخص برنامه نویسی، درخواست ها و RFP های کپی هم و مهمتر از همه دستمزدهای پایین خسته شدید و میخواهید یک دنیای جدید توسعه رو تجربه کنید، بسم ا...
    فقط یک شرط کوچولو داره و اونهم اینه که زود خسته نشید و کم نیارید: «گنج بی مار و گل بی‌ خار نیست// شادی بی‌غم در این بازار نیست»

کاربر دائمی آواتار razeghi_loved
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: برنامه نویسی در/روی Asterisk و UCM های مبتنی بر اون

من خیلی دوست دارم و دارم روش هم کار می کنم اتفاقاً Asterisk رو هم از یک شرکت خریدم البته تقریباً فارسی و روی سرور نصب کردیم با سخت افزارش اما زیاد نتونستم کارم کنم چون بر پایه لینوکس بود و من هم از لینوکس هیچی بلد نیستم اما دوست دارم یاد بگیرم خوب باید از کجا شروع کنیم چی کار کنیم

محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

1- آشنایی اولیه :

قبل از هرچیزی برای کسانی که نمیدونن VoIP و Asterisk چی هستند: این مباحث بحث یکی دو تا پست و یا مقاله نیست و بخاطر همین من فقط کلیدها رو به شما میدم تا تشریف ببرین تو اتاق های مربوطه، مطالعات خودتون رو انجام بدین و سرنخ بیاد دستتون ...

1-1 : راه های شناخت VoIP! اول از همه گوگل کنید، جستجوی VoIP برای بنده نزدیک 33 میلیون لینک آورد، معمولاً با مطالعه دقیق همون 2-3 تای اولی سرنخ میاد دستتون، برای کسانی که با انگلیسی مشکل دارن (که کم کم بایداین نقیصه رو رفع بکنید)، مطالبی مثل اینها 1 و 2 و 3 و ... میتونه راهگشا باشه.

1-2 : Asterisk چیست؟ بازم اگه گوگل راهگشای کارتون نبود، می تونید به مقاله های این حقیر در شماره های اول و سوم مجله برنامه نویس مراجعه کنید، البته همونطورکه قبلاً هم گفتم قرار نیست کاملاً زیر و بم استریسک رو با دو تا جستجو و مقاله بکشید بیرون! همین که یک آشنایی ابتدایی پیدا کنید برای رفتن به مرحله بعد کافی هست.

1-3 : انتخاب یک زبان برنامه نویسی : حتماً شما یک برنامه نویس هستید که تو این سایت دارید فعالیت می کنید و یک زبان favorite برای خودتون دارید؛ سعی کنید تا می تونید در زمینه کار کردن با شبکه، سوکت ها و استریم های باینری و متنی تجربه تون رو بالا ببرید؛ البته فراموش نکنید که کار با فایل ها هم یکی از اولویت های این رشته محسوب میشه.

1-4 : از اسم لینوکس نترسید! نمیدونم چرا ولی لینوکس برای اکثریت معادل سختی، پیچیدگی و صفحه مشکی با نوشته های یکمی متفاوت از صفر و یک هست؟ حداقل برای ما برنامه نویس ها دیگه نباید اینطوری باشه، چون بهشت برنامه نویسی هست و کم کم توش غرق می شید؛ ضمناً دیگه لازم نیست همش دنبال کرک و Warez و ... بگردید، فقط لینک مستقیم دانلود! حالا نمی خواهید غرق بشین یا مثل من حوصله و وقت تون اجازه نمیده، حداقل چند تا دستور اصلی، نوع فایل ها، مجوزها و مسیرها و ... و همچنین چند تا ابزار برای کار از یک سیستم دیگه ویندوزی با لینوکس رو داشته باشید (مثل PuTTy یا WinSCP و ...) تا بعداً لنگ نمونید؛
    نمونه خیلی جالبش این PDF هست که خیلی کارتون رو راه میندازه؛ یه Tutorial هم بخونید و + و + دیگه بسه! آروم برید چون غرق میشید نمی رسیم به کارهای دیگه. با زور یکی دو نفر علاقمند پیدا کردم، شما هم برید متخصص لینوکس بشید، دستمون میمونه تو حنا!

1-5 : فقط مبانی شبکه : معمولاً مراحل ناآسون تر! رو میذارن آخر، همینکه بدونید شبکه چی هست، سیم ها و کامکتورهای مختلف رو بشناسید و با چند تا از مهمترین مفاهیم مثل IP ها و TCP/IP و UDP و یا مفاهیم NAT و DHCP و دو سه تا چیز دیگه آشنا بشید برای شروع فعلاً کافی هست، مثلاً خوندن همچین وبلاگی که شما رو با موارد اولیه آشنا کنه، می تونه برای شروع خوب باشه؛ قرار نیست مسئول نگهداری شبکه اینترانت ملی بشید! پس زیاده روی نکنید، هر وقت لازم شد، گوگل رو که ازتون نگرفتند (موتور جستجو منظورمه؛ گوگل نه، هرچی دوست داشتید)

1-6 : روم به دیوار، یکمی هم اصطلاحات مخابرات : دیگه این آخریشه، قول میدم! بازم میگم اصطلاحات نه اینکه داخل پروتکل ها و استانداردهای مخابرات بشیم؛ مثلاً خط آنالوگ، یا خطوط دیجیتال چی هستند؟ مرکز تلفن یا سالن دستگاه کجاست؟ و دو سه تا اصطلاح دیگه و لازم نیست که همون اول بدونید ولی بتدریج اگه شنیدین هول نکنید، خبری نیست، از خود رئیس سالن دستگاه هم بپرسی خیلی هاشون رو نمیدونن، فقط چون کسی اسمش رو نشنیده، قوپی میان! از خودم بپرسین میگم، اونوقت می بینید که یادگرفتنشون از یاد گرفتن اسم محصولات چی توز که هر روز یه جدیدش در میاد، راحت تره؛ اونوقت میفهمید سوپرمارکتی بودن سخت تر از مسئول سالن دستگاه یا دیتا و WLL و ... دیگه هست

هر کی پایه هست ادامه بدیم؛ اگه کسی هم نیست، دوستان اشکال بپرسن، من در خدمتم. ضمناً هنوز برنامه نویسی رو شروع نکردیم؛ من یه پست دیگه هم بزودی میدم و بعد منتظر فیدبک میشم، تا ببینیم " نبود 20 ماه ؟ نبود پایه؟؟؟ "
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

اگه موارد پست سوم رو مسلط هستید، شدید یا فکر می کنید فعلاً کافیه، به ادامه بحث مراجعه کنید.
    قبل هرچیزی من یک usual disclaimer بیارم تا رفع مسئولیت بشه و انتظارات عجیب و غریب از گردنم ساقط بشن :
    The usual disclaimer:
    I do not take; neither will I accept any responsibility for any losses incurred due to actions or inaction
    conducted as a result of methods or advice found in this document.
    may have a number of solutions and at the same time providing the opportunity for
    others with similar questions to benefit from the solutions provided
    تا حالا میدونیم VoIP، استریسک و محصولات مبتنی بر اون چی هستند و یک پیش زمینه هایی در مورد شبکه، لینوکس، اصطلاحات اولیه سیستم تلفنی و ارتباط اونها با هم داریم (در غیر اینصورت go to 3 و تمام لینک ها رو مطالعه کنید هر وقت آمادگی ادامه داشتید، سوار بشید بریم ...)

بعنوان یکی از پرامکانات ترین (و البته ساده ترین) سرورهای ارتباطات یکپارچه؛ ™Elastix رو انتخاب میکنم که فارسی هم شده و بنام واک یا Vaak ارائه شده و همونطورکه قبلاً گفتم از سروس فورج قابل دانلود هست. البته قبلاً با ™Asterisk یا ™Trixbox هم کار کردم، ماژولها و امکانات الستیکس خیلی بیشتر و قابل دسترس تر هستند و مهمتر اینکه خیلی بیشتر از اون یکی ها تو ایران روش کار میشه.

الستیکس چی هست؟ میشه اون رو مجموعه ای از کامپوننت های مستقل درنظر گرفت که با همدیگه یه Unified Communication Server (سرور ارتباطات یکپارچه) رو می سازند که شما باهاش می تونید از یک سیستم معمولی پاسخگوی خودکار تلفنی IVR، سانترال (تلفن داخلی) IP-PBX، صندوق صوتی Voice-Mail، ذخیره مکالمات Call-Recording و ... گرفته تا یک مرکز تماس Contact-Center پیچیده رو توسعه بدین، لیست این کامپوننت ها به قرار زیر هست :

Components List :
    ==============
    CentOS® a version of Linux related to a very well known Enterprise Linux
    Asterisk™ (currently v1.4), the core PBX (Made by Digium)
    Flash Operator Panel, a screen-based operator’s console
    FreePBX® (embedded and standalone) a web User Interface tool for Elastix.
    • Conferencing control application
    • A report system – the part of Elastic (and freePBX) that provides CDR reporting.
    • A Maintenance system, also part of Elastix, which provides low level interfaces to some components and real time system information
    • OSLEC - Software Based Echo Cancellation
    • vTigerCRM® and SugarCRM®, CRM systems
    • A2Billing® – Calling Card platform and billing application for Asterisk.
    • Hylafax® a software based FAX System
    • Openfire® - Jabber Compliant Server for Instant messaging, presence management, • SIP Phone
    • Postfix®, a well known mail server.
    • Round Cube webmail – Webmail Interface

اونایی که مهم بودن رو من Bold کردم، هر کدوم از این بخش ها توسط گروه ها یا شرکت های مستقل از هم توسعه داده شدند و خیلی از شرکتهای کوچک و بزرگ این محصول رو مستقیماً یا با برخی تغییرات مورد استفاده قرار میدن؛ توسعه دهنده های الستیکس یک رابط وب برای دستیابی به این برنامه ها نوشتند که شامل بخشهای گزارشگیری، تشخیص سخت افزار، تنظیمات شبکه، ماژول آپدیت نرم افزار، ماژول پشتیبان گیری، مدیریت کاربران و بسیاری ماژول های دیگه میشه که معنی یکپارچه رو میشه اینجا دید.
    یک مقداری که با این سیستم کار کنید کم کم به آسونی و سهل الوصول بودن اون پی می برید، یک سری لینک که توضیحات ابتدایی و آشنایی با نحوه نصب، استفاده، ماژول ها و تنظیمات اولیه رو شامل میشه :

برای متصل شدن به هریک از ماژول های این سیستم هم شما باید نام کاربری و کلمه عبور داشته باشید که مقادیر پیش فرض شون اینها هستند:

فعلاً تا اینجا رو داشته باشید که برسیم به مرحله بعد، چون هم اینکارها زمانبر هستند و هم این پست بیشتر از این طولانی نشه ...

موفق باشید.

عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg DP.jpg‏ (69.1 کیلوبایت, 258 دیدار)

محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

نقل قول نوشته شده توسط razeghi_loved مشاهده تاپیک
    ... Asterisk رو هم از یک شرکت خریدم البته تقریباً فارسی و روی سرور نصب کردیم با سخت افزارش اما زیاد نتونستم کارم کنم چون بر پایه لینوکس بود و من هم از لینوکس هیچی بلد نیستم ...
    استریسک یک سیستم بازمتن هست، اگه کسی به شما سولوشنی مبتنی بر استریسک پیشنهاد کنه و مسئولیت نصب و راه اندازی سیستم شما با ایشون باشه، درخواست هزینه و برخورد تجاری امری کاملاً معقول هست؛ ولی خریدن استریسک از یک شرکت بخودی خود کاملاً بی معنی هست، مگه اینکه 250 تومن پول CD خام + سیصد چهارصد تومن هزینه رایت ازتون دریافت کرده باشن که روی همرفته باید پایین هزار تومن بابتش پول داده باشید! اگه این سیستم تقریباً فارسی که میفرمایید واک هست یا چیزی مشابه اون؛ باز هم همین فایل قابل دانلود ISO اون موجود هست و کاملاً هم مجانی و بازمتن هستند؛ بازم مگه اینکه فقط بخاطر شما سفارشی کرده باشن ...

ضمناً همونطورکه گفتم اصلاً نیاز به مباحث پیشرفته لینوکس ندارید، همینکه معادل سه-چهار تا دستور Cmd ویندوز رو بلد باشید، فعلاً می تونید شروع بکار کنید؛ باید به این هم توجه کنید که اکثر تنظیمات و کارها و گزارشات دارای رابط وب هستند و کافیه شما آدرس (مثلاً IP + \admin) رو تو Address Bar یک اکسپلورر وارد کنید، از طرف دیگه نرم افزارهایی مثل WinSCP هم عین NC (ولی با امکانات بیشتر) لینوکس رو برای شما تو ویندوز قابل استفاده می کنند. از اون بهتر هم Webmin و ... که بتدریج باهاشون آشنا میشید و لازم نیست bash کار کنید ...

محل زندگی
    تهران

تو یکی از لینک های آموزشی شما
    http://voip-iran.com/forum/voip/voip...g5142/#msg5142
    در قسمت بالاش اشاره به یه شرکت شده ما از اون شرکت خریداری کردیم بهشون یه سیستم دادیم اونها کارت و لینوکس و برنامه رو نصب کردند تحویل ما دادند اما من دوست داشتم خودم این کارو بکنم. نصابی که اومده بود هنوز درست بلد نبود چه طوری باید ای پی بده به تلفن ها و سیستم من خودم با اینکه اولین باری بود با سیستم کار می کردم خودم راهنمایش کردم که چی کار کنه خلاصه دوست داشتم خودم هم یاد بگیرم
    راستی یه سوال داشتم اون شرکت هر کاری کرد نتونست برگشت صدای خود ما رو قطع کنه ما وقتی به جایی خارج از داخلی زنگ می زدیم صدای خودمون هم داشتیم اما طرف مقابل چیزی احساس نمی کرد خیلی ور رفت که درست بشه اما نشد چرا؟
    درضمن یه سوال دیگه Asterisk آیا هم اسم برنامه هست هم اسم کارت هاش؟
    چون یکم تحقیق کردم فهمیدم برنامه ای که به ما دادم Asterisk هست اما کارت ها و تلفن ها atcom

محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

1. اون شرکت هر کاری کرد نتونست برگشت صدای خود ما رو قطع کنه ما وقتی به جایی خارج از داخلی زنگ می زدیم صدای خودمون هم داشتیم اما طرف مقابل چیزی احساس نمی کرد خیلی ور رفت که درست بشه اما نشد چرا؟
    2. درضمن یه سوال دیگه Asterisk آیا هم اسم برنامه هست هم اسم کارت هاش؟
    3. چون یکم تحقیق کردم فهمیدم برنامه ای که به ما دادم Asterisk هست اما کارت ها و تلفن ها atcom
    1. برگشت صدا یا Echo تو خطوط آنالوگ تو 2 حالت رخ میده : اولی که شایع تر هست در نقطه تبدیل خطوط تلفن معمولی (PSTN) به پکت های VoIP رخ میده و اینجا همون کارت شما هست که بهش میگن Hybrid echo و بعبارت علمی تر ناشی از linear electrical signal reflection (انعکاس خطی سیگنال های الکتریکی) هست؛ نوع دیگه یعنی اکو غیرخطی هم معمولآً از همشنوایی بین اسپیکر و میکروفن بوجود میاد که به اون هم میگن Acoustic echo و در تجهیزات کاربری (مثل handset, headset, softphone, speakerphone و ...) رخ میده :

از من نشنیده بگیرید (بقول وانت بار ها See camel not see!) متاسفانه ATCOM یکی از کارتهای نامرغوب هست و این فقط یکی از مشکلاتش هست! معمولآً این مشکل رو با سخت افزارهای Echo Canceler که روی کارتهای VoIP تعبیه میشه حل میکنند و IP-Phone ها و هدست های مرغوب در کم کردن این مشکل خیلی موثرند :

البته میشه از Echo Cancellation های نرم افزاری مثل OSLEC هم استفاده میشه که با مراجعه به لینک مربوطه اطلاعات مفیدی می تونید بدست بیارید، معمولاً روی gain و signalling میشه تنظیماتی انجام داد که بحثش طولانی هست ...
    2. اگه اون مقاله رو در شماره اول مجله برنامه نویس می خوندید تا حدود زیادی توضیح دادم : ®Asterisk محصول بازمتن ای از شرکت ®Digium هست و خالق اونهم مارک اسپنسر هست که بعداً خیلی از شرکت ها و افراد متخصص در زمینه های مختلف اون رو توسعه دادند و ماژول های متفاوت براش نوشتند؛ از طرف دیگه تنها محصول شرکت ®Digium این نرم افزار (سیستم بازمتن) نیست، کارت های VoIP این شرکت همون دیجیوم (با #Part های متفاوت برای نیازهای متنوع) نام دارن و فعالیت دیگه شون هم سولوشن هایی هست که مختص سازمانهای بزرگ (Enterprise) پیاده سازی می کنند و ...
      سایر شرکت ها هم کارت ها و محصولات سخت افزاری دیگه ای تولید می کنند که سازگار با استریسک هستند مثل OpenVox، Sangoma، Dialogic، ATCOM، PIKA، Donjin و ... که همگی باید با پروتکلهای VoIP (از جمله SIP، H.323 و ...) و سایر پروتکلهای مبتنی بر استریسک (مثل IAX2) کاملاً سازگار باشند و معمولآً با سیستم های مبتنی بر اون مثل Trixbox، Elastix، PiaF و ... هم سازگار هستند.
    3. فکر نمیکنم خود استریسک رو برای شما نصب کرده باشند، چون امکاناتش کمتر از سایر UCM ها هست، شما IP سرورتون رو ببینید چی هست، اون IP رو در یک اکسپلورر وارد کنید (اگه Not Found داد، یک admin/ هم بهش اضافه کنید) در اینصورت معمولاً در صفحه مربوطه نام UCM رو میاره (اگه نام، تصاویر و ... اون شرکت اومد، معمولاً Copyright پایین صفحه رو عوض نمی کنند، اگه ینکار رو بکنند که دیگه !!!)

محل زندگی
    تهران

والا من هر دو رو زدم چیزی در مورد سازنده نبود اما از پوشه ای که روی سرور بود Asteriskبه این نام بود
    عکس تمام صفحات رو هم گذاشتم ببین شما چیزی می بینی
    • نوع فایل: jpg 1.JPG‏ (55.3 کیلوبایت, 220 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 2.JPG‏ (74.2 کیلوبایت, 218 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 3.JPG‏ (23.5 کیلوبایت, 214 دیدار)

محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

والا من هر دو رو زدم چیزی در مورد سازنده نبود اما از پوشه ای که روی سرور بود Asteriskبه این نام بود
    عکس تمام صفحات رو هم گذاشتم ببین شما چیزی می بینی
    بله می بینم، ®Elastix نسخه 1.6.0.26 هست که کلاً نوشته ها و عکس هاش عوض شده ...

سلام به دوستان من خیلی وقت بود که به این فروم سر نزده بودم الان که آمدم دنبال برنامه نویسی در الستیکس بودم این صفحه رو پیدا کردم. جالب بود و می خواستم از دوستان عزیز بپرسم ببینم که به چه طریقی می شه کد های باز الستیکس یا استریکس رو تغییر داد و برنامه نویسی در اون انجام داد. این کار رو با چه زبانهای برنامه نویسی می شه انجام داد و به چه صورت باید این کار رو شروع کرد. لطفا بنده رو راهنمایی کنید. خیلی نیازمند و علاقمند به این کار هستم.

باسپاس از حوصله ای که در بیان مفاهیم اولیه داشتید برای برنامه نویسی در این زمینه پیشنهادتون را اگه بیان کنید ممنون میشم

نحوه تنظيم تلفن نرم افزاري Eyebeam براي ارتباط با سيستم تلفني
    این حذف شده مثل اینکه لطفا دوباره یه لینک دانلود براش بزارید.

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط granaz مشاهده تاپیک
    نحوه تنظيم تلفن نرم افزاري Eyebeam براي ارتباط با سيستم تلفني
    این حذف شده مثل اینکه لطفا دوباره یه لینک دانلود براش بزارید.

http://softswitch.ir/files/VoIP%20Te...rt%20Guide.pdf

کاربر دائمی آواتار ad.davachi
    محل زندگی
    تهران

دوستان پس بخش برنامه نویسیش کجاست؟

سلام دوستان
    من چند روز پیش طبق معمول که داشتم توی اینترنت می چرخیدم با یه مبحثی آشنا شدم تحت عنوان دفتر کار همراه یا دفتر کار مجازی اول فکر کردم از این شرکت هایی هستند که بیزینس خط انجام می دهند و خط تلفن در تهران انجام می دهند اما وقتیکه سایت شون رو بیشتر بررسی کردم فهمیدم که اصلا بیزینس خط انجام نمی دهند و در حقیقت یک دستگاه فیزیکی است که خودشون داخل ایران تهیه و برنامه نویسی کردند و توسعه و برنامه نویسی این دستگاه هم بر پایه الستیکس و استریسک بوده .
    دوستان اگر که این دستگاه رو خریداری کردند و یا اطلاعات ازش دارند لطفا گزارش کنند .

دفتر کار همراه یا دفتر کار مجازی چیست ؟
    دفتر کار مجازی تمام زیر ساخت های کسب و کار شما را فراهم شده است . از این پس شما فقط به کسب کار خود بیاندیشید . یک دفتر کار برای مدیریت کسب کارتان , یک وب سایت برای معرفی کسب و کارتان , یک پنل ارسال پیام تلگرام و یک پنل ارسال sms برای تبلیغ کسب و کارتان .
    خوب , فقط کافیست شروع کنید ...

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •