نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: سؤال در نحوه تنظيم اسكيوال سرور 2005 براي دسترسي در شبكه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سؤال در نحوه تنظيم اسكيوال سرور 2005 براي دسترسي در شبكه

سلام به همه مهندسان عزيز
    من در هنگام اتصال به شبكه با ديتابيس (فقط با ديتابيس) به مشكلي بر خوردم كه مي خوام اگه ممكنه من رو راهنمائي كنيد .
    من برنامه اي نوشتم و و قسمتي رو طراحي كردم كه استفاده كننده( يا همون كاربر) بتونه خودش تنظيمات ارتباط به شبكه رو مواردي مانند شكل زير رو وارد كنه

مانند همون قسمتي كه وي‍وال استديو در اختيار ما ميزاره البته نه تو همون سطح اين قسمتي كه تو شكل زير ميبينيد

خوب اين كاري كه من ميگم تو هردو روش هم مال خودم هم مال وي‍وال استديو بررسي كردو و هردو يه جور جواب دادن !
    تو يه حالت تست ارتباط شبكه درست جواب ميده(تو سيستمي كه اسكيوال سرور روش نصبه البته) زماني كه من نام سرور شبكه و نام ديتابيس رو با توجه با چيزاي كه خود اسكيوال نشون ميده وارد ميكنم مثل شكل زير

همون نامي كه جلوي server name نوشته شده رو من تو قسمت نام سرورم مينويسم و تو قسمت بعدي نام ديتابيسم رو مينويسم و بسته با اينكه كدوم حالت امنيت ارتباط رو انتخاب كرده باشم ديگر اطلاعات رو ژر ميكنم تو اين حالت برنامه (فقط تو سيستمي كه اسكيوال نصب هست) به ديتابيس كانكت ميشه اما من نياز دارم تا برنامه تحت شبكه اونم حالت شبكه شهري فعال باشه ؟ خوب من چيزاي كه به ذهن خودم رسيد و چك كردم رو ميگم البته قبل از اون يه چيزايرو بگم فكر كنم بدونيد بد نباشه اين جوري فكر كنم شرايط رو بهتر درك ميكنيد
    شرايطي كه من دارم برنامه رو توش تست ميكنم:
    IDE و‍يژ‍وال استديو2005-2008 (با هردو تست كردم يه نتيجه داشت)و زبان برنامه نويسي ويبي داتنت هست سيستم عامل هم اسكيوال سرور 2003 هست كه قراره بعنوان سرور عمل كنه درضمن من دومين هم تعريف كردم اي پي هم تعريف كردم و از بقيه سيستم ها كه سيستم سرور مو كه ping ميكنم Reply from ميده آي ژي سرور رو اين جوري تعريف كردم به شكل زير

آي پي كلاينت هام رو هم اينطوري تعريف ميكنم به شكل زير

اگه اشتباهي هست بگيد ممنون ميشم باتوجه به يوزر هاي كا تو اكتيو دايركتوري تعريف كردم تمام كلاينت هام به سرور به اندازه پرميژنشون دسترسي دارن و من هم بعنوان سرور به تمام اونها دسترسي دارم ژس مشكل از شبكه كه فكر نكنم باشه ! حالا راه هاي كه به ذهنم رسيد تا چك كنم رو بهتون ميگم اولش رفتم سراغ اينجا (شكل زير):

خوب همشون فعال بودن
    بعد اينجا

اينم كه نرمال بود البته اگه غير اينه بگيد بعد اينو چك كردم

درمورد اين قسمت يه سوالي داشتم آقا اين قسمت چرا رو حالت زير كه ميخوام تنظيم كنم بهم پيغام زيرش رو ميده

مگه اين قسمت ها براي تنظيم اسكيوال سرور رو حالت هاي دسترسي به اون نيست؟ ژس چرا اجازه نميده من خودم متن رو خوندم اما دقيق متوجه نشدم مثل اينكه ميگه بخاطر پرميژن اكونتي هست كه با اون لود شدم نميدونم ميشه راهنمائي كنيد

اين دوتا كه نشون دادم آي پي هاي سيستمم هست
    اين نكته رو هم اضافه كنم كه من هنگام نصب اسكيوال سرور آن قسمتي كه پرسيده ميشود كه ميخواهي اسكيوال تو چه حالتي نصب شود{حالت لوكال يا حالت شبكه اي من گزينه ميكس راكه براي هردو حالت هست استفاده كردم}

خوب ديگه فكر كنم تا اينجا تونسته باشم يه نماي كلي از تنظيمات سيستمم رو به شما گفته باشم(راستي من تو شكل بالا دومين گزينه رو انتخاب كردم) حالا ميگم كه مشكل كجاست:
    من همين بنامه اسكيوال سرور رو همچيش رو دست نميزدم و ميذاشتم تا بصورت ديفالت نصب بشه من هم با همين برنامه نوشته شده (البته رشته اتصالش) به راحتي از هر سيستم شبكه ام بهش وصل ميشدم و استفاده ميكردم اما مشكلي ژيش اومد خواستم كه از طريق يه مكن ديگه تو يه جاي دگه (يه شهر ديگه) به آي پي ثابتي كه داشتم وصل بشم كه اونم رو سرورم بود گفتن ولي نشد با پرسجو از دوستان پرسيدم (البته نه اين گروه) گفتن بايد سيستمت رو اونجوري(همين روشي كه الات نصب كردم) نصب كني منهم گفتم خوب باشه منم همين كار رو ميكنم ! اما چشمتون روز بد نبينه قبلا حداقل وقتي "." تعريف ميكردم ديتابيس هامرو برنامه ها نشون ميدادن اما الان همين هم نشون نميدن من فقط از طريق كامپيوتر سرورم به ديتابيس دست رسي دارم ! تازه اونم در حالتي كه نام سرورم رو REZA-1\REZA_IGNORE اين تعريف كنم اگه از نقطه يا آي پي استفاده كنم كه تو همون سيستم اطلي سرورم هم ديتابيسم رو نميشناسه چي كار كنم كمك چرا اينجوري شده كار عجله ايه كمك كنيد كلاينت هام هيچ رقمه به سرور دسترسي ندارن(البته ديتابيس) چي كار كنم فقط بخاطر همون يه گزينه من دارم بيچاره ميشم كمك كنيد

نقل قول: سؤال در نحوه تنظيم اسكيوال سرور 2005 براي دسترسي در شبكه

سلام خیلی ساده
    توی این عکس نگاه کن

بالای فلش قرمز رنگ اولی enableD رو yes کن و sqlserver رو یه بار ریستارت کن
    حل میشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام ممنون که پاسخ دادید ولی هیچ فرقی نمیکنه چه yes یا no در هر صورت کانکت نمیشه حتی خود اسکیوال سرور؟

بعد از yes کردن باید sql server رو ریستارت کنید

سلام دوست عزیز. اولین ایرادی که وارده این هست که کلاسهای IP شما در یک رنج نیست. شما IP سرور رو 192.168.1.1 تعریف کردید ولی دومی 192.168.2.1 هست که باید دومی هم مثلا 192.168.1.2 باشه.
    خوب حالا شما باید از ارتباط شبکه ای مطمئن شوید.
    برای اینکار در Client در منوی Run تایپ کنید :

\\reza-1

با اینکار باید پوشه های Share سرور شما باز بشه و شما بتونید در اون پوشه های فایل کپی کرده یا حذف کنید.
    همچنین در عکس ششم در قسمت Protocols for reza_ignore نیز باید Tcp/ip,named pipe روی enabled باشند.
    تا اینجا رو تست کرده اطلاع دهید تا مراحل بعدی رو باهم چک کنیم.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام دوست عزیز. اولین ایرادی که وارده این هست که کلاسهای IP شما در یک رنج نیست. شما IP سرور رو 192.168.1.1 تعریف کردید ولی دومی 192.168.2.1 هست که باید دومی هم مثلا 192.168.1.2 باشه.
    خوب حالا شما باید از ارتباط شبکه ای مطمئن شوید.
    برای اینکار در Client در منوی Run تایپ کنید :
    کد:
    \\reza-1
    با اینکار باید پوشه های Share سرور شما باز بشه و شما بتونید در اون پوشه های فایل کپی کرده یا حذف کنید.
    همچنین در عکس ششم در قسمت Protocols for reza_ignore نیز باید Tcp/ip,named pipe روی enabled باشند.
    تا اینجا رو تست کرده اطلاع دهید تا مراحل بعدی رو باهم چک کنیم.
    سلام به استاد گرامی جناب آقایحمیدرضاصادقیان
    دستتون درد نکنه همینکه به سوالم جواب دادید یکم رو حیه گرفتم گفته بودم حتما سوال مسخره ای پرسیدم که شما نمی خواستید بهش جواب بدید خیلی خوشحالم کردید
    خوب باید بگم که ما رو سرورمون چهار کارت شبکه داریم اینکه ip ها باهم فرق میکنن بخاطر همینه هرکدوم مربوط به یک روت خاص که من میخوام از دو شبکه مجزا اطلاعات دریافت کنم
    که هیچ ربطی به هم ندارن جز دیتابیس و سرور اما اون گزینه های
    Tcp/ip,named pipe روی enabled باشند.
    خوب طبق دستور شما این کار رو هم انجام دادم و دوباره سیستم رو بگفته دوستمون
    بعد از yes کردن باید sql server رو ریستارت کنید
    [B] منهم این کار رو انجام دادم ولی هیچ فرق نمیکنه ارور میده

من قبلا زمانیکه خود اسکیوال سرور رو بصورت لوکال موقع نصب تعریف میکردم(توشکل زیر گزینه اول)هیچ مشکلی نداشتم هم بصورت لوکال هم بصورت شبکه محلی بهش دسترسی داشتم و راحت کارام رو میکردم تازه اون موقه من میتونستم بجای نام سرور از [COLOR=Red]"." و " آی پی مثل 192.168.1.1" استفاده کنم اما الان فقط باید تایپ کنم "REZA-1\REZA_IGNORE" [COLOR=Black]اگه چیزی غیر از این تایپ کنم حتی خود اسکیوال سرور هم کانکت نمیشه!!! یه راهنمائی کنید
    آخرین ویرایش به وسیله حمیدرضاصادقیان : چهارشنبه 12 آبان 1389 در 16:13 عصر دلیل: صبحتهای خارج از سوالتون طرح نکنید.

سلام. دوست عزیز اینکه قبلا با . یا IP وصل می شدید و الان باید نام سرور رو بزنید یک چیز طبیعیه و ارتباطی هم با این گزینه نداره. به خاطر این هست که روی هر سیستم فقط یک نسخه به صورت Default instance نصب میشه که باهمون . یا IP میشه بهش وصل شد و نسخ بعدی که نصب میشه باید یک نام داشته باشه که هنگام اتصال به اون سرور شما باید به صورت Computername\instancename به سرور وصل شوید.
    خوب پس تا اینجا مشکلی نیست.
    شما برای Sa رمزی تعریف کردید؟
    بعد خطایی که به شما میده چی هست؟ پیغام خطا را اینجا قرار دهید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام استاد گرامی حمیدرضاصادقیان
    زمانی که شما در مورد مطلب زیر صحبت کردید
    دوست عزیز اینکه قبلا با . یا IP وصل می شدید و الان باید نام سرور رو بزنید یک چیز طبیعیه و ارتباطی هم با این گزینه نداره. به خاطر این هست که روی هر سیستم فقط یک نسخه به صورت Default instance نصب میشه که باهمون . یا IP میشه بهش وصل شد و نسخ بعدی که نصب میشه باید یک نام داشته باشه که هنگام اتصال به اون سرور شما باید به صورت Computername\instancename به سرور وصل شوید.
    من یکم رفتم و بیشتر جستجو کردم و این توضیح رو از جناب آقایIn_Chan_Nafar دیدم
    اگر از SQL استفاده مي كنيد و اگر Instance مربوط به SQL را به صورت Default نصب كرديد، Server Name مي تونه هم "." يا "Computer Name" باشه ولي اگه براي Instace مربوط به SQL نامي داده ايد Server Name به صورت "ComputerName\Instance Name" خواهد بود.
    با توضیحات جناب عالی و دوست عزیزمون من تازه متوجه شدم برای چی ازم"." یا آی پی قبول نمیکنه خوب این نا آگهی رو به حساب کم تجربگیم بزارید و امید وارم منو ببخشید حقیقتش چون اصلا راجبع این موضوع هیچی بلد نبودم حتی نمیدونستم چی باید سرچ کنم هر وقت سرچ میکردم کلی صفحه باز میشد که خوندن همش کلی وقت میبره اما هنوز یه سوال برام نا مفهومه چرا وقتی من با یوزر اکونت هائی که تو اکتیو دایرکتوری تعریف کردم کار برام لاگین میکنن نمیتونه برنامه تحت امنیت ویندوز دیتابیس رو تشخیص بده؟ آیا این هم معمولیه؟ یا نه
    یه خواهش دیگه ای داشتم اونم اینکه حالا من ندونسته برای Instance اسکیوال سرور نامی تعین کرده ام نمیتونم از هردو خاصیت استفاده کنم یعنی هم بتونم مثل حالت Default که میشه با "." یا "Computer Name" به دیتابیس وصل شد وصل شم هم با نامی که برای Instance تعریف کردم؟ آیا این امکان وجود داره؟

سلام.
    یه خواهش دیگه ای داشتم اونم اینکه حالا من ندونسته برای Instance اسکیوال سرور نامی تعین کرده ام نمیتونم از هردو خاصیت استفاده کنم یعنی هم بتونم مثل حالت Default که میشه با "." یا "Computer Name" به دیتابیس وصل شد وصل شم هم با نامی که برای Instance تعریف کردم؟ آیا این امکان وجود داره؟
    منظور از دو Instance دو نسخه جداگانه sql server هست و هیچ ارتباطی باهم ندارند و دیتابیسهای انها کاملا از همدیگه جداهستند مگر اینکه با روشهای خاصی به هم متصل کنید که اون به کار شما نمیاد.

سوال برام نا مفهومه چرا وقتی من با یوزر اکونت هائی که تو اکتیو دایرکتوری تعریف کردم کار برام لاگین میکنن نمیتونه برنامه تحت امنیت ویندوز دیتابیس رو تشخیص بده؟ آیا این هم معمولیه؟ یا نه
    در این حالت شما باید اون کاربرها رو در قسمت SEcurity خود ویندوز تعریف کنید که دسترسی داشته باشند و گرنه خطا میگیرید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام
    ببخشید میشه یه راهنمائی بیشتری در مورد مطلب زیر بدید؟
    در این حالت شما باید اون کاربرها رو در قسمت SEcurity خود ویندوز تعریف کنید که دسترسی داشته باشند و گرنه خطا میگیرید.
    مثله دادن پرمیژن به یهFolder یا Drive منظور شماست تو اکتیو دایرکتوری یا Administrative Tools یه کم آدرس دقیق تری میشه بدید؟ اگه توضیح هم همراش باشه که ممنون میشم من تازه الان متن شما رو خوندم خودمم میرم در موردش سرچ میکنم اما اگه شما هم بگید ممنون میشم با تشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام من این توضیح که خودتون دادید رو دیدم اما میشه یکم بیشتر توضیح بدید
    سلام.شما وقتی با دامین کار میکنید باید دسترسی به اون یوزر رو در Sql تعریف کنید. برای اینکار در قسمت Security در بخش logins رفته اضافه رو می زنید بعد یوزر مربوط به دامین رو انتخاب میکنید و براش دسترسی مشخص میکنید بعد از این به راحتی میتونید به سرور متصل بشیدو نیازی هم به دسترسی administrator نداره.
    موفق باشید
    http://www.barnamenevis.org/sh....php?p=1033547
    تو این لینک دیدم
    یه توضیح کوچیک میدید من اول باید یه یوزر جدید تو اکتیو دایرکتوری تعریف کنم بعد سطح دسترسی بهش بدم یا باید تو اسکیو ال سرور این کار رو بکنم کدومش ممنون میشم بگید ؟ نحوه دادن پرمیشن رو هم بگید که عالی میشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران-یافت آباد

سلام بالاخره من تونستم قسمتی از مشکل خودم رو حل کنم ولی میخوام به شما هم بگم تا ببینم که این راه اصولش هست یا نه اگه کسی میدونه بگه ممنون میشم مشکل این بود که من برای وصل شدن به دیتابیس تحت امنیت ویندوز مشکل داشتم ولی تحت امنیت اسکیوال سرور به را حتی کانکت میشدم من مونده بودم چی کار کنم اما با خوندن پوست ها متوجه شدم هر چی هست به اکتیو دایرکتوری مربوط میشه و سطح دسترسی کار برا من با اینکه یه اکونت ایجاد کرده بودم و با همون اکنت به سیستم سرور لاگین میشدم نمیتونستم تحت امنیت ویندوز کانکت شم ؟ تا اینکه به ذهنم رسید بزار پرمیژن خود اسکیوال سرورم رو نگاه کنم ببینم چه خبره دیدم نوشته Members پسر جواب اینجا بود و ما سرگردان خوب فکنم با عکس زیر خودتون متوجه قضیه میشید

دیدید به همین راحتی حالا دیگه تحت امنیت خود ویندوز کانکت میشه اما یه مسئله هنوز برام نا مفهومه اونم اینکه من دو یا چند پایگاه داده مختلف رو سیستمم ندارم اما موقع نصب گزینه Instance مربوط به SQL رو غیر از حالت Default نصب کردم حالا من چه جوری میتونم هم بصورت "." هم "آی پی سیستم یا نامش " و هم
    "ComputerName\Instance Name" به هر سه روش به یه Instance که خودم تعریف کردم دسترسی داشته باشم اگه کسی از دوستان میدونه بگه ممنون میشم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •