نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: من 2 تا فرم دارم یکی بیماران یکی پرونده که در فرم پرونده یک tabcontrol دارم

کاربر دائمی آواتار k1csharpdeveloper
    محل زندگی
    4باندی مهرشهر کرج

من 2 تا فرم دارم یکی بیماران یکی پرونده که در فرم پرونده یک tabcontrol دارم

توی فرم بیماران یک datagridview دارم که نام و نام خانوادگی و نام پزشک و شماره پرونده رو نمایش میده حالا میخوام کاربر وقتی روی یک سطر که پرونده مد نظرش هست رو انتخاب کنه و وارد فرم پرونده بشه و برای قسمت ویرایش اینکارو انجام دادم فقط مشکل اینجاست که هر شخص یک بار پرونده پر میکنه اما چندین بار مراجعه داره که من توی tab مراجعات در فرم پرونده که یک جدول جدا داره توی db میخوام query بنویسم که هر بار که برای ویرایش میای مراجعات مربوط به همون بیمار باشه که کاربر انتخاب کرده نه همه مراجعات بیماران.
    من برای اینکار میام id بیمار رو که visible هست توی gridview میگیرم پاس میدم توی فرم دومم و اطلاعات مربوط به اون id رو loadمیکنم توی tab مشخصات بیمار ولی قسمت مراجعات رو مشکلم این هست که اومدم یک فیلد جدید همنام idبیمار ساختم توی جدول مراجعاتم و یک رابطه بینشون گذاشتم اما مشکل اینجاست که Id بیمار identity هست و اتوماتیک پر میشه ولی id بیمار که توی جدول مراجعات foregionkey قرار دادم identity نیست برای همون null میمونه من سوالم اینجاست که چطوری مقدار فیلد id بیمار در جدول بیماران رو که identity هست بریزم توی این فیلد id بیمار که در جدول مراجعات ساختم تا بتونم query بنویسم که فقط مراجعات همون بیمار رو بیاره که کاربر انتخاب کرده نه همه بیماران رو.

کاربر دائمی آواتار cjNet
    محل زندگی
    تبعیدگاهی به نام زمین

نقل قول: من 2 تا فرم دارم یکی بیماران یکی پرونده که در فرم پرونده یک tabcontrol دارم

به نظرم کد زیر کارتو راه میندازه :

begin TRAN declare @bimar_ID int;
    select @bimar_ID=id from Bimaran where firstName=@firstName and lastName=@lastName ;
    insert into Morajeat(bimarID) values (@bimar_ID); Commit
    در کد بالا یک متغییر از نوع int تعریف میکنیم بعد در خط بعد با دستور select نوشته شده id اون بیماری رو که میخواهیم T، با توجه به نام ونام خانوادگی ( یا هر مشخصات دیگری که اون بیمار رو از بقیه بیماران جدا میکنه ) از جدول بیماران بدست می آوریم و در خط سوم id بدست آمده بیمار رو با یک دستور insert درون جدول مراجعات می ریزیم ( در دستور insert شما می تونید هر چیز دیگه که نیاز داشتید رو هم بریزید ) .

امیدوارم مفید باشه ...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •